User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yurtdisindan bavulda ufak tefek parca getirmek

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    X-ray işide enteresan. Geçen sene Kıbrıs dönüşü gümrük muhafaza aldı kenara. Dediki x-ray den geçer misiniz.

Benim bavulun içininde maşallahı vardı. 4-5 şişe rakı, 3-4 karton sigara, belkide 15e yakın iqos kartonundan vardı. Aha dedim gidiyo şimdi hepsi

Geçtim x-rayden, "teşekkürler, iyi sabahlar" diyip yolladı.
    @turboman airbag neden sıkıntı oluyor acaba merak ettim
    O tip şeylerin peşine pek düşmüyorlar, dediğim gibi, memurun kıllık seviyesine de bağlı ama "kişisel" alışveriş olduğunu anlıyor adam neticede.

Onların derdi genellikle işin "ticari" boyutu, içinde hiç kişisel eşya yok, mal dolu, adam "sen ne ayaksın" diye alıyor.

Arabayla sınır geçişleri iyice rahat, yanında hanım çoluk çocuk falan olunca görevliler "kişisel bagaj" mı diyor, heee evet diyorsun, devam diyor, bakmıyor bile Bi dönüşte bir arkadaş biraz fazla almıştı bir şeyler, görevli sordu, içki sigara var mı, var, şu kadarı geçiyor mu, geçiyor, şu kadar uzo var dedi arkadaş.. Göz kırpıştırıp kafasıyla "bişey olmaz ondan" yaptı, güldük devam ettik

İşin "ticari" boyutu ile ilgili ise şöyle bi anım var;

Arabayla tatile gittiğimiz Yunanistan'dan dönerken İpsala'da adamın biri kuyrukta kızdı, gitti memurlara atar yapıyor, işte şu kapıyı da açsanıza, sizi mi bekleyeceğiz bilmemne diye. Adam bir süre sakinleşmeyince ofis bölümünden müdür tarzı bir amca çıktı geldi. Ama tipten belli yani böyle, galantor bi amca

Adama baktı baktı, "bana bak bilmemkim (ismini söyledi), senin kim olduğunu biliyoruz, ne getirip götürdüğünü de biliyoruz, çekerim arabanı xray'e, didik didik 3 saat her yanını aratırım, bütün mallarına da el koyarım, ceza yazarım, dımdızlak gönderirim seni, bi daha da buradan geçirtmem, görürsün ebeni, şimdi arabana git, adamlar işlerini yapıyor işte, yoğunluk var, bekleyeceksin!" diye çıkıştı.

Adamın gözler fal taşı, t..t..tamam abi dedi tırıs tırıs döndü

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tır şöförünün yanına bile koydurarak getirttiğim oldu.

Korona döneminde hele bavul filan açmaya çok gerek duymazlar gibi. 3er 5er ticari amaçlı getirmediğin sürece sıkıntı yok..
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stayfun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Almanya’ dan gelirken valize ikinci el aldigim stop,direksiyon,vb. kucuk bir iki parca koysam problem olur mu? Tesekkurler.
    Şans işi,

Benim hanım kendi boyunda paketi getirdi Almanya'dan,

Focus varken ön tampon ST line body parçalarını getirmişti

Hal söver sağ olsun

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stayfun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Almanya’ dan gelirken valize ikinci el aldigim stop,direksiyon,vb. kucuk bir iki parca koysam problem olur mu? Tesekkurler.
    Komple direksiyon Frankfurt havalimanında takıldı. 1 ay sonra falan anca aldık imha edilmek üzereydi. Patlayıcı madde olarak görüyor cihaz ve ayırıyor. Gümrüğe gelirsek İzmir ADB gümrükçüleri kafalarına göre takılıyor. Direksiyonu cihazda gördüler valizi açtırdılar sıfır ikinci el sordular. Vergi kitleyecekti parça numarası yazdı direk biyerlere öğrenci olduğumu bi kereye mahsus getirdiğimi zaten bi ton sıkıntı çektiğimi falan anlatınca saldı beni. Bilgisayar parçaları da var diye seslendi arkadan biri çoktan toplamış çıkıyodum sorun olmadı.

Ama olabilirdi. Direksiyon parça numarasından yazınca 600 € çıkıyor. Bundan vergi kesebilirler sadece tehlikeli bulmadıkları durumda. Tehlikeli bulurlarsa alıyorlar

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende corsama direksiyon getirirken hava yastığını uçağa almamışlardı, muhtemelen fişek barut vs. muhabbetlerinden dolayı.
    123d

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende corsama direksiyon getirirken hava yastığını uçağa almamışlardı, muhtemelen fişek barut vs. muhabbetlerinden dolayı.
    edit: getirtirken
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de tersini anlatayım

Almanya'ya da bi fuara giderken elimde 3 tane bavul, sadece biri kendi bavulum, diğerleri elime son anda tutuşturulan ve fuarda dağıtılacak promosyon malzemeleri.

Uçaktan indim, küfrede ede bavulları sürüklüyorum, Alaman polisi çevirdi bu sefer. Ne bunlar diyor, anlatıyorum fuarda dağıtacağız, satacak mısınız diyor mal, yok diyorum bedava vereceğiz. Bunların faturası yok mu diyor, yok diyorum... Niye yok? Bedava dağıtılacağı için dedim, adam o andan sonra kısır döngüye gireceğini anladı, kitlendi, hmmmm diye düşünüyor ne yapsak modunda...

Valla isterseniz el koyun, acayip memnun olurum, bana verdiler böyle son anda, kargoya yetişmemiş, fuar alanına götüreceğim sürükleye sürükleye dedim, yoksa taşımaktan kurtulacağım... El koymadı gerizekalılar, ne güzel kurtulacaktım

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de tersini anlatayım

Almanya'ya da bi fuara giderken elimde 3 tane bavul, sadece biri kendi bavulum, diğerleri elime son anda tutuşturulan ve fuarda dağıtılacak promosyon malzemeleri.

Uçaktan indim, küfrede ede bavulları sürüklüyorum, Alaman polisi çevirdi bu sefer. Ne bunlar diyor, anlatıyorum fuarda dağıtacağız, satacak mısınız diyor mal, yok diyorum bedava vereceğiz. Bunların faturası yok mu diyor, yok diyorum... Niye yok? Bedava dağıtılacağı için dedim, adam o andan sonra kısır döngüye gireceğini anladı, kitlendi, hmmmm diye düşünüyor ne yapsak modunda...

Valla isterseniz el koyun, acayip memnun olurum, bana verdiler böyle son anda, kargoya yetişmemiş, fuar alanına götüreceğim sürükleye sürükleye dedim, yoksa taşımaktan kurtulacağım... El koymadı gerizekalılar, ne güzel kurtulacaktım
    Bizim kataloglar genelde yetişmezse böle gidenlerin bavullarına veya ek bavullarla serpiştirip dağıtılıyor, götürenler küfrediyor tabi ama yapacak bişey yok
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben iki tane dik süpürge, bavulların içindede airbagsız direksiyon, vites topuzu, 1 stop lambası ve bi kaç küçük aksesuar getirdim

Düsseldorf havalimanında bavul içinde olmayanları özel eşya kısmından aldılar, bagaj hakkımı 5kg aşmışım 45euro ödedim ekstradan kol gibi geldi valla Direksiyonu bedavaya almıştım ona saydım ne yapam
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim kataloglar genelde yetişmezse böle gidenlerin bavullarına veya ek bavullarla serpiştirip dağıtılıyor, götürenler küfrediyor tabi ama yapacak bişey yok
    Hocam senin çalıştığın firma mıdır, kendi firmanız mıdır, neresidir Benim bahsettiğim güya acayip kurumsal, şöyle bilmemne, böyle bilmemne olan bir "kurum". Ancak dışarıdan ne kadar kurumsalsa içeriden o kadar bakkal modunda tabi ki bir Türkiye klasiği olarak.

Düşün, her şey ayarlanmış, kargo tarihi belli, gümrük işlemleri halledilmiş, o olmuş bu olmuş... Her şeyi yetiştirmişler, aaaaaaaaa efendim standda dağıtılacak baklavalar bilmemne olmuş... Efendim bez torbalar yetişmemiş, idari amirimizin talimatı doğrultusunda personel taşıyacakmış... Vay anasını... O kadar şeyi hallettiniz, kıçıkırık bez torbaları yetiştiremediniz, tarihi 6 ay önceden belli olan organizasyona...

Bizim işimiz değil, bişey değil, başka departmanın "çaktığı" saçma sapan bi iş, en nefret ettiklerimden

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de tersini anlatayım

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hocam senin çalıştığın firma mıdır, kendi firmanız mıdır, neresidir Benim bahsettiğim güya acayip kurumsal, şöyle bilmemne, böyle bilmemne olan bir "kurum". Ancak dışarıdan ne kadar kurumsalsa içeriden o kadar bakkal modunda tabi ki bir Türkiye klasiği olarak.

Düşün, her şey ayarlanmış, kargo tarihi belli, gümrük işlemleri halledilmiş, o olmuş bu olmuş... Her şeyi yetiştirmişler, aaaaaaaaa efendim standda dağıtılacak baklavalar bilmemne olmuş... Efendim bez torbalar yetişmemiş, idari amirimizin talimatı doğrultusunda personel taşıyacakmış... Vay anasını... O kadar şeyi hallettiniz, kıçıkırık bez torbaları yetiştiremediniz, tarihi 6 ay önceden belli olan organizasyona...

Bizim işimiz değil, bişey değil, başka departmanın "çaktığı" saçma sapan bi iş, en nefret ettiklerimden
    60+ Senelik sektöründe lider, kurumsal şirket /fabrika

Bunun sebebi son dk değişiklik istenmesi ve baskının doğal olarak fuar mallarının sevkiyatına yetişmemesi. DHL'le gönderiyoruz ayrı konu ama ona da yetişmediğinde bavul king
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ahahaha aynen o hesap..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60+ Senelik sektöründe lider, kurumsal şirket /fabrika

Bunun sebebi son dk değişiklik istenmesi ve baskının doğal olarak fuar mallarının sevkiyatına yetişmemesi. DHL'le gönderiyoruz ayrı konu ama ona da yetişmediğinde bavul king
    Ya onlar olur, doğaldır... Bunlar tamamen bizimkilerin takip ettiği, yaptırdığı işler. Son dk değişiklik yok, yanlışlık yok. Tamamen mallık.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    X-ray işide enteresan. Geçen sene Kıbrıs dönüşü gümrük muhafaza aldı kenara. Dediki x-ray den geçer misiniz.

Benim bavulun içininde maşallahı vardı. 4-5 şişe rakı, 3-4 karton sigara, belkide 15e yakın iqos kartonundan vardı. Aha dedim gidiyo şimdi hepsi

Geçtim x-rayden, "teşekkürler, iyi sabahlar" diyip yolladı.
    @turboman airbag neden sıkıntı oluyor acaba merak ettim
    Airbag içinde fünye var buda nitrojen dolu yani tehlikeli madde diye halbuki patlasa sadece airbeg balonunu şişirecek güçte
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emniyet kemeri getiren oldu mu? Gergisi ile beraber, Baktığım kadarıyla kemerler pyro denilen patlayıcı tipi. Ayıkırlar mı acaba?

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Airbag içinde fünye var buda nitrojen dolu yani tehlikeli madde diye halbuki patlasa sadece airbeg balonunu şişirecek güçte
    ahahhahahahah, teşekkür ediyorum bilgi için
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir daha konu açmaktansa şuraya iliştireyimde bilen arkadaşlar bir cevap verirse çok sevinirim.

hollanda'dan v-maxx firmasından coilover sipariş etmeyi düşünüyorum
    adamlara mail attim , checkout sonunda rakam ne çıkarsa onu ödersin başka birşey ödemessin dediler.

coilover - 350€
    fedex - 160€

total 510€

bu malın gümrüğe takılması vergisi cartu ile karşılaşırmıyım ?
    yoksa 510€ vereceği fedex direk kapımamı getircek ?
    médiocrité partout

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir daha konu açmaktansa şuraya iliştireyimde bilen arkadaşlar bir cevap verirse çok sevinirim.

hollanda'dan v-maxx firmasından coilover sipariş etmeyi düşünüyorum
    adamlara mail attim , checkout sonunda rakam ne çıkarsa onu ödersin başka birşey ödemessin dediler.

coilover - 350€
    fedex - 160€

total 510€

bu malın gümrüğe takılması vergisi cartu ile karşılaşırmıyım ?
    yoksa 510€ vereceği fedex direk kapımamı getircek ?

ürün tr ye gümrüğe gelince urun faturası uzerinden kdv odersin fakat ağırlık vs olayları oluyordu eğer çok ağırsa sen direk kişisel işlem yapamayabiliyorsun

coilover daha once getiren varsa bi sorgulatmak lazım

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler