User Tag List

Sayfa 7/12 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
218 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Sorunlu Bir Komşu Hakkında

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla büyük konuşmak gibi olmasın ben ve eşim ölene kadar çocuk düşünmüyoruz. Beni hiç bir güç bu kararımdan vazgeçiremez. Kedi alırım daha iyi
    Niye evlendiniz ki o zaman

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gkn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye evlendiniz ki o zaman
    Çocuk yapmak için mi evleniliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocuk yapmak için mi evleniliyor
    yani biz öyle yaptık. nişan yaptık aileler tanışmış oldu, öyle mutlu mesut takılıyoduk yani dört sene kdr sonra çocuk yapalım dedik, aaa o zaman evlenmemiz lazım oldu

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gkn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani biz öyle yaptık. nişan yaptık aileler tanışmış oldu, öyle mutlu mesut takılıyoduk yani dört sene kdr sonra çocuk yapalım dedik, aaa o zaman evlenmemiz lazım oldu
    Valla biz söz'ü 7. Senemizde yaptık ama bence evlilik çocuk yapmak için değil. Bu ülkedeki düşünce yapısı kadınların evlenmeden, sevdiği insanla yaşamasını kaldıramadığından bence sevdiğin insanla yaşamak için evleniyorsun. Çocuk sadece artısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla biz söz'ü 7. Senemizde yaptık ama bence evlilik çocuk yapmak için değil. Bu ülkedeki düşünce yapısı kadınların evlenmeden, sevdiği insanla yaşamasını kaldıramadığından bence sevdiğin insanla yaşamak için evleniyorsun. Çocuk sadece artısı
    ben de onu diyorum işte. bizim düşünce yapısı kaldırıyordu, çocuk yapalım diyince onu biz kaldırsak toplum kaldıramaz dedik evlendik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim evin üst katta da bir çocuk var, evi boydan boya deparla turluyor, düzenli olarak masa sandalye yeri değiştiriyorlar. Abimin evi, şimdi ben oturuyorum, ne onun ne benim çok umrunda olmuyor kafaya takmadığımızdan duymuyoruz bile de annem her geldiğinde rahatsız oluyor.
    Ne evi ne kiracıyı değiştirmek kolay değil. Zemin yalıtımına kiracının girişme ihtimali düşük, ev sahibinin onu yapmasından elde ettiği bir kar olmayacak, zor iş vallahi. Kalın halı hediye edecek haliniz de yok ki üstten darbeyi ne kadar emecek sanki.

Hiperaktif çocuk işi ayrıca sıkıntılı da çoğunluğun sorunu çocuk büyütmenin gerektirdiği ilgi ve çabanın sandıklarından bir kaç milyon kat daha fazla olduğunun farkında olmadan çocuk yapmaları bence. Enerjileri de ilgileri de çok erken bitiyor salıyorlar malesef.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı fikirdeyim. Bi de yeni çocuğu olan aileye gidince "aa sizde yapın" baskısı oluyor o daha garibime gidiyor. ula uyuyamıyorsun bi de çocuk evin neşesi edebiyatı yapıyorsun

Bu arada evde 3 kedi var biraz fazla ama onun da çilesi var yani

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çocuk olmadan önce her türlü düşünce serbest. olduktan sonra fikirleriniz çok değişir. çocuk evin neşesi değil senin canın kanın dna`n dır. sorumluluğu da çok yüksektir. bence kendinde büyük sorumluluklar üslenebilecek karakter görmeyenler kesinlikle yapmamalı. maalesef yapıyorlar ve ülkenin sonu gördüğünüz gibi.

diğer yandan gerçekten karakteri düzgün iyi insanlar ise duygusal düşünerek yazık etmeyelim, bu hayata şu ortama çocuk getirmek büyük risk diye düşünüyor.

Sonuç: işid kafası her geçen gün çoğalırken. aydınlık geleceğin teminatı olacak insanların sayısı her geçen gün azalmakta.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

thedevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aaaaah dostlar aaah bende bir gelin var düşman başına bizim hanıma bile kafa tutuyor benim oğlanı avucunda oynatıyor yaaa böyle bir gelin görülmüş müdür? Ne bulaşık yıkar ne çamaşır yıkar bizim gelinin aklı hep gezmekte, oğlan işe gittimi hemen oda dışarı, akşam oğlan işten gelir yemek yok, sabah işe gidecek ütülü kıyafet yok, bide bir laf söyledinmi hemen car car bağırır açar ağzını yumar gözünü ahhh ahhh benim çektiğimi bir ben bilirim.

Şiki Şiki baba kaseti var mı?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buarada millet takmış bir hiperaktif benim çocuğum.

yanlış anlamayında bence hiperaktiflik,şımarıklılıkla karıştırılıyor.
    Yavru kuş bende kaldığında sabah çişe götürdüysem (pazar günü) alt kat rahatsız olmasın diye sifona bile bastırmıyorum.

Merdiven de yürürken sesli konuşuyor ise uyarıyorum tatlı dille anlıyor.

Ama gerçekten çevremde şahit olduğum bazı çocuklar var ana baba ne yaparsa yapsın bildiğini okuyor.

Eğitimle bile düzelmeyecek tipler var. Biraz şans meselesi, bu komşu sorununu yaşamayan yok gördüğüm.

Sulh ile de çözemiyorsun bir şeyleri, kimse kusura bakma kardeş biz hatalıyız demiyor, hep bir ileri yapma durumu var.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sulh ile de çözemiyorsun bir şeyleri, kimse kusura bakma kardeş biz hatalıyız demiyor, hep bir ileri yapma durumu var.
    Son birkaç senedir herkes buna döndü, sırf komşuluk şu bu değil, kaldırımda yürürken, trafikte giderken, bir yerde sırada beklerken, her yerde. Herkes mi onun bunun çocuğu oldu anlamadım ki.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son birkaç senedir herkes buna döndü, sırf komşuluk şu bu değil, kaldırımda yürürken, trafikte giderken, bir yerde sırada beklerken, her yerde. Herkes mi onun bunun çocuğu oldu anlamadım ki.
    Ben tırsıyorum birini uyarmaya ne yalan söyleyeyim, tamam hakkımızı da yedirmiyoruz ama her an ne olur korkusu da ağır basmaya başladı.

Korna çalıyorsun adam el kol yapıyor, markette sıraya kaynak yapıyor bir de ters ters bakıyor.

En son sitedeki 30 yıllık çam ağacını kesti bir o.çocuğu ki öncesinde de sıkıntı yaşadık lavukla. Kalkıp bişi diyemedim.

Desek al başına belayı. Bu sefer kendi huzurun da kaçıyor. İnsanlığı kaybediyoruz komple, tatlı dille insan gibi uyarmayla çözemiyoruz hiçbir şeyi.

Pardon be hatalıyım dediğinde EZİK oluyorsun bir de üstüne. Erdem sahibi olarak alandırılacağın yerde.

Uzak durmak lazım en temizi, kaçabildiğin kadar kaçacaksın, ite bulaşacağına çiti dolaşacaksın.

Respect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu zaten şimdi artık çocuk da instagram da foto paylaşmak için yapılıyor bana kalırsa...

Önce annenin kankalarıyla çılgınca baby shower parti fotoları , cocuk dogduktan sonra ilk 40 gün çocugun yüzünü kapatarak fotolar (sanki brad pitle angelina jolıenın çocuguda nazar değecek, ulan genleriniz belli işte kara kuru bir şey olacak çocuk neyin nazarı ) 40 gün geçtikten sonra hastane odasındaki doğum fotoğrafları, sonra ilk yürümesi ilk sıçması miniğimizle ilk kahvaltı vs bir sürü fotolar...

Sonra tel elden bırakılınca gerçek hayata dönüş günde 2 saat uyku ile zombi moda girmiş anne , tahammulsuz anne babalar....

İşin kısası çocuk yapılacaksa instagram için değil aile olmak için yapılmalı...Hayatınızın bir daha eskisi gibi olmayacağını, eskisi kadar özgür ve rahat olamayacağınızı kabullenip yapılmalı...

Bunları aşarsanız çocuk gerçekten muazzam bir olay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla büyük konuşmak gibi olmasın ben ve eşim ölene kadar çocuk düşünmüyoruz. Beni hiç bir güç bu kararımdan vazgeçiremez. Kedi alırım daha iyi
    bu karara ve bakış açısına saygı duyuyorum
    toplumun bize dayattığı şeyler var ve bu bizi iyice küçük parçalar haline getiriyor
    hepimiz belli başlı sorumlulukları aldıktan sonra üstteki postlarda da göreceğiniz üzere(ben dahil) daha pasif kalıyoruz
    kafamızda hep bir "aman başım belaya girmesin arkamızda çoluk çocuk var" düşüncesi doğuyor
    eskiden arabayı öyle yatık kullanırdım ki arka camdan yan tarafı görürdüm
    şimdi arkada otursam bile kemer takıyorum "bi tane mal şöförün hatasından ölmeyelim" diye
    aile kavramı zaman zaman benimde sorguladığım bir şeyler
    toplum biz bir şey dayatıyor ve hiç sorgulamadan kabulleniyoruz
    bende tek çocuk var şimdi çok keyifliyim bütün dertleriyle ilgilenmeye çalışıyorum tüm gelecek planını onun üstüne yapıyorum falan
    ama gel gör ki 2. çocuğu(kazara) yapan arkadaşlar da her buluştuğumuzda aynı soru "siz 2. yi ne zaman yapacaksınız?"
    yapmayacağım, evlat edinirim belki ama sırf "aman bi kardeşi olsun olur mu öyle şey" mantığında ilk çocuğuma stepne mantığında 2. bir çocuk yapmayacağım
    hatta bir kere çok zeki bacanağım "e oğlum ya birincisine bir şey olursa" diye bir cümle kurdu adam kendisine teselli olsun diye başka bir hayat yaratmayı mantıklı buluyor..

uzun lafın kısası kimse evlenmek zorunda da değil çocuk yapmak zorunda da değil 1 kere geliyoruz şu hayata bence herkes bencil bir şekilde "nasıl daha güzel yaşarım?" sorusuna odaklanmalı ve onun için plan yapmalı
    daha bu genç yaşında ihtiyacı olmamasına rağmen ev-araba-arsa-mal-mülk düşkünü tanıdıklarım var tek hayalleri 60 yaşında emekli olabilmek amk vizyonsuzlarının
    bu arada 30 sene sonra evlere bu kadar çok talep olmayacak ve o evler alım gücüne göre çok ucuz fiyatlara el değiştirecek haberiniz olsun
    çoluğa çocuğa bir şey bırakmak için yaşamayın çoluk çocuk ayakta durmayı öğrensin
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tırsıyorum birini uyarmaya ne yalan söyleyeyim, tamam hakkımızı da yedirmiyoruz ama her an ne olur korkusu da ağır basmaya başladı.

Korna çalıyorsun adam el kol yapıyor, markette sıraya kaynak yapıyor bir de ters ters bakıyor.

En son sitedeki 30 yıllık çam ağacını kesti bir o.çocuğu ki öncesinde de sıkıntı yaşadık lavukla. Kalkıp bişi diyemedim.

Desek al başına belayı. Bu sefer kendi huzurun da kaçıyor. İnsanlığı kaybediyoruz komple, tatlı dille insan gibi uyarmayla çözemiyoruz hiçbir şeyi.

Pardon be hatalıyım dediğinde EZİK oluyorsun bir de üstüne. Erdem sahibi olarak alandırılacağın yerde.

Uzak durmak lazım en temizi, kaçabildiğin kadar kaçacaksın, ite bulaşacağına çiti dolaşacaksın.
    %1000000000000 katılıyorum, daha C.tesi günü arkadaşlarla aynı şeyi konuştuk. Yani "insan" olması gerekenler git gide daha da çok hayvana dönüşüyor. Önceden sadece trafikte karşılaşıyorduk, şimdi dediğin gibi, her yerde her ortamda karşılaşıyorsun. Bir de aynen, alttan alınca karşıdaki daha da çok üzerine geliyor.

Trafikte bunu çok görüyorum, yaşıyorum. Adam bi hareket yapıyor, biliyorum yanlışlıkla değil, gayet bilerek isteyerek, ben de o hareketi yemeyip karşılık veriyorum, karşılık verince adam fellik fellik kaçıyor. E be adam, ben alttan aldıkça üzerime çıkacağını düşünürken, tepki verince niye kaçıyorsun?

Dün ters yönde taksi durmuş yolun ortasında müşteri indiriyor, ses etmedim, hanım da diyor "nasıl sabrettin hayret" diye Şoför eliyle pardon yaptı, müşteri yaşlı da bi amca, zar zor iniyor, karşılık vermedim şoföre, bekliyoruz öyle. Adam indi gitti, taksici hala sallanıyor, geri aldı, ileri gitti, bişeyler yapıyor, en son sürdüm üzerine, "hadisene bütün gece seni mi beklicez!!!!!????" diye bağırdım sonunda Bağırınca bozuldu ama hızlandı abimiz.

Hanım da diyor ki duramıyorsun, eh diyorum adam bunu istiyor illa

Aynen kaçabildiğimiz kadar kaçmak lazım da, tepki vermeyince de bu itler iyice çoğalıyor ya, ne yapacağız bilmiyorum.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    %1000000000000 katılıyorum, daha C.tesi günü arkadaşlarla aynı şeyi konuştuk. Yani "insan" olması gerekenler git gide daha da çok hayvana dönüşüyor. Önceden sadece trafikte karşılaşıyorduk, şimdi dediğin gibi, her yerde her ortamda karşılaşıyorsun. Bir de aynen, alttan alınca karşıdaki daha da çok üzerine geliyor.

Trafikte bunu çok görüyorum, yaşıyorum. Adam bi hareket yapıyor, biliyorum yanlışlıkla değil, gayet bilerek isteyerek, ben de o hareketi yemeyip karşılık veriyorum, karşılık verince adam fellik fellik kaçıyor. E be adam, ben alttan aldıkça üzerime çıkacağını düşünürken, tepki verince niye kaçıyorsun?

Dün ters yönde taksi durmuş yolun ortasında müşteri indiriyor, ses etmedim, hanım da diyor "nasıl sabrettin hayret" diye Şoför eliyle pardon yaptı, müşteri yaşlı da bi amca, zar zor iniyor, karşılık vermedim şoföre, bekliyoruz öyle. Adam indi gitti, taksici hala sallanıyor, geri aldı, ileri gitti, bişeyler yapıyor, en son sürdüm üzerine, "hadisene bütün gece seni mi beklicez!!!!!????" diye bağırdım sonunda Bağırınca bozuldu ama hızlandı abimiz.

Aynen kaçabildiğimiz kadar kaçmak lazım da, tepki vermeyince de bu itler iyice çoğalıyor ya, ne yapacağız bilmiyorum.
    Vallahi geçen ben de buna benzer bir durum yaşadım abi. 1 sokağa park ettim arabayı. Sağ sol şekilde parklar yapılmış aralarında tek bir şerit kalmış. Neyse arabaya bindim burnu çıkarttım az ilerlerdim karşıdan araba geldi. Baktım 2-3 araba geliyor,tekrar park yerine geri geri gittim. Sonra tekrar burnu çıkarttım yürüdüm,tekrar araba geldi karşımdan bu sefer arkamda da araba vardı inat ettim durdum. Baktım karşıdan gelen araba sayısı yine fazla yapacak birşey yok dedim,geri gelmeye niyetlenmişken karşımdaki selektör vs attı zaten gergindim iyice gerildim. Arabanın lastikler inceden kabak,araba da hafif çaprazdı düzlemem lazımdı. Adama doğru patiyle kalktım,durduğumda hemen hemen tampon tamponaydık. Sinirli sinirli geri geldim,adam da geçerken bi baktım. Camı açtı,kardeşim ters geliyorsun bir sonraki sokaktan dön birisi birşey der boş yere uğraşırsın gerek var mı? dedi. Şöyle bi dondum kaldım,girilmez tabelasını da fark ettim o ara. Hem yaptığım harekete pişman oldum hem de adamın böyle düzgün tepki vermesine şaşırdım. Kusura bakma abi,bilmiyordum dedim geçtim. Bazen düzgün tepki vermek de karşı tarafta duvar etkisi yaratabiliyor muş onu farkettim
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Respect Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu zaten şimdi artık çocuk da instagram da foto paylaşmak için yapılıyor bana kalırsa...

Önce annenin kankalarıyla çılgınca baby shower parti fotoları , cocuk dogduktan sonra ilk 40 gün çocugun yüzünü kapatarak fotolar (sanki brad pitle angelina jolıenın çocuguda nazar değecek, ulan genleriniz belli işte kara kuru bir şey olacak çocuk neyin nazarı ) 40 gün geçtikten sonra hastane odasındaki doğum fotoğrafları, sonra ilk yürümesi ilk sıçması miniğimizle ilk kahvaltı vs bir sürü fotolar...

Sonra tel elden bırakılınca gerçek hayata dönüş günde 2 saat uyku ile zombi moda girmiş anne , tahammulsuz anne babalar....

İşin kısası çocuk yapılacaksa instagram için değil aile olmak için yapılmalı...Hayatınızın bir daha eskisi gibi olmayacağını, eskisi kadar özgür ve rahat olamayacağınızı kabullenip yapılmalı...

Bunları aşarsanız çocuk gerçekten muazzam bir olay
    Birde sen ne akdar da güzel doğurdun diyerek sadece anneyi de hediyelere boğanlar var. Doğurdu diye jip almalar, ev değiştirmeler. Sonra, ilerleyen yaşlarda da ay şekerim anneleik çok zor demeler. Ulan çocuk kendi kaderiyle başbaşa, çocuk bakıcı ile sen dışarıda avm gezintisinde. Sonra, okul açılsında gitsin bende keyfime bakayım demeler. Birde bu pandemiden beri de çocuğu evde tutamayan anneler var. Şekerim çok sıkıldı ne yapayım, laf dinlemiyor, dinletemiyorum. Türkçe anlamıyor mu, ne dilde konuşuyorsa sen de o dili öğren biraz höt höt yap. Ne bu ya, çocuk örümcek adam gibi milletin duvarında, otomobilinin tepesinde, ağaçlarda... Tutamıyormuş evde, hadi ya, rahatımı bozamam demiyorsunda, tutamıyorum oldu onun adı.

Çocuk hiç uyutmadı, çocuk hiç evde durmuyor hep gezmek istiyor, akşam değil gündüz uyuyor. Çok var böyle şekilci tip. Çocuk yarasa sanki, gece geziniyor, gündüz uyuyor. Çüş, 4 yaşına gelmiş halen ne zaman uyunur öğrenemedi mi? Yerinde durmuyan için tanısı var, hiperaktif. Senin içinde tanısı var, hipersorumsuz.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

ZAten başımıza ne geldiyse aman ona bulaşma buna bulaşma demekten oldu. Geçenlerde tv'de gösteriyordu, herifçioğlu hapishaneden şartlı mı, şartsız mı tahliye olmuş ama herif bildiğin suç makinası. Almış eline pompalı tüfeği, mahallede atar gider yapıyor. O mahallede bir tane sniper olacak, herifin topuklarına sıkacak, hadi şimdi bağırmaya devam et diyecek.
    Bitmiyorlar, bitmiyorlar. Amip gibi çoğalıyorlar. Eşeyli, eşeysiz çoğalıyorlar. Bölünerek çoğalıyorlar. Bizde çit arıyoruz. Çit mit kalmadı. Benimde sabrım kalmadı. Sırf otomobilde hanımla, çocuk var diye abuk sabuk iş yapana cevap vermiyorum ama sonra birikiyor abuk sabuk zamanda patlama yaşıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yalnız bu coronada bebeleri kreşten de aldık ya hepten göte geldik
    bizim bebenin de huyu suyu değişti
    dışarı çıkaramıyorsun corona var, karşı komşunun yaşıt çocuğu var ama annesi hacettepede acilde hemşire, bebeleri görüştüremiyoruz
    biz desen enerjimizin çocuğa yetmesine imkan yok, e ben eline telefon falan verip çizgi film izleten birisi de değilim olabildiğince sokakta gelişsin mantığında büyüttüm bebeyi ama şimdi *** gibi kaldık
    en son geçen bi çuval inşaat kumu aldım salona da şişme çocuk havuzunu şişirip kurdum içine de döktüm kumu verdim eline inşaat arabalarını 3-4 gün rahatız
    ilgilenilmeyen çocuk dikkat çekmek için elinden geleni yapıyor walla yapacak bişi yok
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler