User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
88 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ülkede herkes hırsız, herkes yüzsüz, herkes şerefsiz...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ülkede herkes hırsız, herkes yüzsüz, herkes şerefsiz...

Yani düzelmesi gerekirken her gün daha kötüye nasıl gidiyor anlamak mümkün değil.

Bir arkadaşım anlatmıştı, "adamla arka arkaya ATM'ye gidiyoruz, herif arkamda elinde kartla sıra bekliyor, para çekmek için gelmiş, ben kartı alıp parayı almayı unutup gidiyorum, bankada kameraya bakıyoruz, arkamdaki herif benim parayı alıyor, üzerine kendi hesabından para çekiyor, basıp gidiyor, herkes mi hırsız herkes mi şerefsiz olur" demişti.

Geçenlerde kız kardeşim park yerinden çıkarken öndeki arabaya hafifçe sürtmüş. Klasik, arabanın sağını görmezsiniz ya burnu, hafif değdirerek çıkmış. Arabanın sahibi de oralardaymış gelmiş hemen. Bizimki de yeni yeni araba kullanmayı öğreniyor, bi heyecan bi panik inmiş aşağı.

İşte ay kusura bakmayın ay çok özür dilerim cart curt, o.ç. ....'in evladı herif başlamış "işte kusura bakmamayla olsaydı, bilmemne, bakın tampon ne hale geldi, tampon değişecek" moduna girmiş. O arada adamın karısı gelmiş, kadın boş boş bakıyor "ya o kadar da bişey yok ne olacak" falan dedi diyo, o arada bizimki uyanmış allahtan.

O sırada da gençten bi çocuk bizimkinin yanına gelmiş "yaa deli misin buna inanma bi pasta-cilalık işi var" demiş. Başlamış bizimki de "beni ne diye paniğe sevk ediyosunuz bi de tampon değişecek, yamuldu falan diye" demiş. Bi de tırnağıyla bakmış boya çıkıyor tampondan, e bakın çıkıyo işte demiş. Herif anında "R". Haa yok ben öyle gördüm de falan filan.

Yani kardeşim uyanmasa, orada heyecan panikle o.ç. tampon kitlemeye çalışacak.

O arada da kardeşim eşini aramış, demiş böyle böyle, telefonu vermiş, o şerefsiz öyle kibar öyle olumlu konuşmuş ki, bizim damat da sağolsun çok yüce gönüllüdür "250 verelim pasta cila yaptırırsınız" falan gibi bişey demiş. Sanayiye veya yıkamacıya git 50 liralık iş en fazla.

Sonra eve gelince kardeşim durumu anlatmış herif böyle böyle yaptı diye. Damat iyice köpürmüş ama sonra lanet etmiş başımızın gözümüzün sadakası olsun, araba da yeni, nazarlık olsun hesabı, 200 TL göndermiş hırboya. O.Ç. utanmadan bi de tekrar açmış 250 TL konuşmuştuk demiş.

Ulan dedim bu ikinci durumdan sonra küfür edip kapatmak gerekiyodu dedim, acayip kibar davranmış bizimkiler. Damat normalde lafını esirgemez, çok fazla bişey dememiş bu sefer, sadece "zaten 50TL'lik iş aslında ben fazla veriyorum, istemiyorsanız parayı iade edin, arabayı getirin ben yaptıracağım" demiş. Yaa yok 50 liranın lafı mı olur da bilmemne de, kapatmışlar...

E şerefsiz evladı o.ç., o zaman 50 TL'nin hesabını ne yapıyosun.

Kardeşime de dedim bu normalde taksici dolmuşçu tayfası hareketidir, herif resmen şerefsiz çıkmış. Tamponda başka hasar varsa sana kitlemeye çalışmış, bi dahaki sefere belli etme acemiliğini, aaa öle mi, bişey olmaz pasta cilalık iş var dersin binersin arabaya dedim

Ama o.ç.'nun tavrı beni fitil etti. Bi mesajda kaç tane küfür yazdırdı bana

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    imam osurursa cemaat sıçarmış diye bi söz vardır her şeyi açıklıyor. Ülkenin başındakilere bakmak gerekli.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkenin genel durumu bu maalesef. Gabin diyorlar bu duruma hukukta "aşırı yararlanma" saf (temiz kalpli ) bir insan bulurlarsa eğer anında kazıklama çabası.

Benzer durum geldi başıma taksici ile, para istedi vermedim. Tutanak tuttuk. 1 sene sonra bana icra davası açmış, aracım 7 gün yattı 2100 tl para öde diye

DEJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi ki kaportacıya araba bırakıp hasarsız arabanızı vurup ton farkıyla boyamamışlar

Bu işlerde acemiysen, birde güler yüz gösterirsen her şeyi yaparlar

Allah daha beteriyle karşılaştırmasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani düzelmesi gerekirken her gün daha kötüye nasıl gidiyor anlamak mümkün değil.

Bir arkadaşım anlatmıştı, "adamla arka arkaya ATM'ye gidiyoruz, herif arkamda elinde kartla sıra bekliyor, para çekmek için gelmiş, ben kartı alıp parayı almayı unutup gidiyorum, bankada kameraya bakıyoruz, arkamdaki herif benim parayı alıyor, üzerine kendi hesabından para çekiyor, basıp gidiyor, herkes mi hırsız herkes mi şerefsiz olur" demişti.

Geçenlerde kız kardeşim park yerinden çıkarken öndeki arabaya hafifçe sürtmüş. Klasik, arabanın sağını görmezsiniz ya burnu, hafif değdirerek çıkmış. Arabanın sahibi de oralardaymış gelmiş hemen. Bizimki de yeni yeni araba kullanmayı öğreniyor, bi heyecan bi panik inmiş aşağı.

İşte ay kusura bakmayın ay çok özür dilerim cart curt, o.ç. ....'in evladı herif başlamış "işte kusura bakmamayla olsaydı, bilmemne, bakın tampon ne hale geldi, tampon değişecek" moduna girmiş. O arada adamın karısı gelmiş, kadın boş boş bakıyor "ya o kadar da bişey yok ne olacak" falan dedi diyo, o arada bizimki uyanmış allahtan.

O sırada da gençten bi çocuk bizimkinin yanına gelmiş "yaa deli misin buna inanma bi pasta-cilalık işi var" demiş. Başlamış bizimki de "beni ne diye paniğe sevk ediyosunuz bi de tampon değişecek, yamuldu falan diye" demiş. Bi de tırnağıyla bakmış boya çıkıyor tampondan, e bakın çıkıyo işte demiş. Herif anında "R". Haa yok ben öyle gördüm de falan filan.

O arada da kardeşim eşini aramış, demiş böyle böyle, telefonu vermiş, o şerefsiz öyle kibar öyle olumlu konuşmuş ki, bizim damat da sağolsun çok yüce gönüllüdür "250 verelim pasta cila yaptırırsınız" falan gibi bişey demiş. Sanayiye veya yıkamacıya git 50 liralık iş en fazla.

Sonra eve gelince kardeşim durumu anlatmış herif böyle böyle yaptı diye. Damat iyice köpürmüş ama sonra lanet etmiş başımızın gözümüzün sadakası olsun, araba da yeni, nazarlık olsun hesabı, 200 TL göndermiş hırboya. O.Ç. utanmadan bi de tekrar açmış 250 TL konuşmuştuk demiş.

Ulan dedim bu ikinci durumdan sonra küfür edip kapatmak gerekiyodu dedim, acayip kibar davranmış bizimkiler. Damat normalde lafını esirgemez, çok fazla bişey dememiş bu sefer, sadece "zaten 50TL'lik iş aslında ben fazla veriyorum, istemiyorsanız parayı iade edin, arabayı getirin ben yaptıracağım" demiş. Yaa yok 50 liranın lafı mı olur da bilmemne de, kapatmışlar...

Kardeşime de dedim bu normalde taksici dolmuşçu tayfası hareketidir, herif resmen şerefsiz çıkmış. Tamponda başka hasar varsa sana kitlemeye çalışmış, bi dahaki sefere belli etme acemiliğini, aaa öle mi, bişey olmaz pasta cilalık iş var dersin binersin arabaya dedim

Böyle yokuşa süren olursa "tutanak tutalım o zaman" diyip muhabbete devam etmek lazım aslında.
    Okumadan imzalamam.....

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu isin bayani genci yaslisi yok.

Bu sahtekarlar herkezde sansini deniyor.Ne kopartirsam

Bigun hava nasil yagmurlu trafik karışık dogal olarak lambalara geldim ortalik karismis onumde bi clio var mal gibi bekliyor kafayi sokamiyor tabi ben hemen bunun yanina girdim 10 saniye sonrada kafayı sokup gecip gittim.Arkadan biri selektor yapiyor gibi.geliyor ama tamda ansilmiyor sonra yaklasti dedim araniyor heralde aynaya vurdun aynaya dedi.Cek dedim saga bakalım ama ben aynsina vurdugumu hic farketmedim sonra kendi sag aynamaya baktim kapanmis.Neyse geldi bu baktim aynasina

Dedim ki aynanda birşey yok.
    Ama vurdun diyor aynama ben parasini isterim diyor.Polis arabasi bu diyor.Arabada yozgat plaka siyah clio
    Dedimki polis olup olmamasi onemli degil senin aynanda birsey yok çizik bile yok ne parasi istiyosun
    Adam diyor ya olduysa ben parasini isterim.
    Dedim git isine polissen polis gelsin alsin benden al plakami...

Ben insan sevmiyorum bu yuzden.Karakteri bozuk adam çok.İnsan olamaz bunlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizinkiler de iyiymiş, aynen şerefsiz çok.

Ben de sana tecrübe olsun bi dahaki sefere hareket çekersin böyle o.ç.'larına dedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülke sözde müslüman değil mi? %99 gibi bir müslüman çoğunluğu var ülkede. Baktığın zamanda namazında niyazında olanların sayısıda az değil. Şu ülkede her kesimle iş yapıyorum musevisi hristiyanı hacısı hocası ateisti. Hacı hoca takımı dışında kazık atmaya çalışan hiç yok. Pazarlık yaparlar almazlar ama kazık atmaya çalışmazlar. Hacı hoca oo tamam aldım der ödeme diye sorarsın kaçmıyoruz der. Üstüne yatar kaçar vs. Sonrada 5 vakit namaz kılıp Allahına dua eder. Ben diyorum bu heriflerin bu kadar namaz kılma nedeni bu. Allahım burada bu kadar mok yiyorum ama bak sana da dua ediyorum oraya geldiğim zaman bana bi kıyak yaparsın artık. Onun peşindeler.
    IN BOOST WE TRUST

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ülke sözde müslüman değil mi? %99 gibi bir müslüman çoğunluğu var ülkede. Baktığın zamanda namazında niyazında olanların sayısıda az değil. Şu ülkede her kesimle iş yapıyorum musevisi hristiyanı hacısı hocası ateisti. Hacı hoca takımı dışında kazık atmaya çalışan hiç yok. Pazarlık yaparlar almazlar ama kazık atmaya çalışmazlar. Hacı hoca oo tamam aldım der ödeme diye sorarsın kaçmıyoruz der. Üstüne yatar kaçar vs. Sonrada 5 vakit namaz kılıp Allahına dua eder. Ben diyorum bu heriflerin bu kadar namaz kılma nedeni bu. Allahım burada bu kadar mok yiyorum ama bak sana da dua ediyorum oraya geldiğim zaman bana bi kıyak yaparsın artık. Onun peşindeler.
    Tecrübe ile sabittir, hiç istisna ile de karşılaşmadım; nerede cümleye Allah, Kitap, Peygamber, Namaz diye başlayan biri varsa bilirim ki arkasından yamuk bir iş çıkar.

Geçenlerde, tv'de Türkiye'de yaşayan yabancılar diye bir belgesele denk geldik. Kadın masal gibi bir ülkeden (İsviçre) kalkmış Türkiye'ye yerleşmiş. İsviçre'de ailesinin, evinin, şehrin fotorğaflarını gösterdi kadına sinir illet oldum. Kriteri de neymiş, İsviçre'de (ki kendisi izviçre diyor, muhtemelen isviçre diyemedi diye sınırdışı ettiler) 22:00'den sonra yıkanamazmışsın, gürültü olurmuş, polis gelirmiş. Derde bak ya, sende bir zahmet 21:00'de duşa gir. Bu şimdi özgürlük mü oluyor, gecenin bir vakti komşun çamaşır makinası, süpürge, kurutma makinası...vs çalıştırsın sen polisi ara telefonu açan olmasın, site yönetimi zaten işe ayramaz, güvenliğe söyle o da salak gibi yan komşunuz şikayetçi desin, değişen birşey olmasın bunun da adı özgürlük olsun.

Erasmus gibi Vatandaşmus programı varsa bu ne dediğini bilmeyen İsviçreli ile ülke değiştirmek istiyorum. Yılbaşında çelik don giymeden çıksın Beyoğlu'na da özgürlüğü göstersinler. İki otomobili birleştirip buna kakalasınlar da özgürlüğü görsün. Tapusuz yeri buna satsınlar da özgürlüğü tatsın. Beyaz eşya servisini çağırdığında oturduğu yere göre fiyat çeksinler de özgürlüğü görsün. ...vs

P.S: Erasmus ile Avrupa'dan kalkıp otoban kenarındaki üniversiteye gelenin de aklına edeyim.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla aynısını ben yaşadım hatta arabamın konusunda da var , benim araca da bir hanımefendi sürtmüş.. o yüzden dediğin birçok şeye katılıyorum birçok şeye katılmıyorum.Şunlara katılmıyorum pasta cila bile olsa 200 lira ile olmaz o iş araç komple pasta cilaya girmesi gerekir.Tek bir yere yapılırsa boyada fark olacaktır. E ben o olsam o adamın yerinde en iyi yerde yaptırırdım pasta cilayı size maliyeti birkaç bin lira olurdu adam yine iyi 250 yi kabul etmiş.Aracına sürtülmüş adam sananiye yıkamaya 50 tl lik yere gitmek zorunda değil , tamam kazadır olur ama neyse hakkı karşılayacaksın.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla aynısını ben yaşadım hatta arabamın konusunda da var , benim araca da bir hanımefendi sürtmüş.. o yüzden dediğin birçok şeye katılıyorum birçok şeye katılmıyorum.Şunlara katılmıyorum pasta cila bile olsa 200 lira ile olmaz o iş araç komple pasta cilaya girmesi gerekir.Tek bir yere yapılırsa boyada fark olacaktır. E ben o olsam o adamın yerinde en iyi yerde yaptırırdım pasta cilayı size maliyeti birkaç bin lira olurdu adam yine iyi 250 yi kabul etmiş.Aracına sürtülmüş adam sananiye yıkamaya 50 tl lik yere gitmek zorunda değil , tamam kazadır olur ama neyse hakkı karşılayacaksın.
    Seninle birbirimize dokunursak direkt tutanak tutmalıyız o zaman .
    Okumadan imzalamam.....

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tecrübe ile sabittir, hiç istisna ile de karşılaşmadım; nerede cümleye Allah, Kitap, Peygamber, Namaz diye başlayan biri varsa bilirim ki arkasından yamuk bir iş çıkar.

Geçenlerde, tv'de Türkiye'de yaşayan yabancılar diye bir belgesele denk geldik. Kadın masal gibi bir ülkeden (İsviçre) kalkmış Türkiye'ye yerleşmiş. İsviçre'de ailesinin, evinin, şehrin fotorğaflarını gösterdi kadına sinir illet oldum. Kriteri de neymiş, İsviçre'de (ki kendisi izviçre diyor, muhtemelen isviçre diyemedi diye sınırdışı ettiler) 22:00'den sonra yıkanamazmışsın, gürültü olurmuş, polis gelirmiş. Derde bak ya, sende bir zahmet 21:00'de duşa gir. Bu şimdi özgürlük mü oluyor, gecenin bir vakti komşun çamaşır makinası, süpürge, kurutma makinası...vs çalıştırsın sen polisi ara telefonu açan olmasın, site yönetimi zaten işe ayramaz, güvenliğe söyle o da salak gibi yan komşunuz şikayetçi desin, değişen birşey olmasın bunun da adı özgürlük olsun.

Erasmus gibi Vatandaşmus programı varsa bu ne dediğini bilmeyen İsviçreli ile ülke değiştirmek istiyorum. Yılbaşında çelik don giymeden çıksın Beyoğlu'na da özgürlüğü göstersinler. İki otomobili birleştirip buna kakalasınlar da özgürlüğü görsün. Tapusuz yeri buna satsınlar da özgürlüğü tatsın. Beyaz eşya servisini çağırdığında oturduğu yere göre fiyat çeksinler de özgürlüğü görsün. ...vs

P.S: Erasmus ile Avrupa'dan kalkıp otoban kenarındaki üniversiteye gelenin de aklına edeyim.
    Yani tabiki oralarla Türkiyeyi kıyaslamak doğru değil ama bazı kuralları cidden can sıkıcı. Kız arkadaşım Viyana 3te kalıyor, bende sık gider gelirim. Misal orada da 9dan sonra çıt çıkarmak yasak yada pazar günü tüm viyana ölü bir şehre dönüşüyor. Yani düşünün Viyana'da güzel bir konumda balkonlu bir eviniz var, ufak bi akşam masası kurmuşsunuz yanına kısık sesle bile olsa müzik dinleyip ayakları uzatıp keyiflenemezsiniz. Yada eşi dostu çağırıp balkonda 5-6 kişi oturup muhabbet sohbet edemezsiniz çünkü şehir o kadar sessiz ve sakin ki tek duyulan sizin sesiniz, yada cumartesiden hazırlıksız yakalandıysanız pazar günü aç susuz vs. vs. kalırsınız. Viyana 3 dediğim yerde turistik olan asıl Viyana 1e 10-15dk yürüme mesafesinde bir konum yani yaşadığınız şehrin merkezini düşünün oraya 15dk yürüme mesafede bir konumda oturuyorsunuz ve pazar günü hiç bir yer açık değil. Bu yaz Berlinde 6-7 hafta geçirdim orada direk merkezde postdamer platzdaydım. Berlinde çok farklı değil. Yada çöpünüzü ayrıştırıp atacaksanız yanlışlıkla evsel atığa plastik falan karıştırırsanız(tespit edilmesi görülmesi vs. durumunda) ceza yersiniz. 3-4 hafta da stuttgardt'ta kaldım orası bu kadar değil ama orada da merkezde değildim köydeydim muhtemelen ondan çok hissetmemişimdir. Bende 2 sene içinde yerleşmeyi düşünüyorum/planlıyorum ama bu kadar düzen özen ve kural bazen cidden sinir bozabiliyor.

Ülkenin durumu #2. postta zaten özetlenmiş. Daha fazla yoruma gerek yok bence.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seninle birbirimize dokunursak direkt tutanak tutmalıyız o zaman .
    hacı benim aracım değerli , gözüm gibi sakınıyorum öyle ki km si artmasın diye kullanmıyorum bile 3 sene oldu 10.000 km yapmışım Aracımda boya değişen vs yok.. bu durumdayken kadın geldi bu hale getirdi

Tamam kızıp bağırmayız mal sonuçta ama sürttüysende herşeyini çekeceksin abi neyse maliyeti , ben kadını bulamadım bulsam borusana götürecektim aracı artık ne kadar kitlerlerdi orada bilemiyorum kendim gittim komple pasta cila vs yaptırdım bana kitlendi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şunu demek istiyorum, hasar tırnakla boya çıkacak kadar bir hasar. Yani hasar bile değil. Hakkı bu.
    Aslında adamın hakkı hareket çekip göndermekmiş bu tavırlarla da neyse, yapmamış yapamamışlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hacı benim aracım değerli , gözüm gibi sakınıyorum öyle ki km si artmasın diye kullanmıyorum bile 3 sene oldu 10.000 km yapmışım Aracımda boya değişen vs yok.. bu durumdayken kadın geldi bu hale getirdi

Tamam kızıp bağırmayız mal sonuçta ama sürttüysende herşeyini çekeceksin abi neyse maliyeti , ben kadını bulamadım bulsam borusana götürecektim aracı artık ne kadar kitlerlerdi orada bilemiyorum kendim gittim komple pasta cila vs yaptırdım bana kitlendi.
    Bu tutanaklık olmuş zaten hocam, aa bişey yokmuş kusura bakmayın denilip gidilecek bişey değil

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hocam genel tavrımızı eleştirirken verdiğiniz örnek çok manidar. Sizde aman sürttüyse ne olacak diyorsunuz. Belkide hatasız arabasıydı cart idi curt idi ama sonuçta hasarı veren sizsiniz. Durum benim başıma gelmiş olsa birde üstüne konuşulan rakama kesik atsanız, ben çarptı kaçtı diye polise giderdim bişey beklediğimden de değil uğraşsın dursun derdim. Olayda 50 - 100 hesabı değil 10 lira bile eksik atsanız sonuçta konuşulup anlaşılmış bir rakam var ve siz bunu bozuyorsunuz.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şunu demek istiyorum, hasar tırnakla boya çıkacak kadar bir hasar. Yani hasar bile değil. Hakkı bu.
    Aslında adamın hakkı hareket çekip göndermekmiş bu tavırlarla da neyse, yapmamış yapamamışlar.
    tamam seni anladım benim de demek istediğim şu , birinin arabası hasar gördüyse sürtme çarpma vs neyse bu adam sinirlenebilir ve hakkını isteyebilir , bazı insanlar aracına çok özen gösteriyor abartabiliyor bu onu hırsız , yüzsüz vs yapmaz.Senin durumunu bilmiyorum fotoğraf koymadığın için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu tampon ucu ile dokunma değil ki. Bildiğin dokunup, tam oturtup, ittirip, göçertip gitmiş.
    Bu resimde sen haklısın .
    Ben yine tutanak tutar yoluma devam ederdim ama.
    Tutanak ile benim aracımda hasar varsa onu da yaptırırdım hem.
    Okumadan imzalamam.....

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani tabiki oralarla Türkiyeyi kıyaslamak doğru değil ama bazı kuralları cidden can sıkıcı. Kız arkadaşım Viyana 3te kalıyor, bende sık gider gelirim. Misal orada da 9dan sonra çıt çıkarmak yasak yada pazar günü tüm viyana ölü bir şehre dönüşüyor. Yani düşünün Viyana'da güzel bir konumda balkonlu bir eviniz var, ufak bi akşam masası kurmuşsunuz yanına kısık sesle bile olsa müzik dinleyip ayakları uzatıp keyiflenemezsiniz. Yada eşi dostu çağırıp balkonda 5-6 kişi oturup muhabbet sohbet edemezsiniz çünkü şehir o kadar sessiz ve sakin ki tek duyulan sizin sesiniz, yada cumartesiden hazırlıksız yakalandıysanız pazar günü aç susuz vs. vs. kalırsınız. Viyana 3 dediğim yerde turistik olan asıl Viyana 1e 10-15dk yürüme mesafesinde bir konum yani yaşadığınız şehrin merkezini düşünün oraya 15dk yürüme mesafede bir konumda oturuyorsunuz ve pazar günü hiç bir yer açık değil. Bu yaz Berlinde 6-7 hafta geçirdim orada direk merkezde postdamer platzdaydım. Berlinde çok farklı değil. Yada çöpünüzü ayrıştırıp atacaksanız yanlışlıkla evsel atığa plastik falan karıştırırsanız(tespit edilmesi görülmesi vs. durumunda) ceza yersiniz. 3-4 hafta da stuttgardt'ta kaldım orası bu kadar değil ama orada da merkezde değildim köydeydim muhtemelen ondan çok hissetmemişimdir. Bende 2 sene içinde yerleşmeyi düşünüyorum/planlıyorum ama bu kadar düzen özen ve kural bazen cidden sinir bozabiliyor.

Ülkenin durumu #2. postta zaten özetlenmiş. Daha fazla yoruma gerek yok bence.
    Tersten gidelim o zaman. Pazar günü kafa dinlemeye balkona çıkmışsın önünden bir konvoy geçiyor ne oldu, düğünleri varmış, ya da askere uğurlama varmış. Bir kere de geçmiyorlar, dönüyor ilerden bir daha geçiyor. Ne oldu şimdi özgürlük mü oldu? Bu da aşırı gürültü oldu, iyi mi oldu.
    Açıkçası sakinliği tercih edenlerdenim.
    Apartmanda atık kağıt, pil..vs kutuları var içinde ne ararsan var. Atık pilleri kim alıyor, düzenli o kutuları kontrol ediyormusunuz diye sordum heee ediyoruz diye cevap verdiler, nah ediyorsunuz dedim ortam buz oldu. Ceza uygulamazsan adam o kutuya ne olacak ya diye herşeyi atar. En okumuşundan en okumumaşına kadar hepsi aynısını yapıyor. Otoparkta adam paspasdaki kiri çamuru yere boca ediyor, sorarsan Robert Kolej mezunudur, Boğaziçi'nde master yapmıştır...vs vs Ne oldu şimdi oldu mu? Kitle cezayı bak bakalım bir daha yere döküyor mu?

Sessizliği severim, sakinliği severim. Valla oradan sıkılan varsa buyursun buraya ben onun yerine şu an oturduğum ev ile aynı hacimde bir eve Viyana'ya yerleşirim. Pazar günü de alışveriş yapmayıvereyim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler