User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
132 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Araç aldıktan sonra yaşadığımız süprizler

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz ne diyorsunuz benim arabam change ( cenç ) çıkmıştı daha kötüsü başına gelen olmamıştır heralde
    nasıl anlaşılmıştı? araç neydi?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    @Erdem K.

Yazsana olum 308CC aldım elimde patladı motor yaptım sonra zararına sattım diye.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Erdem K.

Yazsana olum 308CC aldım elimde patladı motor yaptım sonra zararına sattım diye.
    üst kapak açılıp kurum temizliği diyelim
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu da ben aldıktan yaşadığım sürpriz 2,5 sene önce kadar, dolar 3 lira falandı o zamanlar.

Burdan tekrar aracın eski sahibine ve aracı almamda referans olan (bildiğimiz araç kardeşim bakımlarını biz yapıyoruz zaten kaçırma bu fiyata) XXXX Garaj'a ve ailesine kocaman selamlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 yada 2009 yılıydı tam hatırlamıyorum beğendiğimiz modeli satın almak için en yakın bayi ile görüşüp anlaştık. Kırmızı renk olan araç Antep'de oradan gelecek dediler. Günümüz koşullarında bana bile çok saçma gelse dahi aracı görmeden ve henüz bayiye inmeden tüm ödemeleri yapıldı ve ruhsatlandı.

Hop bi telefon geldi. Abi sizin aracı tırdan indirirken asansörü indirmeyi unuttuk, komple ön kaputu yırttık. İsterseniz tamir yapıp fiyatından düşelim veya showroomdaki aracı verelim dediler. İyi showroomdakini alırız dedik. İlk aracın satışı, ikincisinin tekrar belgelendirilmesi vs. garip bir satın alma süreci olmuştu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    giresun bulancaktan corsa aldım şubatta cocuk yanıma gelirken park sisle geldi sonra neyse işleri hallettik yola cıktım dönüyorum sis lambası aklıma takıldı düğmesini bulamadım en sonunda elime düğme takıldı far anahtarının arkasında cok sevinmiştim

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın eski sahibine bağlı bir sürpriz değilde,
    2 sene önce falan Konya'dan bir tane Golf7 beğendim, gittim aldım arabayı. Noterden çıktım, Ankara'ya dönücem. Avm benzeri bişey gördüm dedim gireyim de şarjım dayanmaz falan bir aux kablosu alayım keyifli keyifli giderim Ankara'ya. O sırada da freelander1'den geçtiğim için arabanın hem müzik sistemi hemde gaz tepkisi falan çok hoşuma gidiyor yani bir yandan da o an müziği kısıp arabayı bırakmak istemiyorum. Avm'ye girdim park edicem, 1-2 tane gereksiz sert ve saçma manevra yaptıktan sonra tak diye bir ses geldi Aldıktan 10dk sonra arka tampona ilk nazarlığı koymuş oldum
    123d

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl anlaşılmıştı? araç neydi?
    bmwy di araç yaklaşık 4 sene önce arabaya niyetlendim gittim, araba 3.20 kapılarda 3.23.3.28 etiketi var şüphelendim. bmwnin bir sitesi var fabrika çıkış verilerini gösteriyor. Araba normalde 95 model sitede şaseyi girince 94 gözüküyor, araba normalde siyah, sitede beyaz gözüküyor. vs vs motor içinde tavanda bagaj içinde boya olsa diyeceğimki hadi beyazdan dönme oda değildi en son kanaat getirdim
    AP Type-R

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam geldi arabanın başına dedikten sonra yarıldım, geçmiş olsun abi
    Çok iyi..
    eyvallah abi sağolasın ))) ne zaman aklıma gelse o gün yaşadığım bütün duyguları yaşarım tekrar
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene evvel tanıdık bi kaportacı arkadaştan hasar kayıtlı bi 2012 jetta trendline dizel almıştım.Fiyatı uygun diye bakmadım hiç sağına soluna.Sadece alırken arkadaştan beyinde sorun var 100’ü geçmiyor dedi ben aldım ustama götürdüm bak dedim sağına soluna ustam kaputu açtı bi baktı 5 dk sonra bana dediği tek kelime bu ne amk oldu ne oldu usta dediğim de bu motoru kim toplamış her yer emanet duruyor dedi. Sonra usta biraz daha bakınca motora her şey ortaya cıktı ne kadar sensor varsa körlemişler turbo ve radyatör clio4 ten den klima motoru fiat’tan çıkma takılmıl ama sadece takılmış çalışmıyor.cam suyu bidonuna kadar başka arabalardan toplanma. Beyin sorunu dedikleride bildiğin beyini körlemişler makınaya taktık okumadı hava yastıkları dirençle körlemişler araba bildiğin şahin olmuş hatta şahinlerde en azından yakıt bittiğinde uyarı ışığı veriyor bunda o bile yoktu
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

35AB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene evvel tanıdık bi kaportacı arkadaştan hasar kayıtlı bi 2012 jetta trendline dizel almıştım.Fiyatı uygun diye bakmadım hiç sağına soluna.Sadece alırken arkadaştan beyinde sorun var 100’ü geçmiyor dedi ben aldım ustama götürdüm bak dedim sağına soluna ustam kaputu açtı bi baktı 5 dk sonra bana dediği tek kelime bu ne amk oldu ne oldu usta dediğim de bu motoru kim toplamış her yer emanet duruyor dedi. Sonra usta biraz daha bakınca motora her şey ortaya cıktı ne kadar sensor varsa körlemişler turbo ve radyatör clio4 ten den klima motoru fiat’tan çıkma takılmıl ama sadece takılmış çalışmıyor.cam suyu bidonuna kadar başka arabalardan toplanma. Beyin sorunu dedikleride bildiğin beyini körlemişler makınaya taktık okumadı hava yastıkları dirençle körlemişler araba bildiğin şahin olmuş hatta şahinlerde en azından yakıt bittiğinde uyarı ışığı veriyor bunda o bile yoktu

ağzım açık kaldı hiç üşenmemişler mi bu kadar parçayı toplarken nasıl hesap verecek bu insanlar cidden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 35AB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağzım açık kaldı hiç üşenmemişler mi bu kadar parçayı toplarken nasıl hesap verecek bu insanlar cidden
    Aldığım kişiler toplamamış öyle istanbulda sigortadan pert arabayı alıp düzeltip az buçuk hasar bırakan galerinin birinden almış ezineden bi öğretmen bizim kaportacıya o az hasarlı yeri boyatmaya bırakmış arkadaşta arabaya bakıp kusurlarını anlatmış adam aldığı fiyatın 10.000 altına ona bırakmış oda bana çaktı saolsun Yani adamların işi bu oyle boyle toplayı çakıyorlar millete. Hala arkadaş. Ortamında dalga geçer benimle,nasılda çaktım sana jettayı diye. Bende ona bi elma yediririm nasılsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit geri gelsin Başımda biri konuşurken yazdım. Bir sürü imla hatası yapmışım tekrar yazamam üşendim şimdide

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldığım kişiler toplamamış öyle istanbulda sigortadan pert arabayı alıp düzeltip az buçuk hasar bırakan galerinin birinden almış ezineden bi öğretmen bizim kaportacıya o az hasarlı yeri boyatmaya bırakmış arkadaşta arabaya bakıp kusurlarını anlatmış adam aldığı fiyatın 10.000 altına ona bırakmış oda bana çaktı saolsun Yani adamların işi bu oyle boyle toplayı çakıyorlar millete. Hala arkadaş. Ortamında dalga geçer benimle,nasılda çaktım sana jettayı diye. Bende ona bi elma yediririm nasılsa
    Akıbeti noldu abi sen kime çaktın makineyi

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, çakan çakana desenize. Aşırı dürüst olunca araba satılmıyor zaten. Yağlayıp ballamak lazım

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, çakan çakana desenize. Aşırı dürüst olunca araba satılmıyor zaten. Yağlayıp ballamak lazım
    Aynen öyle.

İlk aracımın boyasını önemsemeden almıştım, 4parça boyalıydı, boyanın biri tavandı, güneş yanıgından boyanmış boya mikronu bile düşük çıkıyordu, gelde bunu millete anlat... Kaputu orjinal çıkma takılmıştı aynı renk. Bunu her arayan kişiye söylüyordum. Kaput değişik, çıkma orjinal parça kullanılmış diye. Belki 20 telefon geldi, hiç biri geri dönmedi. Orjinal değişen yok desem exper bile anlamıyordu. Sattık mı sattık, yine aynı şeyleri söyleyerek tabiki.

Gelelim süpriz anıya

PD130 vRS aldım geçen sene yaz ayında. Nasıl bi heyecanla aldım onu bilmiyorum. O zamanlar meslekte de yeniydim para elimize bol geçiyordu kredi ödeme vs yok tüm maaş otomatik cepte kalıyordu

İşin öncesinde T Sport almak için istanbula bilet aldım, T Sport cunun peder vefat edince araçla ilgilenemicem demişti, bende başka araba bakmaya yönelmiştim. vRS buldum. Dedim gitmişken alıp gelelım madem (Ulan yanan uçak biletim olaydı keşke)

Neyse İstanbul'a geldik, araç otoparkta. Sahibi bizden önce indi otoparka marş yaptı, klimayı açtı soguk motor soguk üflüyor. Klima çalıştırıyor kendince. Otoparktan çıktı bu klima kapalı. Yolda da kaç kere kendi elimle açtım soguk üflemiyor, dedi ki gaz basılması gerekiyor heralde, gazladıgım için önemsemiyorum vs geçiştiriyor bizi...

Aracı yapan garaja yanaştık, ustaya dedim sen yapmışsın anlat madem nedir ne degildir ilk dizel hızlı arabam. O da anlattı, bizde dinledik. Kaporta aksamını önemsemiyordum baktırmadım, göz ucuyla kendim baktım begendim (Golü burdan yedik zaten)

Neyse biz burdan çıktık, noter satışı filan. Aldık aracı. Yolda eve dönüyoruz pederle ama içimde bi gariplik var ulan biz iyi mi ettik ne ettik te aldık bunu hissi var... Baba oldugu için gazlayamadım hiç, tın tın eve vardık. Ertesi gün cuma ydı. Rolle gittik. Kimseyle denemedim ama 3 kişi top speed e çıktık 240 250 gidiyor araba. Tam yavaşlama modundayken direksiyon lambası yandı direksiyon sertleşti. Sebebi ne bilemedik. Kontak kapatıp açınca düzeldi.

Eve dönüş yolundayım gece 3 olmuş, bi anda yağ lambası yandı. Sönmüyor. Ulan yağ mı yok acaba filan yavaş yavaş eve gittim. Ertesi gün ustamı aradım yağ ekle dedi. Ekledim yine yanıyor. Yanına gittim yağ pompasının ordan kablo çıkmış. Bi de kaportaya baktırdım aracın, sol taraf hatasız lakin sağ taraf sıkıntılı. Sağ arka eklenmiş arabaya, tavan filan hep işlem görmüş. (S.A)

Kurstayken aracın eski sahipleriyle telefondan görüşüyoruz. Kardeşim o aracın sağ arkası ekli, bagaj kapagı filan hep değişik tavanda macunlar var vs vs konuşuyor. Bi de araca setup yapılıyor rodajda kırılıyor, sonra alel acele başka bi yerde merdiven altı toplanıyor. Gömlek çakılıyor vs. ((İçten içe gün geçtikçe soguyorum araçtan, çünkü kırılırsa başıma da bela olur masraf masraf sömürür bu beni diyorum))

Tabi bu tarz şeylerle karşılaşınca daha arabada yeni soguyor insan. Ben aracı kapı önüne brandaladım gittim kursu tamamlamaya ama giderken bile içimde öyle kötü hisler düşünceler duygular vardı ki ben bu arabadan gram zevk almıyorum, satacam bunu, pert edip sigortadan paramı alıyorsun, nasıl yapacaksam elimden çıkarmalıyım dedim.

Kurstayken aldıgım kişiyi aradım, ben bu araçtan memnun değilim parası hiç umrumda değil geri al benden. Şöyle böyle aldıgım rakamın 6-7 altına anlaştık.

Kurs bitti eve döndüm, ertesi gün yola çıktım 4. vites zaten bi nazlı geçiyordu, manisa taraflarında cortladı sesli geçmeye başladı. Sağ salim vardım İstanbula. Geldi arkadaş baktı, bi kaç mızmızlandı. Dedim al alacaksan parası umrumda değil zaten dünya zarar ettik, hevesimiz kırıldı. Noter yolunu tuttuk.

Aracı sattım, içim bir huzurla doldu ki anlatamam. Beni tanıyan tanıyor, paraya gram önem vermem. O yüzden ettigim zararı hiç gözüme getirmiyorum. Ben satarken yalancı olacagıma, geri sattım belki zarar ettim ama en azından yarın birgün yalancı, sahtekar konumuna düşmedim.

Aracı alan kişide 1 haftaya aracı satıyor, başka araba alıyor. Benden ettigi kar o aldıgı başka aracın cortlamasıyla misliyle çıkıyor. Allah'ın sopası yok...

Şimdi de Corsa'ya biniyorum, boyasız araba kafam rahat. Krediler bitsin Type-R alcam, gerçi düzgün Type-R'da bulamicaz gibi bakalım hayırlsıı. Şimdiden burda yer ayırtayım madem kesin başıma süpriz gelecektir Type-R mevzusunda da
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada aracın üstünde klima kompresörü yok, onu yazmayı unuttum admin abiler editlemeyi geri getirin bea
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akıbeti noldu abi sen kime çaktın makineyi
    Valla ben çakmadım emlakçıya o jetta ile 2013 hatasız 1.2 tsi jettam vardı ikisini verdim arazi aldım ondan hala iki jetta da onda hatta 1.2 olanınla kendi geziyor 1.6 tdı ile çalışanları

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada aracın üstünde klima kompresörü yok, onu yazmayı unuttum admin abiler editlemeyi geri getirin bea
    O haltı ben slk ile yedim. Aynı senin hikaye gibi, araba dışarıdan ok gibi, lpgli falan. Fazla da yakmıyor. Hasar kaydı yok. Bindik satan arkadaşla, üstünü açtık geziyoruz. Acaip hoşuma gitti. İlk defa arkadan itişli araba kullanıyorum, değişik geldi.

Satacak arkadaşta gazı veriyor, "olm bu araba böyle sürülür mü, yanla, döt at vs." Gazladı beni üdne.

Noter sonrası ben ne mok yedim demeye başladım. Noter çıkışı dakika bir gol bir, asr lambası sürekli yanıyor. İptal tuşuna basıyorum sönmüyor.
    Aldığım arkadaşı arıyorum, " kanka arada yapıyor öyle, aç kapa düzelir"

Sanayiye gidiyorum, resmen içim sızlıyor. Diyorum içimden, "bu araba başıma bela olacak. "

Klima soğuk üflemiyor, kalorifer musluğu değişecek. Sıfırı ne kadar? 4 rakamlı. Çıkma ne kadar? Yarısından ucuz. Mecbur çıkma takılıyor.

Ağustos ayında rahata ereceğim diyorum, klimayı açıyorum çat diye bir ses. Tuş takılı kalıyor. Klima kapanmıyor, araba çalışınca otomatik o da başlıyor çalışmaya. Sürekli klima fanı açıyor.

Daha önce bu arabalardan anladığını söyleyen elektrikçiye gidiyorum " yaaav bunu ben yapamam, bilmem ne parçası değişecek" diyor. Fiyat soruyorum, yine 4 haneli. Kıskıs gülüyor, " klimaya ne gerek var, üstünü aç. Doğal klima " Fake bir sırıtış atıp içimden söverek oradan ayrılıyorum.

Çıldıracak gibi oluyorum, .mk arabasını ben sıfırlayacağım bu gidişle diyorum. Olmadı. Yapamadım, pes ettim. Takas ettik clioyla.

Gerçi noldu, başıma başka bir bela daha aldım. Yanlışa yanlışla devam etmemek lazım. Piyasadaki en ucuz clioyu ben vereceğim diyorum, adam sağdan soldan duyduklarını bana söylüyor. Alacağım diyor, bakmaya bile gelmiyor. Buluşma yerine gidiyorum apar topar, adam arabayı pis görmesin, yıkayım falan diyorum. Temizliyorum içini falan. Arıyorum neredesin diye, kardeş işim çıktı gelemem diyor. Sonra mesaj atıyor, komple boyalı olmazsa kesin alırdım diyor. Başkası soruyor sıkıntısı ne, götür göster diyorum, fiyattan düşerim diyorum, ucuza vereceğim diyorum cevap yok.
    Bir diğeri mesaj atıyor, ne selam ne sabah hiç birşey yok, düşünürsen 16 veririm diyor. Hiç bişey yazmıyorum, bir mesaj daha atıyor, " araba düzgünse tabi"
    Kaç kere ilan kaldırdım bunlar yüzünden. Kümese çevireceğim bu gidişle.

Yaşlı bir amca geldi arabaya bakmaya, "oğluma alacağım rengi güzel" falan dedi. Başladım anlatmaya, şurasında şusu var, busu var. Adam dinledi dinledi, " delikanlı sen böyle herşeyi söylersen bu araba elinde kalır, satamazsın" dedi. Dedim kalsın, kimsenin günahını almak istemem 3 kuruş için.
    Lafın özü, çakacak olan adam her türlü çakıyor zaten. Bana yakışmaz ama, ben böyle düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler