User Tag List

Sayfa 2/26 İlkİlk 123412 ... SonSon
494 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ne olacak Bu Otomobil piyasası?

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunlar daha iyi günler kışa dolar 7\8 lirayı bulur diyorlar ondan sonra patlayacak piyasa. şahin olucak 20.000 tl bu arada piyasanın düşmesini bekleyen varsa bi 10 sene daha var ülke komple batınca bi çuval un karşılığı 5\6 yaşında araba alırız ama toyota hilux isteyen şimdiden alsın o zamana gelince bi hilux piyasası artacak
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabri abinin dediği gibi " daha bu ne ki osuruk , fırtına öncesi sessizlik."

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sektör nedir?
    Tekstil sektörü, desinatörlük yapıyorum.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    filo çalışanıyım, 2. el departmanı ilede aram iyidir , biraz anlatayım ;

36 ay sonunda kirası dolan araçları geri alır satarız.
    ilk önce sahibindene kurumsal üye olup biz satalım dedik baktık sahibinden sitesi artık başlı başına bir gezegen olmuş insanlar farklı kafalarda...
    o kadar ilan çöplüğünde doğru araba bulmak bir dert , doğru adama denk gelmek başka bir dert.

bir anımı anlatayım ; arabama 60 isterken biri takas teklifi sundu aracına 55 yazmış.
    ben kendimi biliyorum fazla yazmışım ama oda fazla yazmış tamam dedim ver üstüne 3-4 bin edelim.
    biraz düşünim dedi.ertesi gün kendi ilanını 61 yapmış gene takas teklifi sunmuş,şimdi diye kafa kafaya takas edelimmi diyor
    zeka küpü ya

konumuza dönelim tekrardan,biz baktıkkı bu sahibinden işi yürümüyor gene yöneltik 2. el açık arttırmacılara (borusan manheim ve autorola)
    ve buralarda inanın (daha dün gene sattık) kilosu 1 liradan patates satılır gibi araba satılıyor.
    araba ne olduğuda inanın önemli değil, dizel otomatik ise satılmama ihtimali yok.

ama toplumun ekonomik yönünden incelersek "araba" artık orta direk değil baya bildiğiniz zengin işi.
    çünkü her ekonomik kriz toplumun sınıfları arasında uçurumların dahada artmasına sebeb olur.zengin zenginleşir, fakir dahada fakirleşir.

ilerleyen zamanda nelermi olacak ?
    yukarıda bir arkadaş demişti ; kartopu etkisi...
    kötü olan herşey dahada kötüye gidecek ne yazık ki ..
    médiocrité partout

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ilk önce sahibindene kurumsal üye olup biz satalım dedik baktık sahibinden sitesi artık başlı başına bir gezegen olmuş insanlar farklı kafalarda...
    o kadar ilan çöplüğünde doğru araba bulmak bir dert , doğru adama denk gelmek başka bir dert.

bir anımı anlatayım ; arabama 60 isterken biri takas teklifi sundu aracına 55 yazmış.
    ben kendimi biliyorum fazla yazmışım ama oda fazla yazmış tamam dedim ver üstüne 3-4 bin edelim.
    biraz düşünim dedi.ertesi gün kendi ilanını 61 yapmış gene takas teklifi sunmuş,şimdi diye kafa kafaya takas edelimmi diyor
    zeka küpü ya

konumuza dönelim tekrardan,biz baktıkkı bu sahibinden işi yürümüyor gene yöneltik 2. el açık arttırmacılara (borusan manheim ve autorola)
    ve buralarda inanın (daha dün gene sattık) kilosu 1 liradan patates satılır gibi araba satılıyor.
    araba ne olduğuda inanın önemli değil, dizel otomatik ise satılmama ihtimali yok.

ama toplumun ekonomik yönünden incelersek "araba" artık orta direk değil baya bildiğiniz zengin işi.
    çünkü her ekonomik kriz toplumun sınıfları arasında uçurumların dahada artmasına sebeb olur.zengin zenginleşir, fakir dahada fakirleşir.

médiocrité partout

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aziz Pancar pek dikkate alınacak bir arkadaş değil.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dip basik varexli scirocco yla gazlayamadikki youtube kanalimiz olsun. Borusanin faiz anlaminda kredileri iyi heralde o yuzden burunlarindan kil aldirmiyolar 2. elde ama fiyatlar cok yukseldi kurla

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aziz Pancar pek dikkate alınacak bir arkadaş değil.
    Kimdir diye merak edip baktım karşıma bu çıktı: aziz kancar - sayfa 4 - ekşi sozluk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2el piyasası şu an daha 0 araç zamlarından daha tam etkilenmedi, şimdi araba almanın zamanı 2. elde, 4-5 ay sonra bu fiyatlar bulunmaz hele yüksek model sıfıra yakın araçlarda,
    0-2.el makası çok açık şu an.
    Piyasada iyi değil ama çok kötüde değil, işi bilenler araba alıyor(tabiki peşin parası olanlar)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2el piyasası şu an daha 0 araç zamlarından daha tam etkilenmedi, şimdi araba almanın zamanı 2. elde, 4-5 ay sonra bu fiyatlar bulunmaz hele yüksek model sıfıra yakın araçlarda,
    0-2.el makası çok açık şu an.
    Piyasada iyi değil ama çok kötüde değil, işi bilenler araba alıyor(tabiki peşin parası olanlar)
    katıloıyorum ama 3.0 ve üstü lüks araçların talebinin düşeceiğini düşünüyorum
    hem yakıt hem parça hem bakım masrafından dolayı
    1.6 c segmenti orta sınıf arabaları artar ama
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acele etmeyin firmalar bizlere özel modeller çıkaracak.
    Nissan Tashqai, Seat Taschako, Skoda Fakid, Nissan Suplar, Renault Factur ...vs çıkacak, çünkü anca bu modelleri alabilir durumdayız.
    İsimler tam olarak böyle olmasa da bir şeyler değişecek ve hatta değişiyor.

Türkiye spec araçlar gelecek piyasaya. Bu Türkiye spec'i sadece donanım olarak düşünmeyin ama.
    Satış ekipleri bazı pazarlara göre özel isteklerde bulunur.
    Örneğin; Kendiliğinden kararan iç dikiz aynasının ya da anahtarsız girişin ülke spec listelerinden çıkarılması gibi. Siz bayide ne kadar para verseniz de; o donanımı alamayabilirsiniz.

Bir de gözünüzün görmediği kısımda yapılan değişikler vardır.
    Yakıt tankından pad silerler, dalga kıranı çıkarırlar, taban halısının kalınlığını 5t'den 3t'ye indirir, Kapı içine pad koymaz (o tok kapı sesine hasret kalırsınız), koltukların kumaşı ucuz olanlarla değişir vs vs.
    Gün sonunda siz parasını sonuna kadar ödeyip full + full (muazzam tabir) araç aldığınızı sanırsınız. Ama diğer ülkelerden bir araç görürsünüz ki; sizin araç aslında orta+ paket.

arifba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kredi oranları uçtuğu için ilerki dönemde bir düşüş olacaktır ama şu an piyasa çok hızlı.

Geçen 3,20d aracımı ilana koydum 24 saat geçmeden satıldı. Peşinden 5,20i arayışım başladı. Böyle bir araç satışı yok,fiyatı şişirmeyen araca bakmaya gidene kadar satılıyor.Dün zar zor bulduk bir tane de aldık.

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fark etmiyor. Annemin aracini satiyorum, ilandaki diger ayni modeller arasinda toplamda en ucuz 6. Arac, ki en duzgunu ayni zamanda. Ama 2.5 aydir ilanda. Bakmaya gelen oldu, mesajlar telefonlar girla gidiyor, her bakmaya gelen bi tur atip aman allahim ne kadar guzel diyor bir daha kimse aramiyor.
    Ben keyfimden dolayi degistirdigim icin benlik bir durum yok, satilirsa baska bisey alacagim anneme. Satilmazsa binmeye devam, hic bir sorunu yok sonucta.
    Ama piyasa bitik.
    Hocam marka, model nedir? Biliyorsun bizim ülkede marka algısı var, satamam düşüncesiyle birçok güzel araba alınmıyor. Sizin arabanızda ülkede tutulmayan bir model gibi geldi sanki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arifba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kredi oranları uçtuğu için ilerki dönemde bir düşüş olacaktır ama şu an piyasa çok hızlı.

Geçen 3,20d aracımı ilana koydum 24 saat geçmeden satıldı. Peşinden 5,20i arayışım başladı. Böyle bir araç satışı yok,fiyatı şişirmeyen araca bakmaya gidene kadar satılıyor.Dün zar zor bulduk bir tane de aldık.
    Ust segmentte 2013 modeli 100bin, 0i 350bin. cebinde nakiti olan temkinli yaklasiyor ama iyi arabaya direk yapistiriyor simdi almazsak hic alamayacagiz diyerek

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

zeka küpü ya

alıyorlarda , nasıl alıyorlar benim aklım almıyor. ben 5-6 aydır doğru düzgün bakmaz oldum ihalelere. borusanda 1000 araçlık bi ihale vardı çarşamba günü , esnaf cayır cayır almıştır yine. ölüsü 700 tane satılmıştır. hemde satılacağı paralara alıyorlar.

şu anda piyasa bitik ötesi..
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç fiyatlarında artış falan yok hepsi psikolojik

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alıyorlarda , nasıl alıyorlar benim aklım almıyor. ben 5-6 aydır doğru düzgün bakmaz oldum ihalelere. borusanda 1000 araçlık bi ihale vardı çarşamba günü , esnaf cayır cayır almıştır yine. ölüsü 700 tane satılmıştır. hemde satılacağı paralara alıyorlar.

Çarşamba günü 267 arac satıldı ortalama 900 arac vardı kötünün iyisi olarak değerlendiriyolar. Piyasa bitik değil sadece haftalılk olarak işler değişiyor. Örneğin ; bayramdan sonra esnaf arac derdine düştü bi tur araç sattık yine araçlar alındı bi hafta yine kurlar artmaya başladı kesildi, açılır gibi oldu derken bu sefer faizler çıktı. Şimdi bırakın jkredili araba almayı millet arabayı satıp faize yatırma derdinde. Bu araç işi sigara gibi oldu galiba biraz bağımlılık, bi şekilde iş oluyor. Uzun süreçlerde yaşanmasını gereken ekonomiyi haftalıkk olarak anlık yaşanıyor öyle bi durumma geldik ki iş var desek yalan yok desek yalan

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BAT9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam marka, model nedir? Biliyorsun bizim ülkede marka algısı var, satamam düşüncesiyle birçok güzel araba alınmıyor. Sizin arabanızda ülkede tutulmayan bir model gibi geldi sanki.
    Vw new beetle.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kiralar, sabit masraflar, krediyle dönenlerin kredi ödemeleri hepsi devam ediyor. Bu yüzden esnaf iyi, kötü demeden mecbur alıyor. Piyasa yükselmiyor insanlar 2-3 bin fazlaya sattığını kar sandığı için büyük bir balon gibi şişiyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler