User Tag List

Sayfa 13/66 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon
1237 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Bedelli Askerlik 2018

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı volume81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O dediklerinin hepsi yapılmıyor mu ?
    Yapılmadığını varsayarak yazdım. Yapılıyorsa ne güzel

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21 günde birlik komutanı acemi asker nasıl eğitim alıyorsa yemin törenine kadar hepsini yaptırması lazım. Tekmilse tekmil, sporsa spor, 3km koşuysa koşu, atışsa atış. Hepsini yapsınlar. 15k vermesi haricinde ne ayrıcalığı var diğerlerinden!
    Devlet bir imkan vermiş, kullanıyoruz/kullanıyor insanlar. Doğal olarak da en son çıkan bedellide böyle bir şey olmadığı için 21 gün gitmeyi kimse istemiyor. Bu şekilde ortamı kışkırtacak tahrik edecek mesajlar yazmaya gerek yok, kimsenin kimseden ayrıcalığı da yok keşke sizin zamanınızda da bedelli olsaydı. Herkes işini gücünü kimisi eşini, çocuğunu bırakıp gidiyor. Rakam 20.000 olsaydı da 21 gün gitme durumu olmasaydı, işimiz gücümüz sahipsiz kalmazdı.

Toplum olarak ön yargılarımızdan ve hasetliğimizden kurtulmamız gerek, bankadaki memurdan aile hekimliğindeki doktora kadar tavırlar hep aynı, sanki size tanınsaydı bu hak siz elinizin tersiyle itecektiniz.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21 günde birlik komutanı acemi asker nasıl eğitim alıyorsa yemin törenine kadar hepsini yaptırması lazım. Tekmilse tekmil, sporsa spor, 3km koşuysa koşu, atışsa atış. Hepsini yapsınlar. 15k vermesi haricinde ne ayrıcalığı var diğerlerinden!
    Nasıl bır mantıkla yazdınız bu yorumu anlamadım
    Uzun dönem askere gıdıpte 12-15 ay yatanlar yok mu ? askerden dönünce bol bol anlatıyolar ya hani " ben bı s*k yapmadım , kıcımı sere sere yattım falan ?
    Bende 3 ay acemi birliği ardından,
    12 ay boyunca Anıtkabir'de saygı nöbeti tuttum nasıl olacak??
    Gitsin onlarda dikilsin o zaman sıcak/soğuk 'ta.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne ayrıcalığı var derken insanlar belli sebeplerden gidemiyor , işini bırakıp askerlik yapamıyor. Keyfi kaçan da var , imkanı olup bedelli yapan da var. Bu nası mantık ya. 30-40 gün acemilikte öğreneceğini 21 günde neden öğrensin adam. Hatta 18 güne kadar yapan var. Siz yaptınız diye başkası da aynı şeyi yapmak zorunda değil.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl bır mantıkla yazdınız bu yorumu anlamadım
    Uzun dönem askere gıdıpte 12-15 ay yatanlar yok mu ? askerden dönünce bol bol anlatıyolar ya hani " ben bı s*k yapmadım , kıcımı sere sere yattım falan ?
    Bende 3 ay acemi birliği ardından,
    12 ay boyunca Anıtkabir'de saygı nöbeti tuttum nasıl olacak??
    Gitsin onlarda dikilsin o zaman sıcak/soğuk 'ta.
    acemi birliğinde yatan yoktur. çok nadir sakatlanan v.s bir durum vardır. acemilikten sonrası tamamen şans.

tabi bedelliler için bir şey söylemem pek. bedellide ben 2 şeye çok kızdım. doların 1.25 olduğu zamanlarda 35bin TL iken şimdi dolar 6 lira olmuş 15 bin TL olması çok saçma. diğer kızdığım şey ise b.k mu var 21 gün askerlik yaptırıyorlar. ne faydaları olacaksa 21 günde ben bir türlü anlamış değilim. 21 gün askerlik yapmış adama sefer görev bile çıkmaz. boşa masraf başka hiç bir şey değil. Bence hiç yapılmamalıydı. Tamamen yapan insanlara şirinlik olsun amaçlı gibi geldi bana.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014'de yaştan dolayı bedelli den yararlanamayıp, türlü türlü takla atıp, 3 yıl bedelli bekleyen arkadaşım vardı,

kayın pederi "askerliğini yapmadan kızı vermem" deyince, mecburen gitmek zorunda kalmıştı,

Bedelli askerlik söylemleri gündeme gelir gelmez, sosyal medya üzerinden; bedelliyi tercih edecekleri vatan haini ilanı etti,

inanın insanları anlamakta zorlanıyorum, ülke olarak hiç bir konuda tutarlı değiliz, en tepeden en dibe kadar böyle

DEJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acemi birliğinde yatan yoktur. çok nadir sakatlanan v.s bir durum vardır. acemilikten sonrası tamamen şans.

tabi bedelliler için bir şey söylemem pek. bedellide ben 2 şeye çok kızdım. doların 1.25 olduğu zamanlarda 35bin TL iken şimdi dolar 6 lira olmuş 15 bin TL olması çok saçma. diğer kızdığım şey ise b.k mu var 21 gün askerlik yaptırıyorlar. ne faydaları olacaksa 21 günde ben bir türlü anlamış değilim. 21 gün askerlik yapmış adama sefer görev bile çıkmaz. boşa masraf başka hiç bir şey değil. Bence hiç yapılmamalıydı. Tamamen yapan insanlara şirinlik olsun amaçlı gibi geldi bana.
    Ayakkabı, tekstil malzemelerini temin eden kendi firmaları kazansın diye yaptılar.
    Bi yerden para giriyor, bi yerden çıkıyor.

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yav sanki yaptığı da özel harekatta mı çalıştı ? Sınır da memleketimi savundun ? görende alayı bordo bereli askerlik yaptı , jöhte takıldı teröriste kurşun attı sanar. Adamı konuşturmayın. Deniz kenarı memlekette sigarasını körfeze karşı tüttüren adam burada gelmiş bedelli yapan adamı eleştiriyor , boş. Benim memlekete soktuğum döviz senin 15 ay boyunca tuvalet yıkamadan daha faydalı , ben senden daha çok vatan sevdalısıyım. Ben memlekette istihdam sağlayıp , para akışı sağlayıp 1 kapıdan 50 tane kapıya ekmek yemesine vesile oluyorsam senin boş beleş 15 ay boyunca yaylalar yaylalar diye gezmenden daha vatan severim.

Hayatta hiç bir amacı olmayıp ta , bir *** olamayıp askere giden adamlar gibi savunmayın askerliği. Duvarda götünü böyle yıkayacaksın , ağzını bunla fırçalayacaksın , bak bu priz bununla elektrik gelir ve gider diye yazılan bir ortam da 15 ay takıldı diye ahkam kesiyor.

Bedelli yapan adam üniversite okumuş bu memlekete umarım ki bir faydası olacak adamdır , hiç yoksa bir yerde alın teri döker katma değer sağlar , götünü nasıl sileceğini daha tuvalet yapmasını bilmeyen adamla aynı ortama girecek adam değil.

Doğu'da memleket için canını veren, bizler rahat yaşayalım diye kelle koltukta gezipte askerliğini yapan varsa abi & kardeş hakkını helal etsin , gerisi de boş konuşmasın.
    ABO TRADING
    STR

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ka fa 1500

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bedelli askerligi 15 degilde 20 lira yap odemeyi yapan gitmesin. Askeriye icin bosa masraf. Askerde verilen ust bas ve ayakkabi. Hakikaten orda ihtiyaci olan asker oluyor. Benim zamanimda devrecilik vardi. Haliyle dedeler torunlarin yeni ayakkabilarini ustlerini giyip , yirtik olanlari onlara veriyordu. Bizim memleketin hic ortasi yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz kenarı memlekette sigarasını körfeze karşı tüttüren adam burada gelmiş bedelli yapan adamı eleştiriyor...
    Kim bu? Tanıyor muyuz?

Bedelliyi savunacağım diye de askerliğini yapmış insanların vatan sevdasının seninkinden az olduğunu savunmakta farklı bir psikoloji hali olsa gerek. Merak etme kimse bedellileri vatan hainliği ile suçlamadı bu konuda, boşa panik yapmışsın. Hatta aksine harbiden hiç gitmeyin boşa devlete masraf olursunuz diyoruz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kim bu? Tanıyor muyuz?

Bedelliyi savunacağım diye de askerliğini yapmış insanların vatan sevdasının seninkinden az olduğunu savunmakta farklı bir psikoloji hali olsa gerek. Merak etme kimse bedellileri vatan hainliği ile suçlamadı bu konuda, boşa panik yapmışsın. Hatta aksine harbiden hiç gitmeyin boşa devlete masraf olursunuz diyoruz.
    Genel olarak söyledim. Bir önemi var mı ? Deniz kenarı veya bayıra karşı ?

Neyin psikolojisinden bahsediyorsunuz ? Ben bedelliyi falan savunmuyorum , askerliği de savunmuyorum. 13 Sayfa olmuş , adam merak edip bir konu açmış toplasan 12 sayfa makara dönmüş, bunun birde başka bir başlıkta makarası döndü. Elinizde olsa bedelli yapanı vatan haini ilan edecek kadar makara döndü.

Panik yaptığım bir konu yok, 15 ay 3 ay 5 ay bir önemi yok. Askerlik yapan birisi bedelli yapan birisiyle taşşak geçme hakkını tuvalet temizlediği için mi elde ediyor ? veya makara konusu ettiği konu o adamın 18 günde yırttığı kendisinin aylarca orada zulüm çektiği için mi ? Vatan sevdası mı tartışıyoruz yoksa kendine çıkmadı bu adama çıktı diye ruhuna mı yediremiyor.

Vatan sevdası günde 3 posta komutanın arabasını selamlatıldığı bir çatı altında ölçülmez dolayısıyla askerlik yapanın , yapmayanla taşşak geçme hakkı da yoktur. Gururuna yediremeyecek ve söz sahibi olacak tek bir kesim var oda yukarıda son satırda belirttiğim kesim.

Siz o kesimden değilseniz , mümkünse bana alıntı yapmayın. Adam merak edip konu açmış sanki her gün çok normal sorular soruluyorda bu konu açanın sorduğu saçmalık gibi tepkiler falan hoş değil. 10 günse 10 gün , 20 günse 20 gün.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kim bu? Tanıyor muyuz?

Ek olarak daha benim askerlik yapıp yapmadığımı , bedelli yapıp yapmadığımı da bilmeden ; "Bedelliyi savunacağım diye de askerliğini yapmış insanların vatan sevdasının seninkinden az olduğunu savunmakta farklı bir psikoloji hali olsa gerek"

bir cümle kurmayın, çünkü beni tanımıyorsunuz bende sizi.
    ABO TRADING
    STR

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yahu adam babası şehit vermiş bu ülkeye yazdığın yazılara bak.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek olarak daha benim askerlik yapıp yapmadığımı , bedelli yapıp yapmadığımı da bilmeden ; "Bedelliyi savunacağım diye de askerliğini yapmış insanların vatan sevdasının seninkinden az olduğunu savunmakta farklı bir psikoloji hali olsa gerek"

bir cümle kurmayın, çünkü beni tanımıyorsunuz bende sizi.
    sen tanımadığın adamların vatan sevdasının senden az olduğunu iddia eden cümle kurabiliyorsan bende istediğim cümleyi kurabilirim. sende beni tanımıyorsun. tanıman için çabamda yok. forum ortamı. sen istediğin gibi giydirebiliyorsan bende istediğim gibi giydirebilirim, kaldı ki giydirmedim de henüz..

ben sana diyor muyum, askerliğini yapmış adamları aşağılayacak cümleler kuramazsın diye? gayet rahat rahat kuruyorsun. şükür tuvalet temizlemedim ama görev verilse onuda yapardım. herkes sanıldığı gibi mecburiyetten gitmiyor. kimisinin kanında var bu askerlik. bedelliye giydiren varsa alıntılar savunursun savunacağını. yapmış adamları küçük göstermeye çalışmak neyin nesidir?

askerlik kutsal vatani görevdir. isteyen zamanı gelince gider 15 ay yapar, 12 ay yapar, 5-6 ay yapar. gitmek istemeyende imkan çıkmışsa gider bedelli yapar. devletin verdiği imkanı bizim kimsenin elinden almaya çalıştığımız aşağıladığımız da yok. askerlik ortamı sizin sandığınız gibi tuvalet temizlemek için gidilen, g.t yıkamayı öğrenmek için gidilen bir ortam değil.

burada üniversite mezunu olup 6, 12, 15 ay yapan adamda dolu, bir b.ka yaramadıkları bir baltaya sap olamadıkları için gitmiş değil hiç biriside. Bedelli askerlik kesinlikle bunların hiç birinden de üstün değildir. Devletin verdiği bir haktır isteyen kullanır veya kullanmaz. Ama bedelli yapıp normal yapan adamdan daha vatan sever olamazsın. Bu onunla ölçülebilen bir şey değil.

Hele dolarla filan ölçülebilen bir şey hiç değil.

Makarada her seferinde konusu açıldığında dibine kadar yapacağız. Banlanacağımızı bilsek yine yapacağız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu adam babası şehit vermiş bu ülkeye yazdığın yazılara bak.
    Allah rahmet eylesin, başı sağolsun, vatan sağolsun. Yazdığım yazılarda ben ne @GokhanRS i hedef aldım nede onun ailesini. Sen öyle mi anladın ? bir daha oku o zaman.

"Doğu'da memleket için canını veren, bizler rahat yaşayalım diye kelle koltukta gezipte askerliğini yapan varsa abi & kardeş hakkını helal etsin , gerisi de boş konuşmasın."

Bunu da belirtmişim. Sizin amacınız ne ?
    ABO TRADING
    STR

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Allah rahmet eylesin, başı sağolsun, vatan sağolsun. Yazdığım yazılarda ben ne @GokhanRS i hedef aldım nede onun ailesini. Sen öyle mi anladın ? bir daha oku o zaman.

"Doğu'da memleket için canını veren, bizler rahat yaşayalım diye kelle koltukta gezipte askerliğini yapan varsa abi & kardeş hakkını helal etsin , gerisi de boş konuşmasın."

Bunu da belirtmişim. Sizin amacınız ne ?
    "Siz o kesimden değilseniz mümkünse bana alıntı yapmayın" ve "çünkü beni tanımıyorsunuz bende sizi"

Dediğiniz için alıntı yaptığınız ve konuştuğunuz kişinin nasıl biri olduğunu size göstermiş oldum amacım buydu.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bedelli askerlik konusunda makara yaparız, ister banlayın ister ceza verin diyorsunuz da adam uzun dönem askerlik yapana laf ettiye nasıl geliyor olay ?
    Sülalemde iki tane paşa da var emekli özel harekatçı subaylar da var, benim hayat çizgim böyle gelişti ve bedelli olarak yapıp işimi kariyerimi bölmemek durumundayım.
    Sülalemde kimse sen nasıl bedelli askerlik yaparsın demiyor.
    Emekli bir asker kızıyla nişanlıyım; ne kendisi ne de çevresindeki hiç bir tanıdık asker/ emekli asker vay be ne bedellisi lan moduna girmiyor.

Sizin makara yapmaktaki haklılığınız nereden geliyor ?

Çok güzel açıklamış; ben 6/12/15/18/24 ay yaptım sen nasıl 21 gün gidersin değil de ne yani bu makaradaki inat ?

Ben samimi olarak tartışmak için değil, öğrenmek için soruyorum. Ama lütfen yanıt Askerlik Kutsal Vatani Hizmettir vs olmasın.

Kimin kutsalı, neyin kutsalı yine aynı tartışmanın içine girmek oluyor bu.
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen tanımadığın adamların vatan sevdasının senden az olduğunu iddia eden cümle kurabiliyorsan bende istediğim cümleyi kurabilirim. sende beni tanımıyorsun. tanıman için çabamda yok. forum ortamı. sen istediğin gibi giydirebiliyorsan bende istediğim gibi giydirebilirim, kaldı ki giydirmedim de henüz..

ben sana diyor muyum, askerliğini yapmış adamları aşağılayacak cümleler kuramazsın diye? gayet rahat rahat kuruyorsun. şükür tuvalet temizlemedim ama görev verilse onuda yapardım. herkes sanıldığı gibi mecburiyetten gitmiyor. kimisinin kanında var bu askerlik. bedelliye giydiren varsa alıntılar savunursun savunacağını. yapmış adamları küçük göstermeye çalışmak neyin nesidir?

askerlik kutsal vatani görevdir. isteyen zamanı gelince gider 15 ay yapar, 12 ay yapar, 5-6 ay yapar. gitmek istemeyende imkan çıkmışsa gider bedelli yapar. devletin verdiği imkanı bizim kimsenin elinden almaya çalıştığımız aşağıladığımız da yok. askerlik ortamı sizin sandığınız gibi tuvalet temizlemek için gidilen, g.t yıkamayı öğrenmek için gidilen bir ortam değil.

burada üniversite mezunu olup 6, 12, 15 ay yapan adamda dolu, bir b.ka yaramadıkları bir baltaya sap olamadıkları için gitmiş değil hiç biriside. Bedelli askerlik kesinlikle bunların hiç birinden de üstün değildir. Devletin verdiği bir haktır isteyen kullanır veya kullanmaz. Ama bedelli yapıp normal yapan adamdan daha vatan sever olamazsın. Bu onunla ölçülebilen bir şey değil.

Hele dolarla filan ölçülebilen bir şey hiç değil.

Makarada her seferinde konusu açıldığında dibine kadar yapacağız. Banlanacağımızı bilsek yine yapacağız.
    Siz bence yazdıklarımı iyi okuyun daha sonra yanıtta vermeyin.

Benim ağzımdan dan bedelli askerliğin bunların üstündür tarzı bir şey çıkmadı. Konuyu da çarpıtmayın.

En başında da söyledim varsa Doğu, Sınırda , mecburi hizmette görev yapıpta vatan için kurşun sıkan , buyursun konuşsun. Geri kalanda kuru sıkı yapmasın.

Makara yapanlarsa makara yaparsa , Antepten öteye de geçmemiş Askerlik yapanda benim gözümde ahkam kesemez. Madem forum ortamı alıntı yapıp savunma yapmanıza gerek yok, herkes düşüncesini dile getiriyor. Kanında askerlik olan adam burada elinde klavyeyle bordo berelilik yapmaz daha önemli görevi olur, konuyu vatan sevgisine siyasete çekmeyin lütfen.

Bir boka yaramayanlar gibi konuşmayın dedim, yaramıyorsunuz demedim. Kelimeleri cımbızla çekipte savunma yapmayın , iyi okuyun.

Sende Sırf bir adamın vatan sevgisini askere gitmekle veya gitmemekle ölçemezsin. Aynı söylediğiniz gibi bu onunla ölçülebilen bir şey değil.

Kuzenlerden birtanesi istanbulda bilmem nerede 6 ay boyunca facebookta takıldı , bu adam şimdi askerlik mi yaptı ? Neyin vatan sevgisinden bahsediyorsunuz allah aşkına , yılbaşı noel baba kıyafetiyle askerden fotoğraf atan adam. Neyse konuyu fazla uzatmaya gerek yok , yazdıklarımı iyice okursanız ne demek istediğimi, ne anlatmaya çalıştığımı daha iyi anlarsınız.

Benim derdim askerlik yapanla da değil yapmayanla da, mecburiyetten 6 ay 15 ay gidipte burada milletle taşşak geçme hakkını görende, siz bu kesimde olmadığınızı düşünüyorsanız savunma yapmanıza da gerek yok.

Bu vatan için babanızı kaybetmişsiniz , bilmiyordum dolayısıyla bana cevap vermeyin çünkü benim size cevap vermeyecek kadar saygım var. Çünkü bende öz kuzenimi Ağrı patnos ta kaybettim.
    ABO TRADING
    STR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler