User Tag List

Sayfa 4/12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
218 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Sorunlu Bir Komşu Hakkında

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah sabır versin. Benimde yeni taşındığım evde 6 araçlık kapalı alan var. Şimdilik boş denk getiren koyuyor aracı. Ben işten erken geldiğim için biraz şanslıyım. 20 daire var. İşgüzarlık yapan çıkar mı zamanla bilmem. Şimdilik sorun yok.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin 6 dairelik apartmanda o dayının oturduğu daire dışında atıyorum birde kiralık dairesi olsa oradaki kiracının da arabası olmasa ve hakkını size kullandırmak istese ona bile karışamaz dayı. Mal benim kiracımın arabası yoksa ben kullanırım diyemez. Kira kontratına ek madde yazıp kiracının otopark hakkı yoktur gibi bişi yazması lazım. Dediğin gibi bir daireden izin aldıysan park kullanım alanı için kimse karışamaz 2 aracın var diye.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle bir güncel çekeyim. Her yorumu ayrı ayrı etiketleyemiyorum kusura bakmayın. Ayrıca eğer bu yorumu okuyacak bayan forum kullanıcıları ve eskaza okuyacak küçük yaşta birisi olursa lütfen okumasın. Forum kullanıcılarından da tekrar özür diliyorum ama yetti da.

Dün sabahtan köye cenazeye gittik. Dedemin halası ölmüş. Klimasız araçla 200 küsür km yol üstüne trafik ve mezarlıkta tepemizde o güneşle kafam milyon oldu eve gelene kadar. Salı günü de babam benim aracımı o g*vatın sözde kendine ayırdığı yerin çizgisinin az içine çekmiş. Annemi işten gittim aldım araçtan çıkınca oturduğu balkondan salyalarını saça saça çok çok afedersiniz it gibi bağırmaya başladı o arabanı ordan çek vs vs. diye. Bende karşılık olarak 'Sanane la istediğim yere çekerim çekmiyorum' dedim. Mahalleliye karşı bağırdı vs. derken annem bu tür sorunlu g*vatları görmediği için bana aman bağırma lütfen diye diye içeri soktu. Yönetici rica minnet babama arabayı az kenara çektirdi. Babama beyaz masa, zabıta vs. dedim ki şikayet edelim çünkü şiddete başvursak bu it polislere ağlar mağlar gene bize girer kazık. Babam da memur çocuğu yıllarca lojmanda oturmuş sorun olsun istemiyor..
    Dün yani çarşamba günü o yorgunlukla dedim ki kendi kendime arabayı çekiyorum çizginin içine sıkıyosa gelsin yapsın bir şey. Çektim arabayı çizginin içine bu itte kalktı balkondan bir şeyler diyecekken git istediğin yere şikayet et la dedim girdim binadan içeri. Baktım bu açmış kapıyı beni bekliyor. Senin sorunun ne falan demeye başladı. Asıl senin sorunun ne dedim bana bulaşma bak derken tam yukarı çıkıyorum arkamdan bağırıyor: ''Seni oydururum lan arkandan'' diye. Köyden topladığım ekşi yeşil elmalar vardı elimde poşeti fırlattım aha dedim dede sen kazığa oturdun bu sefer indim merdivenden sonra gittim yanına ''Allah aşkına git ölüp kalacaksın babamla görüş'' dedim sktr oldu gitti içeri. Bu sefer balkondan babama diyor işte çek arabanı falan babam ılımlı yaklaşacam derken babama '' O şıllık oğluna söyle gibi cümleler kurdu'' orda babamın da ipi koptu gel çektir lan diye bağırdı çekti gitti o da.

Şimdi bana bununla nasıl uğraşmam gerektiğini söyleyin kıymetli forum ahalisi. Vursam genç delikanlı gibi değil bir yere düşer çarpar kalpten gider, hiç olmadı burnu kırılır ankara.trafik'teki gibi hakim 6 ay verir içeri gireriz..

Herhangi bir ayrıntıyı atlamadan yazdım. Kelimeler için kusura bakmayın fakat bu it alenen özellikle beni kışkırtmaya çalışıyor. Artık yasal yollardan apartmanca şikayet edeceğiz yoksa ben içeri gireceğim.. Anasını satayım böyle deliler gelip beni buluyor işte

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bir güncel çekeyim. Her yorumu ayrı ayrı etiketleyemiyorum kusura bakmayın. Ayrıca eğer bu yorumu okuyacak bayan forum kullanıcıları ve eskaza okuyacak küçük yaşta birisi olursa lütfen okumasın. Forum kullanıcılarından da tekrar özür diliyorum ama yetti da.

Dün sabahtan köye cenazeye gittik. Dedemin halası ölmüş. Klimasız araçla 200 küsür km yol üstüne trafik ve mezarlıkta tepemizde o güneşle kafam milyon oldu eve gelene kadar. Salı günü de babam benim aracımı o g*vatın sözde kendine ayırdığı yerin çizgisinin az içine çekmiş. Annemi işten gittim aldım araçtan çıkınca oturduğu balkondan salyalarını saça saça çok çok afedersiniz it gibi bağırmaya başladı o arabanı ordan çek vs vs. diye. Bende karşılık olarak 'Sanane la istediğim yere çekerim çekmiyorum' dedim. Mahalleliye karşı bağırdı vs. derken annem bu tür sorunlu g*vatları görmediği için bana aman bağırma lütfen diye diye içeri soktu. Yönetici rica minnet babama arabayı az kenara çektirdi. Babama beyaz masa, zabıta vs. dedim ki şikayet edelim çünkü şiddete başvursak bu it polislere ağlar mağlar gene bize girer kazık. Babam da memur çocuğu yıllarca lojmanda oturmuş sorun olsun istemiyor..
    Dün yani çarşamba günü o yorgunlukla dedim ki kendi kendime arabayı çekiyorum çizginin içine sıkıyosa gelsin yapsın bir şey. Çektim arabayı çizginin içine bu itte kalktı balkondan bir şeyler diyecekken git istediğin yere şikayet et la dedim girdim binadan içeri. Baktım bu açmış kapıyı beni bekliyor. Senin sorunun ne falan demeye başladı. Asıl senin sorunun ne dedim bana bulaşma bak derken tam yukarı çıkıyorum arkamdan bağırıyor: ''Seni oydururum lan arkandan'' diye. Köyden topladığım ekşi yeşil elmalar vardı elimde poşeti fırlattım aha dedim dede sen kazığa oturdun bu sefer indim merdivenden sonra gittim yanına ''Allah aşkına git ölüp kalacaksın babamla görüş'' dedim sktr oldu gitti içeri. Bu sefer balkondan babama diyor işte çek arabanı falan babam ılımlı yaklaşacam derken babama '' O şıllık oğluna söyle gibi cümleler kurdu'' orda babamın da ipi koptu gel çektir lan diye bağırdı çekti gitti o da.

Şimdi bana bununla nasıl uğraşmam gerektiğini söyleyin kıymetli forum ahalisi. Vursam genç delikanlı gibi değil bir yere düşer çarpar kalpten gider, hiç olmadı burnu kırılır ankara.trafik'teki gibi hakim 6 ay verir içeri gireriz..

Herhangi bir ayrıntıyı atlamadan yazdım. Kelimeler için kusura bakmayın fakat bu it alenen özellikle beni kışkırtmaya çalışıyor. Artık yasal yollardan apartmanca şikayet edeceğiz yoksa ben içeri gireceğim.. Anasını satayım böyle deliler gelip beni buluyor işte
    Aynı duruma benzer benimde başıma geldi. Önceki oturduğumuz evde yan taraf bizim binaya aitken karşı binadaki adam sürekli sokakta yer bulamayınca bizim yan araya çekiyordu. Bina sahibi, yan komşu, alt dükkandaki ve ben kaç defa uyarmamıza rağmen dinlemedi. En son gece ben 2.30 da geldim eve, bu da oraya çekmiş. Çıkamasın diye yan binadakilerin yerine park ettim sabah aradı yol verirmisin diye(arayan bu arada başka biri) bu da camdan bakıyor. Bilerek mi çektin öyle dedi, evet dedim seni kaç kere uyardık hala buraya çekiyosun dedim. komşuluk mu yapıcaz kavga mı edicez dedi sonra ben aşşağıya indim o da indi bağırışmalar falan, olaya babamda dahil oldu. bu ilk başta horozlanan arkadaş sus pus. sonra bidaha parkedemedi. tabi karşımdaki kişi 35 40 yaşları arasında biri. sizinki gibi yaşlı değil o yüzden bence toplu olarak şikayet edin, baktınız değişmiyor uğraşmayın daha fazla, diğer yerlere çekin arabanızı. Yoksa kendinize zarar vereceksiniz. Adam yaşlı şiddet yoluyla anca kendinize zarar verirsiniz. genç olsa zaten bi şekilde halledilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce de yazdım; sakinliğinizi koruyun, yaşlı adam belli ki sizi kışkırtmaya çalışıyor. Aman haklıyken haksız duruma düşmeyin. İnternetten arayın bulun bölgenin zabıta karakolunu, telefon açıp görüşün-deneyin şansınızı- bakalım ne diyecekler. onların dediğine göre hareket edin.
    Aramız da bu yoldan bir şey çıkmaz diyen veya düşünen de olabilir. O fikre de saygım var ama önce bir deneyin.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kadar zaman geçmiş hala resmi bir başvuru yok. rezillik puanım 8, sorunluluk puanım 5.
    turbocuk istiyoruz

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işleri çok kurcalamamak lazım mevzu olur biri zarar görür.

Bu sene bir yazlık aldık, yan komşu ile karşı komşu geçmiş dönemde çocuk yüzünden tartışmış olay kolluğa intikal etmiş,

sonra bu karşıdaki değişikler kalkıp site kapısına köpek bağlamış burdan geçmeyeceksiniz muhabbeti yapmışlar, yandakiler uysal insanlar eyvallah diyip geçmişler.

Başkası olsa o köpeğe sıkar orada bak bakalım nasıl geçiyorum der.

bu sene bu köpek mevzusunu yapan kamiller gitti ön tarafa çıkma yaptı, balkonu büyüttü, yan taraftaki de şikayet etmiş vay efendim sen bizi nasıl şikayet edersin diye git adamın dükkana dal silahla masaya ateş et çık.

Şimdi düşünüyorum benzer durum bizde olsa ya biz onu yatırmıştık şimdiye ya o bizi.

Sırf bu yüzden sorunlu bir çocuğu var kızımla akran, mevzu çıkmasın diye kızımı bahçeye çıkarmıyorum o ufaklık bahçedeyken.

Benimkinin hiç eyvallahı yok, geşen birisi çimen attı izliyorum uzaktan lap diye elindeki oyuncağı geçirdi kafaya.

Benzer mevzu olsa pislik çıkacak 2 kuruşluk huzur var bozmaya değmez. Uzatmamak en iyisi yani.

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emirhancakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında gerçekten süper ötesi bir fikir. Ama kilitli kapı değil, otomatik yukardan açılan kapı. Ya da dur, apartmanın içinde ki giriş kapısı anahtarlı, garaja ordan giriliyor. Aslında o olabilir bak Süper fikir verdin hacı ama adam dışardan da girer, sadece apartmanın etrafında dolaşmasını sağlamış olurum. O elektrikli kapıya ne yapabiliriz? Kepenk gibi düşün elektirkli?
    O kapıyada boydan boya fayans arasına derz çeker gibi sürersen dediğim yapıştırıcıyı açacam diye uğraşırken kapının motorunu yakar muhtemelen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim butun yorumlari okudum sayilir. Laftan anlamayan biri degilsin sana karsi negatif yorumlara bile aciklama yapabiliyosun. Benim sana tavsiyem aman diyeyim adama vurayim doveyim islerine girme. Zaten bugun yarin ölecegi vardir sen vurursun ustune kalir. Yok yere yillarca ceza yatani gordum inanki. Olmaz deme bak burasi turkiye. Bi sekil ya kendini tut uzak dur. Yada hukuksal yollara basvur

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şuan taşınacağım yerdeki komşularım pamuk gibiler

Daireyi komple yıktım bir kere bile gelip şikayet etmediler

Apartman girişine yazı yapıştırmıştım

Tadilatdan dolayı rahatsız ettiğim için özür dilerim diye

Yöneticide adam yan komşum

Huzura taşınıyorum sanırım

İnşallah bozulmaz

Darısı seninde başına

O ihtiyar şerefsiz kansızla uğraşma

Gençliğine yazık
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmadan burdan bi güncel çekeyim,

Yeni aldığımız dairede üst komşu (kiracı) çocuğu hipodrom gibi ordan oraya koşup duruyor, uyardık çocuk işte nasıl tutalım, yeni dairelerde ses yalıtımı çok kötü diyip başlarından savdılar. Ama gürültüler hala durulmadı. Buna ne gibi çözüm bulabilirim? Varmı daha önce böyle bişey yaşayıp çözen?

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yeni aldığımız dairede üst komşu (kiracı) çocuğu hipodrom gibi ordan oraya koşup duruyor, uyardık çocuk işte nasıl tutalım, yeni dairelerde ses yalıtımı çok kötü diyip başlarından savdılar. Ama gürültüler hala durulmadı. Buna ne gibi çözüm bulabilirim? Varmı daha önce böyle bişey yaşayıp çözen?
    Bir çözümü yok. Tek çözümü senin taşınman, sanmıyorum ki hiç bir mahkeme çocuktan dolayı komşuna ceza versin.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Zor bir durum bir gün hepimizin başına gelebilir.Ya bizim çocuğumuz yaramaz hiperaktif çıkar yada komşumuzun.Ara ara uyarmaktan başka çare yok sanırım.Sadece (kiracı) olunca ne oluyor tam olarak onu anlayamadım ben.Daha az ses çıkarması yapılan uyarılara hemen cevap mı vermesi gerekiyor.Adam kirasını verip ev sahibinin ne hakkı varsa o şekilde oturur.Tabiki etrafını rahatsız edici davranışlarda bulunmayarak.

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende konu güncellenince dede öldü sandım

O değil bende yan komşu yüzünden mavi balık gölde kıvrıla kıvrıla yüzüyoru dinleyip duruyorum arada ağzıma takılıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir çözümü yok. Tek çözümü senin taşınman, sanmıyorum ki hiç bir mahkeme çocuktan dolayı komşuna ceza versin.
    Benim anlamadığım ben neden taşınıyorum? Evi severek, beğenerek almışım. Rahatsız eden sorun çıkaran o?

Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zor bir durum bir gün hepimizin başına gelebilir.Ya bizim çocuğumuz yaramaz hiperaktif çıkar yada komşumuzun.Ara ara uyarmaktan başka çare yok sanırım.Sadece (kiracı) olunca ne oluyor tam olarak onu anlayamadım ben.Daha az ses çıkarması yapılan uyarılara hemen cevap mı vermesi gerekiyor.Adam kirasını verip ev sahibinin ne hakkı varsa o şekilde oturur.Tabiki etrafını rahatsız edici davranışlarda bulunmayarak.
    Valla benim çocuğum yok. Ölene kadarda istemiyorum. Olsa bile ben böyle bir durumda çocuğumu bir şekilde otururturum. Çocuk bu koşar, tutamayız bunlar benim için geçerli bir bahane değil.
    Ayrıca ben kiracı derken sadece kiracı olduğunu belirttim. Ötekileştirmek değildi.

Alıntı BRKBRDL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende konu güncellenince dede öldü sandım

O değil bende yan komşu yüzünden mavi balık gölde kıvrıla kıvrıla yüzüyoru dinleyip duruyorum arada ağzıma takılıyor
    Keşke bende müzik dinlesem. Evde durulacak gibi değil

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sana taşın anlamında söylemedim, çözümü yok anlamında yazdım. En azından kanuni bir yolu yok diye biliyorum. İllegal yollarada başvuracak değilsin. Dolayısıyla arada bir hastayım biraz müdahele edin filan diye insanca uyanırsan belki azalır. Anca çocuk bu tutamayız lafı kesinlikle geçerli bir argüman. Tutmaya çalışsalar bu sefer ağlama sesinden rahatsız olursun.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sana taşın anlamında söylemedim, çözümü yok anlamında yazdım. En azından kanuni bir yolu yok diye biliyorum. İllegal yollarada başvuracak değilsin. Dolayısıyla arada bir hastayım biraz müdahele edin filan diye insanca uyanırsan belki azalır. Anca çocuk bu tutamayız lafı kesinlikle geçerli bir argüman. Tutmaya çalışsalar bu sefer ağlama sesinden rahatsız olursun.
    Zaten ilk uyarımız öyle oldu. Hastayım migrenim var duramıyoruz dedik hatta bu konudan rahatsız ettiğimiz için özür dileriz dedik. Gayet insanca yaklaştık ama dediğim gibi bana göre çocuk bu tutamayız demesi geçerli bahane değil. Ağlaması benim için sorun değil ağlar 5 dk sonra susar ama gerçekten 1 saat durmadan koşarmı bi çocuk? Hiç durmuyor, dinlenmiyor. Ayrıca tabiki illegal yola başvuracak bi insan değilim fakat internette çok bilgi kirliliği var bu konu hakkında. Mahkeme para cezası veya evden çıkarma gibi. Emsal bi durum var mı burada onu merak ettim.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben babamın korkusundan bırak evin içinde koşmayı, yüksek sesle konuşmazdım . Tamamen saygıdan kaynaklı.

Yeni moda , "çocuk işte napacaksın " biz de cocuktuk farklı bir ırk'dan gelmedik. Yetiştirmeyle alakalı bir durum
    imzasız..

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim alt komsum her Allahın günü gecelere varan düzeyde kocasıyla küfür kıyamet kavga ediyordu. Bir durdum iki durdum ücüncüde indim tatlı dille uyardım ama kesilmedi kavgalar. Tekrar indim bir daha gecenin bir yarısı kavganız yüzünden uyanırsam sıkıntı cıkartırım deyince ses kesildi. İnsanlar hakikaten tatlı dilden anlamıyor insan gibi uyarınca bisey olmaz bundan gözüyle bakıyor. Cık tehditvari konus ses kesilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler