User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Antika saat hakkında

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Antika saat hakkında

Arkadaşlar şans ederi dedemin babasından kalma köstekli saatini buldum, sanırım kurmalı olanlardan. Saat faal şekilde çalışıyor, en çok buna şaşırdım ve mutlu oldum açıkcası. Ömrüm yettiğince saklamak istiyorum ancak saatin yapım yılını falan bilmiyorum, aramızda bilenler varsa detaylı yorum yapabilir mi acaba?

Markası Hislon

Swiss made yazıyor alt kısımda

16 rubies sanırım 16 taşlı olduğunu belirtiyor ama tam bilmiyorum, hiç anlamam saat işinden

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu saat isviçre malı diye biliyorum.Asıl değerli olanlar çift kapaklı ve bununla beraber üzerinde köstek olanlar. (Saat parası kadar hatta daha fazla tutan gümüş köstekler var.Elimde 3 tane var bu dediğim özelliklere yakın.Bendeki saatlerin de hepsi çalışıyor.Bu saati bir tamirciye götürüp parlatma işlemi yapar, sonra da koruyucu bir ürün atarsanız üzerine daha güzel olur.
    400 500 lira bandında satılıyor bu tür saatler. Tabi meraklısını bulacaksınız ve beğenecek.Yoksa 100 lira da deseniz kimse almaz.
    Dededen yadigarsa güzel bir temizleyip saklayın, çocuğunuzu, ailenizi ileride mutlu eder.Bir de çalıştırıp sesini dinleyin derim. Eski saatlerin o çıtçıtçıt sesi hiç bir makinede yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen dün geceden beri araştırma yaptım biraz, sanırım 1920 yada 1930lu yıllarda üretilmiş. Dün ekstra Bi kapak olduğunu farkettim, onu da açınca mekanizma ortaya çıktı. Seri numarası, swiss madde falan yazıyor. Tıktıktık şeklinde çalışıyor, çok hoşuma gitti. Zaten satma niyetinde değilim, dediğin gibi ileride coluğa cocuga hatıra olur

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bi pasta cila istiyor, yadigar gibi yadigar kutulat çoluğuna çocuğuna kalır
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bi pasta cila istiyor, yadigar gibi yadigar kutulat çoluğuna çocuğuna kalır
    Aynen dostum Bi saatçiye soracağım, meguiars pasta cila atsın yada seramik kaplama

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler