User Tag List

Sayfa 30/75 İlkİlk ... 20282930313240 ... SonSon
1409 sonuçtan 552 ile 570 arası

Konu: Yetkili Servis Bakım Fiyatları

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında yetkili servisler boş boş oturacağına biraz indirim yapsalar, yani sanayide atıyorum orijinal parçalar ve kaliteli yağ ile 600 tl ye hallolacak rutin bakıma sen 800-900 al, kapalı kutu yağ kullan, herkes yetkiliye gider, sürümden çok para kazanırlar. Varilden açık yağ koyuyorlar zaten onlara gelişi çok uygundur muhtemelen. 3 filtre 4L yağ değişecek 1500 tl istiyor ona da gidip varilden plastik kaba doldurup yağ koyuyorlar...
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuyu okuduktan sonra 2014 model Jetta 1.4 tsi için bakım teklifi istedim maslak doğuş otodan. Periyodik bakım için 1150 lira teklif verdiler. Zubuzi indirimi ile beraber.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedEdition34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allaha sükür ki oto yedek parca sektorunde calısıyorum yetkili servis fiyatlarını gorunce sok oluyorum

160 lık Sciroccoma Mann Mahle yada hengst filtre getirtiyorum tedarikcimden hemde bedava sayılacak fiyata motor yagı liqui moly kullandıgımdan onu sadece netten alıyorum.

Allaha sükür Her marka orjinal yan sanayi disk balata filtreler ön takım parcaları kısaca tüm mekanik parcalar, far stop ayna gibi kaporta parcalarını cok kolay tedarik edebiliyorumda yetkili servise domalmıyorum.

yazık gunah ya su fiyatlara bak.

Mesela Suan bakım yaptırmak istesem sciroccoma

Hava filtresi 45 tl (MANN), Yag Filtresi 40 TL (MANN), Benzin Filtresi 75 TL (MANN), Karbonlu Polen filtresi 55 TL (MANN) , 275 TL Motor Yag Liqui Moly toptec 4200 tedarik edebiliyorum. 490 TL + 100 TL İscilik versem 600 TL ye Bakımımı en kaliteli malzemelerle yaptırıyorum. Motor yagı castrol edge kullansam 100 daha düsüyor 500 e hallediyorum. Aynı bakımı servise gitsem 1000 liradan fazla cıkar.
    Sen o sektörün içinde olduğun için bu rakamlara alabiliyorsun. Dışarıdan biri almaya kalksa o ürünleri kafadan ortalama çıkacak rakam 650. İşçilikte 100 lira verse 750'ye gelecek. Uğraşmak istemeyen adam 250 300 daha verip yetkiliye gidiyor.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen o sektörün içinde olduğun için bu rakamlara alabiliyorsun. Dışarıdan biri almaya kalksa o ürünleri kafadan ortalama çıkacak rakam 650. İşçilikte 100 lira verse 750'ye gelecek. Uğraşmak istemeyen adam 250 300 daha verip yetkiliye gidiyor.
    Aynen, 7+ yaş VW'lerde 30% indirim var zaten.

Dışarıda alsam parçalar & yağ 700-750 oluyor, 150'de işcilik istiyorlar. Ediyor 1000 + zaman kaybı. Gidiyorum yetkiliye, bırakiyorum arabayı, aliyorum ikameyi, ertesi gün tertemiz şekilde arabamı teslim alıyorum, bir yandan da check-up yapıyorlar, diagnosa sökuyorlar. Farkı da 300TL, ayrıca garantili işcilik ve garantili parça, karşımda muhattap var.

Usta nazi çekmek yok, pas yok, kir yok. Ben sanayide 2 saat zaman kaybetsem, daha çok para kaybederim, bonus ile çalışan satışcıyım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dışarıda alsam parçalar & yağ 700-750 oluyor, 150'de işcilik istiyorlar. Ediyor 1000 + zaman kaybı. Gidiyorum yetkiliye, bırakiyorum arabayı, aliyorum ikameyi, ertesi gün tertemiz şekilde arabamı teslim alıyorum, bir yandan da check-up yapıyorlar, diagnosa sökuyorlar. Farkı da 300TL, ayrıca garantili işcilik ve garantili parça, karşımda muhattap var.

Usta nazi çekmek yok, pas yok, kir yok. Ben sanayide 2 saat zaman kaybetsem, daha çok para kaybederim, bonus ile çalışan satışcıyım.
    Belki abartı gelicek ama sanırım yaşlandım çünkü bu tür işlemler için bana da artık yetkili mantıklı gelmeye başladı
    Elinizde faturalı yapılan işlemin kaydı olan ve gittiğinizde muhattap bulabileceğiniz bir yer var.
    Şu da işin başka bir boyutu ben daha öncede yazdım bunu. Yan sanayiyi orjinal parçadan daha fazla fiyata satmaya çalışan bi dünya parçacı var
    Aralık ayında kendi aracımın da bakımı geliyor. Ne kadar vosmeri sevmesem de yukarıdaki faktörlerden dolayı bende yetkiliye gidicem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diesel giulietta için enriko aliberti mazot filtre dahil tüm filtreler ve yağ 2400tl dedi bundan %20 indirimi var ay sonuna kadar
    Romeo <3 Giulietta

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    citroen c-elysse için bursadan fiyat aldım %30 inidirmli 950 lira dedi mazot filtresi yok. Çevre illeri aradım yine fiyat tatmin etmedi. Biraz daha uzak bir yeri arıyım dedim uşak 550 lira verdi gittim 550 liraya yaptırdım 200 lira mazot yaktım kalan 200 liraylada uşağı gezdim. Beter olsunlar..
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Belki abartı gelicek ama sanırım yaşlandım çünkü bu tür işlemler için bana da artık yetkili mantıklı gelmeye başladı
    Elinizde faturalı yapılan işlemin kaydı olan ve gittiğinizde muhattap bulabileceğiniz bir yer var.
    Şu da işin başka bir boyutu ben daha öncede yazdım bunu. Yan sanayiyi orjinal parçadan daha fazla fiyata satmaya çalışan bi dünya parçacı var
    Aralık ayında kendi aracımın da bakımı geliyor. Ne kadar vosmeri sevmesem de yukarıdaki faktörlerden dolayı bende yetkiliye gidicem
    +1 yıl mobilite garantisi veya yetkili servis ustası karter tapası az sıktı yağ boşaldı motor yedin yetkili servis baştan aşağıya herşeyi karışılıyor,arabana güncelleme recall gelmiş direk yapıyor bu açıdan mantıklı.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar, n47d20 zincir + turbo değişimi ne kadara patlar, yakın zamanda yaptırmış olan var mı?
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seat ibiza 1.0 ecotsi için kayadibi seat 30 bin periyodik bakimi için 1600 tl dedi..

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kdv düştü bide 18 den 8 e ama fiyatlar hala kol gibi

zeuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 fiesta 1.25 benzinli için Ford yetkili servisi 1200 TL verdi. 60bin bakımı.

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Linea 1.3mj 120k bakımı kayışlar rulman ve devirdaim 1800tl
    Samara 2109

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Slmcnsl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seat ibiza 1.0 ecotsi için kayadibi seat 30 bin periyodik bakimi için 1600 tl dedi..
    Bu arada kendimden alıntı yapayım, yukarda bir arkadaşta yazmış, 1600 aşırı yüksek geliyor, ama servis 1600 yerine 900-1000 dese bakımları çok net sürekli serviste yaptırırım. Yani bosch car service de 600 yerine, kendi servisinde 900-1000 öderim. Bence benim gibi binlercesi de servisi tercih ederler.

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2018 C200 4 matic fl benzinli için 15 bin yada yıl bakımı 2350 tl

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 1.4 Tsi Passat için geçtiğimiz hafta fiyat aldım. Yağı shell koyuyolardı istemediği mi kendim getireceğimi söyledim.( Asıl mevzu shell veya liqui moly olması değil bindiğimiz araba en nihayetinde 122 hp yağdan fazla geçirdiklerini bildiğim için onu kendim aldım ) Geri kalan filtreler vs 630 TL gibi bir rakam söyledi 5 10 lira fark olabilir net hatırlamıyorum. Yağı da 230 liraya aldım. Total bana 860'a geldi. Şanzıman mevzusu olmasa yüksek ihtimal gitmezdim ama sanayide yaptırsam da 150 -200 lira farkedecekti o yüzden bu sefer böyle deneyelim istedim. 7 yaş üstü vag grubunun fiyat almasında fayda var işin özü.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 1.4 Tsi Passat için geçtiğimiz hafta fiyat aldım. Yağı shell koyuyolardı istemediği mi kendim getireceğimi söyledim.( Asıl mevzu shell veya liqui moly olması değil bindiğimiz araba en nihayetinde 122 hp yağdan fazla geçirdiklerini bildiğim için onu kendim aldım ) Geri kalan filtreler vs 630 TL gibi bir rakam söyledi 5 10 lira fark olabilir net hatırlamıyorum. Yağı da 230 liraya aldım. Total bana 860'a geldi. Şanzıman mevzusu olmasa yüksek ihtimal gitmezdim ama sanayide yaptırsam da 150 -200 lira farkedecekti o yüzden bu sefer böyle deneyelim istedim. 7 yaş üstü vag grubunun fiyat almasında fayda var işin özü.
    Yağı kendiniz getirince şanzıman iyi niyeti devam ediyor mu yav?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağı kendiniz getirince şanzıman iyi niyeti devam ediyor mu yav?
    Burun kıvırıyolar zaten Ya çok tasvip ettiğimiz bişey değil vs diye.

Abi benim arabayı bu saatten sonra iyi niyet garantisine sokacaklarını da sanmıyorum işin açıkçası bu son olur. 2 kere kavrama bir kere de mekatronik değişmiş. 2. olan kavrama mevzusu firmanın kusurundan. Bişey olursa da kullanıcı hatası diyip bana iteleyeceklerdir muhtemel.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedEdition34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allaha sükür ki oto yedek parca sektorunde calısıyorum yetkili servis fiyatlarını gorunce sok oluyorum

160 lık Sciroccoma Mann Mahle yada hengst filtre getirtiyorum tedarikcimden hemde bedava sayılacak fiyata motor yagı liqui moly kullandıgımdan onu sadece netten alıyorum.

Allaha sükür Her marka orjinal yan sanayi disk balata filtreler ön takım parcaları kısaca tüm mekanik parcalar, far stop ayna gibi kaporta parcalarını cok kolay tedarik edebiliyorumda yetkili servise domalmıyorum.

yazık gunah ya su fiyatlara bak.

Mesela Suan bakım yaptırmak istesem sciroccoma

Hava filtresi 45 tl (MANN), Yag Filtresi 40 TL (MANN), Benzin Filtresi 75 TL (MANN), Karbonlu Polen filtresi 55 TL (MANN) , 275 TL Motor Yag Liqui Moly toptec 4200 tedarik edebiliyorum. 490 TL + 100 TL İscilik versem 600 TL ye Bakımımı en kaliteli malzemelerle yaptırıyorum. Motor yagı castrol edge kullansam 100 daha düsüyor 500 e hallediyorum. Aynı bakımı servise gitsem 1000 liradan fazla cıkar.
    bana aracında çıkan filtrelerin kodunu verir misin? bişey merak ettimde
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler