User Tag List

Sayfa 26/26 İlkİlk ... 16242526
494 sonuçtan 476 ile 494 arası

Konu: Ne olacak Bu Otomobil piyasası?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ötv indiriminin hakkıyla yapıldığını sanmıyorum
    geçen seneki fiyatlar ile ötv indirimli fiyatlar arasında bile çok ciddi fark var
    ötv indirimli megane 4 dci edc icon 164 bin tl
    ötv olmasa 200e mi satacaklar bu arabayı?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam zaten küçük araba olmuş 100 bin TL, İbiza'lar falan, az dolu Polo 120-130lara geliyor.

Astra Megane bilmemne "kampanya" adı altında 130dan başlayıp, donanıma göre 180lere çıkıyor. Golf de keza öyle.

Haliyle aynen, ÖTV indirimi sözkonusu olmasa 200 olacak etiketi.

İndirimle bile çoğu fiyat hala hikaye benim gözümde. Sıfır alınmaz... İkinci el "eh işte". Aracına göre değişebilir.

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf highline 125 tsı dsg cam tavan app connect çift usb ve tungsten gri iki hafta önce fiyat sordum. Biraz zorda olsa stok buldu st 182’den 157’ye düştü indirimli hemen teslim muhtemelen satılmıştır hatta

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 trilyor liraya yaklaşmış.

Seçimlerden sonra IMF gelecek deyolla. O zaman 2.el de sıfır da biraz düzelir belki.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün alma ihtimalim olan aracı bugün almayı bırak yanından bile geçemiyorum. Her geçen gün model düşürüyorum. Ne kadar güzel değil mi?
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden milli gelir kişi başı 10 bin dolar seviyesindeydi bu da bizi orta gelir ülkeleri seviyesinde tutuyordu
    Şimdi kişi başı milli gelir 8 bin doların altında
    Bu da artık çok şükür orta gelir tuzağından kurtulfuğumuzun göstergesi
    Nasıl fakirleştik ama Bi anda
    Kıvırcık olmuş 5 lira ot lan altı üstü tat yok bişi yok
    Artık g20 zirvelerine de giremicez çünkü 21. Büyük ekonomi olduk
    Neyse allahtan bizde var bir şekilde yaşıyoruz halimiz yerinde Allah olmayanlara versin ne diyim fakirlik zor yokluk çekmek daha zor..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta 3008 pazarlığı yaptık:
    60bine kadar 12 ay sıfır faiz
    Beyaz hariç bir sürü renk stokta hazır hangisini istersen
    Takasta şöyle güzellik böyle güzellik
    Uzatılmış garanti kolay, ayarlarız

Bu hafta eşimle gittim:
    Sıfır faizle kredi yok
    Sadece bronz renk diğerlerini o fiyata veremem
    45bini görmüş arabayı 35e saymak
    Uzatılmış garanti 1400 lira

Piyasadaki durgunluk iyi oldu diyorum, belki o eski esnaflık müşteri memnuniyeti geri gelirde bu şımarık tavırlar bir son bulur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyatlara ağlıyoruzda herkesin bir tanıdığı eşi dostu anası babası kendisi 200-250 ye araba alıyor , anlamadım ben bu işi.bayağı fakirim sanırım ben

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyatlara ağlıyoruzda herkesin bir tanıdığı eşi dostu anası babası kendisi 200-250 ye araba alıyor , anlamadım ben bu işi.bayağı fakirim sanırım ben
    benim çevremde kimse almıyor bazen üçe beşe bakma sıfır al diyorum ama kıçı kırık araba demeye binşahit lazım fransız lanet cliosu 120 bin görünce aklıma sokayım alanın mk diyorum,sıfır araç alanlara hakikaten farklı gözle bakıyorum dünyanın vergisini verip yanında araç alıyolar yazık vallahi
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu andaki hiç bir araç güncel fiyatını haketmiyor. Polo yaris clio vs 100 150 lira arası, golf a3 megane astra 150 200 arası halde.
    Ortalama maaş ise 4bin 5bin civarı sanırım ülke genelinde. Teknisyen mühendis doktor memur vs.
    Neresinden baksan rezillik diz boyu. Golf lan bu. Bütün dünyada giriş seviyesi aile aracı olarak bilinen, öyle davranılan araç. Dandik bir mahalleden ev parasıyla aynı olmak ne.
    İkinci el zaten bitik. Ama vag grubu ve merso bmw harici güzel indirimler yaptırabilirsiniz gibi. Kimse belli başlı markalar hariç araç falan almıyor çünkü artık.
    Geçen sene 486bin adet sıfır BİNEK araç satılmış. Ticariyi hafif ticariyi hesaba katmıyoruz.
    Hadi bu sıfır araçların totalde 150binini şirketler filo olarak almış olsa, 335bin araç yapar, şahsi olarak satın alınan. Tabi ki bunların da önemli bir kısmının ruhsatında şirket adı yazıyor, misal benim gibi sürekli kendi adı soyadı yazan adam çok az, çak gitsin şirkete sabit amortisman 5 yıl oh. Neyse konumuz bu değil.
    Toplam nüfus 80 milyonsa, hadi bunlardan yaşlı ve bebeleri çıkardık, 335bin araç toplumun %1i bile anca ediyor etmiyor. Yani Türkiye Cumhuriyeti'nin %1lik kesimi bile sıfır araç alıp kapısına anca koymuş veya koyamamış.
    Bu rezillik hepimize yeter. Otomobil gibi artık bütün dünyada buzdolabı ile aynı öneme sahip olan bir eşyayı bu şekilde göklere çıkardık.
    Neresinden baksan başarılı.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu andaki hiç bir araç güncel fiyatını haketmiyor. Polo yaris clio vs 100 150 lira arası, golf a3 megane astra 150 200 arası halde.
    Ortalama maaş ise 4bin 5bin civarı sanırım ülke genelinde. Teknisyen mühendis doktor memur vs.
    Neresinden baksan rezillik diz boyu. Golf lan bu. Bütün dünyada giriş seviyesi aile aracı olarak bilinen, öyle davranılan araç. Dandik bir mahalleden ev parasıyla aynı olmak ne.
    İkinci el zaten bitik. Ama vag grubu ve merso bmw harici güzel indirimler yaptırabilirsiniz gibi. Kimse belli başlı markalar hariç araç falan almıyor çünkü artık.
    Geçen sene 486bin adet sıfır BİNEK araç satılmış. Ticariyi hafif ticariyi hesaba katmıyoruz.
    Hadi bu sıfır araçların totalde 150binini şirketler filo olarak almış olsa, 335bin araç yapar, şahsi olarak satın alınan. Tabi ki bunların da önemli bir kısmının ruhsatında şirket adı yazıyor, misal benim gibi sürekli kendi adı soyadı yazan adam çok az, çak gitsin şirkete sabit amortisman 5 yıl oh. Neyse konumuz bu değil.
    Toplam nüfus 80 milyonsa, hadi bunlardan yaşlı ve bebeleri çıkardık, 335bin araç toplumun %1i bile anca ediyor etmiyor. Yani Türkiye Cumhuriyeti'nin %1lik kesimi bile sıfır araç alıp kapısına anca koymuş veya koyamamış.
    Bu rezillik hepimize yeter. Otomobil gibi artık bütün dünyada buzdolabı ile aynı öneme sahip olan bir eşyayı bu şekilde göklere çıkardık.
    Neresinden baksan başarılı.
    Nüfusun %1 hesabını biraz düzeltmek lazım bence.
    Turkiye Nufusu Yaş Gruplarına Gore Dağılımı 2017

Bu linke göre 0-19 yaş aralığı nüfusumuz 26 milyon civarında. Bunların zaten araba alma durumu söz konusu olamaz.
    Keza 70 yaş üstü de araba almasa 5 milyon desek, eder 31 milyon.
    Kalır 50 milyon insan. Arabaya ihtiyacı olmayanlar, şirket arabası kullananlar, evde tek araba yeterli aileleri, illa sıfır araba almak şart değil ikinci el alanları (senin 335k hesabın sıfır araba satışı) falan düşünerek pazar aslında daha küçük nüfus.
    Senin %1 biraz düşük kalmış gibi .

Zamanında burnundan kıl aldırmayan firmaların en ufak zorlukta hemen ağlamaya başlamasını etik bulmuyorum. Kriz yokken 1000 TL inmiyordun fiyattan, şimdi beter ol demek geliyor içimden.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nüfusun %1 hesabını biraz düzeltmek lazım bence.
    Turkiye Nufusu Yaş Gruplarına Gore Dağılımı 2017

Bu linke göre 0-19 yaş aralığı nüfusumuz 26 milyon civarında. Bunların zaten araba alma durumu söz konusu olamaz.
    Keza 70 yaş üstü de araba almasa 5 milyon desek, eder 31 milyon.
    Kalır 50 milyon insan. Arabaya ihtiyacı olmayanlar, şirket arabası kullananlar, evde tek araba yeterli aileleri, illa sıfır araba almak şart değil ikinci el alanları (senin 335k hesabın sıfır araba satışı) falan düşünerek pazar aslında daha küçük nüfus.
    Senin %1 biraz düşük kalmış gibi .

Zamanında burnundan kıl aldırmayan firmaların en ufak zorlukta hemen ağlamaya başlamasını etik bulmuyorum. Kriz yokken 1000 TL inmiyordun fiyattan, şimdi beter ol demek geliyor içimden.
    Ikinci el sayilmiyor zaten bu tur hesaplarda. Sirket araclarini da zaten dustum. Bir de ben bundan 12 sene once ilk arabami kendim aldim, cunku o donem golf bile 30bin tl bile degildi, yani o donem alinabiliyordu . Simdi 30 yasindayim sifir golf alamiyorum.
    Kalanlari da 50 milyon kisi degil, 35 milyon kisi olarak dusununce 335bin arac %1 yapar. 50 milyon kisi dusunsek dedigin gibi %0.6 yapar, daha da vahim
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ikinci el sayilmiyor zaten bu tur hesaplarda. Sirket araclarini da zaten dustum. Bir de ben bundan 12 sene once ilk arabami kendim aldim, cunku o donem golf bile 30bin tl bile degildi, yani o donem alinabiliyordu . Simdi 30 yasindayim sifir golf alamiyorum.
    Kalanlari da 50 milyon kisi degil, 35 milyon kisi olarak dusununce 335bin arac %1 yapar. 50 milyon kisi dusunsek dedigin gibi %0.6 yapar, daha da vahim
    Onu diyorum işte. İkinci el araba alanlar senin listende yok. Belki sıfır satışlarının birkaç katı ikinci el satış var. Bilemiyorum. Yani insanlar araba almıyor değil, sıfır araba almıyor.
    2017'de 5.2 milyon ikinci el araba satılmış. Sıfır satışın belkide 9-10 katı.
    İkinci el oto satışı 5 milyonu gecti - Ekonomi Haberleri

Sıfır araba almak kriter olmamalı bence. Sen, ben her sene araba alıyor muyuz?
    Tükiyede trafiğe kayıtlı 22 milyon araç varmış. 30 milyon kişi desen, araba alabilecek nüfusun %75'ünde herhangi bir araç var demek .
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onu diyorum işte. İkinci el araba alanlar senin listende yok. Belki sıfır satışlarının birkaç katı ikinci el satış var. Bilemiyorum. Yani insanlar araba almıyor değil, sıfır araba almıyor.
    2017'de 5.2 milyon ikinci el araba satılmış. Sıfır satışın belkide 9-10 katı.
    İkinci el oto satışı 5 milyonu gecti - Ekonomi Haberleri

Sıfır araba almak kriter olmamalı bence. Sen, ben her sene araba alıyor muyuz?
    Tükiyede trafiğe kayıtlı 22 milyon araç varmış. 30 milyon kişi desen, araba alabilecek nüfusun %75'ünde herhangi bir araç var demek .
    Bu benim kriterim değil, bütün dünyanın kriteri ben onu söylüyorum. Hiç bir ülkede ikinci el satışı hesaba katılmaz, çünkü ikinci el araçlar o kadar ucuzdur ki ya hurdaya gider ya hediye edilir ya da üç kuruşa satılır. Bir ekonomik devinimi yok yani. Ayrıca sen ben her sene sıfır araç alabilmeliyiz normalde, almanyadaki adam nasıl 5 aylık maaşıyla golf alıyor sıfır km? Onlar bizden daha mı değerli insanlar? Bi biz mi değersiziz de milletin 5 6 ayda aldığı sıfır aracı 100 ayda anca alabiliyoruz?

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu benim kriterim değil, bütün dünyanın kriteri ben onu söylüyorum. Hiç bir ülkede ikinci el satışı hesaba katılmaz, çünkü ikinci el araçlar o kadar ucuzdur ki ya hurdaya gider ya hediye edilir ya da üç kuruşa satılır. Bir ekonomik devinimi yok yani. Ayrıca sen ben her sene sıfır araç alabilmeliyiz normalde, almanyadaki adam nasıl 5 aylık maaşıyla golf alıyor sıfır km? Onlar bizden daha mı değerli insanlar? Bi biz mi değersiziz de milletin 5 6 ayda aldığı sıfır aracı 100 ayda anca alabiliyoruz?
    Ülkemizdeki yaşam standartları vergiler vs göz önünde bulundurursak biz değersiziz. Ama suriyeliler daha değerli
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ötv indiriminin hakkıyla yapıldığını sanmıyorum
    geçen seneki fiyatlar ile ötv indirimli fiyatlar arasında bile çok ciddi fark var
    ötv indirimli megane 4 dci edc icon 164 bin tl
    ötv olmasa 200e mi satacaklar bu arabayı?
    Tek segmentte değerlendirmemek lazım. 64 bine otomatik micra, 65-70 civarına Egea, 70 küsura Corolla satıldı. Bunlar gayet iyi rakamlardı sıfır araç için.

Önümüzdeki iki aylık süreçte az da olsa fırsat araçları denk gelebilir.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 29 binde hatasız manuel 1.2 tsi comfortline polo yu 2.5 ayda zor sattım. Sitedeki en ucuz ilanlardan birisiydi üstelik.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla üretildiği ülkede 27 bin oyroyo satın alınabilen pejo 3008i burda 250 bin lira verip almak isteyenler bu kadar çokken bence çok da şeyetmemek lazım. Bence hakkımızdır bu fiyatlar

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +27 yaşındayım lisansı yeni bitirdim. benim ne zaman arabam olacak ?
    -yarın diyenler çok yaklaştı

Şaka bi yana , yıllardan beri okul bitince x marka model aracı alacağım hayalleri kurarken artık hiç bir zaman sahip olamayacağım gerçeği ile karşılaşmak. Nereden nereye geldik.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler