User Tag List

Sayfa 7/19 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
353 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Sıfır Araç Zamları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Espri falan hikaye herkese açık böyle yerlerde o tip muhabbetlere girmeyin başınız ağrıyabilir hele ki bu son zamanlarda özellikle

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yav sıkıştım diye millet ilan açacak da piyasa kurt dolu, ilan düşer düşmez yakasına yapışıp gerekenin de üzerinde fiyata ilan açacaklar yeniden, Türkiye'de yaşadığımızı unutmayalım. Araba asla ucuzlamayacak

Elimizdekine sıkı sıkıya sarılma vakti. Zamanında peder bi kahramanlık edip almış hacimli arabayı, "sıfırı satılsa 1.5 milyon" diye yayıla yayıla ömür boyu bineriz ona satsak 70 liraya alan yok ama gider koşa koşa passata 400 bin lira verirler

Bizim millete müstehak. Topluca sıfır almayı bıraksa herkes belki vergilerden feragat edilir. Kurlar yüzünden zaten ilelebet fahiş rakamlar istenmeye devam edecek

Geçenlerde "amerika'da da eşek değil ya fiyatlar artıyordur" diye girdim burda 100 paraya sümbül alınıyo orda geçen sene 100 paraya S 550 alınıyodu şimdi kaç olmuş diye, şerefsizler S450 çıkarmış 3.0 V6 motorlu, fiyatı da 90k dolara çekmiş, iyice uyuz oldum

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm kartalla iş yapıp 2 3 ev parası kazanmak. Ne yaptı uyuşturucu mu satti içinde
    Bi ufak sıçtın bence kardeş

Ayıp oldu
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yav sıkıştım diye millet ilan açacak da piyasa kurt dolu, ilan düşer düşmez yakasına yapışıp gerekenin de üzerinde fiyata ilan açacaklar yeniden, Türkiye'de yaşadığımızı unutmayalım. Araba asla ucuzlamayacak

Elimizdekine sıkı sıkıya sarılma vakti. Zamanında peder bi kahramanlık edip almış hacimli arabayı, "sıfırı satılsa 1.5 milyon" diye yayıla yayıla ömür boyu bineriz ona satsak 70 liraya alan yok ama gider koşa koşa passata 400 bin lira verirler

Bizim millete müstehak. Topluca sıfır almayı bıraksa herkes belki vergilerden feragat edilir. Kurlar yüzünden zaten ilelebet fahiş rakamlar istenmeye devam edecek

Geçenlerde "amerika'da da eşek değil ya fiyatlar artıyordur" diye girdim burda 100 paraya sümbül alınıyo orda geçen sene 100 paraya S 550 alınıyodu şimdi kaç olmuş diye, şerefsizler S450 çıkarmış 3.0 V6 motorlu, fiyatı da 90k dolara çekmiş, iyice uyuz oldum
    yanlış hatırlamıyorsam mühendis seviyesinde yada üstünde bir okulun vardı galiba senin.

moskovada sümbülün sıfırı, senin gibi biri için 2 aylık maaş demek. peşinat + 36 taksit alıyım desen 50 usd taksit çıkıyor.

dolayısıyla senin ayarında bir adam sümbül zaten almazda, alırsa da taksitle almıyor peşin para alır.

mesela ban sümbülün türkiyedeki fiyatıyla, acaba 360hplik ford explorer mı alsam, xdrive3.28 v.s mi alsam. yoksa a6 mı alsam kararsızlığındayım 2 aydır alacam karar veremiyorum seçenekler böyle olunca.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış hatırlamıyorsam mühendis seviyesinde yada üstünde bir okulun vardı galiba senin.

moskovada sümbülün sıfırı, senin gibi biri için 2 aylık maaş demek. peşinat + 36 taksit alıyım desen 50 usd taksit çıkıyor.

dolayısıyla senin ayarında bir adam sümbül zaten almazda, alırsa da taksitle almıyor peşin para alır.

mesela ban sümbülün türkiyedeki fiyatıyla, acaba 360hplik ford explorer mı alsam, xdrive3.28 v.s mi alsam. yoksa a6 mı alsam kararsızlığındayım 2 aydır alacam karar veremiyorum seçenekler böyle olunca.
    Pick up yakışır fordun böyüklerinden

Öbürleri çocuk oyuncağı be ya
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    58 liraya sattığım egea bugün 72 bin liradan ilanda 1 senede
    Ben hangi arabayı alırsam alayım bu şekilde kâr edemedim ya ucu ucuna sattım ya da 2 3 bin kâr ettim 1 senede
    Sıfır araç almak mantıksız ama sıfır araçlarda da efsane satışlar var ve düşmüyor. Bence müstehak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haftasonunu yaklaşık 30 kişilik alman arkadaşlarla geçirdim düğün sebebiyle. çoğunluğu makine ve endüstri mühendisi yaşıt arkadaşlar. çoğu hiç araba kullanmıyor. kullananda seat, nissan vs. hiç bmw merso porş falan yok. bırakın arabayı kullandıkları en model telefon bile ip 6s. bu herşeyin merakı olayı bir bizde var.
    Romeo <3 Giulietta

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evet abi MBAliyim ama zaten fark ettiysen dolar veya TL'den ziyade "100 k para" olarak değerlendiriyorum her ükenin yerel kazancıyla karşılaştırmak daha adil bence.
    çünkü kazançların birim rakami benzer, orda da vasıfsız adam 1500 para alıyor burda da. 30 yaşa yakın mühendis orda da 6-7 alıyor burda da. burda sümbül (alacağıma gider her zaman ikinci el düzgün araba alırım tabii ama) almak için çalışıp kazandığımı dokunmadan biriktirdiğim sürede aynısını amerikada yapınca S450 alabiliyorum veya M4 sorun burada zaten

bu kazandığın paranın kıymetinin olmaması, devletin vatandaşın üstünden geçinmesi muhabbeti biraz dışarıdaki ülkeleri görenlere daha da zor geliyor, "sırf ekonomik sebeplerle gitmeye değer mi değmez mi"nin kavgası hala devam ediyor içimde, herkes için hayırlısı

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazdığımı anlayamayacak ya da postlarının yarısında açık sözlülükle cahilligi karışık sıçıp üstüne bir de bana o yakıştırmayı yapacak arkadaşlara pes diyorum. Evet gerçekten torbacilikla itham ettim hatta bunu açık açık söyleyerek espri yapmadım ciddi ciddi gönderme falan yaptım evet evet.

Forumcak değil ülkecek manyadik gerçekten. Hem yanlış anlıyorsun hem aleni bi şekilde tribe giriyorsun hem de tehdit ediyorsun aklınca. Kimseden çekindiğim falan yok ama sen gelme kardeş. Yerim yurdum da belli kimsem de yok güvendiğim de.

Ben de sana son olarak bi abi tavsiyesi vereyim. Görmediğin etmediğin tanimadigin bir kimseye atar yapmadan hele hele tehdit etmeden değil 1, 2 3 4 5 6 kez düşün. Her zaman karşına benim gibisi çıkmaz o lafları sana yedirmeden duracak birisi olmaz.

Bu arada küçük dipnot. Anlayamamışsın ya. Babana da sana da tek bir sözüm yok bütün o cümle nukteden ibaretti tamam mı
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neyse büyüksün haklısın tehdit etmedim oraya yapabilceğimden değil yazmışım.
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Az pozitif olun iki gündür çok gergin ortam google mape döndü forum herkes bir birine konum veriyor az sakin olun.

Bakın muhtemelen yarın @B16 bana laf geçirecek bunu bile bile pozitifim
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haftasonunu yaklaşık 30 kişilik alman arkadaşlarla geçirdim düğün sebebiyle. çoğunluğu makine ve endüstri mühendisi yaşıt arkadaşlar. çoğu hiç araba kullanmıyor. kullananda seat, nissan vs. hiç bmw merso porş falan yok. bırakın arabayı kullandıkları en model telefon bile ip 6s. bu herşeyin merakı olayı bir bizde var.
    Hocam yaklaşık 2 buçuk aydır Berlin'de staj yapıyorum. Çalıştığım firmada tek Türk benim. Pazarlama ekibi geneli Alman, yazılım(mühendisler) ekibi Çin, Rusya, Kanada, Almanya vs. çok uluslu. Şirkette stajyerler dahil herkesin arabası var. Bunun dışında çoğunda da Porsche, Mercedes, BMW vs. var, hatta araziye girmeyeceği/girmediği halde sadece beğendiği için amarok 3.0tdi v6'ya binende var yada dizelin sesini sevmiyorum, ısınması sıkıntı modunda 3000cc benzinli Mercedes'e Bmw'ye şehir içinde binende mevcut. Bırakın arabayı, evine misafir olduğum insanlarda misal hep son model televizyonlar ps4 ve/veya xbox, 50 fonksiyonlu kahve makineleri, süt köpürtme makinesi(ben ilk defa burada gördüm mesela), elektrikli L koltuk, terasta (2x2mt) havuz/jakuzi gibi Tr'de çok alışık olmadığımız ve temel ihtiyacların dışında eşyalar var. Yada bahçeleri varsa araç gereç açısından en ince detayına kadar sahiptirler. Yani ben öyle bizim millette açlık var biz tüketim toplumuyuz, Alman kazanır ama yemez vs. olayına pek katılmıyorum maalesef. Burada da çalışan insanlar gayet keyifle, kendilerine özen göstererek, bize göre gayet lüks sayılacak şekilde yaşıyorlar yani işin özü tüketiyorlar aynı bizler gibi. Hatta benim yaşlarımda ortalama 1500-2000euro arası kazanan insanların evleride çok farklı değil, illa senior mühendis olmasına gerek yok. Ha bize göre Alman'da farkeden şudur; tutupta 200k kmde e60 530i almaz, 0km veya 1 yaşında Leon, Polo vs. alır. Bit pazarı, ebay vs. yerlerden 2. el kahve makinası almaz, düşük versiyonun sıfırını alır gibi farklar mevcut.

Not: Yukarıda verdiğim örnekler için yasal limitler içinde düzenli maaşınız olması yeterli.
    123d

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 aralıkta, 1.2 TSi Style Manuel Leona 61 bin TL pahalıya aldık diye üzülmüştüm, şimdi o fiyata şükredeceğim aklıma gelmezdi. Keşke o paralara olsa da 1 tane daha alsak.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla artık değişenli, boyalı pert kayıtlı araba kovalarım hatta sigortadan alır kendim toplatırım. 2017 aralık ayında 63 e aldığım c ellysee şuan 118.000 lira olmus valla billa bu para bu arabaya haram
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene 120 bine aldığım Tiguan şuan 220 bin civarında. Hanımın arabasını sıfırlama gibi bir projem vardı sanırım hayal olarak kalacak, arabası da evladımız olucak.
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @XoR bilir bu piyasayı... kirli çıkı.

altı sıfır attık sonra tabi
    En sevdiğim altılı yıllar

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    %160 ı yansıtmış BMW X6 Amerikan gümrüklü sanırım..

1.163.800TL' den başlayan fiyatlar : )

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %160 ı yansıtmış BMW X6 Amerikan gümrüklü sanırım..

1.163.800TL' den başlayan fiyatlar : )
    Sözleşme filan mı var acaba,başka fabrikadan alamıyorlar mı?

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 ay önce KDV için 75.000 TL ye doblo aldım evlat olarak kalacak sanırım bu paraya dedim dün bir baktım gözlerime inanamadım 98.000 TL olmuş
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler