User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
26 sonuçtan 20 ile 26 arası

Konu: Aptallaşmak

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suruyle yanlis bilgiler var burada.
    Birincisi hic bir muhendis kafasindan hesap yapmaz hic bir yerde.
    Muhendislerin muhendislik yaptigi yer dizayn kismidir. Ortada hic bir sey yokken sifirdan istekleri karsilayabilecek sekilde bir sey dizayn etmek. Depolama tanki olur cati kafes olur konveyor olur program olur otomobil olur vs vs. Bunlari da zaten cesitli programlarla yaparsin. Gereken hesaplamalar onlarla yapilir. Kimse sana washer metoduyla su analitik uzaydaki hacmi hesapla demez yani. Kimse diferansiyel denklemleri kafasindan cozmuyor.
    Fakat bu ulkede sifirdan bir sey yaratan herkes ac. Nedeni ise ulkede uretim yok ihracat yok ki adam ne uretip kime satsin.
    Bu durumda ulkedeki muhendisler ne yapar cogunlukla?
    Gider santiyede dikilir usta kontrol eder. Alt yuklenici kontrol eder. Excelde rapor hazirlar.
    Iki tane ayri okulda iki farkli dalda muhendislik okumus biri olarak soyluyorum. Okuldaki basarinla gercek hayatin alakasi yok.
    Guzel kurumlarda kebap is dedigin sey torpildir. Haricinde dandik dandik yerlerde elalemin sacmaliklarinin icinde galericiden az para kazanarak calisirsin, seni kopek yerine koyarlar. Parani da alamazsin dogru duzgun. Ki zaten sen 'ben matematik yapamiyorum uhu' diyerek yelkenleri indirmissin.
    Gercek hayatta kimsenin ne olup bittigi hakkinda bir bilgisi yok. Kimsenin hayalden oteye giden planlari uyguladigi yok. Herkes ne yaparsa millet onu yapiyor. Cunku sen hayallerinin pesinden kosarsan kimse yaninda yer almiyor. Gerizekaliya bak bi ev bile alamadi deyip geciyorlar, bankada isterse bir milyon liran olsun.
    Ben birlesmis milletlerde calisiyorum/ben tobb'da calisiyorum/ben muhendisim yaaanee diye dolasan cogu kisiyle mantikli bir muhabbet surduremezsin. Herkes birbirinin altindaki arabayi, yanindaki kadini ya da adami, evini, gittigi tatilini, giydigi elbiseyi cekistiriyor.
    Sen de burada 'ben matematik yapamiyorum muhendisligi bitirebilecek miyim muhendis olabilecek miyim' diye geceleri uyumuyorsun depresyona giriyorsun.
    Arabasinin patlak lastigi icin cekici cagirip man'da uretimde calisan muhendis var bu ulkede hey yavrum hey. Bir bilsen ne moronlar nerelerde gorev yapiyor, ne cevherler issiz issiz geziyor yillardir.
    Okul denen seyi bir an once bitirip kurtulup yolunu cizeceksin. Gidipte sagda solda parcalanmanin alemi yok okul okudugun bolumle ilgili calisacagim diye. 20 yillik evli adam karisindan vazgeciyor bosaniyor siz 5 yil okul okudunuz diye o unvani birakip baska ise kosturamiyorsunuz.
    Guzel kardesim buraya bu konuyu acman bile senin eksikliklerinin farkinda oldugun anlamina gelir. Bu nasil buyuk bir erdem biliyor musun? Instagram kosturanlar gibi burnu buyuk kibirli sacma sapan bir kisiligin yok. Iste bu yuzden ben eminim ki ileride basarili olacaksin.
    Yilmak yikilmak kacmak gocmek yok. Git okulunu bitir kurtul. Onune bak is planini yap ve uygula.
    Haydi kolay gelsin.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum öncelikle geçmiş olsun. Sen de isteksizlik başlamış.

Genç adamsın, güzel bir bölüm okuyorsun "Mühendislik" gerçekten çok ciddi ve emek isteyen bir bölüm. Gençsin, istiyorsun fakat ileriyi de düşünerek çalıştığında ve konsantre olduğunda iyi ki yapmışım diyeceksin. 21 Yaşında gencecik adamsın, tuttuğunu kopartacak yaşlar bunlar, bu yaşta öğrenemedikten sonra inan ilerisi için yollar daha da zorlaşacak ve illallah etmeye başlayacaksın.
    Yolun yarısı bitmiş bak, 3. sınıftasın biraz daha sıktığında dişini ileride güzel günlerin olduğunu mesleğinin getirisini de düşündüğünde iyi ki ben bu yazıyı buraya yazmışım, iyi ki bana fikir vermişler diyeceksin, yaz bunu bir kenara. 30 Yaşındayım, 3 senedir bisiklete biniyorum "keşke" kelimesini aklımdan sildim. Daha önce başlasaydım diyorum ama iş işten geçti artık, şu an ileriye odaklıyım, önüne zamanlı hedefler koy onlara ulaş, geçici değil ama zamanlı hedefler koyarsan emin ol şu an ki düşündüğünden daha başka birisi olacaksın.
    En kısa zamanda derslerini tekrar toparlamanı ve derecelerin ile kendini gururlandırman dileğiyle, Sevgiler.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mühendislik çekilecek dert değil diyenlere, evet bakınız Jerome Haslin, adam iyi derece ile Makine Mühendisi olmuş ve 20 küsür yıldır Michelin'de lastik test pilotu olarak görev yapıyor.
    Bu adam mühendis olduğu için test sürüşü sonrasında R&D'deki mühendislere neyi ne kadar düzeltmelerini ne yapsalar daha iyi oluru anlatabiliyor. Matematik, kimya ve fizik ise hayatın her yerinde, otomobili düzgün park edebilmen bile matematik ile alakalı. Ben eşime paralel parkı matematik ile anlattım.
    İyi ve hızlı bir otomobil ile hepimizin ağzı kulaklarına varıyor ama önemli olan sen bir test pilotu olacaksan ve üretim geliştirme departmanına faydan olacak ise bana sorarsan kendini bir an önce motive etmen ve matematiği hatta fiziği sevmen gerekiyor.
    İzlemeyenler için
    YouTube

Best Job in the World: Jerome Haslin Michelin test driver | Evo

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendini motive et ve bugün başlıyorum de. Programlar hazırla,belirlediğin program saatlerinden de çıkma. 2 ya da 3 yıl sabret,sonra istediğin yere girmek için elinde anahtarın olacak,o anahtarla da doğru bildiğin kapıyı açacaksın. En azından diploman olsun..

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aramıza hoşgeldin hepimize zaman zaman olmuyor değil. kısa ve öz yazacagım hobinle işin aynı olmasın ben 5 yıldır araç kiralama işi yapıyorum. Araçlardan aldıgım zevk çöp oldu eskiden araba sürmek hoşuma giderken şimdi ulaşım icin kullanır oldum. Okul bi şekilde bitirirsin Sakın bırakma bitir yine yapma o kadar emek boşa gitmesin.. Bi sonraki aşama daha sıkıntı. Evlilik cocuk vs vs
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayatın her alanından tat almayı beklemen ve tutkuyla yaşamayı istemek çok güzel bir şey.

Okuduğum kadarıyla bu tarz bir karaktere sahipsin ve istemediğin bir şeyi yapmaya çalışıyorsun , bu karakterle motive olup bunu başarman da zor gibi.

Başarı her zaman mutluluğu getirmediği gibi , mutlu olmak için de illa her girdiğin işin içinden başarıyla çıkman gerekmiyor. Yazdığın yazıda zaten kendi derdinin dermanını söylemişsin , istemiyorum demişsin, imkanın varsa ve bu hislerin geçici başka sıkıntıların yansıması değilse hiç vakit kaybetmeden yönünü değiştir mutlu olacağın şeye giriş , yaşın yol değiştirmeye gayet müsait. Yıllar sonra keşke demekten emin ol daha iyidir. Bu yaşlarda hayata verilen yön belki koca bir ömrün yansıması oluyor. İyi düşünüp iyi karar vermekte fayda var. Bu yaşlarda geçici buhranlara yakalanıp hata yapma oranı çok yüksek oluyor.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünyada bütün başarılı pilotların eğitim durumları yüksek. Türkiyede de aynı şekilde. Araba test ediyorsan sadece şöyle böyle demek yetmiyor olayın derinine inip kendi ayarını yapman gerekiyor. Eski F3 şampiyonu mehmet kasap itü makine mezunu üstüne otomotiv bitirdi. Şu anda THY da kaptan pilot. Schumacher Alonso bu adamların hepsi arabada teknik olarak ne olup ne bittiğini bilen adamlar. Yazılım yapan adamlarla kafalarına göre yazılım değeri atamıyorlar bir sürü grafik var onu okuyup ona göre yeni değer koyuyor. Yani o da sayısal bir iş. Ben mesela tekstil mühendisiyim ama denizcilik sektöründe enerji üzerine çalışıyorum. Mühendislik eğitimi almasaydım şu an yaptığım işi yapamazdım ki altımda elektrik elektronik okuyan çocuk çalışıyor elektrikle alakalı hiç bir bilgisi yok devre okuyamıyor Amper Volt watt nedir bilmiyor. Kargo işlerine web sitesi fiyat güncellemelerine bakıyor.Şu anda Türkiyede bu sektörde bu işleri benim gibi anlatabilen adamda yok. Bilmem kaç yıldır usta diyen adamların yaptıkları moontajları kontrol edip hatalarını gösteriyorum teknelerde yaşam için gereken enerji hesaplamaları yapabiliyorum. Eğitim temelim sağlam olmasaydı şu anda yaptığım işi yapamazdım. Temel mühendislik eğitimi senin ufkunu belirler. Bunlarda matematiğe bağlıdır. Sonrasında araştırmayla da kendi kendini geliştirirsin. Dünya sürekli gelişiyor öğrenme bitmiyor. Sürekli olarak şu anda işimle alakalı bir sürü şey okuyorum inceliyorum. Yeni çıkar ürünlerin teknik broşürlerine bakıyorum. Eğitimim olmasa bir halttan anlamazdım şu an kargoları ben yapardım teknik satış vs de yapamazdım. Türkiyede de düşündüğün o bak viraja girdim şu hızda girdim şöyle oldu böyle oldu şurasını şöyle yapın böyle yapın diyeceğin bir sektör yok. Tofaş fabrikada bu işleri yapan adamlarda eğitimli adamlar fabrikada adama şu viraja 200 le gir bak bakalım demiyor spor otomobil üretmediği için. Yok ben matematik okumayacam diyorsan okulu bırak git 3D MAX eğitimi falan al. Sonra askere git askerde 12 ay wordde araba çizmeye çalışırsın.
    IN BOOST WE TRUST

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler