User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
132 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Araç aldıktan sonra yaşadığımız süprizler

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk araç şahin,dibine kadar basmışlar arabayı gece gördük aldık,sabah notere gitttik araba uzakta otoparktaymış,alım satımı yaptık,gezerken içeride bi rüzgar var ki anlatamam. Meğer taban delikmiş ))
    Neyse ki 4.750ye aldığımız arabaya 3 bin masraf edip 5.750ye satmıştık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Expere giderken kaza yapan arkadaşım var il dışından araba almaya gidip 700 KM yol çekip o kadar işin içinde adamdan ayıp olur düşincesiyle masrafta isteyemediler psikolojileri bozulmuştu rabbim korusun olay çok aklıma geldikçe yazarım ...

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben arabayı istanbuldan aldım ankaraya dönerken fren taş gibi oldu vakum arıza yaptı ankaraya neredeyse frensiz olarak geldim kışın ortasında gecenin bir yarısı... bundan büyük süpriz olamaz heralde he birde kalorifer bozukmuş dona dona geldim uzun yoldan hiç bu kadar tiksinmemiştim

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galeriden araba almayı sevmem normalde, önceki araçlarım da hep sıfır kısmet oldu... Sıfırda bile bir sürü ayak dönerken...

Herneyse, 2-3 defa bu aldığım 500x'i görmeye gittim, aklımda da var güya, şasi numarasını alıp arkadaşa soracağım. Gel git, konuş et, geyik çevir, cart curt, bi türlü alamadım. Onun yerine arabayı aldım Ekspertize gitti, boya kaza yok, motor sağlam, vs vs vs. E iyi dedim madem öyle, alayım gitsin.

Ruhsatı aldım arkadaşa gönderdim, bakımlar şunlar bunlar herşey geldi.

Baktım bi yerde "motor yapılma, bilmemne işlemi, hede hödö" yazıyor. Aha dedim bittik, motoru yapılı araba verdiler. Nasıl geri veririm, mahkeme mi yapsak, heriflerle de hiç uğraşmak istemiyorum, ne yapsak falan moduna girdim. Arkadaş watsaptan yazmaya devam ediyor, "Multiair ünitesinde sorun olmuş, alet stop etmiş, çalışmamış, getirmişler, ünite için üst tarafı açınca garantiden üst bölümde herşeyi değiştirmişler, motor yapılması durumu söz konusu değil, rahat ol, sen bu sorunla gitsen garantiden böyle değiştirmezler" dedi. O kafamdan dökülen kaynar sular kurudu bi anda

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı RIDVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Expere giderken kaza yapan arkadaşım var il dışından araba almaya gidip 700 KM yol çekip o kadar işin içinde adamdan ayıp olur düşincesiyle masrafta isteyemediler psikolojileri bozulmuştu rabbim korusun olay çok aklıma geldikçe yazarım ...
    Boyasız hatasız f10 u satmaya gidiyorum haramidere eft exper yaptıracak araç sahibi

eft hıyar arabayı dynodan fırlattı araba turşu oldu

alacak arkadaşımız adam olduğu için noterden satışını aldı benden ödemeyi yaptı allahtan

o gün öbür dünyaya gidip geldim

böylede bir hikayem oldu
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boyasız hatasız f10 u satmaya gidiyorum haramidere eft exper yaptıracak araç sahibi

alacak arkadaşımız adam olduğu için noterden satışını aldı benden ödemeyi yaptı allahtan

böylede bir hikayem oldu
    Bu konuyu hatırlıyorum, aracı sizden alan kişide lise arkadaşımdır hatta. Ondan sonra experde araba her dynoya çıktığında aklıma bu olay gelmeye başladı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkincisi de; yine benimkini alırken yakın zamanlarda babama w204 makyajsız C kasa bakıyoruz. Fiyatlar ufak ufak cozutuyo o aralar... 80-90'lara bu kasa, 110'lara da makyajlı kasa var. Babamı makyajlıya yönlendirmeye çalışıyorum ama o zaman zorlanırım diyor, makyajsıza baktık.

85'e mi ne, hem de evin baya yakınında adam. Şuna bi bakalım dedik, gittik, işte efendim bu eşimin arabası falan filan, bi tane daha aynısı var, o 50.000km'de, bu 70binde mi neydi, şudur budur şöyledir böyledir. Arabayı kullandık ettik, babam da bi tur attı, adam baya efendi görünümlü ama gençken fırlamaymış belli Babam baya ısındı... At hırsızı tipli heriflerden de başka haşat arabalar bakınca...

Yalnızca direksiyondaki fazla aşınma biraz dikkatimi çekti, baba dedim dikkat et, km falan düşürülmüş olmasın, özellikle baktır. O da baktırdı etti, çok güzel cart curt, fiyat da uygun gibi, aldı geldi... Arabanın sağına soluna bakıyoruz, seramik yapıldı bilmemne, o arada baktık torpidoda deterjan gibi bişey unutulmuş, heralde satmadan önce temizlik yaptılar falan dedik.

Sonradan ortaya çıktı, arabaya bişey dökülmüş herhalde, o gün satılırken temizlemeye çalışmışlar ama belli belirsiz bi koku vardı, ben adamın deri montu sandım, mont + puro gibi Ben de ona yormuştum. Tabi bi süre sonra koku artmaya başladı. Babam bikaç defa sağa sola gitti temizletti etti, en son bi adam çözdü, yüzde 80-90 gitti koku da öyle kurtulduk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

böylede bir hikayem oldu
    İyiymiş

Benim de arabayı Gezenadam ekspere götürmüş, eğer silmediler standarda çevirmedilerse, yazılımlı, DP'li araba 170hp çıktı tam Nasıl olduysa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de 2016 nisan ayında A5 aracımı alırken arka tamponun sol tarafı sürtülmüştü, tam bayiden çıktık o sıra şans eseri farkettim. Cam filmi, kaput filmi, navigasyon hediyeleriyle olayı tatlıya bağladık. Pastayla da geçti arkadaki iz.

chatlaxs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    youtubdaki oto ekspertiz videolarını izleyince araç değiştiresi gelmiyor hiç insanın
    Trafik & Kasko Sigorta işleri Yapılır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu hatırlıyorum, aracı sizden alan kişide lise arkadaşımdır hatta. Ondan sonra experde araba her dynoya çıktığında aklıma bu olay gelmeye başladı.
    O günden sonra gittiğim tüm experlerde arabanın başına bir iş gelirse burda

Satışı alırsınız diyorum

Dyno yapmıyorlar hiçbiri bu sözden sonra

Alacak kişiyede bu olayı anlatıyorum

Motor obd sıkıntı yoksa zaten dyno gerek yok da

O olaydan sonra ben tövbe ettim

Allah kimseyi o şekilde sınamasın

Arkadaşın harbi delikanlı adam dı
    Dr.ECU

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu olayda araç değil ama sahibi süpriz olmuştu 3 sene önce yine takastan 97 ford explorer almıştım 5.0 motor limited edition zaten suv seviyorum diye tüm bakımlarını yaptım tüp taktırdım boyasızdı gittim fırın boya yaptırdım anlayacağınız 0 hale getirdim keyifle geziyorum ama bir zaman sonra fark ettim bu arabaya herkes tuhaf bakıyor ilk dedim piyasada olmayan araba ondandır diye ama öyle değil bakıp kendi aralarında konusuyorlar gülüyorlar,yolda önüme makas atıyorlar falan çok geçmedi aradan babama bi arkadaşı senin oğlan dost tutmuş haberin olsun demişler. Tabi babam bana söylemiyor arkadaşlarıma soruyormuş ercan kimle takılıyor diye sonra bi gün o zamanki kız arkadaşımada bu haber kulağına gelmiş aradı beni sen şu karıyı dost tutmuşsun utanmıyormusun car curt kapadı telefonu ben karının adını daha once duydum ama selamım yok neyse kız arkadasımla ortak bi arkadasımızı aradım dedim olay ne nerden cıkarmış oda anlattı sağolsun benim aldığım suv meğerse çkalenin ünlü motorlarından birininmiş beni ve kız arkadasımı koyu cam filminde nasıl gördülerse görüp kız arkadaşımı da o motor zannedip dedikomu yapmışlar en son benim haberim oldu işin komik kısmı yine o exploreri eski sahibi benden geri satın aldı sonra takasla başka araba verdim fordu geri falan muhabbeti kurdum
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2004 yılında sıfır aldığımız araba geçen sene komple boyalı çıktı biz sadece bir parçası boyalı diye biliyorduk
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olayda araç değil ama sahibi süpriz olmuştu 3 sene önce yine takastan 97 ford explorer almıştım 5.0 motor limited edition zaten suv seviyorum diye tüm bakımlarını yaptım tüp taktırdım boyasızdı gittim fırın boya yaptırdım anlayacağınız 0 hale getirdim keyifle geziyorum ama bir zaman sonra fark ettim bu arabaya herkes tuhaf bakıyor ilk dedim piyasada olmayan araba ondandır diye ama öyle değil bakıp kendi aralarında konusuyorlar gülüyorlar,yolda önüme makas atıyorlar falan çok geçmedi aradan babama bi arkadaşı senin oğlan dost tutmuş haberin olsun demişler. Tabi babam bana söylemiyor arkadaşlarıma soruyormuş ercan kimle takılıyor diye sonra bi gün o zamanki kız arkadaşımada bu haber kulağına gelmiş aradı beni sen şu karıyı dost tutmuşsun utanmıyormusun car curt kapadı telefonu ben karının adını daha once duydum ama selamım yok neyse kız arkadasımla ortak bi arkadasımızı aradım dedim olay ne nerden cıkarmış oda anlattı sağolsun benim aldığım suv meğerse çkalenin ünlü motorlarından birininmiş beni ve kız arkadasımı koyu cam filminde nasıl gördülerse görüp kız arkadaşımı da o motor zannedip dedikomu yapmışlar en son benim haberim oldu işin komik kısmı yine o exploreri eski sahibi benden geri satın aldı sonra takasla başka araba verdim fordu geri falan muhabbeti kurdum
    özelden telini çanakkale yolumuz düşerse aracaın motoruna bir bakarız yaw
    Dr.ECU

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özele gerek yok 0533 251 43 64 ticari hattım her zaman arayabilirsin o motor biraz hor kullanıldı artık eskisi gibi iş yapmıyor yeni motorlar var tanıştırırım,bakarsın randımanı nasıl 0-100 ü kaç diye
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özele gerek yok 0533 251 43 64 ticari hattım her zaman arayabilirsin o motor biraz hor kullanıldı artık eskisi gibi iş yapmıyor yeni motorlar var tanıştırırım,bakarsın randımanı nasıl 0-100 ü kaç diye
    ooooo dbn alırız yolumuz düşerse aklımdasın
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olayın içinde bende varım ancak satan sığırın yüzünden arabayı alamadım. Tam kumpasa getirmişler. 2016 yılı otelde çalışan mal arkadaşım (olayı anlatınca harbi mal.) 2015 te kardeşininde yardımıyla 3 serisi 2001 model bi bmw alıyor. Araba harbi güzel, deri koltuklar, araç telefonu, sanroof, m paket tamponlar felan. Arabanın tek istediği bi jant. Dedi abi arabayı satıyorum. Benimde o aralar böyle kendi aracımdan hariç yanlamalık gazlamalık birşey alasım var. Öyle boyasına felan bakmadım. Tamirci arkadaşıma götürdüm. Şasesi doğru direkler sağlam tavanda boya yok. Ön arka kazası yok. Motor güzel ciğeri kesilmiyor. Brc marka tüpr var. (gerçi alınca sökltürürdüm) Ok gibi bi araç. Dedim 32k vereyim. 36 k dan aşağı vermem dedi. İyi dedim aynı yerde çalışıyoruz fikrin değişirse haberim olsun. Neyse bu malı 2-3 kişi aramış bi tanesi arabaya baktırayım gel demiş. 3 kişi bide bu expere gitmişler. Exper artık elemanları tanıyormu her ne hikmetse araba önden büyük kazalı, 4 parça boyalı baskı balata bimiş yağ kaçağı var ıvır zvır rapor vermiş. Birde hasar kaydı var bak 5 k felan demişler. Tam kumpasa almışlar. sen bu arabayı satamazsın elinde kalır zarar edersin. Bak motor da bitik kucağına alırsın felan filan bizim salaktan tam 22k ( evet yanlış duymadınız 22 k ) ya almışlar. Hemen parayı verip kimseyi aratmadan noterden de satışı almışlar. Ertesi gün yanıma geldi dedi arabayı sattım. Hayırlısı olsun kaça sattın dedim. Dedi 22 k. Salağı elimden zor aldılar. Olm manyakmısın kıçı kırık albealar bile o fiyat değil dedim. Abi araba şöyle böyle hasarlı olm kaç yaşında araba amk malmısın ulan motoru sök şanzımanı sök gene o paranın üstüne satarsın dedim. Elemanlar arabayı ertesi gün 30 k ya satmış Alan adam da 36 k ya tanıdık galericiye satmış. Galerici de 42 k ya 1 hadta sonra Antalya ya satmış. Ne bereketli araba demi bizim salak dışında herkes para kazanmış.

Anlattığımın özeti alırken de satarken de yanınızda yanınızda bir ilen olsun. Hatta 2. Arabayı ustasına gösterin. Afedersiniz ama expertizlere pek güvenim yok.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Serci07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olayın içinde bende varım ancak satan sığırın yüzünden arabayı alamadım. Tam kumpasa getirmişler. 2016 yılı otelde çalışan mal arkadaşım (olayı anlatınca harbi mal.) 2015 te kardeşininde yardımıyla 3 serisi 2001 model bi bmw alıyor. Araba harbi güzel, deri koltuklar, araç telefonu, sanroof, m paket tamponlar felan. Arabanın tek istediği bi jant. Dedi abi arabayı satıyorum. Benimde o aralar böyle kendi aracımdan hariç yanlamalık gazlamalık birşey alasım var. Öyle boyasına felan bakmadım. Tamirci arkadaşıma götürdüm. Şasesi doğru direkler sağlam tavanda boya yok. Ön arka kazası yok. Motor güzel ciğeri kesilmiyor. Brc marka tüpr var. (gerçi alınca sökltürürdüm) Ok gibi bi araç. Dedim 32k vereyim. 36 k dan aşağı vermem dedi. İyi dedim aynı yerde çalışıyoruz fikrin değişirse haberim olsun. Neyse bu malı 2-3 kişi aramış bi tanesi arabaya baktırayım gel demiş. 3 kişi bide bu expere gitmişler. Exper artık elemanları tanıyormu her ne hikmetse araba önden büyük kazalı, 4 parça boyalı baskı balata bimiş yağ kaçağı var ıvır zvır rapor vermiş. Birde hasar kaydı var bak 5 k felan demişler. Tam kumpasa almışlar. sen bu arabayı satamazsın elinde kalır zarar edersin. Bak motor da bitik kucağına alırsın felan filan bizim salaktan tam 22k ( evet yanlış duymadınız 22 k ) ya almışlar. Hemen parayı verip kimseyi aratmadan noterden de satışı almışlar. Ertesi gün yanıma geldi dedi arabayı sattım. Hayırlısı olsun kaça sattın dedim. Dedi 22 k. Salağı elimden zor aldılar. Olm manyakmısın kıçı kırık albealar bile o fiyat değil dedim. Abi araba şöyle böyle hasarlı olm kaç yaşında araba amk malmısın ulan motoru sök şanzımanı sök gene o paranın üstüne satarsın dedim. Elemanlar arabayı ertesi gün 30 k ya satmış Alan adam da 36 k ya tanıdık galericiye satmış. Galerici de 42 k ya 1 hadta sonra Antalya ya satmış. Ne bereketli araba demi bizim salak dışında herkes para kazanmış.

Anlattığımın özeti alırken de satarken de yanınızda yanınızda bir ilen olsun. Hatta 2. Arabayı ustasına gösterin. Afedersiniz ama expertizlere pek güvenim yok.
    Abi bu isler böylederi yakın akradan arkadaştan bi mal almaya kalk en yüksek fiyatı söyler elin oğluna ucuza verir geçerler, sen deseydin ki motor bitik bu araba kazalı 36 olmazda 35 olur derdi ...

Bizim insanımız es dost arkadaş s.kmeyi cok sever. Kendimde yaşadım bizzat 60 bana vermediği arabayı elin ogluna 55 e verdi bi akrabam... Aslında ederide 60 dı aracın ucuza vermis geçmiş..

Eş dost ticaretini sevmiyorum bu yüzden hiç ..

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bugüne kadar Tr sınırları içerisinde ayıplı mal satan satıcı görmedim.
    Alanda olmuştur, satıcıda hiç bir şey olmaz asla..
    Hepsi, kazasız tramer kayıtsız, kimse kimsenin hakkını yemesin.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler