User Tag List

Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon
218 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Sorunlu Bir Komşu Hakkında

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 yaşında diye gerçekleri yazmamalıyız

80 yaşında kahpe şerefsiz haysiyetsiz birisinin sıfatlarını yazmamalıyız

Neden yaşlı diye

Onu yaşını mikim kusuruma bakmada

Milletin huzurunu boz kafana göre iş yap

Birde laf etmeyelim

80 yaşında diye her haltı etsin

Ne güzel dünya imiş

Dostum sen belediye beyaz masaya git

Yapılan tadilat apartman karar defterinde yoktur

Belediye ekipleri tarafıdan kaldırılmasını talep et

Kamu sessiz kalırsada 2 tane amele tut yıktırın

Apartman defteri kararı alarak

Senin apartmanın bari muz apartmanı olmasın

Hakkını savun 80 yaşında diye at koşturmak nedir ya hayırdır

Kimse kimseyi rahatsız edemez. Kim olursa olsun
    80 yaşındaki bi insanın ölmesi gerek o zaman sizin mantığınızla,gelsin 70 yaşından sonra ölsün yaşamasın.
    Adam 80 yaşında 80,bu sizin anne babanız da olabilir,belli bi yaştan sonra anlamayabiliyor insan,aksileşebiliyor,zıt şeyler yapabiliyor. İnsan olmak anlayıştan geçer,yarın bi gün bizde yaşlanacağız.
    Şayet anne babanız yaşıyorsa ve 80 yaşındaysa siz verir misiniz huzurevine.
    Bence her konuda abartılı bi mesajınız var,arabanın lastiği patladı diyorlar lastik firmasına giydirecek kıvamdasınız

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 yaşındaki bi insanın ölmesi gerek o zaman sizin mantığınızla,gelsin 70 yaşından sonra ölsün yaşamasın.
    Adam 80 yaşında 80,bu sizin anne babanız da olabilir,belli bi yaştan sonra anlamayabiliyor insan,aksileşebiliyor,zıt şeyler yapabiliyor. İnsan olmak anlayıştan geçer,yarın bi gün bizde yaşlanacağız.
    Şayet anne babanız yaşıyorsa ve 80 yaşındaysa siz verir misiniz huzurevine.
    Bence her konuda abartılı bi mesajınız var,arabanın lastiği patladı diyorlar lastik firmasına giydirecek kıvamdasınız
    80 yaşında diye ağızımıza sıçsın kafasında değilim

Kusuruma bakmayın

Haddini bilmek gerek yaşlıyım diye insanların hayatlarının içine sıçma hakkı yok

Bana göre böyle

Yaşlı yaşlılığını bilmezse genç neden saygı hoşgörü göstersin

Yaşamayı beceremeyen sosyal hayatı engelleyen yaş önemli değil

Gerekli şeylerin yapılması gerek

Ben öyle düşünüyorum

Herkes farklı düşünebilir bu konuda

Kimse kimsenin hürriyetine ortak alanına kafasına göre müdahale edemez
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    80 yaşında diye gerçekleri yazmamalıyız

80 yaşında kahpe şerefsiz haysiyetsiz birisinin sıfatlarını yazmamalıyız

Neden yaşlı diye

Onu yaşını mikim kusuruma bakmada

Milletin huzurunu boz kafana göre iş yap

Birde laf etmeyelim

80 yaşında diye her haltı etsin

Ne güzel dünya imiş

Dostum sen belediye beyaz masaya git

Yapılan tadilat apartman karar defterinde yoktur

Belediye ekipleri tarafıdan kaldırılmasını talep et

Kamu sessiz kalırsada 2 tane amele tut yıktırın

Apartman defteri kararı alarak

Senin apartmanın bari muz apartmanı olmasın

Hakkını savun 80 yaşında diye at koşturmak nedir ya hayırdır

Kimse kimseyi rahatsız edemez. Kim olursa olsun
    Hadi sana da laf anlatayım:
    Kendi kullanımına düşen park yerini başkasına kapatmak, araç üzerine üzüm çekirdeği atmak kahpelik, şerefsizlik ,haysiyetsizlik değildir; saygısızlıktır en fazla.
    O mikini de gerekli yerlerde kullan,çok ağzına alma.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amca 80 yaşında olduğu için muhtemelen en düz ayak yere park etmek istiyor. dar alanda manevra yaparken zorlanıyor olabilir. bir daire 2 araçlık yer kaplayınca zaman zaman yer bulamayıp aksileşiyor olabilir. bence çok uğraşmamak lazım. 80 yaşında bir adamla ağız dalaşına bile girmek onun ölümüne sebep olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klasik türk tipi davranışı, empatiden yoksun, her şeyin iyisi bende olsun, başkasında hiç bir şey olmasın.

Siz aracı olmayan daire sahibiyle konuşurken bütün kat maliklerinden muvakkatname aldınız mı? Kat mülkiyet kanununa göre her daire sahibinine ayrılmış 1 tane otopark yok, bütün apartman maliklerinin 5 tane otopark hakkı var.
    Siz bu konuda kendinizi ne kadar haklı görüyorsanız, 80 yaşındaki amcada çektiği bariyer hakkında kendisini o kadar haklı görüyordur. Görmüyorsa bile, iki tarafta benim açımdan aynı haksızlığa haiz.
    Bence ha o tarafa park etmişssiniz ha diğer tarafa ne fark eder. Vallaha dünya malına bu kadar değer verilmesi doğru değil bence. Köşede kalsa ne oluyor? Kapıda ufak gamzeler olsa ne oluyor.

Özetle, Avrupaya yerleştiğimden beri gördüğüm empati yapan, karşısındaki insanı düşünen insanlar bize ne kadar garip geliyor onu fark ediyorum. Vallaha medeniyet öyle, altyapı, üstyapı projeleri,şehir parkları ile olmuyor. İnsanların birbirine olan tavırları ile oluyor. Bunu da devlet değil, insanların sağlaması lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden kimse bu zihniyette degil artik anlamiyorum. Bence gayet dogru bi yorum

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendisi köşeden daha rahat çıkabiliyosa ona bırakabilirsiniz bence köşeyi , bina arazisinde değilse kesinlikle demir koyamaz duba dahi koymaya hakkı yok şikayet ederseniz kaldırırlar. Ben çıkmaz sokakda oturuyorum aracımı park ettigimde yan binadan bi komşu camdan çıkıp oraya park etme benim yerim dediğini biliyorum aracımı almadım sabaha lastigin indirilmiş oldugunu gördüm siz düşünün bence halinize şükredin ne insanlar var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fazla sizde bir tuhafmışsınız,

Hem Aynı apartman oturup kapalı otoparkı olan binamın haklarından faydalanamicam hemde ev sahibiyle sürekli kavga muhabbeti dönecek, hemde gereksiz (kendinize göre) zam yapacak ve hala aynı evde oturacaksınız ısrarla.. Bilemiyorum ama bana garip geldi , 100 lira fazla verir başka yere çıkar beladan kurtulurum yada bir tık daha kötü semtte oturur kafamı rahat ettiririm , sizin yaşadığınız parayla rezil olmanın ta kendisi.
    Nakliye parası, elektrik,su,doğalgaz abonelik işlemleri vs derken 100TL'lik zam kabul edilebilir oluyor,
    Abonmanlık açtırırken 100 veriyorsunuz, kapatırken 10 veriyolar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahçe katında oturuyorum, 1,5 ay önce bahçede kahve içip, oturduğumuz saatte 5 kat yukardan balkon camı düştü masa ve sandalyelerimizin üstüne,
    2 sandalye kırıldı, camlar çimlere saplandı,
    Hemen site yönetimine haber verdik tutanak tutulsun, gereği yapılsın, canımızı zor kurtardık, gerekli önlemler alınsın diye,
    Camı düşen komşumuz geçmiş olsun, iyi misiniz, zarar ziyan var mı deme gereği duymadan siz bizi site yönetimine mi şikayet ettiniz diye hesap sormaya eve geldi!
    Yaşlı diye ben bu insana zerre saydı duymak zorunda değilim,
    Yakın zamanda da mahkmeye vericem, ben huzursuz oldum, zerre umurlarında olmadı, biraz da onlar huzursuz olsun...

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende taşınıyorum 1 ay sonra

apartman benden memnun yönetici aşırı memnun daha aidat kağıdı gelmeden yatırıyorum

gelelim bana alayının amk diyorum o derece sevmiyorum kafada yöneticiyi hepsi at hırsızı leş gibi insanlar

şimdi taşınacağım ev kendimin yönetici yine aynı kafada bir leş

kendi evim olduğu için yöneticiliği alacağım ilk devir teslimde

insan biraz görev sahibi olur mikinde değil

Taşınmak gerçekten mesele

ama komşunun insan kalitesi tam bir mesele

şuan ki binada ben hariç 13 daire var hepsi 0 kalitede

taşınacağım binada ben hariç 10 daire var gördüğüm kadarı ile yarısı iyi kalitedeler banada yeter istanbul şartlarında

Hacı geç yazdım kusura bakma. Kendin yönetici ol, insanları elitleştir kurtul bu dertten Ben gerçekten saldırmamak için kendimi zor tutuyorum bu insanlara. Araçlarının hepsi de doblo, geliyorlar otopark girişi yüksek, en sağ park yeri girişke neredeyse aynı hizada. Oraya çektiğimi bildikleri halde hepsi de gidip oraya çekiyorlar. Aracın altı vuruyor aq anlamıyor musunuz diye kaç kere kavga ettim. Adamlar ısrarla çekiyorlar ya bu kadar öküz olunmaz yani. Katıksız öküzler. Gerçekten bir gün yumruk yumruğa giricem bu adamlarla.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O otpparkın kapı kilidinede çift kompanentli yapıştırıco öneriyorum ������
    Aslında gerçekten süper ötesi bir fikir. Ama kilitli kapı değil, otomatik yukardan açılan kapı. Ya da dur, apartmanın içinde ki giriş kapısı anahtarlı, garaja ordan giriliyor. Aslında o olabilir bak Süper fikir verdin hacı ama adam dışardan da girer, sadece apartmanın etrafında dolaşmasını sağlamış olurum. O elektrikli kapıya ne yapabiliriz? Kepenk gibi düşün elektirkli?
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahçe katında oturuyorum, 1,5 ay önce bahçede kahve içip, oturduğumuz saatte 5 kat yukardan balkon camı düştü masa ve sandalyelerimizin üstüne,
    Hemen site yönetimine haber verdik tutanak tutulsun, gereği yapılsın, canımızı zor kurtardık, gerekli önlemler alınsın diye,
    Camı düşen komşumuz geçmiş olsun, iyi misiniz, zarar ziyan var mı deme gereği duymadan siz bizi site yönetimine mi şikayet ettiniz diye hesap sormaya eve geldi!
    Yakın zamanda da mahkmeye vericem, ben huzursuz oldum, zerre umurlarında olmadı, biraz da onlar huzursuz olsun...
    üzgünüm ama sizden biri ölmediği için (şükür ki öyle bir şey olmamış) dava konusu olsa en fazla git gel yaparsınız, karşı taraf ta git gel yapar ve mevzu kapanır mahkemede.

Biri ölmüş olsa taksirle ölüme sebbebiyetten ve iyi halden hatırı sayılır indirim alır 3-5 yatar çıkar.

Adalete mülkün temeli mahkemelerde hakimlerin ardında asılı bir tabeladan ibaret artık.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok büyük geçmiş olsun. Benimde bahçede otururken en büyük korkum bu. insan değilmiş komşularınız bu arada.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülkede camına kartopu eldi diye adam öldüren var. Yerine park etti diye adam öldüren var. Yerine oturdu diye arkadaşını öldüren var (Link: Tuğlasına oturdu diye arkadaşını oldurdu - En Son Haber). Arabasını yıkamaya adamı kurşunlayan var.
    Siz burada gelmişsiniz empati falan filan diyorsunuz. Boş versenize ya...
    Bu ülkenin ekonomisi bir şekilde toplanır, dış ilişkiler için bir seferberlik ilan edilir komuşularla barışırız. Ama en büyük sorunumuz kalitesiz eğitim. Bahsettiğim çocuklarımız bilmem ne sıralamasında Papua Yeni Gine'nin arkasında kalıyoruz değil. O öğretim. O bile düzelir. Ama biz insan yetiştirmiyoruz artık.
    Etrafınıza bir bakın. Özgüvenli çocuklar yetiştiriyoruz ayağına bencil, asosyal insanlar salıyorlar topluma.
    Burada konuyu açan arkadaşın yaşı yazmıyor ama halinden anladığım kadarı ile 20'li yaşarın başında. Otoparkını bile paylaşamıyor, siz yaşlıyaya saygı falan diyorsunuz. Onun istediği cevap bu değil. "Amk ihtiyarına bak sen hele, kardeşim hakkı yok kesinlikle. Git mahkemeye ver, sürünsün it oğlu it. Ne demek senin yerine park etmek" dememizi istiyor. Ona dayanak arıyor. İnsanlık falan umrunda değil.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en büyük derdiniz bu olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üzgünüm ama sizden biri ölmediği için (şükür ki öyle bir şey olmamış) dava konusu olsa en fazla git gel yaparsınız, karşı taraf ta git gel yapar ve mevzu kapanır mahkemede.

Biri ölmüş olsa taksirle ölüme sebbebiyetten ve iyi halden hatırı sayılır indirim alır 3-5 yatar çıkar.

Adalete mülkün temeli mahkemelerde hakimlerin ardında asılı bir tabeladan ibaret artık.
    Git gele razıyım, her hangi bir ceza çıkmayacağını bende biliyorum, evlerine mahkeme kağıdı gitmesi bile yeterli.

Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok büyük geçmiş olsun. Benimde bahçede otururken en büyük korkum bu. insan değilmiş komşularınız bu arada.
    Bahçenin ortasına çektik herşeyi, 2 hafta bahçeye çıkamadık, herkese ızdırap oldu, amcam sağolsun pervazında kalan kırık camları bile temizlemedi, bir şekilde ulaştık amcaya şehir dışındayım gelince yapıcam dedi. Sövsem, dövsem maganda komşu yaşlı amcayı döndü diye haber olur

Geçen hafta köpeğin patisi kesildi gözükmeyen camların birinden, ondan önce başka bir komşumuzun köpeği aynı şekilde yaralandı.

Sandelye paralarını talep ettim şimdilik, site yönetimi halen tutanağı göndermiyor, gerekirse belediyeye kadar şikayet edicem, bu saatten sonra amacım tamamen can sıkmak.

Otto_Skorzeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burasıda iyice twittera döndü herkes duyar kasıyo
    Hepiniz hızlısınız ama bayır aşağı

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabayı sat kurtul.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kader mahkumu nasıl olunuyora bir örnek.

Planlayarak adam öldürmeye teşebbüs yazdır avukatına dostum

büyük geçmiş olsun

bunun gibi yaşlının komşunun taa amk
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler