User Tag List

Sayfa 1/26 12311 ... SonSon
494 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ne olacak Bu Otomobil piyasası?

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Ne olacak Bu Otomobil piyasası?

Her kafadan bir ses çıkıyor ve doğal olarak kendimde bir düşüncem ile piyasayı yorumladım. Önümüzdeki günlerde sıfır ve ikinci el piyasasında neler olacak neler bitecek hep beraber irdeleyelim istedim. Takip ettiğim kanallar ve kendi kanalımdaki videoyu da aşağıya atıyorum.

Benzin tv:

Carviser:

Kağan:

Aziz Kancar:

Ben:

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aziz kancar kimdir ? videolarına baktım da aldığı arabaya xenon dip basık press yapıp video çekmiş. Ünal turan stylaaa

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşmeye doyamadığım dipsiz kuyumdun

PROSTOCK GARAGE

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan yavaş ikinci el piyasası sıfırlarda satılmıyo, satış rakamları dipte. Bu işin sonu hayra alamet değil. Golf lere polo lara hasret gideriz bu gidişle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aziz kancar kimdir ? videolarına baktım da aldığı arabaya xenon dip basık press yapıp video çekmiş. Ünal turan stylaaa
    Video işlerinden önce tanıdığım bir arkadaş kendisi çok sık değil arada denk geldikçe videolarına bakıyorum. Kendi zevki

özcan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en güzeli eldekinin kıymetini bilmeli
    www.kaymaz.com.tr

"Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir hayat için bu kadar fırıldak olmanın alemi yok"

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracım sıfır ayarındadır bakımları yapılmıştir aracımda ağır hasar kaydı vardır değişen sol ön kapı ile sol ön çamurluktur harici bişey yoktur
    Bu açıklamadan sonra ilgili siteden çıktım.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba piyasasını boşverin, işten çıkarılmalar başladı. Bence artık işimize sahip çıkmamız lazım, çalıştığım yer kapatmayı düşünüyordu 1 ay daha ertelediler.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba piyasasını boşverin, işten çıkarılmalar başladı. Bence artık işimize sahip çıkmamız lazım, çalıştığım yer kapatmayı düşünüyordu 1 ay daha ertelediler.
    sektör nedir?
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Video işlerinden önce tanıdığım bir arkadaş kendisi çok sık değil arada denk geldikçe videolarına bakıyorum. Kendi zevki
    O adam tam çomar. Attığın video'ya daha önce denk gelip izlemiştim. "Şu trafiğe bak evime gidemiyorum herkes tek başına seyahat ediyor" demişti. Bu kadar gerizekalı olamaz sanki kendisi 5 kişi aynı araçta seyahat ediyorda milleti eleştiriyor. O trafikte bulunan herkes zaten lala paşa eğlendirmek için trafikte. Hatta o video'nun altına güzel döşedim.
    Herkesin elinde son model telefon var diyor ama videolarına baktığımda kendisin de iPhone 8 Plus var o sanki son çıkan model değil.

Kendisini tanıyorsan ona çomar dediğimi iletir misin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu an ne araba satılıyor, ne araba alınıyor. Kimse önünü görmüyor ki.

Bu kısa vadede; mevcut durum ikinci elde kesinlikle düşüş olarak yansıyacaktır. Kendini döndüremeyen esnaflar, acil ödemesi olanlar bir şekilde uygun fiyata araçları satacaklardır. Bu fiyatlara sıfır araba çıkartabilenler ya döviz ile para kazanıyorlardır ya da paranın nasıl kazanıldığını bilmiyorlardır.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O adam tam çomar. Attığın video'ya daha önce denk gelip izlemiştim. "Şu trafiğe bak evime gidemiyorum herkes tek başına seyahat ediyor" demişti. Bu kadar gerizekalı olamaz sanki kendisi 5 kişi aynı araçta seyahat ediyorda milleti eleştiriyor. O trafikte bulunan herkes zaten lala paşa eğlendirmek için trafikte. Hatta o video'nun altına güzel döşedim.
    Herkesin elinde son model telefon var diyor ama videolarına baktığımda kendisin de iPhone 8 Plus var o sanki son çıkan model değil.

Kendisini tanıyorsan ona çomar dediğimi iletir misin?
    Honda s2000 arabası şimdi drift yapıcaz arkadaşlar (yanlamaya çalıştı ) bu arada lütfen kanala abone olmayı ve beğenmeyi unutmayın çünkü takipçilerin yaş aralığı 12-19

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta arabayı değiştirdik. Arabayı da galeriye bıraktık. O da 1 gün içinde satmış. Piyasa bence canlı, ama arka planda canlı. Her şeye zam geldiği için araba sahipleri arabanın değerinden fazla yazıyor, doğal olarakta kimse almıyor. Değerinde olan her şey satılır.

Çok özel bir araba değilse kullanılan(eskiyen) bir mal nasıl değer kazanıyor ben bunu anlayamıyorum. Km artsın, arabanın parçaları eskisin, yaşlansın ama üstüne koyup satalım.
    Bence bu mantığımızın değişmesi lazım.

Kısa bir örnek vereyim; 2 hafta önce bir araba için kapora verdik, satış için 1 hafta sonrasına sözleştik. 1 hafta sonra binbir bahane adam satmaktan vazgeçtiğini söyledi. Ertesi gün arabayı 6 lira fazlasına yazdı, o gün bugündür takip ediyorum hala ilanda, eski fiyatına düşmedikce daha satılmıcak ama umarım bir gün anlar.

Arz - talep meselesi. Fiyatlar yüksekken şikayet ediyorduk ama talep vardı, arz edenler rahatlıkla satabiliyordu. Şimdi talep yok, arz var sonuç olarak arz fazlasından bahsediyoruz, fiyatları biraz daha düşürmezlerse kar edicem sanarken kendileri zarar edecekler farkında değiller.

typeRace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    krizin etkisinin daha başlarındayız.. farklı sektörlerde birçok üründe hala stoklardan yiyoruz.. alım gücü yarı yarıya düştü. daha bunun kışı var.. işten çıkarılmalar, doların daha da artması, bölgesel kriz, alınması imkansız krediler, ödenemeyen borçlar vs. düşük ve orta sınıf gelirli bir insan için sıfır araç alımı tamamen hayal oldu..

2.el araç piyasasının daha da dibi görüceği kesin gibi.. favoriye aldığım araçlar hala aynı fiyat, bazılarıda fiyatı indirmiş ama alan yok.. kartopu etkisi artarak devam edicektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BAT9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta arabayı değiştirdik. Arabayı da galeriye bıraktık. O da 1 gün içinde satmış. Piyasa bence canlı, ama arka planda canlı. Her şeye zam geldiği için araba sahipleri arabanın değerinden fazla yazıyor, doğal olarakta kimse almıyor. Değerinde olan her şey satılır.

Çok özel bir araba değilse kullanılan(eskiyen) bir mal nasıl değer kazanıyor ben bunu anlayamıyorum. Km artsın, arabanın parçaları eskisin, yaşlansın ama üstüne koyup satalım.

Kısa bir örnek vereyim; 2 hafta önce bir araba için kapora verdik, satış için 1 hafta sonrasına sözleştik. 1 hafta sonra binbir bahane adam satmaktan vazgeçtiğini söyledi. Ertesi gün arabayı 6 lira fazlasına yazdı, o gün bugündür takip ediyorum hala ilanda, eski fiyatına düşmedikce daha satılmıcak ama umarım bir gün anlar.

Arz - talep meselesi. Fiyatlar yüksekken şikayet ediyorduk ama talep vardı, arz edenler rahatlıkla satabiliyordu. Şimdi talep yok, arz var sonuç olarak arz fazlasından bahsediyoruz, fiyatları biraz daha düşürmezlerse kar edicem sanarken kendileri zarar edecekler farkında değiller.
    videoda söylediğimde 3 aşağı 5 yukarı buna benzer. işten çıkarılmalarla beraber krediyle aldığı aracını acil satacak kişiler olacaktır. buna bağlı ikinci elde fiyatlar aşağıya inebilir.

aslında ikinci el piyasası genel olarak TR'de fazla yüksek diğer ülkelere göre

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Acele etmeyin firmalar bizlere özel modeller çıkaracak.
    Nissan Tashqai, Seat Taschako, Skoda Fakid, Nissan Suplar, Renault Factur ...vs çıkacak, çünkü anca bu modelleri alabilir durumdayız.

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    at alacam ben 1 beygir. çıkma arap yarış atı. vergisi yok kayrısı yok.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    at alacam ben 1 beygir. çıkma arap yarış atı. vergisi yok kayrısı yok.
    Onda da saman ithal be hacım

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BAT9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Fark etmiyor. Annemin aracini satiyorum, ilandaki diger ayni modeller arasinda toplamda en ucuz 6. Arac, ki en duzgunu ayni zamanda. Ama 2.5 aydir ilanda. Bakmaya gelen oldu, mesajlar telefonlar girla gidiyor, her bakmaya gelen bi tur atip aman allahim ne kadar guzel diyor bir daha kimse aramiyor.
    Ben keyfimden dolayi degistirdigim icin benlik bir durum yok, satilirsa baska bisey alacagim anneme. Satilmazsa binmeye devam, hic bir sorunu yok sonucta.
    Ama piyasa bitik.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler