User Tag List

Sayfa 9/66 İlkİlk ... 78910111959 ... SonSon
1237 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Bedelli Askerlik 2018

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BerkayKamaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu direk bilgi edinmek için açmıştım ama konu hiç oldu neyse sıkıntı yok.
    Dalga geçecek ne var onu anlamıyorum. Okumadıysan uzun dönem gittiysen banane ya da en basiti senin zamanında bedelli çıkmadıysa ondan da banane
    Emin olun burda makara yapanların %99 u o dönemde bedelli olsaydı en baş sırada ücretini ödeyip hallederlerdi.

Sizden ricam artık konuyu rahat bırakın da gerçekten bilgi almak isteyen insanlar yararlansın.
    En azından benim gibi bekleyen insanlar az biraz bilgi sahibi olup 21 günü rahat rahat bitiririz. Kaç tane şehir var ki çünkü illa üçümüz beşimiz aynı yere düşeceğiz.
    Sizinle kim dalga geciyo? Devlet sana sunmussa 3 tip askerlik, sende sana uyan istedigine gidersin. Burada kimse alinganlik yapmasin kendinide ayricalikli hissetmesin. Asil alinganlik arkadas parasibi verdim 21 gun tecrubelerinizi paylasin bize ne yapicaklar demeniz oluyo. Askerlik net. Vatan gorevi sende o 21 gun icinde seve seve mintika temizligide yapicaksin yerede yaticaksin atesde ediceksin.konuyuda safak yaoyunu olarak degistiricez 21 gunde bir bom diyicez.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusufcan_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parasını yatırdım internetten o başvuru kağıdını çıkarıp şimdi ne yapacağım kafalar karışık şubeye git dediler kapısında hiç yoksa 500 1000 kişi bekliyo sabah 8.30 da gittiğim halde. telefonla zaten ulaşmak imkansız..
    başvuru yaptıgın yerin çok bir önemi yok ben kuşadasında yaptım başvuruyu kimse yoktu sırada girdim verdim belgeleri.Şubeden sonrada gidip bir muayene olursun aile hekiminde onunda bir şeye baktıgı yok
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim yiğen şuan iskenderunda 21 gün askerlik yapıyor daha yarım saat önce aradı nasıl geççek bu askerlik diyor Bende kilo yüzünden askere alınmadım ama çeşke benim zamanımda da bu uygulama olsaydı en azından o havayı solumak isterdim
    Hiçbir yerde net bilgi yok..Arkadaşımda iskenderuna p.tesi teslim oldu , hava çok güzel sabahtan akşama kadar yatıyoruz diye anlatıyor..Gerçi 4.günleri ama

youssef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kısmetse ay sonu İstanbul-Maltepe'ye teslim oluyorum. oraya gidecek olan arkadaş varsa tanışalım

BerkayKamaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizinle kim dalga geciyo? Devlet sana sunmussa 3 tip askerlik, sende sana uyan istedigine gidersin. Burada kimse alinganlik yapmasin kendinide ayricalikli hissetmesin. Asil alinganlik arkadas parasibi verdim 21 gun tecrubelerinizi paylasin bize ne yapicaklar demeniz oluyo. Askerlik net. Vatan gorevi sende o 21 gun icinde seve seve mintika temizligide yapicaksin yerede yaticaksin atesde ediceksin.konuyuda safak yaoyunu olarak degistiricez 21 gunde bir bom diyicez.
    Zaten kimse mıntıka temizliğinden ve diğer işlerden kaçacağını söylemedi. Benim konuyu açmamda ki amaç insanlar yanında ne götürüyor, ne lazım oluyor, orada neler yapıyorlar bunları öğrenmekti. Uzun dönem giden bir arkadaşım mermi bile sıkmamış ama bedelli giden diğer arkadaşımsa 50 el ateş etmiş. Bedelli yapan iki kişinin birinde tuşlu telefon diğerin de iphone x var mesela. Bunların cevaplarını bulmak için ben bu konuyu açtım. Dikkat ederseniz de ilk celp gidip gelen arkadaşlar tecrübelerini paylaşsın dedim. İnsanların askerlik hikayeleri dinlemek istesem zaten her yerde, herkes de bir sürü hikaye var. 21 günde olsa orada ki stresin farklı olduğunu siz daha iyi bilirsiniz askerlik yapanlar olarak. Ben ciddi bir durum olarak görüyorum. Yanlış anlamayın adece 8 sayfa gırgır yapılması saçma geldi.
    .

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Götürülecekler belli zaten arkadaşların çoğu yanınıza almanız gereken şeyleri yazmış. Telefon işi şans işi,birliğe ve komutana göre değişir.

21 günün stresi de adamın aklını alıyor desenize 2-3 gün de yol izni 18-19 gün.

manisada yapanlar hep sıkıntı çekmiş sanırım,hayatımın en zor günleri manisada geçti. 2 gün ağlamıştım yeminle @Yogi bilir çok emeği var acemi birliğinde az mı sıkıntı çektim alışana kadar.

Valla yerinizde olsam telefon bile götürmem,gidin 3 hafta kafa dinleyin dönün. Değişik bir aktivite yapacaksınız ,zaten ankesörlü telefonlar var onlardan kullanırsınız ihtiyaç olduğunda.
    imzasız..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Götürülecekler belli zaten arkadaşların çoğu yanınıza almanız gereken şeyleri yazmış. Telefon işi şans işi,birliğe ve komutana göre değişir.

21 günün stresi de adamın aklını alıyor desenize 2-3 gün de yol izni 18-19 gün.

manisada yapanlar hep sıkıntı çekmiş sanırım,hayatımın en zor günleri manisada geçti. 2 gün ağlamıştım yeminle @Yogi bilir çok emeği var acemi birliğinde az mı sıkıntı çektim alışana kadar.

Valla yerinizde olsam telefon bile götürmem,gidin 3 hafta kafa dinleyin dönün. Değişik bir aktivite yapacaksınız ,zaten ankesörlü telefonlar var onlardan kullanırsınız ihtiyaç olduğunda.
    Manisadaki stres yzünden dermatit oldum hala acısını çekiyorum lanet olsun, Kıbrıs ne güzeldi halbuki. Valla ailem/arkadaşlarım İzmirde olmasa her haftasonu onları görmesem kafayı yerdim.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manisadaki stres yzünden dermatit oldum hala acısını çekiyorum lanet olsun, Kıbrıs ne güzeldi halbuki. Valla ailem/arkadaşlarım İzmirde olmasa her haftasonu onları görmesem kafayı yerdim.
    Sen şanslıymışsın yine gelenin gidenin olmuş,benim o kadar süre içerisinde sadece dayım denk geldiği için yanıma uğradı. Millet sürekli kaytarıyordu akrabası,arkadaşı geliyordu ne koyuyordu adama biz ise betonun üstünde oturuyorduk. İlk teslim olduğum gün yemekhaneye götürüyorlardı toplu şekilde,ben sıradan kaçtım telefon kulübesine ailemle şu an evli olduğum eşimi aradım . Ağlaya ağlaya beni kurtarın buradan diyordum,çok sıkıntı çektim ya .

yağmur yağıyordu yine de sabahın köründe uyandırıp diktiler ayağa,her yerimiz suyun içinde kaldı o gün hiçbir şeyi umursamamayı öğrendim yaktım bir sigara koy dötüne dedim eğlenmeme baktım.
    imzasız..

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    parasını yatırdım internetten o başvuru kağıdını çıkarıp şimdi ne yapacağım kafalar karışık şubeye git dediler kapısında hiç yoksa 500 1000 kişi bekliyo sabah 8.30 da gittiğim halde. telefonla zaten ulaşmak imkansız..
    Kağıdın çıktısını aldıktan sonra askerlik şubesine gidip işlemleri başlatacaksın herhangi bir askerlik şubesinde yaptırabilirsin. Ben İstanbulda 2 gün uğraştım olmadı hatta Küçükçekmece-Avcılar askerlik şubesini bilenler vardır E-Devlet üzerinden randevu almama rağmen işlem yaptıramadım En sonunda yolum Keşan'a düşmüştü orada 15 dk da yaptırdım.

Eğer daha önce yoklaman varsa celp dönemin ilk celp dönemine düşüyor E-Devlet üzerinden bilgisini görebiliyorsun eğer yoksa askerlik şubesi önce seni aile hekimine yönlendiriyor sağlık kontrolunu yaptırıyorsun sonrasında E-Devlet üzerinden de askerlik şubesinden de yoklamanı yaptırabiliyorsun tavsiyem E-devlet üzerinden yapıp sonrasında askerlik şubesine gidip teyit alman çünkü bazı kişilerin e-devlet üzerinden yaptıkları yoklamaları gözükmüyordu askerlik şubesinde tekrar işlem yaptırmışlardı.

Bu arada parayı yatırsanız da 21 gün için bile sağlık kontrolünde boy-kilo uyuşmazlığı varsa hastaneye sevk ediyorlar. Benim boy-kilo uyuşmazlığından 21 gün için 1 sene erteleme verdiler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kağıdın çıktısını aldıktan sonra askerlik şubesine gidip işlemleri başlatacaksın herhangi bir askerlik şubesinde yaptırabilirsin. Ben İstanbulda 2 gün uğraştım olmadı hatta Küçükçekmece-Avcılar askerlik şubesini bilenler vardır E-Devlet üzerinden randevu almama rağmen işlem yaptıramadım En sonunda yolum Keşan'a düşmüştü orada 15 dk da yaptırdım.

kağıdı çıkardım 2 tane bankaya gittim yatırdım parayı aldım makbuzları 3 adet sonrası yok bende mamaktaki askerlik şubesi sabah ana baba günüydü pazartesi polatlıya gidicem orası boş gibi gözüküyor telefondaki memur öyle söyledi..

Eğer daha önce yoklaman varsa celp dönemin ilk celp dönemine düşüyor E-Devlet üzerinden bilgisini görebiliyorsun eğer yoksa askerlik şubesi önce seni aile hekimine yönlendiriyor sağlık kontrolunu yaptırıyorsun sonrasında E-Devlet üzerinden de askerlik şubesinden de yoklamanı yaptırabiliyorsun tavsiyem E-devlet üzerinden yapıp sonrasında askerlik şubesine gidip teyit alman çünkü bazı kişilerin e-devlet üzerinden yaptıkları yoklamaları gözükmüyordu askerlik şubesinde tekrar işlem yaptırmışlardı.

daha önce yoklamam sanırım yok aöf de kayıtlıyım sadece tecilim yoktu bi dönem kağıt geldi onda da şubeye gidiniz vs muhabbeti gittim öğrenci belgesiyle tecil ettiler 31.12.18 e kadar daha sonra önünden bile geçmedim.. e devletten yoklama yaptırayım mı ben şimdi ? bide yoklamada askere alınmak istediğiniz dönem gibi bir ibare var oraya ne seçmem gerektiğini çok ayıkamadım açıkcası ben pazartesi direk dekontlar ve kağıtla şubeye gitsem bütün işlemlerimi hallediyolar mı ?

Bu arada parayı yatırsanız da 21 gün için bile sağlık kontrolünde boy-kilo uyuşmazlığı varsa hastaneye sevk ediyorlar. Benim boy-kilo uyuşmazlığından 21 gün için 1 sene erteleme verdiler.
    boy kilo uyuşmazlığım çıkar çıkmaz bilemem de hadi çıktı diyelim bedelliyi taa 1 sene sonra mı yapıcam ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kağıdı çıkardım 2 tane bankaya gittim yatırdım parayı aldım makbuzları 3 adet sonrası yok bende mamaktaki askerlik şubesi sabah ana baba günüydü pazartesi polatlıya gidicem orası boş gibi gözüküyor telefondaki memur öyle söyledi..

daha önce yoklamam sanırım yok aöf de kayıtlıyım sadece tecilim yoktu bi dönem kağıt geldi onda da şubeye gidiniz vs muhabbeti gittim öğrenci belgesiyle tecil ettiler 31.12.18 e kadar daha sonra önünden bile geçmedim.. e devletten yoklama yaptırayım mı ben şimdi ? bide yoklamada askere alınmak istediğiniz dönem gibi bir ibare var oraya ne seçmem gerektiğini çok ayıkamadım açıkcası ben pazartesi direk dekontlar ve kağıtla şubeye gitsem bütün işlemlerimi hallediyolar mı ?

boy kilo uyuşmazlığım çıkar çıkmaz bilemem de hadi çıktı diyelim bedelliyi taa 1 sene sonra mı yapıcam ?

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Askerlik şubesine gidiyorsun evrakları verip işlemi başlatıyorsun seni önce aile hekimine sağlık kontrolüne yönlendiriyorlar sonrasında e-devletten bedelli askerlik işlemleri sekmesinden yoklamanı yaptırıyorsun celp dönemi için e-devletten takip etmen gerekiyor celp dönemi bilgisi e-devlette görülüyor hatta celp dönemi takibi için haberlerde vs. duyuru yapılmıştı.

Boy kilo uyuşmazlığı çıkarsa 1 sene sonra tekrar sağlık kontrolüne gideceksin askere elverişlidir kararı verilirse askere gideceksin,tekrar askere elverişli değildir 1 sene daha erteleme kararı verirlerse yine 1 sene daha bekleyeceksin. 3. senede ya elverişlidir diyip alacaklar yada çürük verip para iadesi yapacakalr.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yememiş halin mi
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yememiş halin mi
    Kılıbık Petkim Spor sen önce bi zaman ayır bize 2 dir satış... Kafayı yedirttiniz bana napayım.

Saygılar Rıdvan
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boy kilo uyuşmazlıgı nasıl hesaplanıyor

i love jdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asscutter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boy kilo uyuşmazlıgı nasıl hesaplanıyor
    http://www.engelliler.biz/bulent/ask...kcizelgesi.png
    Karaambar Kamyoncular Derneği Onursal Üyesi

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BerkayKamaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten kimse mıntıka temizliğinden ve diğer işlerden kaçacağını söylemedi. Benim konuyu açmamda ki amaç insanlar yanında ne götürüyor, ne lazım oluyor, orada neler yapıyorlar bunları öğrenmekti. Uzun dönem giden bir arkadaşım mermi bile sıkmamış ama bedelli giden diğer arkadaşımsa 50 el ateş etmiş. Bedelli yapan iki kişinin birinde tuşlu telefon diğerin de iphone x var mesela. Bunların cevaplarını bulmak için ben bu konuyu açtım. Dikkat ederseniz de ilk celp gidip gelen arkadaşlar tecrübelerini paylaşsın dedim. İnsanların askerlik hikayeleri dinlemek istesem zaten her yerde, herkes de bir sürü hikaye var. 21 günde olsa orada ki stresin farklı olduğunu siz daha iyi bilirsiniz askerlik yapanlar olarak. Ben ciddi bir durum olarak görüyorum. Yanlış anlamayın adece 8 sayfa gırgır yapılması saçma geldi.
    Kardeşim ben seni anlıyorum. Sonuçta 33 sefer askere gitmiyorsun yanında ne götürceksin, hangi telefonu götüreyim, askercell ile kaç kişiyi arayabiliyorsun,merak edip öğrenmek istiyorsun. Buradaki gidip gelenlere ABİLERDEN öğrenmek istiyorsun.
    Tamamen haklısın.
    edevletten aldığın çıktı ile birlikte 3 tane dekont kopyasıyla şubeye gidiyorsun. Seni kayıt edip aile hekimine gönderiyor. Gözlük kullanıyorsan tavsiyem muayene gözlüksüz git aksi takdirde hastane hastane sağlık rapor almak uğraşırsın.
    telefon yerine ankesörlü telefon için kart alsan daha iyi , diğer türlü sadece askercell izin veriyorlar oda belli saatler arasında çalışıyor olup belirlediğin 6 kişiyi seni arayabiliyor.
    Durum olursa özelden mesaj atabilirsin.

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    parayı inşallah yarın yatırıyorum e devletteki belgeninde çıktısını aldım sorcağım soru şu 2015 te yoklamaya girdim sağlık raporuda vermiştim tekrar bu işlemler olucakmı yoksa direk e devletteki çıktıyla ve banka makbuzuyla şubeyemi gidicem başka bir belge vs işlem yapacakmıyım? Millet saolsun kafamı allak bullak ettiler öle böle şöyle diye diye

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ramo35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parayı inşallah yarın yatırıyorum e devletteki belgeninde çıktısını aldım sorcağım soru şu 2015 te yoklamaya girdim sağlık raporuda vermiştim tekrar bu işlemler olucakmı yoksa direk e devletteki çıktıyla ve banka makbuzuyla şubeyemi gidicem başka bir belge vs işlem yapacakmıyım? Millet saolsun kafamı allak bullak ettiler öle böle şöyle diye diye
    makbuzla şubeye gidersen kayıtları yaptıktan sonra seni aile hekime gönderecektir. aile hekimi muayene sırasında gözlük kullandığını hastalık vs teşhis etmezse onaylıyor. daha sonra şubeye gitmene gerek yok. e devlet üzerinde asal sürec takibinden takip edebilirsin. sonra celp açıklanmasını bekliyorsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler