User Tag List

Sayfa 7/66 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
1237 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Bedelli Askerlik 2018

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bedelli askerlik deneyimi özet: Tuvaletler çok kirliydi.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emir91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuda bedelli askerlik ile alakası olmayan herkes girip yazdıysa devam edelim... Şarjı uzun giden kamerasız telefon ne götürebiliriz tavsiye varmı?
    İyiki yok çokşükür.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güvenlik görevlisiyle mıntıka temizliği yaptık. kasa bölümünde ocean 11 cılık oynadık.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuda bedelli askerlik ile alakası olmayan herkes girip yazdıysa devam edelim... Şarjı uzun giden kamerasız telefon ne götürebiliriz tavsiye varmı?
    Niye onların yazma hakkı yok mu?
    Askerlik üç aşağı beş yukarı aynı zaten, alakası olması gereken şey bedelli olup, olmaması değil, askerlik...
    Cep telefonuna eskisi gibi sıkıntı yaratmıyorlar, birazda komutanla alakalı.

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye onların yazma hakkı yok mu?
    Askerlik üç aşağı beş yukarı aynı zaten, alakası olması gereken şey bedelli olup, olmaması değil, askerlik...
    Cep telefonuna eskisi gibi sıkıntı yaratmıyorlar, birazda komutanla alakalı.
    Foruma açılan bedelli konusunun altında genelde amaç ne olabilir ? gitmiş olan tecrübesini gittiği yerde durum nasıl ne lazım vs. yazar gidecek olan tarihini vs. paylaşır yada aynı yere düşenler olabilir haberleşilir vs.. O zaman favori araç konusuna girelim at arabası atalım, ekonomi konusuna girelim yemek tarifi atalım herkesin yazmaya hakkı var diyerek. Modların takdiri tabiki benlik bir durum yok..

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Foruma açılan bedelli konusunun altında genelde amaç ne olabilir ? gitmiş olan tecrübesini gittiği yerde durum nasıl ne lazım vs. yazar gidecek olan tarihini vs. paylaşır yada aynı yere düşenler olabilir haberleşilir vs.. O zaman favori araç konusuna girelim at arabası atalım, ekonomi konusuna girelim yemek tarifi atalım herkesin yazmaya hakkı var diyerek. Modların takdiri tabiki benlik bir durum yok..
    bende bi hışım açtım belki forumdan biri bilgi paylaşır vs baktım. başlıkla alakası olmayan bilgi kirliliği.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya yazmiyim yazmiyim dedimde. Daha ne tecrubesi istiyorsun? Askere gidiyosun askere ha uzun ha kisa donem ha en kisa donem ? Biz uzun doneme cuval derdik oblar biz kisa doneme poset. Sizede buzdolabi poseti derler. Haha hoho geyik yapar arkadas edinir mintika temizligi yapip. Pis tuvaletlere ilk 1 hafta sicamayip sonra sicip donersin. Yazilan yazilmis. Yaptik geyik nolcak ? Hala telefon ne goturim diyosun 21 gun gidicen varsin olmasin telefon.
    74 model sehpa...

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya yazmiyim yazmiyim dedimde. Daha ne tecrubesi istiyorsun? Askere gidiyosun askere ha uzun ha kisa donem ha en kisa donem ? Biz uzun doneme cuval derdik oblar biz kisa doneme poset. Sizede buzdolabi poseti derler. Haha hoho geyik yapar arkadas edinir mintika temizligi yapip. Pis tuvaletlere ilk 1 hafta sicamayip sonra sicip donersin. Yazilan yazilmis. Yaptik geyik nolcak ? Hala telefon ne goturim diyosun 21 gun gidicen varsin olmasin telefon.
    Sinirli bir üslupla konuşmaya gerek yok sakin olun..Konu ilginizi çekmediyse yazmak zorunda değilsiniz buradakiler belki merak ettiği bir konuda bilgi paylaşımı yapmak istiyor bunun için konuya girip birde soru soranları terslemek neden

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla genelde çoğu forumlarda bedelli için açılan konular maalesef makaraya gırgıra döner. buna bir çözüm yok. modlar bizi cezalandırsa bile tutamıyoruz kendimizi ne yapalım yani?

o değilde koskoca 21 gün, bitmez beee. say say nereye kadar
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2004-2005 Yılları arasında askerlik yaptım 15 ay.

Bana göre en önemli konu olan hijyen için gerekli bilgileri yazdım ki 21 günde zaten maksimum kirlenebileceğiniz oran belli

Sonrası doğaçlama gelişti.

Sıkıntı yok şikayet edebilirsin hakkındır, forum kuralları gereği herkes gibi bizde ceza puanımızı alırız.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bi hışım açtım belki forumdan biri bilgi paylaşır vs baktım. başlıkla alakası olmayan bilgi kirliliği.
    zaten sen bu konuyu açarak bilgi kirlilii yapmışsın daha ne diyelim ki ,ama kirlenmek güzeldir omo var
    PROSTOCK GARAGE

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten sen bu konuyu açarak bilgi kirlilii yapmışsın daha ne diyelim ki ,ama kirlenmek güzeldir omo var
    Konuyu ben açmadığım için sıkıntı yok.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bende 15 ay askerlik yaptim.acemilik 1ay sonrada 2-3 haftada sofor egitimi adi altinda kaldim.

acemelik suresince bana verilen yatakdan fare boklarini temizlemistim yatmadan once.yastik krem degil sari renkdi.dusda yemin torenine 1 hafta kala yapabildik oda 5 dk bile surmedi.

buda boyle bir animdi.yanlis anlamayin 21 gun cok birsey olmaz.

telefon icinde her birligin kurali farklidir.birlik komutani telefonu teslim alir kapida hafta 1 gun o telefonla konusma izni verir.zaten icerde ankesorlu bir suru telefon var ordanda yararlanabilirsiniz.
    (telefon diyince ankesorlu telefondan acemelikde 3-4 gun beklemistim konusabilmek icin cok sira vardi)
    Seat IBIZA FR

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bende 15 ay askerlik yaptim.acemilik 1ay sonrada 2-3 haftada sofor egitimi adi altinda kaldim.

acemelik suresince bana verilen yatakdan fare boklarini temizlemistim yatmadan once.yastik krem degil sari renkdi.dusda yemin torenine 1 hafta kala yapabildik oda 5 dk bile surmedi.

buda boyle bir animdi.yanlis anlamayin 21 gun cok birsey olmaz.

telefon icinde her birligin kurali farklidir.birlik komutani telefonu teslim alir kapida hafta 1 gun o telefonla konusma izni verir.zaten icerde ankesorlu bir suru telefon var ordanda yararlanabilirsiniz.
    (telefon diyince ankesorlu telefondan acemelikde 3-4 gun beklemistim konusabilmek icin cok sira vardi)
    İşte mesele burda. Asker değer görse bu yataklarda kalmaz,daha düzgün olur herşey. Şu üstlerin karşılama törenlerine harcanan paranın 10da 1 i temizliğe harcansa ne güzel olurdu..

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim yiğen şuan iskenderunda 21 gün askerlik yapıyor daha yarım saat önce aradı nasıl geççek bu askerlik diyor Bende kilo yüzünden askere alınmadım ama çeşke benim zamanımda da bu uygulama olsaydı en azından o havayı solumak isterdim
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha yeni askerlik yapmış biri olarak yazayım bende, bilgi isteyenlerin de işine yarar,
    Öncelikle telefon artık serbest, sadece askercell ve tuşlu telefon olması gerekiyor. Askercellde akşam 6 sabah 6 arası aktif oluyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ben normal hat götürdüm kimse hattımı kontrol etmedi ama yerine, komutanına göre değişir durum. Banyo olayları artık daha iyi sanırım, teslim olduktan 3 gün sonra duş imkanı sağlandı bize ve haftada 2 gün duş günü verildi. 7dk serbest atış ne yaparsanız yapın 😂 bunlar hep acemilik için tabi usta asker olunca kafamıza göre takıldık.

Bunların dışında acemilik için konuşursak yemekler gayet iyi, hep et yiyorsunuz ama etin tadı bir değişik. Dondurulmuş sanırım. çözemedik o zamanlar ama ustalıkla çok aradık o yemekleri.

Komutanlar bize aslanlar kaplanlar davrandı hep ne sorununuz varsa yakınen ilgileniyorlar her şeyi paylaşıyorlar, üstte yazdıkları gibi 1000 kişi kalkmıyor diyorsunuz yemeklerden mı diyorsunuz sebebini anlatıyorlar 😀 bedellide tutum nasıl olur bilinmez.

Son olarakta wc işine deyineyim stres yapmayın 😀 ilk günden itibaren gidin , 1 hafta tutan adam gördüm, eninde sonunda oda gitti kıvrandığıyla kaldı.

Birde aklınıza geldiği an yapın her şeyi her yerde sıra var, her an herşey olabiliyor, su gidebiliyor, yemek bitebiliyor, çay kalmıyor, sigara kalmıyor vsvs

Birde, çok şey ettirmeyin şafak 21 olunca askerlik bitmiş oluyor zaten bir şekilde geçer

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefon isteyenler bundan alsın ama mutlaka kulaklık da götürün.Mis gibi radyo dinlersiniz.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben erken başvurdum, fakat ilk 3 celp çıkmadı,

rastgelemi seçtiler ilk 3 celbe?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler