User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
71 sonuçtan 58 ile 71 arası

Konu: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Egxoz Cezası

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çevre ve şehircilik bakanlığı egzoz muayenesi yok ise online olarak takip edip ceza mı yazıyor yoksa ben mi öyle anladım.

Geçe ay egzoz muayenesinin bitmesine 2 gün kala TÜVe girdim süre dolunca yaptırabilirsin dediler ve üşengeçlik yaptırmadım hala.

Vazelinleyip yapmadıkları kaldı, bu bütçe açığı ile yakındır...
    Benim bildigim bunun iki sebebi var. Birinicisi egzoz cezasının yazıldıgı ceza kodu. 32/3 den yazarlarsa bakanlıktan ek bir ceza gelmiyor. Ama birde baska bir kod vardı ondan yazarlarsa bakanlıktan ceza geliyor.
    İkincisi arabayı bagladıkları sırada egzoz muayenen yoksa bakanlıktan ceza banko

Vuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bakanlığa gidip konuştum. Emniyet egzoz cezalarının hepsini çevre ve sehirciliğe yollamış. Egzoz cezası yiyen herkes 3000 liralık cezayı da yiyecekmis lamı cimi yok.
    Adam yerine koyulup da bilgi alamadım. Bu ülkenin beni en çok gerek şeyi de bu zaten adam yerine koyulamadik bir türlü.
    30/1-b den egzoz cezası yemiştim. Memurla zıtlaşma neticesinde egzoz ucuna yazılmıştı ceza. Abart egzoz yazıyor ama cezada. Otoparkta ucu kesip yollamislardi fotoğrafı da duruyor orijinal susturucucunun ucu kesilmiş halinin. Çevre ve şehirciligin cezası aracı susturucuz şekilde trafiğe çıkarmaktan. Şimdi fotoğraflarla vesaire bir dilekçe yazıp itiraz edeceğim. Hiç ama hiç umudum yok ama en azından elimden geleni yaptım derim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vuh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün bakanlığa gidip konuştum. Emniyet egzoz cezalarının hepsini çevre ve sehirciliğe yollamış. Egzoz cezası yiyen herkes 3000 liralık cezayı da yiyecekmis lamı cimi yok.
    Adam yerine koyulup da bilgi alamadım. Bu ülkenin beni en çok gerek şeyi de bu zaten adam yerine koyulamadik bir türlü.
    30/1-b den egzoz cezası yemiştim. Memurla zıtlaşma neticesinde egzoz ucuna yazılmıştı ceza. Abart egzoz yazıyor ama cezada. Otoparkta ucu kesip yollamislardi fotoğrafı da duruyor orijinal susturucucunun ucu kesilmiş halinin. Çevre ve şehirciligin cezası aracı susturucuz şekilde trafiğe çıkarmaktan. Şimdi fotoğraflarla vesaire bir dilekçe yazıp itiraz edeceğim. Hiç ama hiç umudum yok ama en azından elimden geleni yaptım derim.

Tehlike yaratacak şekilde eksilkiği, bozukluğu olan araçları kullanma
    İlgili Kanun: Madde - 30/1-b
    İlgili Mevzuat: Trafik Kanunu
    Ceza Fiili Adı: Madde - 30/1-b | Tehlike yaratacak şekilde eksilkiği, bozukluğu olan araçları kullanma | Trafik Kanunu
    Cezası: 206 TL Ceza puanı: 20
    Ceza Kime Verilir: Sürücü
    araç trafikten men edilir
    Ulan maddeye bak uygulamaya bak Farı yanmayan adam trafikte gezer bir şey olmaz he, egzoza özel "gürültü sebepli" bir ceza olsa tamam da tehlike yaratmak nedir ya. Güzel ülkem

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ankarada egzoz cezası 30 1B den yazılıyor ve bu maddeden ceza yiyenlere bakanlık cezası banko gibi. İstanbulda 32/3 den yazılıyor bu maddeye bakanlık cezası gelen görmedim. Aralarında ne fark var dersen bilmiyorum. Sadece biri 200 küsür lira biri 1002 lira. Bakanlık cezasını yemektense en basta 1002 yi yemeyi tercih ederim

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalnız bu 30/1-b de güzel davalık olur. İtiraz edin bence...

Cam filmi de böyle emsal oldu yıllar sonra.

Egzoz'suz araç tehlike yaratmaz, gürültü yapar sadece. Gürültü için bir madde var mı bizde bilmiyorum ama...

Ne güzel anasını satayım, keyfiliğe bak ya. Polis kafasına göre maddeyi bi tarafından uydurup kesiyor, bir de Bakanlıktan ceza geliyor. İşe bak.

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız bu 30/1-b de güzel davalık olur. İtiraz edin bence...

Cam filmi de böyle emsal oldu yıllar sonra.

Egzoz'suz araç tehlike yaratmaz, gürültü yapar sadece. Gürültü için bir madde var mı bizde bilmiyorum ama...

Ne güzel anasını satayım, keyfiliğe bak ya. Polis kafasına göre maddeyi bi tarafından uydurup kesiyor, bir de Bakanlıktan ceza geliyor. İşe bak.
    http://www.trafik.gov.tr/kurumlar/tr...za_rehberi.pdf

emniyetin sayfasındaki cezalarda gürültü olarak da belirtilmiş ama kime göre neye göre gürültü belirsiz
    30uncu madde araçta eksiklik varsa; 32inci madde uygunsuz modifiyeden kesiliyormuş.

30/1-b
    Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan
    araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza
    halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek
    süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları
    kullanmak, karayolunu kullananlar için
    tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü
    engelleyecek ve çevredekileri rahatsız
    edecek derecede duman veya gürültü çıkaran
    araçları kullanmak,

32/3
    Mevzuata uygun olarak yapıldığı
    belgelenemeyen teknik değişikliğin
    çevredekileri rahatsız edecek derecede
    gürültü çıkaracak özellikte olması,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki bu işin standardı nedir? örenegin ferrari lamborgini gibi araçlar da ses çıkarıyor onlara da yazılıyormu bu cezalar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı süleymann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu işin standardı nedir? örenegin ferrari lamborgini gibi araçlar da ses çıkarıyor onlara da yazılıyormu bu cezalar?
    Ya da racing, chopper tarzı motorlar............
    Okumadan imzalamam.....

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Standardı yok, polis amcaların keyfine göre.

Yalnız bir egzoz cezasının sanıyorum böyle bir iptali var. Cezayı yazan polisin tutanak tutmamış olması ve tutanak tutsa bile, bahsettiğiniz şekilde "neye göre kime göre" gürültülü olduğunu tespit edecek donanımın elinde olmayışına ilişkin...

Buralardan yürünebilir gibi.

Filmde bu tip davalar artınca geri vites yapmak zorunda kaldılar. Yeni yönetmelik de gelemedi, serbest bıraktılar resmen

Egzoz işinde de bu şekilde bir ilerleme kaydedilebilir, belki ileride ciddi ciddi desibel ölçümü yapılan işler ortaya çıkabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Standardı yok, polis amcaların keyfine göre.

Yalnız bir egzoz cezasının sanıyorum böyle bir iptali var. Cezayı yazan polisin tutanak tutmamış olması ve tutanak tutsa bile, bahsettiğiniz şekilde "neye göre kime göre" gürültülü olduğunu tespit edecek donanımın elinde olmayışına ilişkin...

Buralardan yürünebilir gibi.

Filmde bu tip davalar artınca geri vites yapmak zorunda kaldılar. Yeni yönetmelik de gelemedi, serbest bıraktılar resmen

Egzoz işinde de bu şekilde bir ilerleme kaydedilebilir, belki ileride ciddi ciddi desibel ölçümü yapılan işler ortaya çıkabilir.
    Yaw en basitinden cep telefon uygulamaları var. İyi kötü fikir verir.
    Yeterki ne kadar uzaktan ölçüm yapılacağı net olsun.
    Hoş, araç sahibi de bilir egzozunda ne var ne yok .
    Okumadan imzalamam.....

GodzillaMK7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayatımda bu kadar saçma trafik ceza sistemine sahip ülke görmedim..

Araban ne? 106, 206, civic yada tofaş. Cezanın sebebi = Abart egzoz, gürültü çıkartıyor(muş).
    Gerçekte olan ne ? = Kendi zevkine göre takılmış, tenekeden yapılma bir EGZOZ UCU.

Gecenin köründe patır patır giden her fırsatta devri 5000 den düşürmeyen 300 tl lik varex takmış olan apaçilere bu cezalar az gelir asla VAREX EGZOZLARI SAVUNMIYORUM. Fakat gariban adamın hiçbir işlevi olmayan görüntü amaçlı koyduğu 50 TL lik EGZOZ UCU kimi, nasıl rahatsız edebiliyor? Yukarıdaki arkadaş desibel demişken ölçümü yapıldımı araca? Ceza tutanağına yazdığın ABART egzoz arabada takılı mı? Fotoğraflar çekildi mi? Egzoz sistemi komple incelendi mi? Yasalara aykırı ceza uygulanabilecek bir kusur rapor ile ispat edildi mi ?

Olaya şöyle bir örnek verebilirim = Sen fakir bir adamsın, elinde bıçak tutuyorsun, polis görüyor ve seni cinayete teşebbüs'den içeri alıyorlar. Kesinlikle bu kadar saçma bu yasaklar.

Peki bir başka bakış açısı ile bakalım olaya...

Araban ne ? = Lamborghini ye binecek kadar zenginim. V12 motorum var. Rolantide çalıştırsam 5 blok öteden sesimi duyarsınız.
    Seni neyle suçlayabilirler ? = AÇIK VE NET HİÇBİR ŞEY.

Çünkü sen milyonluk arabaya binen zengin bir insansın moruk. Sana herşey serbest. Ben doğma büyüme İstanbul avrupa yakalıyım. Haftasonu aracıma atlayıp beşiktaş, bebek, ortaköy gezmeyi de severim. Oraları bilen bilir deli dehşet araçlar var. Hiçbir çevirmede egzozdan ceza yiyen Aston, Lambo, Ferrari yada Bentley görmedim. Sen tofaşının kıçınıda yırtsan başınada çalsan o aracın sesinin 1 desibel yakınına yaklaşamazsın fakat aynı yere zevkine sefa tek kapı 106,206 veya tofaş ile girersen 7 ceddine kadar gbt ye şase numarana kadar da aramaya tabi tutulursun.

Ben ülkemin polisini kötülemem hiçbir zaman. Yasaları koyan devlettir fakat devlet, kurunun yanında yaşı da yakıyorsa bir vatandaş olarak buna dur demek benim hakkım. Kimse kusuruma bakmasın anadan babadan doğma trilyoner biri de değilim. Alın terimle çalışıp 20 yaşında Focus'a binen bir vatandaşım. Aracımı ''etiket'' görüp bana ceza yazarlar ise her türlü yasal yoldan hakkımı ararım. Sonuç iyi veya kötü yolun sonuna kadar da o cezaya 1 kuruş ödemem.

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ocak 2018 ile yüyülüğe girdi yeni sistem
    eksoz emisyon pulu kağıdı olmuyor işlem onlie yapılıyor
    araç sorgulamasında nasıl sigortanın olup olmadıgı sıstemde cıkıyorsa emısyon da oyle cıkıyor

sıstemde emısyon cıkmadıgı ıcın eksozdan ceza yıyınce sıstem otomatık olarak 2500 tl cevre sehırcılık eksoz emıyon pulu yapılmadıgı ıcın ceza gonderıyor
    Benim vardı yeni sistemde ölçüm. E devlette de gözüküyor kesin mi bu dediğiniz

Birde bu aralar çoğu araç mimlenmiş polis arkadaşla görüştük belli marka model bakmadan yazıyolarmış en son aldığımız bilgi
    -_-_-_-

Vuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu konuyu gördükçe sinirlerim hopluyor. Ben bu cezaya itiraza gittiğim zaman 300 küsür lira ücret istediler itiraz için. Yahu nasıl olur zaten canım yandı bir sene sonra gelen cezadan, öğrenci adamım ben cebimdeki para belli dedim ama nafile. 14 sayfa dilekçe yazmıştım bir de yahu. İtiraz da edemedim. Sinirimden ağlayacak hale geldim öderken cezayı. En azından indirimli ödedik
    Bence bu cezanın bir kesinliği vesaire yok. Bakanlığın bana dediğine göre emniyet elindeki tüm egzoz cezalarını biriktirmiş. Paraya ihtiyac olduğu zaman da bakanlığa toplu şekilde yollayıp ceza kesilmesini talep etmiş (bakanlıkta çalışan ünvanını unuttuğum birinin yalancısıyım). Belki sizin de egzoz cezalarınız bir yerde birikiyordur, zamanı gelince size de ceza yazacaklardır. Muamma.
    Elimizde iyi kötü bir araba vardı, cezalarla onla bunla yıldırıp sattırdılar. Şimdi araba da alamaz hale geldik fiyatlar ikiye katlamış. Bisiklet sürüyorum artık, bisiklet forumlarında falan takılmaya başladım. Öyle yani. Hala çok doluyum bu konuda.

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu konuyu gördükçe sinirlerim hopluyor. Ben bu cezaya itiraza gittiğim zaman 300 küsür lira ücret istediler itiraz için. Yahu nasıl olur zaten canım yandı bir sene sonra gelen cezadan, öğrenci adamım ben cebimdeki para belli dedim ama nafile. 14 sayfa dilekçe yazmıştım bir de yahu. İtiraz da edemedim. Sinirimden ağlayacak hale geldim öderken cezayı. En azından indirimli ödedik
    Bence bu cezanın bir kesinliği vesaire yok. Bakanlığın bana dediğine göre emniyet elindeki tüm egzoz cezalarını biriktirmiş. Paraya ihtiyac olduğu zaman da bakanlığa toplu şekilde yollayıp ceza kesilmesini talep etmiş (bakanlıkta çalışan ünvanını unuttuğum birinin yalancısıyım). Belki sizin de egzoz cezalarınız bir yerde birikiyordur, zamanı gelince size de ceza yazacaklardır. Muamma.
    Elimizde iyi kötü bir araba vardı, cezalarla onla bunla yıldırıp sattırdılar. Şimdi araba da alamaz hale geldik fiyatlar ikiye katlamış. Bisiklet sürüyorum artık, bisiklet forumlarında falan takılmaya başladım. Öyle yani. Hala çok doluyum bu konuda.
    Otoparktaki polis tespit muayenesi yaptırmamı yaptırmazsam muayeneye gitmezsem çevre ve şehirciliğe sevk olur dedi ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama inşallah gelmez
    -_-_-_-

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler