User Tag List

Sayfa 61/75 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon
1409 sonuçtan 1.141 ile 1.159 arası

Konu: Yetkili Servis Bakım Fiyatları

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yetkili servis ibaresi diye bişey kalmadı şuanki piyasada yeterki mal olsun kafasında olduğumuzdan. Ayrıca insanoğlu nankör dükkana arac alıyoruz tamponları boyanıyor - gamze göçükleri düzeltiliyor - gerekirse jantları boyanıyor - içinde sigara yanıgı var ise onarım yapıyoruz - kuaför yapılıyor - lastikleri eski ise yenileniyor - motor - mekanik acil değişmesi gereken parça var ise değiştiriyoruz - aküler şarj ediliyor veya sıfırlanıyor - iç aksamda kırık var ise yenileniyor , trimlerde boya atması var ise boyanıyor - alt yıkaması / motor yıkaması yapılıyor - yedek anahtarı eksik ise yapılıyor - bakım zamanı gelmisse bakımı yapılıyor - cam catlagı kırıgı var ise değişiyor - direksiyon derisi değişiyor yada boyanıyor - app plakası - cam filmine kadar yapılıyor dükkandaki araçlara ama nankör olan insanoğlu ne yapıyor ‘abi şu paraya şurda var ‘ eb’ninki var demek geliyor insanın içinden. Ulan şu işlemleri yapmaya paran yetse aklın yetmez aklın yetse zamanın yetmez ama herzman kıyaslama en ucuzuyla , kardeşim o arabayı gördünmü ‘ yok görmedim ‘ direk diyoruz git gör öyle konuşalım. Burdanda renoya selam olsun araç sıfırlama işlemi diye bişi çıkarmışlardı yıllardan beri işini seven iyi niyetli esnaf zaten yapıyor bu işlemleri.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borusanda, borusan ithalatli 6 yas ustu araclara indirim varmis. Sasi numaralarina gore belli periyotlara bolmusler sanirim. 1.6-2.0 dizel arac icin yag ve yag filtresi ile iscilik 1900 tl+ kdv.
    bedava borusan için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim de yıldan dolayı bakım geliyor
    yetkilide devam mı sanayiye transfer mi halen kafam bulaşık teli
    "alındığından beri yetkili servis bakımlı" ibaresi ne derece kıymetli sizce?
    +1 Aldığım arabanın lastiği bile serviste değişmiş. Geçen ay garantisi doldu, sunrooftan ses geliyordu fitil değişmeli dediler. garanti dahilinde yapmayı bırak iskonto bile yapmadılar ama 2000 lira fark için "servis bakımlı" ibaresinin gitmesini istemiyorum açıkçası. Ben araba alırken dikkat ediyorsam eminim ki başkaları da dikkat edecektir

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetkili servis ibaresi diye bişey kalmadı şuanki piyasada yeterki mal olsun kafasında olduğumuzdan. Ayrıca insanoğlu nankör dükkana arac alıyoruz tamponları boyanıyor - gamze göçükleri düzeltiliyor - gerekirse jantları boyanıyor - içinde sigara yanıgı var ise onarım yapıyoruz - kuaför yapılıyor - lastikleri eski ise yenileniyor - motor - mekanik acil değişmesi gereken parça var ise değiştiriyoruz - aküler şarj ediliyor veya sıfırlanıyor - iç aksamda kırık var ise yenileniyor , trimlerde boya atması var ise boyanıyor - alt yıkaması / motor yıkaması yapılıyor - yedek anahtarı eksik ise yapılıyor - bakım zamanı gelmisse bakımı yapılıyor - cam catlagı kırıgı var ise değişiyor - direksiyon derisi değişiyor yada boyanıyor - app plakası - cam filmine kadar yapılıyor dükkandaki araçlara ama nankör olan insanoğlu ne yapıyor ‘abi şu paraya şurda var ‘ eb’ninki var demek geliyor insanın içinden. Ulan şu işlemleri yapmaya paran yetse aklın yetmez aklın yetse zamanın yetmez ama herzman kıyaslama en ucuzuyla , kardeşim o arabayı gördünmü ‘ yok görmedim ‘ direk diyoruz git gör öyle konuşalım. Burdanda renoya selam olsun araç sıfırlama işlemi diye bişi çıkarmışlardı yıllardan beri işini seven iyi niyetli esnaf zaten yapıyor bu işlemleri.
    imzada bulunun linkteki galeriden bahsettiğiniz varsayımında bulunarak;
    Ocak sonu şubat ayı başlarındaydı, ilanınızdaki w205 c için telefon ile farklı günlerde defalarca aramama rağmen ulaşamamıştım çok iyi hatırlıyorum. amaç sadece istanbul içi dükkana gelecek müşteriye satış yapmaksa buna lafım yok aksi durum için müşteri tarafından gelen bir geri bildirim olarak değerlendirmeniz için yazıyorum bunu.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan g. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1 Aldığım arabanın lastiği bile serviste değişmiş. Geçen ay garantisi doldu, sunrooftan ses geliyordu fitil değişmeli dediler. garanti dahilinde yapmayı bırak iskonto bile yapmadılar ama 2000 lira fark için "servis bakımlı" ibaresinin gitmesini istemiyorum açıkçası. Ben araba alırken dikkat ediyorsam eminim ki başkaları da dikkat edecektir
    Sizin arac gibi araclar elbette ki kiymetli, onun da yegane sebebi istediginiz an aracin seceresinin dokulebiliyor olmasi. Yani, tanidigim bildigim arac degilse eger ben de arac alirken butun her seyinin yetkilide yapilmis olanina daha sicak dururum.
    öyle işte.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opel yetkili serviste çalışan arkadaş var mı forumda?

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bozuk araba sat, çöp sat kar marjını daha yüksek tut alması da daha kolay satması da daha kolay oluyor malesef, ama insanlara bu araba bozukta desen sonra arayıp bana bozuk araba verdin diye söylenirler. Piyasasının çok altına almış olsa da fark etmez. Esnaflığa yakışmıyor ama en güzel git onu al o zaman bizde ki bu para felsefesiyle düzgün araba alıp satmak.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Audi A3 2020 1.5 TFSI 45K KM
    6852 TL ( Total fiyattan sline kapı eşik fiyatını düştüm )

Konu Evrenoz tarafından (09-02-2023 Saat 15:09 ) değiştirilmiştir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Audi A3 2020 1.5 TFSI 45K KM
    6852 TL ( Total fiyattan sline kapı eşik fiyatını düştüm )
    Buna ne dahil?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna ne dahil?
    Yağ filtre, bir b0k yok yani
    koydum faturayı

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    950TL de motor koruma ve klima sistemi temizliği geçirmişler.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evren,

faturayi inceledim.

- hava & polen filtresi kepazelik.
    - cam suyu kepazelik: 1L dedigin zirnik kadar bisey.
    - sira no: 4 SARF nedir? tapa, conta vs. ayrica yazilmis. neyi sarfediyor?

K&N hava & polen filtresi al, tak gec. ~2 bakim sonra kâra gecersin.

iteleme var. hic begenmedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    950TL de motor koruma ve klima sistemi temizliği geçirmişler.
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evren,

faturayi inceledim.

- hava & polen filtresi kepazelik.
    - cam suyu kepazelik: 1L dedigin zirnik kadar bisey.
    - sira no: 4 SARF nedir? tapa, conta vs. ayrica yazilmis. neyi sarfediyor?

K&N hava & polen filtresi al, tak gec. ~2 bakim sonra kâra gecersin.

iteleme var. hic begenmedim.
    İteleme olduğunu biliyorum, garantiden çıkmasın diye serviste yaptırdım. Yoksa ben de takarım hava filtresini, polen filtresini.
    Kutu içi KN zaten var, onu temizlerken ( yıkama-kurutma esnasında ) yedek olsun diye aldım kağıt filtre. Geçen bakımda değiştirmemiştim misal. ha dışarıdan da alabilirdim ayrı
    KN'i yıkadım temizledim yağını sıkmadım daha, sıkıp kurutucam kısmetse bir ara. sonra da takarım kendim

periyodik kontrol tamamen hikaye. farlar çalışıyor mu, düğmeler çalışıyor mu falan
    motor koruma da yine aynı hikayeden teyyare

sarf malzeme cidden ne ben de bilmiyorum. tornavida kullandık, alyan kullandık falan muhtemelen. kuver gibi bişi bence :P
    zira öyle sarf malzeme yokki tek kullanımlık vida vs gibi.

şuradaki tek mühim şey yağ, başka birşey değil. onu da bu paraya daha kalitelisini alırsın dışarıda
    Konu Evrenoz tarafından (09-02-2023 Saat 17:32 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İteleme olduğunu biliyorum, garantiden çıkmasın diye serviste yaptırdım. Yoksa ben de takarım hava filtresini, polen filtresini.
    polen & havaya dokunma dedigin zaman illa degistirecez diye tutturuyorlar mi, ne yapiyo bunlar? garantiden cikmasin olayini anladim da K&N var dersen dokunmamasi lazim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kutu içi KN zaten var, onu temizlerken ( yıkama-kurutma esnasında ) yedek olsun diye aldım kağıt filtre. Geçen bakımda değiştirmemiştim misal. ha dışarıdan da alabilirdim ayrı
    KN'i yıkadım temizledim yağını sıkmadım daha, sıkıp kurutucam kısmetse bir ara. sonra da takarım kendim

periyodik kontrol tamamen hikaye. farlar çalışıyor mu, düğmeler çalışıyor mu falan
    motor koruma da yine aynı hikayeden teyyare

sarf malzeme cidden ne ben de bilmiyorum. tornavida kullandık, alyan kullandık falan muhtemelen. kuver gibi bişi bence :P
    zira öyle sarf malzeme yokki tek kullanımlık vida vs gibi.

şuradaki tek mühim şey yağ, başka birşey değil. onu da bu paraya daha kalitelisini alırsın dışarıda
    Benim aynı motor aynı renk A3 şirket arabam, ben de Erel'e gidiyorum, bakımda düz bakım yapıp geçiyorlar . Cam suyu, motor koruma, klima temizleme falan hak getire.
    Bugün saat 15 gibi seni Küçükyalı istikametinde gördüm, tın tın sağdan gidiyordun yanılmıyorsam turuncu montunla.
    Araba da birşeyler eksik, uyumsuz gibime geldi ama tam adını koyamadım hala :P.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polen & havaya dokunma dedigin zaman illa degistirecez diye tutturuyorlar mi, ne yapiyo bunlar? garantiden cikmasin olayini anladim da K&N var dersen dokunmamasi lazim?
    yoo tutturmuyorlar, ben bişi demedim
    filtreyi dediğim gibi özellikle değiştirin dedim. çıkan kn'i verin bana temizlicem dedim

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aynı motor aynı renk A3 şirket arabam, ben de Erel'e gidiyorum, bakımda düz bakım yapıp geçiyorlar . Cam suyu, motor koruma, klima temizleme falan hak getire.
    Bugün saat 15 gibi seni Küçükyalı istikametinde gördüm, tın tın sağdan gidiyordun yanılmıyorsam turuncu montunla.
    Araba da birşeyler eksik, uyumsuz gibime geldi ama tam adını koyamadım hala :P.
    haha aynen tam o saatlerde e5'te gördüysen Erel'e gidiyordum, minibüs yolunda gördüysen eve dönüyordum
    drive select'i yeni aldım, effiency modda takılıyordum uysal uysal.
    egsoslar orjinal s3 de olsa 4 çıkış sırıtıyor, 2 çıkış sol lazım. odur uyumsuz olan
    böyle de seviyorum gerçi, ellemem bi süre orasını. geçen sene çok kurcalamıştım
    Konu Evrenoz tarafından (09-02-2023 Saat 18:12 ) değiştirilmiştir.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 tsilarda 0w-20 yağ koyuyorlar diye biliyordum, 5w-30 neden kullanıldı acaba?
    hava filtrelerinin iki bakımda bir değişime dönmesi gibi, ''0-20 ye gerek yokmuş yea'' durumu mu oldu yoksa.
    bir de anlamadığım biz bunları paket olarak mı almak zorundayız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de paylaşayım
    Ocak ayında yaptırdım bakımı
    Ankara Ağaçlı Oto BMW X3 sdrive 2016 model
    7900 tl tuttu. Hava, polen ve yağ filtresi, yağ, bujiler.
    Cam suyu, klima temizliği ve motor temizliği gibi işlemlerden fiyatı yükseltiyorlar
    Faturayı da paylaşırım

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5 tsilarda 0w-20 yağ koyuyorlar diye biliyordum, 5w-30 neden kullanıldı acaba?
    hava filtrelerinin iki bakımda bir değişime dönmesi gibi, ''0-20 ye gerek yokmuş yea'' durumu mu oldu yoksa.
    bir de anlamadığım biz bunları paket olarak mı almak zorundayız?
    Skoda tarafında da 1.5 ler için 5-30 kullanıyorlar yetkilide
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler