User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
132 sonuçtan 115 ile 132 arası

Konu: Araç aldıktan sonra yaşadığımız süprizler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kumar oynamış ve kazanmissiniz, ben alıcı olsam sorunu çözün öyle alayım derdim altından başka bir şey çıkarsa diye, ticaretle uğraşan kimse iade etmez o parayi

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin mantiginiza gore baskasinin yaptigi yanlislar size de yanlis yapma hakki veriyor. Yaptiginizin yanlis oldugunu biliyorsunuz ama para tatli gelmis o an icin. Dediginizde haklisiniz cogu kisi de aynisini yapardi.

Bu arada demeden gecemeyecegim. Mesajima daha sert ve kaba uslupla bir cevap bekliyordum. Saygili tavrınız icin de tesekkur ederim.
    Kimsenin yanlışı doğrusu beni pek ilgilendirmez. Benim düşüncemdi hala aynı düşünüyorum. Ve benimle çoğu kişi pratikte aynısını yapacağını düşünüyorum. Para tatlı gelmedi. Övünmek için demiyorum ama hayatımın hiç bi doneminde çok şükür para sıkıntısı çekmedim.Allahta çektirmesin Ama bu da gidip adamın parasını geri vermemi gerektirmıyor. Benimde başıma araba satarken benzer olaylar geldi ya fiyattan düştüm yada yemek ısmarlayıp yol paralarını geri verdim o insan hiç bi tutum gostermedi. Bi de sert ve kaba uslup göstermem kolay kolay kimseye internet ortamın özellikle hiç göstermem modifiyem.com dan beri oluşan bi forum kulturum var bi de galerici diyince herkesin kafasında bi tip var yalancı küfürbaz kavgacı diye o yüzden hiç bi yabancı ortamda galericiyim demedim şuan da değilim zaten hissemi kuzenime devrettim ben bu işi arabalara olan merağımdan yaptım ve yapıyorum şükür başka kollarda işlerim ve yatırımım var 100 lira için 100 yalan söyleyen biri olmadım olmamda çevremde yokmu sürüsüyle var benim farkım olduğu için yazdığım çekide sattığım arabayıda insanlar güvenerek alıyor şükür kimseyide hayal kırıklığına uğratmadım
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    + galerici olupta o paraya geri verecek insan açıkçası ben tanımıyorum, bende vermezdim zamanında bize gerenleri geri verseler ohooooo

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi başıma gelmedi ama bizzat yaşadığım bir olayı anlatayım bende geçen sene esnaflık yaptığım galeriye 2008 model dizel x3 geldi e180’le takasa neyse takas gerçekleşti temizledik ilanı açtık kısa süre sonra mersin’den bir dayı aradı ananın adı babanın adı derken benim bursada tanıdığım var kefilseniz yolluyorum bir ekspere götürsün başımız gözümüz üstüne gelsin dedik. Bir saat geçmeden maserati quattroporte’yle dayının biri yanaştı paldır küldür dükkanın önüne çıktık herkes bilenmiş tabi bozdurmayamı geldi acaba derken ben dedi bu x3 için geldim ( akrabasıydı mersindeki ama neyiydi aklımda kalmamış ) hoş beş derken buttim var bursada ticaret merkezi orda iş tutan bi dayıymış ense kalın falan bize dekor yaptı kasıldı derken ekspere götürelim artık dedi buyrun tabi götürdük arabayı motor şanzıman kaporta her şeyine bakıldı iki parça lokal yani dediğimiz dışında bir şey çıkmadı kapora yollandı mersinden iki gün içindede geldi mersinden dayı geçen sefer maseratiyle gelen dayıda bu sefer e250’yle geldiler beraber satış yapıldı yolcu ettik. Aradan bir yada iki ay geçti telefon tabi hemen motorda bir sorun olmuş masrafımız var 25 bin lira fatura çıkıyor nasıl yapıcaz diye soruyor olmaz falan derken eski sahibini aradık eski sahipleri bu arada sıfırdan beri kendilerinde araba kayınpederi sıfır almış ondan sonra damadına geçiyor araba. Arabada 180-190 k gibiydi dedik böyle böyle abi ben dükkana geleyim en iyisi diyince heee dedik tamam bu işi biliyor geldi abi ben onun motorunu açtırmıştım yaptırdım olmaz falan derken bizim galerici abi dedi fatura buymuş yapacak bişey yok suçlu sensin ödeme yap mersindeki dayıyıda aradık tabi aradan en az bir hafta süre geçtiği için adam yarı parasına bile razıyım diyince daha doğrusu bire bir demedi ama bizim kene galerici abimiz işi uyandı 15 lira para kurtardı arabanın ilk sahibinden helalleşti gitti adam mersindeki dayıyada 12-13 bin arası para yollandı iş galericiye yaradı iki üç lira götürmüş oldu arada yine hiç bir esnaf bırakın para vermeyi eğer denk getirirsede boş geçmez aklıma geldikçe yazmaya devam ederim bizde malesef böyle anı çok

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi başıma gelmedi ama bizzat yaşadığım bir olayı anlatayım bende geçen sene esnaflık yaptığım galeriye 2008 model dizel x3 geldi e180’le takasa neyse takas gerçekleşti temizledik ilanı açtık kısa süre sonra mersin’den bir dayı aradı ananın adı babanın adı derken benim bursada tanıdığım var kefilseniz yolluyorum bir ekspere götürsün başımız gözümüz üstüne gelsin dedik. Bir saat geçmeden maserati quattroporte’yle dayının biri yanaştı paldır küldür dükkanın önüne çıktık herkes bilenmiş tabi bozdurmayamı geldi acaba derken ben dedi bu x3 için geldim ( akrabasıydı mersindeki ama neyiydi aklımda kalmamış ) hoş beş derken buttim var bursada ticaret merkezi orda iş tutan bi dayıymış ense kalın falan bize dekor yaptı kasıldı derken ekspere götürelim artık dedi buyrun tabi götürdük arabayı motor şanzıman kaporta her şeyine bakıldı iki parça lokal yani dediğimiz dışında bir şey çıkmadı kapora yollandı mersinden iki gün içindede geldi mersinden dayı geçen sefer maseratiyle gelen dayıda bu sefer e250’yle geldiler beraber satış yapıldı yolcu ettik. Aradan bir yada iki ay geçti telefon tabi hemen motorda bir sorun olmuş masrafımız var 25 bin lira fatura çıkıyor nasıl yapıcaz diye soruyor olmaz falan derken eski sahibini aradık eski sahipleri bu arada sıfırdan beri kendilerinde araba kayınpederi sıfır almış ondan sonra damadına geçiyor araba. Arabada 180-190 k gibiydi dedik böyle böyle abi ben dükkana geleyim en iyisi diyince heee dedik tamam bu işi biliyor geldi abi ben onun motorunu açtırmıştım yaptırdım olmaz falan derken bizim galerici abi dedi fatura buymuş yapacak bişey yok suçlu sensin ödeme yap mersindeki dayıyıda aradık tabi aradan en az bir hafta süre geçtiği için adam yarı parasına bile razıyım diyince daha doğrusu bire bir demedi ama bizim kene galerici abimiz işi uyandı 15 lira para kurtardı arabanın ilk sahibinden helalleşti gitti adam mersindeki dayıyada 12-13 bin arası para yollandı iş galericiye yaradı iki üç lira götürmüş oldu arada yine hiç bir esnaf bırakın para vermeyi eğer denk getirirsede boş geçmez aklıma geldikçe yazmaya devam ederim bizde malesef böyle anı çok
    ''aşçı bahçıvana bahçıvan şoföre şoför uşağa sonra hepsi uşağa'' durumu özetlemiş resmen, ama noktalama işaretlerine biraz dikkat etsen daha rahat okunurdu.
    satıcı/alıcı konumundayken satış işleminin ertesi günü bişey çıkarsa ne para alırım ne de veririm bitti gitti, nitekim aldıktan kısa süre sonra bana kaçanlar da oldu. en nihayetinde ikinci el araba herşey çıkabilir.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gökhan o esnafın yaptığı bariz indiregandi ayıp yani .tylanin olaya gelince adam triger diye o niyetle kontrol ettiriyor şansına klima çıkıyor.karsi taraf yaptırmak istese belki oda masraftan kurulacaktı tylanin şansı olmuş. Belki ben olsam bende vermezdim yarı yarıya düşüncem o an olayı yaşamam lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''aşçı bahçıvana bahçıvan şoföre şoför uşağa sonra hepsi uşağa'' durumu özetlemiş resmen, ama noktalama işaretlerine biraz dikkat etsen daha rahat okunurdu.
    satıcı/alıcı konumundayken satış işleminin ertesi günü bişey çıkarsa ne para alırım ne de veririm bitti gitti, nitekim aldıktan kısa süre sonra bana kaçanlar da oldu. en nihayetinde ikinci el araba herşey çıkabilir.
    Düğündeyken spontane can sıkıntısına yazayım dedim alel acele yazdım abi çok uzunmuş yeni kontrol ediyorum bende kusura bakmayın

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gökhan o esnafın yaptığı bariz indiregandi ayıp yani .tylanin olaya gelince adam triger diye o niyetle kontrol ettiriyor şansına klima çıkıyor.karsi taraf yaptırmak istese belki oda masraftan kurulacaktı tylanin şansı olmuş. Belki ben olsam bende vermezdim yarı yarıya düşüncem o an olayı yaşamam lazım
    Abi benim olduğum otokoop’ta 200 küsür galeri var ve bu bahsettiğim en iyi on galeri listesi yap desen ilk beş içine yazacağım birisi birbirinden farkı olan yok diyebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #118 bu olayda çok saçma olmuş ben arabayı satıcam üstten 1-2 ay geçicek ben motoru yedim fatura bu napıcaz diyecek ? Ben direkt 0 arabamı aldın da bana napıcaz diyorsun derim kaparım telefonu.Arabayı aldığım adamı rahatsız etmem bile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    #118 bu olayda çok saçma olmuş ben arabayı satıcam üstten 1-2 ay geçicek ben motoru yedim fatura bu napıcaz diyecek ? Ben direkt 0 arabamı aldın da bana napıcaz diyorsun derim kaparım telefonu.Arabayı aldığım adamı rahatsız etmem bile
    Bilemem artık neden kabul etti sahibi

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 yıl önce kayın pederin aracını sattık. Arac 7 yıldır kayın pederdeydi alırken baktırmamış değişeni boyası varmı bilmiyordu ama araç çok temizdi daha 60 bin km' deydi. Alan adama da aynen söyledik araç hakkında bilgimiz yok eksper yaptır dememize rağmen 300 TL eksper parasını çok bulup yaptırmadı. Aracın satışını yaptık aradan 1 hafta geçti adam aramış kayın pederi aracında 14 bin TL hasar kaydı var şurası boyalı burası değişen vs. aracı geri al demiş. Oturduk konuştuk napalım diye ve haklı olarak aracı geri almadık. Fakat vicdanımız elvermediği için adama 5 bin TL geri verdik. Biraz adamın birazda bizim zararımız oldu. Zaten çok geçmeden de adam kaza yapmış araba hiç olmuş haberini aldık.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla benim değil ama bir arkadaşımın başından geçmişti.

Doğan SLX alacağım satacağım diye tutturmuştu kendisi.

Nitekim krem renk birtane buldu. Gayette güzeldi aslında araç.

Ön camda güneşlik olarak nitelendirdiğimiz folyo vardı. Satış sonrası bu folyosu söktüğümüzde TAKSİ yazısı gördüğümüzde şok olmuştuk.

Artık kaç yıl taksi olarak kaldıysa araç sticker camda iz yapmış
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha taze taze suprizimi yazayım dün çanakkale-ayvacıktan 78 anadol sl aldım ötv için lapsekiye getiricem aldığım adama sordum lapsekiye gidermi diye istersen türkiyeyi dolaş dedi çıktım yola önde arkadaş benim arabayı kullanıyor bende anadolu yer yer basıyorum 120 falan banamısın demiyor derken onumden benim arka sol lastık geçti sürüklene,sürüklene durdum frenlerde boşa çıktı Allahtan o esnada hiç araba geçmedi arabanın götü sağa sola nasıl atıyor görmeniz lazımdı en sonunda öyle böyle durdu tabı durana kadar arka dingil komple cıkmıs hatta arkasının coğu yeri kopmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 98 de arkadaşımdan Saxo VTS almıştım. Arabayı 5 ay önce beraber gittik aldık Citroenden 0 olarak. Bende araba bakınıyorum bu gitti Impreza GT aldı üstüne Saxo varken. Saxoyu sana satiim dedi. Olm pahalıdır alamam falan dedim. Yok ucuza vericem dedi. İyi baktırıp aliim dedim ama biliyorum arabayı herif karşı apartmanımda oturuyo arabada sürekli kapının önünde. Lan ne baktırıcan bilmio musun falan dedi. Bende mal gibi inandım aldım arabayı normalden 300 lira falan ucuza. Neyse kullandım ettim S40T4 aldım 0. Saxoyuda satıcam araba gelene kadar. Gazeteye ilanı verdim gayette yüksek fiyat yazdım arabaya çok temiz baktığım için. Km side çok düşüktü. Neyse arkadaşın bri aradı saçma sapan fiyat verdi vermedim. Ertesi gün yine aradı biraz yükseltti ama arada dünya kadar fark var. Dedim kardeşim fiyat yazdığım gibi gelirsin bakarsın bakmadan saçma sapan pazarlık yapma alamazsın dedim. Arabadada hasar sadece benden dolayı Sol C sütunda hafif ezik var yazlığın bahçe kapısı raydan çıkıp arabanın üstüne düştü. Eleman geldi gördü bayıldı tamam alıyorum dedi. Dedim baktırmayacak mısın? Gerek yok ok gibi maşallah dedi. Notere gitti üstüne aldı 2 gün sonra aradı ben kaza yaptım kime yaptırıcam. Servise götür dedim. Servise götürmüş demişler bu araba aynı yerden daha önce kaza yapmış. Çamurluk değişmiş. Beni aradı beynimden kaynar sular döküldü. Mal gibi baktırmadan arabayı aldım bi de çocuğa sattık diye. Dedim yapabileceğim bişey yok ben sana baktır dedim. Ben arkadaşımdan bakmadan aldım kimsede bişey demedi serviste dedim. Arkadaşı aradım sordum herif hee oldu öyle bişey zamanında kamyona vurmuştum duramayıp dedi. Herife hayatında duyamayacağı küfürleri saydırıp kapadım bi daha da yüzüne bakmadım.
    IN BOOST WE TRUST

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha taze taze suprizimi yazayım dün çanakkale-ayvacıktan 78 anadol sl aldım ötv için lapsekiye getiricem aldığım adama sordum lapsekiye gidermi diye istersen türkiyeyi dolaş dedi çıktım yola önde arkadaş benim arabayı kullanıyor bende anadolu yer yer basıyorum 120 falan banamısın demiyor derken onumden benim arka sol lastık geçti sürüklene,sürüklene durdum frenlerde boşa çıktı Allahtan o esnada hiç araba geçmedi arabanın götü sağa sola nasıl atıyor görmeniz lazımdı en sonunda öyle böyle durdu tabı durana kadar arka dingil komple cıkmıs hatta arkasının coğu yeri kopmuş
    çok geçmiş olsun ama "onumden benim arka sol lastık geçti" cümlesine koptum
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiraccemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun ama "onumden benim arka sol lastık geçti" cümlesine koptum
    Teşekkür ederim bu olay yıllar öncede kia panelvan ile başıma gelmişti onda hızım 40-50 gibi bişeydi anadol’da rahat hızım 90 üstüydü çok ürkünç bi anı oldu benim için daha da eski arabayla yüksek hızlara cıkmam

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıl önce bitane E46 sahibi amca ile anlaştım, telefonda 39.000 tl son fiyat verdi araban dediği gibiyse alacağım arabanı dedim

Arabanın başına babam ile birlikte gittim, baktırdık ettirdik herşey söylenilen gibi. Babam amcaya bi güzellik daha yap abisi kaza yaptı kredi çekti falan anlatıyor

Amcada ne dese iyi, bi 500 daha almayayım madem, 37.500 olsun verdim gitti
    - Bize Her Yer TRABZON

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son sayfada hangisine güleceğimi şaşırdım ama...

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yıl önce bitane E46 sahibi amca ile anlaştım, telefonda 39.000 tl son fiyat verdi araban dediği gibiyse alacağım arabanı dedim

Arabanın başına babam ile birlikte gittim, baktırdık ettirdik herşey söylenilen gibi. Babam amcaya bi güzellik daha yap abisi kaza yaptı kredi çekti falan anlatıyor

Amcada ne dese iyi, bi 500 daha almayayım madem, 37.500 olsun verdim gitti
    amcanın içinden geçen bu arkadaşlara oyumu kullanıyorum hahahushauhsuahsaha

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Skyhawk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son sayfada hangisine güleceğimi şaşırdım ama...

amcanın içinden geçen bu arkadaşlara oyumu kullanıyorum hahahushauhsuahsaha
    Oy için bu insan sana teşekkür ediyor
    - Bize Her Yer TRABZON

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler