User Tag List

Sayfa 18/19 İlkİlk ... 816171819 SonSon
353 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Sıfır Araç Zamları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DR059 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renault Megane Sedan üretimine ara verdi.(Min. 6 hafta) Megane Sedan'ın en büyük satış pazarı Türkiye çünkü.
    Egea'nın yarattığı olumlu dalga söndü gitti, TOFAŞ C.tesi ve P.tesi üretim yapmıyordu bir ara, şu an yeni durum ne bilmiyorum fakat Egea satışları sıkıntıda. ABD'ye giden Doblo'nun ise işi çok zor.
    Amerika'nın ithal araçlara getirdiği extra vergileri CHR'ı da vurdu; ABD siparişleri iptal. Oradan boşa çıkan üretimi nereye kaydıracaklarını düşünüyorlar.
    Hyundai iç pazar üretim planlarını, ihracata kaydırmaya çalışıyor. Ne kadar başarılı olur bilinmez. i10 100bin lirayı devirdi...

Özetle otomotivdeki fırtına gelmiyor, geldi. Yakında canlar yanmaya başlayacak.

Otomotive parça üreten yan sanayilerden havlu atmaya ramak kala olanlar var. Kimisi zararına devam ediyor prestij kaybetmemek için.

''Herşey çok güzel olacak.'' Ofisten bir fanatik partili elemanın söylediği söz ise halen kulaklarımda...
    Şu an TOFAŞ da üretim haftanın 3 günüymüş, satışlar epey azaldığı için elbette, filolarda ptlarsa yavaş yavaş o zaman krizleri başlar

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşallah ellerinde patlar ahlaksizlarin gümrük te garajlarda ambarlarda yatan araçlara güncel kur zammı nasıl uygulanır görürler . Bu işi sorgulayan yok nasıl olsa

35AB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence yanlış yere odaklanıyoruz. Asıl sorun vergi oranlar. Vergiler diğer ülkelerdeki seviyelere çekilse artan kura rağmen peynir ekmek gibi araba satılır. Firmaların satışlardan ne kadar kazandığını yukarıda bir arkadaş yazmış. Keza üreticiler de öyle atla deve gibi çok fazla kazanıyorlar mı bilmem. Tek kazanan var, dövletimiz. Ama vergi olarak kazanılan paralar da, oto boka suriyelilere, gereksiz uçaklara, lüküs arabalara, saraylara, yandaşa vb heba olup gidiyor. Bize dönen miktar kuş kadar falandır

Tek kaybeden var o da biz. Şuanki kur ile bile amerikada temiz bir M4 50,000usd. Kuru 6,5 tan bile hesaplasan 325,000Tl yapar. Her yer m4 dolar amk. Tek sorun nerdeymiş? kurda mı vergilerde mi?
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba fıyatlarına zaten bakamıyorum da kurban bayramından once 14tl ye aldıgım tuvalet kagıdı 24 tl olmus. zamların tabana bu kadar inmesi uzun zamandır bekledıgım bir olaydı. İnsanların sikayetlenmesı adına ama suan ahaberde sürekli kim bu fırsatcılar kim bu stokcular diye haberler donuyor. suçlu kabahatli yine baskası oldu. otomobilde de bizi kıskanan almanyanın oyunları bunlar
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Günkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 kişilik çalışanı olan otomotiv sektöründe hizmet veren bir iş yerinde çalışıyorum ve bugün tam 10 kişi çıkardılar. Yazık , önümüz kış çoçuğu okula başlayan, eşi hamile olan var. Çok köyü oldu ki bana göre bu daha bir başlangıç daha da kötü günler olacak. Allah herkesin yardımcısı olsun.
    Abi hangi markadasın ? Bayi ismi verme yanlız sorun falan olmasın..

Benim ayrıldığım bayi, yerime aldıkları elemanı çıkarmışlar.

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Insallah tamami bunlara oy verenlerdir
    İnan yarısı değil , ama başımızdakiler oy attılar o yüzden çokta üzülmüyorum. Ben her yerde 1600 ü alırım.

Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hangi markadasın ? Bayi ismi verme yanlız sorun falan olmasın..

Benim ayrıldığım bayi, yerime aldıkları elemanı çıkarmışlar.
    Kiadayım , sorun olmaz çünkü patronda haklı 15 günde içeri giren müşteri sayısı 1 geçen sattığımız toplam adet 2. Sadece kendi markamda yaklaşık 1.5 milyonluk stok var , odd ise gelecek yıl 300.000 arac satışı olacak diyor. Buda çok kötü geçeceği anlamına geliyor.

Sektörü değiştireyim diyorum heryer aynı, dükkan açsan kira,vergi,stopaj vs vs gerek yok.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimdemiş kriz var diye sıfır araba satılmıyo diye buyrun

Sorry, you have been blocked

HONDA NSX 3.5DOCH 581 HP

€ 550.000

4 trilyoncuk
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah ellerinde patlar ahlaksizlarin gümrük te garajlarda ambarlarda yatan araçlara güncel kur zammı nasıl uygulanır görürler . Bu işi sorgulayan yok nasıl olsa
    Söylediğine katılmıyorum.
    Elin'e eski kur'dan ürün olsa bile bugün aynı ürünü yerine geri koymak için ek sermaye gerekiyor. TL bazında kar var ama Euro bazında karını korumayı amaçlıyor.

Örnek vermek gerekirse; Haziran ayın'dan beri elimde olan 75GBP'ye aldığım ve 100GBP satış fiyatı olan ürün üzerinden gidersek. Haziran ayında 600TL listesi olur. Bugün ise 800TL Ben o ürünü bugün 600TL'den satarsam elime tam 75GBP geçmiş oluyor. Ama satış fiyatı 100GBP değil miydi? TL bazında ekstra 200TL kazansam bile döviz bazında karımı korumuş oluyorum. Eğer, eski satış fiyatı üzerinden satarsam kar yapmamış oluyorum ve ancak sattığım ürünü yerine geri koyuyorum. Eğer kur farkı %25'den fazla olmuş olsaydı bu sefer ek sermaye koyarak sattığım ürünü tekrar rafıma koymam gerekiyor ve zarar etmiş oluyorum.
    O yüzden elde ki stoklu ürünleri kur farkı çok olmadıkça çoğu firma yansıtmaz ama anormal bir değişim olduğu için sattığı ürünü yerine koymak için mecbur bir şekilde kur güncellemesi yapmak zorundalar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 35AB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllar sonra bugünkü fiyatların SS ini de atıcaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 35AB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bide polo ciddi pahalıymış yine, biz o yıl liste fiyatı 32 bin TL olan Lancer’ı 29 a almıştık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugünkü fiyat listelerine göre, listede belirtilen rakamlar eski, 2018 lerin ortalama 5-6bin tl daha fazla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir ürünün fiyatını üretim maliyeti belirler
    adamın eskiden 50ye üretip 80e sattığı arabayı şimdi 80e üretirken elindekileri de 80e satmasını bekleyemezsiniz
    elindekileri 80e verse ve yeni ürettiğini satamazsa zarar yazar o yüzden maliyet kalemi güncel olarak belirlenir
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnan yarısı değil , ama başımızdakiler oy attılar o yüzden çokta üzülmüyorum. Ben her yerde 1600 ü alırım.

Kiadayım , sorun olmaz çünkü patronda haklı 15 günde içeri giren müşteri sayısı 1 geçen sattığımız toplam adet 2. Sadece kendi markamda yaklaşık 1.5 milyonluk stok var , odd ise gelecek yıl 300.000 arac satışı olacak diyor. Buda çok kötü geçeceği anlamına geliyor.

Sektörü değiştireyim diyorum heryer aynı, dükkan açsan kira,vergi,stopaj vs vs gerek yok.
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir ürünün fiyatını üretim maliyeti belirler
    adamın eskiden 50ye üretip 80e sattığı arabayı şimdi 80e üretirken elindekileri de 80e satmasını bekleyemezsiniz
    elindekileri 80e verse ve yeni ürettiğini satamazsa zarar yazar o yüzden maliyet kalemi güncel olarak belirlenir
    +500

Emeği geçen herkeze teşekkürler , şimdi iş bakmalıyım sabah yapılan toplantı sonrası müdürün açıklaması 3 kelime. Yıl sonu son.

2 marka kapanıyor toplamda 40 kişi kadar işsiz kalacak işimiz zor ne yapsak acaba , kaçıp gitmekten başka çare yok amk ülkesinde...

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +500

Emeği geçen herkeze teşekkürler , şimdi iş bakmalıyım sabah yapılan toplantı sonrası müdürün açıklaması 3 kelime. Yıl sonu son.

2 marka kapanıyor toplamda 40 kişi kadar işsiz kalacak işimiz zor ne yapsak acaba , kaçıp gitmekten başka çare yok amk ülkesinde...
    töööbe bismillahh yapma laa günaha gircen
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +500

kardeşim edirnede ciddi bir turizm potansiyeli oluşacak bi ucundan tutmaya çalış bugünkü olanlar daha fragman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim edirnede ciddi bir turizm potansiyeli oluşacak bi ucundan tutmaya çalış bugünkü olanlar daha fragman
    Hafta sonu gelin Edirne plakadan fazla Bulgar plaka araç var �� artık ağlanacak halimize gülüyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguzedr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu gelin Edirne plakadan fazla Bulgar plaka araç var �� artık ağlanacak halimize gülüyoruz
    bulgar plaka olmasına ağlayıp zaman kaybetmeyin derim
    6 sene yaşadım edirnede potansiyeli değerlendirilirse çok güzel bir şehir
    ufak işler hiç beklenmedik paralar kazandırabilir ama ne olduğunu tespit etmek lazım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler