User Tag List

Sayfa 59/66 İlkİlk ... 9495758596061 ... SonSon
1237 sonuçtan 1.103 ile 1.121 arası

Konu: Bedelli Askerlik 2018

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yokmu ANKARA MEBS hakkında bilgi verecek ? Nasıldı vs ? @fthrn ile aynı celpteyiz 27B. grubu arttıralım varsa
    Hayırlı olsun, Nisan'da 1.Tabur 6. Bölükteydim. İlk hafta kar yağdı, sonra rüzgar sonra güneş. Güneş büyük sıkıntı şimdi size.
    Turkcell harici hat doğru düzgün çekmez. Askercell edinin gitmeden ucuz yollu.
    Girişte zorla aldırıyorlar ya da telefonunuzu kargo ile geri yollatıyorlar. (Tuşlu telefonu evet.)
    Onun haricinde yemekler kötü, hacı baki diye bir yer var. Orası da kötü bir tek tatlıları iyi.
    Önümüz sıcak, eğitim alanı çakıllı Allah kolaylık versin. Yatarak askerlik yapılan bir yer değil.
    Merak ettiklerini ö.m olarak sorabilirsin. Aklıma şimdilik bunlar geliyor.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

Mehmet Opc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birisi Kütahya nasıl diye sormuştu. Yanına vazelin al kardeşim. Biz almadık, susuz sabunsuz kaydılar. Vazelinle belki biraz daha az acıtır.
    Kütahya o kadar mı kötü 30 eylülde gidicem biraz detaylı anlatabilirmisin ne alıyım yanıma ne yapıyım nelere dikkat edelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni askerlik sistemi ile ilgili askerlik şubesinden aldığım bilgilerden yola çıkarak şunları paylaşabilirim. bahsettiğiniz gibi askerlik şubesindekilerde tam olarak vakıf değiller olaya henüz tam olarak oturmuş bir sistem yok. bakaya kalanlar ve kaçak olanların 2020 Ocak ayında askere alınacağı, yeni sistem ile başvuranların 2020 Mayıs ayında askerlik hizmetini yerine getirmek için alınacağı. Askerlik bedelinin durumu normal olanlar için 31 Aralık 2019'a kadar yatırılması gerektiği, bedeli yatırdıktan sonra dönem tercihi yapılacağı

PuT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykt22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni askerlik sistemi ile ilgili askerlik şubesinden aldığım bilgilerden yola çıkarak şunları paylaşabilirim. bahsettiğiniz gibi askerlik şubesindekilerde tam olarak vakıf değiller olaya henüz tam olarak oturmuş bir sistem yok. bakaya kalanlar ve kaçak olanların 2020 Ocak ayında askere alınacağı, yeni sistem ile başvuranların 2020 Mayıs ayında askerlik hizmetini yerine getirmek için alınacağı. Askerlik bedelinin durumu normal olanlar için 31 Aralık 2019'a kadar yatırılması gerektiği, bedeli yatırdıktan sonra dönem tercihi yapılacağı
    2 haftadır subeye gidip geliyorum ama subede bir şey bilmiyor asal yoklama yaptım fakat bedelli seçeneğini seçmek için alan gelmiyor 2Askerlik hizmeti tercihi yapmak için öncelikle ASAL Askerlik Erteleme Başvurusu hizmetini kullanmanız gerekmektedir.' gibi ibare çıkıyor askerlik subesi bişey yapamıyoruz suan diye çevrenızde bu sekilde olan arkadaşlar var mı?
    Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul Maltepe İkmal' den yeni geldim.
    Komutanlar, çavuşlar vs. kimse zorluk çıkarmadı. Kimsenin ağzından argo bir kelime bile çıkmadı. Bir an önce bitsin de gitsinler modundalar. Hatta o kadar ki, bize bile sabır çektiren bedelli erler oldu. İq seviyesi, ayak numarası ile aynı olan yaşam formları var. Onlara bile sakinliğini bozmadı kimse.
    Alan büyük olduğu için devamlı yürüyorsun. Eğitim alanı toz ve ilk başta öksürme ile başlıyor devamında hastalığa çeviriyor. %50 hasta ayrıldı.
    Tuvaletler pis. Duşlar pis. Koğuşlar pis. Duşun başına aklı yarım çalışan bir çavuş koymuşlar. Kavga dövüş, her gün duş alma imkanınız olur.
    Yemekler konusunda yorum yapamıcam, ben biraz titiz olduğum için 18 günde 1 kere yemek yemedim. Sadece kahvaltı ile günü tamamladım. Yürümenin de etkisi ile 18 günde 7 kilo verdim.
    Dışarıdan yemek söylenmiyor. Bir tane pideci var, ama yenecek gibi değil. Kantinde tost var. Boş vakitlerde kantinde ps3 ve langırt var, onlar ile vakit geçiyor.
    Soğuk içecek bulmak imkansıza yakın.
    Sizi en çok zorlayan şey güneş olacak. Bütün gün güneş altında kamuflaj ve botla yürümek işkence. Hemen her gün 1-2 kişi bayılıyordu temmuz ayında. Yemin töreninde de bayılan oldu. Ağustosu siz düşünün.
    1. hafta evrak, aşı vs. işleri ile geçiyor.
    2. hafta sağa dön, sola dön, marş ezberle ile geçiyor.
    3. hafta eğitim alanında provalar ile geçiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sistemden başvuruyu yaptım ben ancak hangi ekrandan yaptığımı hatırlamıyorum. Sanırım Asal yoklamadan girdikten sonra bedelli yapmak istiyorum seçeneği vardı. O seçeneği işaretleyip devam ettikten sonra bedeli yatırdıktan sonra dönem tercihini yapabilirsiniz diye uyarı verdi.

41AF101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar,
    Yaş dolayısı ile 2019'da yeni çıkmış olan bedelli askerlikten yararlanmak istiyorum. AÖF okumam dolayısı ile hiç muayene olmamıştım. Muayenemi oldum, sisteme düştü. ''Bedelli askerlik yapma isteği'' seçeneğini seçtim. Haberlerde 31 aralık 2019 a kadar ücreti yatırabilirsiniz diyordu bende doğal olarak o süreye kadar parayı kullanmak istiyorum. Net bilgisi olan var mı 31 aralık 2019 a kadar yatırsam oluyor mu? Yoksa şimdiden yatırmalımıyım?

Şuan e devletten giriş yaptığımda, parayı yatırdıktan sonra tercih yapabilirsiniz gibi bir açıklama yazıyor.
    1978 Opel Manta & 1990 Opel Kadett GSİ

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 41AF101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Yaş dolayısı ile 2019'da yeni çıkmış olan bedelli askerlikten yararlanmak istiyorum. AÖF okumam dolayısı ile hiç muayene olmamıştım. Muayenemi oldum, sisteme düştü. ''Bedelli askerlik yapma isteği'' seçeneğini seçtim. Haberlerde 31 aralık 2019 a kadar ücreti yatırabilirsiniz diyordu bende doğal olarak o süreye kadar parayı kullanmak istiyorum. Net bilgisi olan var mı 31 aralık 2019 a kadar yatırsam oluyor mu? Yoksa şimdiden yatırmalımıyım?

Şuan e devletten giriş yaptığımda, parayı yatırdıktan sonra tercih yapabilirsiniz gibi bir açıklama yazıyor.
    Kanka yeni bedelli sistemi kura ile yapılmıyormuydu. Acele etme. Askerlik şubesi ile bi görüş önce.
    Paranı alırlar geri zor verirler canından bezersin. 31,12,2019 a kadar vaktin var. Ne kadar erken yatırırsan o kadar erken gidersin.

Bizim bi kuzen en başında yatırdı 2. celp de gitti.
    Ben ortalarda yatırdım mayıs da gittim.
    Diğer kuzen en son günü bekledi parayı faiz de tuttu. Daha 4 ay sonra gidecek 18 gün.

41AF101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka yeni bedelli sistemi kura ile yapılmıyormuydu. Acele etme. Askerlik şubesi ile bi görüş önce.
    Paranı alırlar geri zor verirler canından bezersin. 31,12,2019 a kadar vaktin var. Ne kadar erken yatırırsan o kadar erken gidersin.

Bizim bi kuzen en başında yatırdı 2. celp de gitti.
    Ben ortalarda yatırdım mayıs da gittim.
    Diğer kuzen en son günü bekledi parayı faiz de tuttu. Daha 4 ay sonra gidecek 18 gün.
    Bende öyle biliyordum fakat Kocaeli'de yaşayan bir arkadaşım askerlik şubesinden bizzat işlem yapmış. Demişlerki 1 Kasım'a kadar paranı yatırırsan sorun yok ama Aralık sonuna kadar yatıracaksan, kriterlerde seçtiğin Bedelli askerlik yapma isteği işlemi iptal olur, yeniden askerlik tecil işlemini uzatman gerekiyor gibi karmaşık ve saçma birşey söylemişler. Her kafadan bir ses çıkıyor açıkcası, bende en kısa sürede gidip yüze yüze ilgili kişilerle görüşeceğim.
    1978 Opel Manta & 1990 Opel Kadett GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de son gün başvuru yaptım. Benden hiçbişey istemedi patır patır yaptım bazı arkadaşlarımda problem çıktı para yatırmalarını istediler filan anlamadım karman çorman bi sistem. Her yerde 31 aralığa kadar herşeyi tamamlayıp ücretini yatırmalısınız yazıyor. Net bilgi alan yazabilirse süper olur valla.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15/5 samsun giden varmı 32.celp ekim ayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün 27. celp olarak Aydın Söke'den terhis oldum, diğer arkadaşlara başarılar

SCfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    23 Eylül Bilecik söğüt varmı ve daha önce yapıp gelmiş olan kimsede bilgi yok

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mamak mebs icin sormak istediğiniz ne varsa sorabilirsiniz
    Dün terhis olduk. Keyifliydi

Oğuzhan Ç. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 Eylül Manisa yok mu veyada manisada yapan biri

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ibanı yanlış vermiş olabilirim.
    İban vermeyen ziraatten ismine mi açılıyor hesap ? Ne kadar süre içinde yatıyor para ona göre askerlik şubesini ariyim

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İban vermeyen ziraatten ismine mi açılıyor hesap ? Ne kadar süre içinde yatıyor para ona göre askerlik şubesini ariyim
    Bizden iban istemediler ziraate isme yattı para.
    iban istenen arkadaşlarımada ibana yattı.

Yaklaşık 2 ay sonra yattı para.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direk tc kimlik ve isme yatıyor, benim ziraatte hesap yoktu öyle aldım. 1-1.5 ay içinde yatar max

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mamak mebs icin sormak istediğiniz ne varsa sorabilirsiniz
    Dün terhis olduk. Keyifliydi
    kasımda yolcuyuz hocam oraya.. senin bölük kaçıncısı idi?
    nasıl geçiyor?
    günlük rutin nasıldı?
    istanbul'dan kaç gün yol izni yazdılar?
    bizim arkadaşa İzmir'den Kütahya'ya bir gün yol izni verdiler 2 gün falan diyorlardı diye aklımda kalmış..
    teslim günü erken saatte teslim olmak mı mantıklı geç saatte mi?
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler