User Tag List

Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
181 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Lüks Araçlara LPG Takılması..

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emisyon bakımından düşük dediğiniz araçlar 10 litreden aşağı düşmüyor şehiriçi,kaldı ki parasını verdim,canım e250 binmek istedi ama yakıta verdiğim parayı daha aza indirebileceksem takmamam için bi sebep var mı? Saçma olan senin düşüncen,lpg de bir yakıttır.
    200 - 250 - 300 bin arabaya alacaksın gideceksin lpg takacaksın bırakın bu işi allah aşkına o fiyatlara veren adamlar benzinin fiyatına bakmadan doldurur geçer bakan adam da zaten almasın farklı kategoriye gider ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ohaaaa harbiden bakmamışım son zamanlarda fiyatlara cidden ne fakir ülke olmuşuz be

vazgeçtim sümbül alıcam. a4 lüks arabadır. lpg de takılır
    abi o kadar konusunu açtım bu arada sümbül de 92000 en boşu

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercan26esk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    200 - 250 - 300 bin arabaya alacaksın gideceksin lpg takacaksın bırakın bu işi allah aşkına o fiyatlara veren adamlar benzinin fiyatına bakmadan doldurur geçer bakan adam da zaten almasın farklı kategoriye gider ...
    Sanane kardeşim birlikte mi kazanıyoruz ?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A4 lüks, A5 supersport, A6 ultralüks, A8 hiperlüks... ülkenin dramı bu işte, her evde 3 araba olması (megane, hyundai,dacia) lüks değil müsrifliktir, metro her yere gitse ben bir tane özel araba bulundurur haftada 1 binerim, başka da para harcamam...

bugün kayınbirader 'escalade alıcam da çok yakar mı acaba?' dedi, şahıs olsan çok yakar ama şirkete alacağın için ekonomik olur dedim... konu aslında tek eksende tartışılmamalı, 1 ekmeğe 5 lira verirsen müsrifliktir ama 1 kg ete 20 lira verirsen uygundur...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seat ve Scirocco ülkemizde lüks araç kategorisine girmiş. Konuyu açan arkadaş önce bunu irdelesin.
    Bindiğimiz araba 100km’de 6,5lt mazot yakıyor ve km hesabı yaptığımızda 40krş’a denk geliyor. Bundan bir kaç yıl önce benzinli araçlar km’de 40 krş yakıyordu.
    Ayrıca, aslan besleyen yemini düşünmez demişsin ama yakıt fiyatları sabit kalsa dediğine katılırdım şimdi durumlar çok farklı

Son bi sorum daha var. Aklına gelen herşey de böyle konu mu açıcaksın? Muz cumhuriyeti gibi herşeyin konuşulduğu konulara yazman daha doğru
    Öncelikle kimisine göre lüks kimisine göre günlük arabadır. Onları irdelersek başlık lüks olduğu için arada isimleri geçen arabalar deyip geçebiliriz aşırı lüks olmadığını biliyoruz.

Konu açıp açmama olayıma maalesef sen karışamassın. Bu kadar kişi fikir beyan ettiğine göre demek ki boş bir konu değil saygı duyman gerekir, yeri gelir oraya da yazarız sıkıntı yok.
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bir sorun yok lpg takılmasında tamamen araç sahibinin isteğine bağlı adam basmış parayı almış ister tüp takar ister elektrikliye çeviri. Ona bakarsanız adamın tüplü corsası var lpg ye zam geldi diye işe yayan gidip geliyor buda onun bütçesi ile alakalı bişey Ben çok şükür lüks araba alamadım ama az çok alanların psikolojisini tahmin edebiliyorum elhamdürillah tüplü turbolu bi arabamız var onla idare ediyoruz
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birinin hayallerini süsleyen arabayı,öbür adam almış,kullanmış,eskitmiş bile.Biri hayallerine lpg takmadan ölürken öbürü gerçeklerine ekonomi yaptırıyor.

Lüks gibi lüks bir aracım olsa "ben" , ikinci araçla ekonomi planı yapardım o ayrı.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında r53 kasa kodlu Mini Cooper S'e 40 bin kilometre LPG ile bindim. Günlük kullandım kilometrede 30 kuruş yakıyordum. Benzinle aynı performansı da alıyordum sattığım kişi de hala LPG ile kullanıyor kilometresi 200 bini aştı. Şehir içi 13 litre yakıyordu şu an benzin fiyatlarıyla anca haftasonu aracı olurdu.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Lüks araç alıp yakıtı koyuyorsa

Bu nasıl bir kafa

Yakıtla alakalı bir derdi varsa al bi sümbül devam et

Aslan alıp yemini katlanamayan adama ancak

Neyse demiycem
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lüks araç alıp yakıtı koyuyorsa

Bu nasıl bir kafa

Yakıtla alakalı bir derdi varsa al bi sümbül devam et

Aslan alıp yemini katlanamayan adama ancak

Neyse demiycem
    Ne alakası var Allah aşkına lpg olunca ne oluyor?
    Ya da yakıtla alakalı derdi varsa niye sembol alsın? Adam hem güvenliğini hem cebini düşünüyor olamaz mı? Aynı yolu 500 liraya gideceğine 300 liraya gidebiliyorsa niye tercih etmesin?
    Hakaret kıvamına kadar muhabbeti getirmeye gerek yok.
    Adam vermiş parasını almış,taktırmış,kime ne?

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ya aslında çoğu pintilikten 4 ayda 10 bin km yol yapmışım bir kez çok yakıyor demedim uzun yolda ayağına hakim olursan 5.7 gazlarsam 8-9 litreki oda benim yüzümden gazladığım için şehir içide 12 lirtre civarındayım bir kez düşünmedim daha önce mini cooperım vardı herkes buna lpgsiz binilmez diyordu takıcaksan niye biniyorsun zaten performanslı arabaya anlamam. Babam yıllarca ipragazda çalıştı lpg lng bir çok gazı. Eğtimini vs aldı hayatta kullanmam diyor. Hee şöyle eski araçları anlıyorum eski motorlar 1.6 ibiza 16 litre yakıyordu 110 hp bu arabaya çok gerekliydi lpg mesela ama yeni nesil araçlar gerçekten saçma geliyor audiler bmw ler mercedesler.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin teknik kısmıyla alakalı konuşmam gerekirse şayet şuan direk enjeksiyon motora sahip benzinli bi araba alıp sıvı sistem lpg takmak daha pahalı dizel araca binmekten çok çok daha mantıklı. Direk enjeksiyon diyırum çünkü montajı inanılmaz basit. Aracın kendi enjektörlerini kullanıyor ve ayar vs gerektirmiyor. Aynı benzin gibi ilk marştan itibaren benzinle çalışıyor, performans kaybı sıfır hatta yeni nesil motorlar lpg nin daha yüksek oktanlı yakıt olduğunu knock sensör vasıtasıyla avansı dinleyerek algılayıp kendi kendine avans açma yeteneğine sahip olduğu için lpg li kullanımda hiç yazılımsız havadan 5 10hp dahi gelebiliyor.
    İnternete girin bakın. Misal vermek gerekirse landrover evoque un 2012-13 model 2.2 dizel 180hp olanları var ortalama 300bin tl gibi bir rakama sahip birde aynı model aracın 2.0 turbo benzinlinli direk enjeksiyon 240hp olanı var 150 200 bin tl aralığında, birde bu araca sıvı sistem lpg uygulayıp bindiğinizi düşünün, ortalaması 30, taş çatlasa gazlaya gazlaya gezsen 40 kuruş olacaktır ve çokdaha keyifli bir araç olacağı aşikardır...

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ama birde şöyle bir kitle var onlara bir şey diyemiyorum adam yılda 30-40 bin km yol yapıyor dizelin motor sesi bakım maliyeti vs derdi ile uğraşmayıp benzinli alıp lpg takıyor ona bir şey diyemezsin adam hem yol sesinden kurtluyor hemde bakım maliyetini düşürüyor ama spor araçlara veya yeni nesil lüks araçlara takılmasını saçma buluyorum. Lpg zaten bir çok yeni nesil lüks araca uyum sağlayamıyor benzinden kar ettiğini düşünürken yakın zamanda motoruna zarar vererek daha fazla zarar veriyor. Bildiğim kadarı ile F10 lara F30 lara uyumsuz lpg diğer markalara uyumunu bilmiyorum
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden küfür ederdim yalan yok şimdide akıllı adam helal olsun lpgde biniyo diyorum
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin teknik kısmıyla alakalı konuşmam gerekirse şayet şuan direk enjeksiyon motora sahip benzinli bi araba alıp sıvı sistem lpg takmak daha pahalı dizel araca binmekten çok çok daha mantıklı. Direk enjeksiyon diyırum çünkü montajı inanılmaz basit. Aracın kendi enjektörlerini kullanıyor ve ayar vs gerektirmiyor. Aynı benzin gibi ilk marştan itibaren benzinle çalışıyor, performans kaybı sıfır hatta yeni nesil motorlar lpg nin daha yüksek oktanlı yakıt olduğunu knock sensör vasıtasıyla avansı dinleyerek algılayıp kendi kendine avans açma yeteneğine sahip olduğu için lpg li kullanımda hiç yazılımsız havadan 5 10hp dahi gelebiliyor.
    İnternete girin bakın. Misal vermek gerekirse landrover evoque un 2012-13 model 2.2 dizel 180hp olanları var ortalama 300bin tl gibi bir rakama sahip birde aynı model aracın 2.0 turbo benzinlinli direk enjeksiyon 240hp olanı var 150 200 bin tl aralığında, birde bu araca sıvı sistem lpg uygulayıp bindiğinizi düşünün, ortalaması 30, taş çatlasa gazlaya gazlaya gezsen 40 kuruş olacaktır ve çokdaha keyifli bir araç olacağı aşikardır...
    demeyeydin eyiyydi şimdi land ların fiyatları uçacak
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hemen shibindende landrover evoque un 2012-13 model 2,0 turbo benzinl,lere daldım
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PROSTOCK GARAGE

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama birde şöyle bir kitle var onlara bir şey diyemiyorum adam yılda 30-40 bin km yol yapıyor dizelin motor sesi bakım maliyeti vs derdi ile uğraşmayıp benzinli alıp lpg takıyor ona bir şey diyemezsin adam hem yol sesinden kurtluyor hemde bakım maliyetini düşürüyor ama spor araçlara veya yeni nesil lüks araçlara takılmasını saçma buluyorum. Lpg zaten bir çok yeni nesil lüks araca uyum sağlayamıyor benzinden kar ettiğini düşünürken yakın zamanda motoruna zarar vererek daha fazla zarar veriyor. Bildiğim kadarı ile F10 lara F30 lara uyumsuz lpg diğer markalara uyumunu bilmiyorum
    Kulaktan dolma çok yanlış bilgiler.... yeni nesil lpg sistemleri yeni nesil her türlü motorla geçmişe nazaran mükemmel şekil şekilde kusursuz uyum sağlamakta. Yeterki araca uygun doğru kit ve iyi işçilikle uygulama yapılsın

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan ML550 ye biniyorum... 4 litre 2.5 dolar... Araba 8bin dolar... Yıllık vergisi 80 dolar... Muayene 25 dolar.. araba 2008 motoru 5.5 ve gücü 400 civarı...

Türkiye ye bu motor getirilmemiş (sanırım)

Yukarıda saydıklarım aslında bir dramı açıklıyor ...

Kısacası... Benim mantığım... Bizleri becermeye çalışan bir devlet var ve millete veriyorum ama bir sor neden veriyorum dercesine kendine bahaneler üretiyor... Bu haramilere verilmeyen her kuruşu destekleyorum... Ister LPG ister tezek ister inip ittirin...

2 yıl önce bindiğinde teneke benim için öyle değerliydi ki... Burada bindiğimiz araç o kadar değerli değil benim gözümde... Yani "altı üstü araba"

Işte bu seviyeye çıkmamız lazım... Arabalar bizim için "altı üstü araba" olmalı...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler