User Tag List

Sayfa 5/12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
218 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Sorunlu Bir Komşu Hakkında

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsettiğimiz birey bir çocuk. Hiperaktif olabilir,rahatsız olabilir bunlar bi ihtimal. Yarın bi gün sizin de çocuğunuz olabilir,evet mesele ailede bitiyor ama burada tek taraflı dinlenen sizsiniz. Bizim alt komşu da aynı şekilde kapıma geldi,halbuki çocuk cidden gram ses yapmıyor. Mama yaparken blendır açılıyor onun haricinde bi ses yok. Blendırın sesi rahatsız ediyor diye geldi. Nr yapalım çalıştırmayalım mı blendırı? Gün içinde toplasan 2 dakika sürüyordur çalışması. Aynı şekilde kendi bebeği oldu,gecenin köründe çocuğu uyutmak için yapmadığı ses yok. Ama ben gidip demedim hiç sesiniz fazla geliyor diye.. bu işler biraz anlayış meselesi 2 taraf da anlayışlı olmalı.

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğimiz birey bir çocuk. Hiperaktif olabilir,rahatsız olabilir bunlar bi ihtimal. Yarın bi gün sizin de çocuğunuz olabilir,evet mesele ailede bitiyor ama burada tek taraflı dinlenen sizsiniz. Bizim alt komşu da aynı şekilde kapıma geldi,halbuki çocuk cidden gram ses yapmıyor. Mama yaparken blendır açılıyor onun haricinde bi ses yok. Blendırın sesi rahatsız ediyor diye geldi. Nr yapalım çalıştırmayalım mı blendırı? Gün içinde toplasan 2 dakika sürüyordur çalışması. Aynı şekilde kendi bebeği oldu,gecenin köründe çocuğu uyutmak için yapmadığı ses yok. Ama ben gidip demedim hiç sesiniz fazla geliyor diye.. bu işler biraz anlayış meselesi 2 taraf da anlayışlı olmalı.
    Özelden cep numaranızı verin, wp dan gönderiyim bir video, bakalım bu seferde anlayış diyebilicek misiniz? Anlayışsız bir insan değilim, dediğim gibi anlayış olabilicek ses olsa tamam ama sanki yukarıda sumo güreşçisi tepiniyor. Ben hala lafımın arkasındayım çocuk bu durmuyor diye bir bahane kabul edilemez. Verirsin terbiyesini susar.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özelden cep numaranızı verin, wp dan gönderiyim bir video, bakalım bu seferde anlayış diyebilicek misiniz? Anlayışsız bir insan değilim, dediğim gibi anlayış olabilicek ses olsa tamam ama sanki yukarıda sumo güreşçisi tepiniyor. Ben hala lafımın arkasındayım çocuk bu durmuyor diye bir bahane kabul edilemez. Verirsin terbiyesini susar.
    Gene diyorum çözüm üterebilecek biri değilim,ben sadece tek taraflı dinlendiğinizi söyledim o kadar. Elinizde video varsa ve videoya çekilebilecek düzeyde bir ses ise ve sürekli ise insan elbette rahatsız olur. Önceki yazımda belirttiğim gibi ailenin de etkisi büyük,anlayış şart. Bu sizin için değil onlar için de geçerli. Onlar da anlayışlı olmalı. Ev sahipleri ile görüşme sağladınız mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim alt komsum her Allahın günü gecelere varan düzeyde kocasıyla küfür kıyamet kavga ediyordu. Bir durdum iki durdum ücüncüde indim tatlı dille uyardım ama kesilmedi kavgalar. Tekrar indim bir daha gecenin bir yarısı kavganız yüzünden uyanırsam sıkıntı cıkartırım deyince ses kesildi. İnsanlar hakikaten tatlı dilden anlamıyor insan gibi uyarınca bisey olmaz bundan gözüyle bakıyor. Cık tehditvari konus ses kesilir.
    Kimseyle kötü olmak istemiyorum ki zaten artık kimin nasıl biri olduğu bilinmiyor. O yüzden insanca çözmek istiyorum ama karşımda pek anlayışlı biri yok sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gene diyorum çözüm üterebilecek biri değilim,ben sadece tek taraflı dinlendiğinizi söyledim o kadar. Elinizde video varsa ve videoya çekilebilecek düzeyde bir ses ise ve sürekli ise insan elbette rahatsız olur. Önceki yazımda belirttiğim gibi ailenin de etkisi büyük,anlayış şart. Bu sizin için değil onlar için de geçerli. Onlar da anlayışlı olmalı. Ev sahipleri ile görüşme sağladınız mı?
    Üst kattaki toprak sahibinin kiracısı. Şuan binada yönetici olmadığı için, müteahhite söyledim. O da toprak sahibine ulaşamadı. Yarın söyleyecek eğer hala devam ederse bende toprak sahibiyle görüşücem. Şimdilik beklemedeyiz. Yani videoda çok bariz belli oluyor. Önceki oturduğumuz evdede vardı üst katta ama çocuk değildi sanırım yine ses geliyodu biz duymazdan geliyoduk bu çok farklı. Sabredilecek gibi değil. Rahatsız, hasta bi çocuk olsa hiç sorun öyle olsa zaten anne babası söylerdi.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üst komşumun oğlu basketbol kursuna yazılmıştı, evde bile top sektiriyordu çakal Pazar sabahları avizenin oynamasıyla uyanıyordum. Bir gün asansörde çıkarken bir daha evde basketbol oynamazsan sana lol hesabımın şifresini veririm dedim, ses kesildi. Hesabı da almadı

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bu sizin yaşadığınızı 5 yıl yaşadım. Çok kavga ve ağız dalaşı oldu. İnada bindi vs.

Yeni tuttuğum evi özellikle en üst kat istedim.

Tam huzura erdim dedim. Bu seferde yan dairede üniversiteli gençlerimiz parti veriyorlar sık sık. Şimdi birde bunlar çıktı.

Bilmiyorum nasıl olacak bakalım Sokakta rahat huzur yok. Evde rahat huzur yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocuğu olmayanlar belli oluyor, inşallah X2 hiperaktif bir çocuğunuz olur.. mutahite de yalıtımın kalitesizliginden ulassaydiniz keşke..

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı şeyi bizde yaşadık ev olarak psikolojimiz bozuldu bi kere darlandım çıktım bi hışım şansıma s.kayım yaşlı bi teyze açtı kapıyı sakince söyledim baktım dik dik konuşuyor bizde çocuk olduk kimse bizi şikayete gelmedi gibi şeyler söyleyip indim ama her sinirlendiğimde ana avrat teyze dayı sövdüm nedense her sövdüğümde o gün hiç ses gelmiyordu.Bir kere yine kayış attı annem kapıyı kitleyip anahtarı aldı Sonra askere gittim 1 sene sonra geldim biraz büyümüş eskisi kadar tepinmiyor ama yine arada koşuyor ama ahtım var 18 yaşına geldiğinde hala burda olursa dövücem ahhaahhaha

Neyse lafı uzattım bu tip insanlar laftan sözden anlamaz çocuk napalım demekle olmaz o istese bal gibi susturur ak oğlu senin çocuğunu gelip ben mi susturucam madem kiracı şikayet etkili olabilir bizimki ev sahibiydi. Önce şikayet sonra sövme baktınız olmuyo ya sabredip büyümesini bekliceksiniz yada taşıncaksınız cidden psikoloji bozuyor

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski oturduğum sitede alt komşum agresif problemli bir tipti her duşa girdiğimde banyosunda bağıra çağıra şarkı söylüyordu rahatsız oluyordum ama hiç uyarma gereği duymadım. Bir akşam odamda otururken yeğenim 22:30 sularında salonda 2 sn koştu ve hemen alt kattan aradılar diyafona eşim çıktı ben yetişene kadar kapandı tel. Gürültü olmuş alt kattan aradılar vs. Ertesi gün asansörde şahısla karşılaştık dedim hocam hayırdır? Aramışsınız gürültü oluyor demişsiniz vs. - koşuşturmalar ve ciddi gürültüler vardı diyince 1 yıldır oturuyoruz üst katınızda daha bir kez gürültü duydunuz mu? 2 sn çocuk koştu diye aranır mı ? Ayıp bu yaptığınız dedim ve tersledim. Ertesi gün aynı şahıs balkonunun penceresinden otoparkta aracını park eden bir adama bağırıyor oraya park edemezsin inmeyeyim aşağı felan anladım ki adam problemliymiş gürültü felan hikaye...
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocuğu olmayanlar belli oluyor, inşallah X2 hiperaktif bir çocuğunuz olur.. mutahite de yalıtımın kalitesizliginden ulassaydiniz keşke..
    Çocuğu olup, üst katında çocuk olmayanlarda belli oluyor mu diyelim napalım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi bazı arkadaşlar konuyu çok yanlış anlayıp, farklı farklı yerlere götürüyor. Hiperaktifmiş, hastaymış falan filan. Şimdi hastalık harici gerisinim hiç bir türlü bahanesi yok. Bizde çocuk olduk alt komşudan tek laf gelmedi aynı şekilde benden 9 yaş küçük olan öz kardeşim içinde geçerli. O büyürkende tek laf gelmedi. Bunu yetiştirme tarzıyla alakalı başka hiç bir şeyle alakası yok. Öyle yok inş x2 kat hiperaktif çocuğunuz olur gibi beddularla olmuyor bu iş. Bende diyim ki o zaman inş x100 kat hiperaktif çocuğu olan biri üst katınıza taşınır. Üst kattan gelen ses gerçekten katlanılacak şekilde olsa amenna. Ama katlanılacak 1 sn si bile yok. İnanmayan arkadaşlar özelden numara verebilir videosunu atabilirim. Ben bu evi ne zorluklarla beğenerek almışım, neden ben taşınayım? İnsanları rahatsız eden ben miyim? Benimde evimde soundbar var. Açayım onu bangır bangır o zaman. Rahatsız olan taşınsın var mı öyle bi iş. Bir de diyeyimki, efendim soundbar bu, ses yapacak tabiki. Yapacak birşey yok mu diyim? Lütfen boş önerilerde, boş yazılar yazmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dert ettiğin olayı anlamadım. Sana park yeri mi kalmadı apartmanda. herkes 1 araba koyarken sen 2 araba koyuyorsun izinli ya da izinsiz. Şimdi başkasıda o boş yere 2. arabasını koymak isterse kavga mı edeceksin. Adamcağız kolay park edebilmek için gitmiş kendine yer ayırmış. Belkide biri içeri misafir araç aldı. Park edecek yer kalmadı diye adam sinirlendi demir koydu bunları neden düşünmüyorsun. Adam koysun oraya sana ne koyunca sana neden dokunuyor. Tamam yaşlılar garip şeylere takarlar ama sende garip bişeye takıyorsun. Adam otoparkta hakkı olan bir yeri almış kendi aracı için. Takılma kardeşim sende. O ölmez belki ama sen kanser olursun böyle olayları kafana takarsan.
    IN BOOST WE TRUST

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 aylık kızım var. Bazı geceler uyumuyor ve katıla katıla ağlıyor. Bebek bu. Ağlayacak gülecek ve büyüyecek. Ancak ben her ihtimale karşı kızım doğduğunda kapıcıdan rica etmiştim. Alt kat ve üst kat komşularımıza özürlerimizi iletirsin herhangi bir ses durumunda diye. Anlayış göstermişlerdi sağolsunlar.

Ancak bazı ebeveynler var ki, çocuğu ne yaparsa yapsın uyarmaktan aciz ve terbiyeden uzak yetiştiriyorlar. Örnek; bir kafeye gittiniz. Bir çocuk borazan gibi bağırarak masada tepiniyor ve ailesi gram refleks göstermiyor. Rahatsız eder değil mi?

Apartman kültürü diye bir şey var. Tamamen ebeveynde bitiyor olay. Evde çocuğun ses yapmasını engelleyecek o kültürü aşılayacak olan ebeveyndir. Çocuk hastaymış-hiperaktifmiş. Bunlar bahane. Bu ebeveynler sen kafede otururken çocuğunun rahatsızlık vermesine müdahale etmeyen kişiler işte. Aynı mantık.

Videoda bile belli olacak kadar ses var diyorsunuz. Çekin videoyu gösterin aileye. Ancak anlayış göstereceklerini sanmıyorum.

Sıkıntılı bir durum. Allah kolaylık versin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dert ettiğin olayı anlamadım. Sana park yeri mi kalmadı apartmanda. herkes 1 araba koyarken sen 2 araba koyuyorsun izinli ya da izinsiz. Şimdi başkasıda o boş yere 2. arabasını koymak isterse kavga mı edeceksin. Adamcağız kolay park edebilmek için gitmiş kendine yer ayırmış. Belkide biri içeri misafir araç aldı. Park edecek yer kalmadı diye adam sinirlendi demir koydu bunları neden düşünmüyorsun. Adam koysun oraya sana ne koyunca sana neden dokunuyor. Tamam yaşlılar garip şeylere takarlar ama sende garip bişeye takıyorsun. Adam otoparkta hakkı olan bir yeri almış kendi aracı için. Takılma kardeşim sende. O ölmez belki ama sen kanser olursun böyle olayları kafana takarsan.
    Ohooo o olay çözüldü Şimdi üst kattaki ses yapan çocuğu konuşuyoruz

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmadan burdan bi güncel çekeyim,

Yeni aldığımız dairede üst komşu (kiracı) çocuğu hipodrom gibi ordan oraya koşup duruyor, uyardık çocuk işte nasıl tutalım, yeni dairelerde ses yalıtımı çok kötü diyip başlarından savdılar. Ama gürültüler hala durulmadı. Buna ne gibi çözüm bulabilirim? Varmı daha önce böyle bişey yaşayıp çözen?
    tıpa tıp aynısını 6 aydır yaşıyorum.

gece 1-2-4-5 saat farketmiyor sürekli bir ses,sürekli koşturma.

taşınalı 2.-3.haftasında dayanamayıp yukarı çıktık ziline bastık.konuştuk ettik.6 ay içinde toplamda 7-8kere kapısına gitmişliğim vardır.birde küçük balyozum var.arada onla tavana vuruyorum o geceyi geçiştiriyoruz.

7-9 yaşlarında 2 çocukları var.birde 18,20 yaşında evli kızları var,damatta içgüveysi yaşıyor.torbacı kılıklı bişey.

herifi bazen gözüme kestiriyorum aq balyozla dalayım içeri ağız burun dağıtayım diye.dellendiğim çok oluyor.

adama son dedimki oğlum sabah okula gidiyor erken yatıyor.eşim ve ben çalışıyoruz.sabah 8den ,gece 11e kadar isterseniz evde takla atın umrumda değil ama lütfen gece bu saatler arası sessiz olun.anca 1 hafta dikkat ettiler.bir gün kötü mevzu çıkıcak ondan korkuyorum.eve girdiklerinden beride hiç kira,elk,su ödememişler.yakında çıkarlar umuduyla sabrediyorum.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buarada millet takmış bir hiperaktif benim çocuğum.

yanlış anlamayında bence hiperaktiflik,şımarıklılıkla karıştırılıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tıpa tıp aynısını 6 aydır yaşıyorum.

gece 1-2-4-5 saat farketmiyor sürekli bir ses,sürekli koşturma.

taşınalı 2.-3.haftasında dayanamayıp yukarı çıktık ziline bastık.konuştuk ettik.6 ay içinde toplamda 7-8kere kapısına gitmişliğim vardır.birde küçük balyozum var.arada onla tavana vuruyorum o geceyi geçiştiriyoruz.

7-9 yaşlarında 2 çocukları var.birde 18,20 yaşında evli kızları var,damatta içgüveysi yaşıyor.torbacı kılıklı bişey.

herifi bazen gözüme kestiriyorum aq balyozla dalayım içeri ağız burun dağıtayım diye.dellendiğim çok oluyor.

adama son dedimki oğlum sabah okula gidiyor erken yatıyor.eşim ve ben çalışıyoruz.sabah 8den ,gece 11e kadar isterseniz evde takla atın umrumda değil ama lütfen gece bu saatler arası sessiz olun.anca 1 hafta dikkat ettiler.bir gün kötü mevzu çıkıcak ondan korkuyorum.eve girdiklerinden beride hiç kira,elk,su ödememişler.yakında çıkarlar umuduyla sabrediyorum.
    valla abi bende aynı şekilde kötü bi olay olmasın, kavga gürültü yaşanmasın diye çabalıyorum. ama anlaşılan suçlu biziz. çünkü hiperaktif bir çocuğumuz yok. valla bende dün duvara 2 3 vurdum öyle kestiler sesi ama ben sorunun böyle duvara yumruk at, çık yukarı tartışla çözülmesi taraftarı değilim. bakalım 1 uyardık, müteahhitede söyledim, ayrıyetten evin ses yalıtımının kötü olduğunuda söyledim. ses yalıtımının kötü olmadığını iddia ediyor hatta fotorafta attı. o da bugün toprak sahibine söyleyecek bakalım, beklemedeyiz. umarım uzun sürmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocuğu olup, üst katında çocuk olmayanlarda belli oluyor mu diyelim napalım?
    Üst katimda 2 erkek çocuğu olan aile oturuyor hele bı tanesi gece 1 gibi sinir krizi gecirirdi, uykumuzdan da uyanirdik ..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler