User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Superonline torrent yavasligi

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Superonline torrent yavasligi

Arkadaslar tam sinirsiz superonline uyeligim var 25 mbps, torrentte hiz olarak hic 30 kbps uzerine cikamadim. Internette port acma, yonlendirme vs islemleri gerektigini okudum, uyguladim ama nafile, hala torrent hizim yerlerde. Var midir cozum onerisi olan?
    öyle işte.

bskone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam çok fazla bir bilgim yok ama torrentde indirdiginiz film,dosya vs neyse ne kadar çok kişi seed ederse siz ona baglı olarak hızlı indirirsiniz seed eden kişi sayısı az ise yavaş iniyor yani bende bu şekilde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bskone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam çok fazla bir bilgim yok ama torrentde indirdiginiz film,dosya vs neyse ne kadar çok kişi seed ederse siz ona baglı olarak hızlı indirirsiniz seed eden kişi sayısı az ise yavaş iniyor yani bende bu şekilde.
    seed'den bagimsiz olarak bir yavaslik soz konusu. 6000 kusur seed'i olan bir torrenti 1-2 kbps ile indirmek pek mantikli degil
    öyle işte.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar tam sinirsiz superonline uyeligim var 25 mbps, torrentte hiz olarak hic 30 kbps uzerine cikamadim. Internette port acma, yonlendirme vs islemleri gerektigini okudum, uyguladim ama nafile, hala torrent hizim yerlerde. Var midir cozum onerisi olan?
    Hem iş yerimizde hemde evde kullanıyoruz son iki yıldır allah belasını versin süperonlinın rezalet durumda iş yerinin orda fiber alt yapısı yok dendi anladım Evde de rezalet internet kopup durur internet kopmasa iki cihaz aynı anda çalışamaz vb vb iyi bir marka bulsam geçicem ciddi anlamda içime fenalık verdi modem arzalı diye teknik servis çağrıyorum kabloyu değişip gidiyor sorun düzelmiyor yine arıyorum tee 1 hafta bekliyorüm lütfedip geliyor bu sefer çatıdaki bağlantıyı yeniliyor 1 ayda 3 kere arayarak niyayet modemimi değiştirttim
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garip bir bicimde bitcomet'e gecmek sorunumu cozdu. Ayni dosya utorrent ile 10-20 kbps arasinda gezinirken bitcomet ile 2900-3000 kbps arasinda geziyor.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem iş yerimizde hemde evde kullanıyoruz son iki yıldır allah belasını versin süperonlinın rezalet durumda iş yerinin orda fiber alt yapısı yok dendi anladım Evde de rezalet internet kopup durur internet kopmasa iki cihaz aynı anda çalışamaz vb vb iyi bir marka bulsam geçicem ciddi anlamda içime fenalık verdi modem arzalı diye teknik servis çağrıyorum kabloyu değişip gidiyor sorun düzelmiyor yine arıyorum tee 1 hafta bekliyorüm lütfedip geliyor bu sefer çatıdaki bağlantıyı yeniliyor 1 ayda 3 kere arayarak niyayet modemimi değiştirttim
    Sinirden konu dışında kalmışım özür dilerim sorun torrentte değil ben hiç torrent kulanmasamda yavaş iki senedir süper online kendi sorunu yavaşlık
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    su ana kadar superonline'in hem adsl hem de fiber internetini kullandim. Fiyat/performans olarak yanina yaklasan baska saglayici yok (ttnet, kablonet, dsmart arasinda). Ne adsl'de ne de fiberde internet kopmasi, durduk yerde yavaslama vb sorunlar yasamadim. 3-4 sene once kablonet tam sinirsiz (adil kullanim kotasi olmayan) 15 mbps internetini kullandim, hic bir zaman 15 mbps alamadigim gibi internet hizinin sabit kalmasi icin gunde 4-5 kere musteri hizmetlerini aramam gerekiyordu, cunku arayinca hizlanip en fazla 1 saat sonra yine 1-2 mbps seviyesine dusuyordu hizim.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sinirden konu dışında kalmışım özür dilerim sorun torrentte değil ben hiç torrent kulanmasamda yavaş iki senedir süper online kendi sorunu yavaşlık
    bu isler sanirim biraz sans isi cunku superonline'dan gercekten cok memnunum hiz ve stabilite acisindan. Su an evde bilgisayar, apple tv ve kendi telefonum bagli, bir de fasulyeden smart tv bagli. Bilgisayar apple tv ve telefonun ayni anda interneti somurdugu durumlarda bile 3 cihaz da takilmadan kasilmadan isini gorebiliyor ki apple tv 4k olanindan, netflicx'in anlik olarak cektigi interneti hayal edebilecegini tahmin ediyorum
    öyle işte.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evde 2 yıldır superonline var torrentte daha 300kb geçtiğini görmedim bu ay son Allah'tan. Zaten telefonla laptop bağlandığı an youtube bile 144 p yi zor açıyor lanet gelesıca slowonline
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu sahibinin affına sığınarak konu dışına çıkıcam. 8-10 senedir superonline kullanıcısıyım. turkcell aldıgı zaman başımıza bişeyler gelecek demiştim. hakikatende ilk bir kaç ayda firmada çoğu şey büyük değişikliklere uğradı akk geldi bilmemne, klasik turkcell sineğin yağını alma politikası tam anlamıyla uygulamaya geçildi.
    4-5 senedirde 2 senede 1 kural tanımaksızın taahüt yenileme yapmaya başladılar. ulan ben zaten sene 2009 muydu neydi üyeliği yapalı. sanane amunyumnitrat. istediğim zaman çıkarım. yoook ben seni 2 senede 1 bide taahüt alacağım. oda telefondan. "onaylıomusunuz? evet onaylıyorum. tamaaaaaam" bitti bu kadar.

ben böyle bir saçma sapan iş görmedim arkadaş.

konuya dönecek olursak. hız testinde verilesi gereken hızın %70 ine bile sahpseniz ve diğer web üzerinden indirmelerde hızınız tatmin ediciyse torrent uygulama ayarlarınızda bir sorun oldugunu düşünüyorum.
    farklı bir torrent programıyla aynı torrent linklerini tekrar ekleyin bir bakın. baktınız fark var. eski torrentinizi silin bidaha geri kurun.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bittorrentte torrente sağ tıkladığınız zaman indirme ve upload limiti var, uploadı 0 yada en düşüğe ayarlayıp indirmeyi sınırsız yapıyorum. Önce bir halta yaramıyor sanıyordum ama cidden hızlandırıyor. Sizin de varsa deneyin kesinlikle.

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 senedir turkcel süperonline artı TV fiber kullanıyorum eskişehirde yaşıyorum hiçbir sorun yaşamadım ufak tefek şeyler oldu anında çözüme gittiler ve sonrasında arayıp soru çözülüp çözülmediği hakkında bilgi aldılar.Ben memnunum şahsen.Gelelim torrent upload yapma olayını ev kullanıcı için torrent upload zor oluyor upload çok yüksek olması lazım yok ben fazla uğraşamam derseniz kiralık server lar var buradan belli kapasitede harddisk kiralayıp seedi tavan yaptırayabilirsin ...

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bant genişliği ayarlarını kontrol etmekle işe başlamak lazım.Konu sahibi çözmüş,sorun yaşayacak diğer kişiler için yazmış olalım.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu isler sanirim biraz sans isi cunku superonline'dan gercekten cok memnunum hiz ve stabilite acisindan. Su an evde bilgisayar, apple tv ve kendi telefonum bagli, bir de fasulyeden smart tv bagli. Bilgisayar apple tv ve telefonun ayni anda interneti somurdugu durumlarda bile 3 cihaz da takilmadan kasilmadan isini gorebiliyor ki apple tv 4k olanindan, netflicx'in anlik olarak cektigi interneti hayal edebilecegini tahmin ediyorum
    Birde sanırım bölgesel bir sıkıntı ilk süper online kullanmaya başladığım yerde 4 sene en ufak sıkıntı yaşamadım yeni taşındığım yerde fiber alt yapı bile olsa artık müşteri hizmetleri ile samimi oldum servis sağlayıcı abi devamlı uğraşma ben sana numaramı verim sıkıntı olursa ara ben gelirim dedi en son

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Utorrent uygulamasında en altta upload ve download hızları gozuken bir yer var (D: ve U: seklinde belirtilmis). Oraya sag tıklayıp hız limitini secebiliyorsunuz, belki yanlıslıkla 30kbps secilmis olabilir.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslın sadece torrent değil benim de evimde sizinle aynı sistem var bazen superonline aşırı yavaşlıyor ve kesilmeler yaşanıyor. Bu konuda çok şikayet alıyorlar fakat bakan eden olmadı daha kaç kere arıza kaydı verdim
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıldır Turkcell superonline 25 mbps kullanıyorum

Ankara Keçiören gazino

2 yıldır en ufak bir sorun yaşamadım aşırı memnunum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel bir cevap yazayim, torrentte hiz sinirlandirma, torrent dosyasina oncelik tanima gibi islemlere fazlasiyla asinayim, sorunum hiz sinirlandirmasi vs degil. Kaldi ki zaten utorrent’ten bitcomet’e gecerek sorunumu cozdum. @Skyhawk34 utorrent’i silip tekrar kurmayi henuz deneyecek vakit bulamadim ama kesinlikle deneyecegim, tavsiye icin tesekkurler
    öyle işte.

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iş bulunduğunuz konumdaki altyapıya ve binadaki altyapıya göre çok değişiyor. benim yaşadığım yerde fiber altyapı var canavar gibi stabil 50 mbps hız alıyorum. 6 yıldır toplam 5-6 kere kopma dışında problem yaşamadım.

iyi bir torrent dosyası saniyede 6,5 - 7 mb hızla iniyor.. önceden beni de çok kanser etmişti ama; dedikleri gibi biraz şans

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler