User Tag List

Sayfa 14/66 İlkİlk ... 412131415162464 ... SonSon
1237 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: Bedelli Askerlik 2018

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani şunu ekleme gereği duydum;

Sıralama önemli : önce bedelli konusuyla taştaş geçildiği için, uzun dönem yapan tuvalet yıkayıp çok mu kutsal hizmet yaptı dedi.

Yoksa bu konu açıp en başında vay ahmaklar gitmişler 12 ay diyen kimse olmadı...

Sen bir şey diyorsun ve karşılığı oluyor.

Her bedelli yapanı ana baba parasıyla zar zor okudu - evde işsiz yatıyor bir *** olamamış insan modeli - şimdi askerliği de aynı şekil yapıyor moduna sokup taştaş yapınca; her uzun dönem savaşa mı gitti denir, alınacak bir durum yok
    -Fırat

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Siz o kesimden değilseniz mümkünse bana alıntı yapmayın" ve "çünkü beni tanımıyorsunuz bende sizi"

Dediğiniz için alıntı yaptığınız ve konuştuğunuz kişinin nasıl biri olduğunu size göstermiş oldum amacım buydu.
    Tanımadığımı belirttim, siz tanıyormuşsunuz, ben tanımıyordum. Öğrenmiş oldum, daha uygun bir dille belirtseydiniz ona göre tepki verirdim. Bilgilendirme içinde teşekkürler.
    ABO TRADING
    STR

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rebeloghy git yap tabiki bedelli medelli, devlet hak vermiş kullanmak isteyen sonuna kadar kullanır elbet, kanun bu yani ötes var mı? kanuni verilmiş bir hakka kim ne diyebilir ki?

makara yapılmasından sizin rahatsız olduğunuz kısım nedir bende onu merak ediyorum. yani sana 21 gün gibi göz açıp kapayıncaya kadar geçen askerlik için konu açılması komik gelmeyebilir, biz yapanlara komik ve espirili geliyor. zaten makara yapmaya yer arıyoruz. fırsatı bulunca da yapıyoruz. bence asıl sizler takılmayın bu konunun makaraya çekilip durmasına.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @rebeloghy git yap tabiki bedelli medelli, devlet hak vermiş kullanmak isteyen sonuna kadar kullanır elbet, kanun bu yani ötes var mı? kanuni verilmiş bir hakka kim ne diyebilir ki?

makara yapılmasından sizin rahatsız olduğunuz kısım nedir bende onu merak ediyorum. yani sana 21 gün gibi göz açıp kapayıncaya kadar geçen askerlik için konu açılması komik gelmeyebilir, biz yapanlara komik ve espirili geliyor. zaten makara yapmaya yer arıyoruz. fırsatı bulunca da yapıyoruz. bence asıl sizler takılmayın bu konunun makaraya çekilip durmasına.
    Belirttiğim gibi ben sadece bakış açınızı anlamak için sordum.

Yoksa ha bedelli yapmışım, ha medelli yapmışım. Forumun %99.9 u toplanıp taştaş geçse ne fark eder, tüh ya istifa edip orduya katılmalıyım hemen diyecek halim yok neticede .

Elbette takılmaya da gerek yok, bazı sayfalarda bilgi paylaşımlarına da ulaşılıyor taştaş arasında, arayan bulabilir. Sorun yok.
    -Fırat

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun dönem yaptım 3 ay amasya 12 ay edirne

şimdiki aklım olsa yaparmıyım hayır

zamanımda bedelli olsa yaparmıydım evet

bu saatten sonra bedelli çıksada çıkmasada çoluk cougumu normal askere 1 gün bile gönderir miyim hayır

kısa dönemlerin uzun dönemlerden üstün olduğuna inanıyormuyum hayır

bedelli gidene bi olumsuzluk antisempati vs. duyuyor muyum hayır

uzun dönemin bana kattığı birşey oldumu zor şartlar altındamı askerlik yaptım hayır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Makara kasıt şu ki bu forum veya dışarıda ki hayatta ; Adama soruyorsun sen askerlik yaptın mı ? elhamdülillah diye cevap veriyor. Arkasından nerede yaptın kardeşim diyorsun ; adamın cevabı Kıbrısta gardaşım oluyor. Ne yapıyordunuz diyorum ; hafta sonları kaçak göçek golden girlste takılıyorduk diyor.

Aramızda kıbrısta yapanda vardır mutlaka şimdi yanlış anlamasın , bu benim dışarıda arkadaş ortamında tanık olduğum bir mevzu.

Derdimi anlatabildim mi ? , adama askerlik sorduğunda çok şükür diye cevap verip karşısındakini aşağılıyor hatta içinden vatan haini yaftası yapıştırıyor gel gelelim işin iç yüzüne dayımız askerlikte .. üstünde ceviz kırmış. En basit örneğini önce verdim öz kuzenim İstanbul da askeri gazinoda yılbaşı eğlencesinde noel baba kıyafetiyle fotoğraf atıyordu, her gün facebookta takılıyordu bu adamın bedelliye bir söz söyleme hakkı yok.

Yav 21 günün neyini soruyorsun diyipte makara yapana zaten gülüp geçiyoruz. Konuyu vatan sevgisine, yapmayana da hain yaftası vuranlar var. Sorunda o.
    ABO TRADING
    STR

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makara kasıt şu ki bu forum veya dışarıda ki hayatta ; Adama soruyorsun sen askerlik yaptın mı ? elhamdülillah diye cevap veriyor. Arkasından nerede yaptın kardeşim diyorsun ; adamın cevabı Kıbrısta gardaşım oluyor. Ne yapıyordunuz diyorum ; hafta sonları kaçak göçek golden girlste takılıyorduk diyor.

Aramızda kıbrısta yapanda vardır mutlaka şimdi yanlış anlamasın , bu benim dışarıda arkadaş ortamında tanık olduğum bir mevzu.

Derdimi anlatabildim mi ? , adama askerlik sorduğunda çok şükür diye cevap verip karşısındakini aşağılıyor hatta içinden vatan haini yaftası yapıştırıyor gel gelelim işin iç yüzüne dayımız askerlikte .. üstünde ceviz kırmış. En basit örneğini önce verdim öz kuzenim İstanbul da askeri gazinoda yılbaşı eğlencesinde noel baba kıyafetiyle fotoğraf atıyordu, her gün facebookta takılıyordu bu adamın bedelliye bir söz söyleme hakkı yok.

Yav 21 günün neyini soruyorsun diyipte makara yapana zaten gülüp geçiyoruz. Konuyu vatan sevgisine, yapmayana da hain yaftası vuranlar var. Sorunda o.
    ilk attığın mesajı objektif ve daha sakin bir anında okursan, orada sanki tüm askerlik senin anlattığın mış gibi anlaşılıyor. oysaki yazdıkların askeriyenin içinde %10-20 aralığındadır dönem dönem oran değişebilir. kaldı ki o tuvalet eğitimi almasa sıcmayı bilmeyen adamlar gerçek mi? evet gerçek varlar. oranları çok az olsa da gerçekler.

bu onların üniversite mezunu senden benden ondan bundan düşük olduğunu da göstermez. o insanların çoğu zamanında cahil bırakıldıkları, okulları olmadığı, hatta ömründe tv denilen aleti bile ilk defa askeriyede görmüş olmalarından. böyle adamlar tanıdım bu sebeplerden o haldeler. ancak emin olduğum bir şey varsa, başın sıkıştığında derdin olduğunda ilk o küçümsediğimiz insanlar yardıma koşardı ve ondan sonra da küçümsemeyi bıraktığım gibi bizden daha üstün insanlar olduğunu düşünürüm çoğunun o günden beri.

sen istediğin kadar eleştir, hür özgür iraden. ancak askeriyedeki bir çok saçma şeylerin bile insana kattıkları çoktur. kimine hiçbir şey katmaya da bilir. neyse özgür iradeniz. ancak ilk postunu okuyan bir çok insan eleştirir seni. son sözüm gerçekten askeriye anlattığın gibi bir yer değil. senin anlattıkların %10-20 arası bile değildir belki artık.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Kardeşim ben 351KD olarak Manisa>Kıbrısta yaptım. .... üstünde ceviz kırmadım. Teröriste kurşun da sıkmadım. Gidip komandolucuk da yapmadım. Nizamiyede görevli olarak yaptım.

Sinirimden ve stresten dermatit oldum hala acısını çekiyorum. Senin bi *** yapmadan bile nöbet tutman vatana hizmettir. Orada dönüşümlü olarak bir düzen tuttutulmak zorunda sen de buna ÖLE YA DA BÖLE yardım ediyorsun. İnsana ihtiyaç var sen de o ihtiyacı gideriyorsun. Terörist peşinde koşan adamla mukayesisi yok tabiki o işin profesyonel kısmı ve onun ücretli profesyonel askerlik şeklinde olması gerektiğine inanıyorum. Ancak sen o kurumun ihtiyacını karşılamak zorundasın bu kadar basit.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk attığın mesajı objektif ve daha sakin bir anında okursan, orada sanki tüm askerlik senin anlattığın mış gibi anlaşılıyor. oysaki yazdıkların askeriyenin içinde %10-20 aralığındadır dönem dönem oran değişebilir. kaldı ki o tuvalet eğitimi almasa sıcmayı bilmeyen adamlar gerçek mi? evet gerçek varlar. oranları çok az olsa da gerçekler.

bu onların üniversite mezunu senden benden ondan bundan düşük olduğunu da göstermez. o insanların çoğu zamanında cahil bırakıldıkları, okulları olmadığı, hatta ömründe tv denilen aleti bile ilk defa askeriyede görmüş olmalarından. böyle adamlar tanıdım bu sebeplerden o haldeler. ancak emin olduğum bir şey varsa, başın sıkıştığında derdin olduğunda ilk o küçümsediğimiz insanlar yardıma koşardı ve ondan sonra da küçümsemeyi bıraktığım gibi bizden daha üstün insanlar olduğunu düşünürüm çoğunun o günden beri.

sen istediğin kadar eleştir, hür özgür iraden. ancak askeriyedeki bir çok saçma şeylerin bile insana kattıkları çoktur. kimine hiçbir şey katmaya da bilir. neyse özgür iradeniz. ancak ilk postunu okuyan bir çok insan eleştirir seni. son sözüm gerçekten askeriye anlattığın gibi bir yer değil. senin anlattıkların %10-20 arası bile değildir belki artık.
    Zaten ben bunları gerçek olduğu için belirttim , söylediklerimin de arkasındayım o konuda hem fikiriz.

Siz konuya farklı duygularla yaklaşıyorsunuz ve konu başka yerlere kayıyor ; Şöyle söylim ve net olsun sonlandıralım.

Bu söyledikleriniz hiç biri ne askerlik yapanı diğerinden üstün kılar nede yapmayanı. Söylediklerinizin hiç biri de vermiş olduğunuz örnekleriniz de burada bedelli için yorum bekleyen kişilerden daha fazla vatan sever yapmaz.

Ben o söylediğiniz insanların içinden geliyorum, götünü taşla silen köyde akrabalarım var dolayısıyla bunlar bam başka konular , bu adam sıçmayı askeriye de öğrendi diye sizden veya X kişisinden daha fazla vatan sever olmaz.

Bu mantığınız ile ilerlersek 15 ay askerlik yapıp , askerlik bana bir *** katmadı daha beter beni geriye götürdü , hiçte bir katkısını görmedim diyen adamın da vatan haini olması gerekir. Gel gelelim işin aslı öyle değil.

Konudan çooook uzaklaştık , biz askerliğin içeriklerini veya asker yaşamını yada Türkiye de askerlik nasıl olmalıyı tartışmıyoruz.

Askerlik yapanların , bedelli yapanlara vatan haini damgası vurmasının saçma ve gereksiz olduğunu tartışıyoruz. Nitekim askere gidip 1 kurşun dahi atmamış insanlar , burada bedelli yapanla sırf para yatırıp askerliğini 21 gün yaptı diye dalga geçiyor.

Biz askerliği eleştirmiyoruz , askeriyede ki düzeni eleştirmiyoruz. Askerlik yapan insanların , askerlik yapmamış insanlara tutumunu eleştiriyoruz. Mesele sadece tuvalet temizleyip , bu prizdir iyi bak değil konuya geniş bakış açısıyla bakın. Askerlikte gördüğünüz ne kadar saçma unsur varsa hepsini aklınıza getirin veya çevrenizde insanların söylediklerini bunların kaçını bir insanın yapmaması onu vatan haini yapar onu düşünün.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim ben 351KD olarak Manisa>Kıbrısta yaptım. .... üstünde ceviz kırmadım. Teröriste kurşun da sıkmadım. Gidip komandolucuk da yapmadım. Nizamiyede görevli olarak yaptım.

Sinirimden ve stresten dermatit oldum hala acısını çekiyorum. Senin bi *** yapmadan bile nöbet tutman vatana hizmettir. Orada dönüşümlü olarak bir düzen tuttutulmak zorunda sen de buna ÖLE YA DA BÖLE yardım ediyorsun. İnsana ihtiyaç var sen de o ihtiyacı gideriyorsun. Terörist peşinde koşan adamla mukayesisi yok tabiki o işin profesyonel kısmı ve onun ücretli profesyonel askerlik şeklinde olması gerektiğine inanıyorum. Ancak sen o kurumun ihtiyacını karşılamak zorundasın bu kadar basit.
    Bu düşünceye böyle düşünene de saygım var , mantık aramıyoruz zaten. En başında ve az önce söylediğim gibi, bahsettiğiniz işleri yapan veya benzeri işleri yapan bir kişi bir başkasına sırf bunları yaptı diye hain yaftası vuramaz yada askerliği 21 gün yaptı diye rencide etmeye hakkı yok, anlatmaya çalıştığımın hepsi bu.

Konu vatan sevdasına gelince ister istemez yukarı da söylediğim örnekler geliyor. Kurşun dahi atmamış adam burada bedelli yapanı bordo bereli gibi yargılıyor.
    ABO TRADING
    STR

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Valla bedelliye gideni yargılayan veya kendini komando gibi gören yok bence bu konuda. Sadece 21 gün gidilecek bunun 3 ü yol geriye kalıyor 18 gün zaten o kadar kısa ki öle mi yapacaz böle mi yapacaz şunu mu alayım durumları için gidenlere komik geliyor bu kadar basit bu konuda da diğer konularda da esprisi yapılıyor. Yoksa ona bakarsan uzun dönemler için de kısa dönemler taştaş konusu
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bedelliye gideni yargılayan veya kendini komando gibi gören yok bence bu konuda. Sadece 21 gün gidilecek bunun 3 ü yol geriye kalıyor 18 gün zaten o kadar kısa ki öle mi yapacaz böle mi yapacaz şunu mu alayım durumları için gidenlere komik geliyor bu kadar basit bu konuda da diğer konularda da esprisi yapılıyor. Yoksa ona bakarsan uzun dönemler için de kısa dönemler taştaş konusu
    Neyse ben çok post atan birisi değilim, daha çok okumayı seviyorum. Güzel sohbetti , ağzınıza sağlık. Herhalde herkes neyin anlatılmak istenildiğini net olarak anlamıştır. Soru - cevap şekli gibi oldu,ol daha da uzar gider , zaten daha da bu konu üzerinden yorum yapmanın pek manası yok. Bazı yorumlara bakarsanız art niyeti ve öfkeyi görürsünüz, espri yapana godzilla paylaşımına bende gülüyorum zaten. Hayırlı günler cümleten
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rıdvan sen askerliği nerede yapmıştın ?
    Alıntı RIDVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tunceli 4.Komando
    @ozoozo Hayır İnşallah ?
    Komando konusunu gibi bir şey vardı okuduğum şimdi ismi görünce aklıma geldi

3-4 Gün önce sen bana askerliği nerden yaptın diye sorunca ben anladım aslında niye sorduğunu geri doğuda komando yapmam heralde senin tatmin etti farklı yere çektin konuyu bende konuyu dağıtmamak konuyu uzatmamak için yazmadım cevap sana . . Ben askerde askerliği nerede ne şekilde yapmış olursa olsun insan içinde bitiyor sen sana verilen görevi yerine getir vicdanın rahat olsun gerisi kolay . Komando seçimi var denilince didik didik kaçanlarıda gördüm elli tane bahane üreten sırf doğuya gitmemek için aslan gibi öne atlatıp cani yürekten isteyenide , İsteyen 15 gün isteyen 6 isteyen 12 yapar konunun özeti herkes kendisine yakışanı yapar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı streetracer_nos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun dönem yaptım 3 ay amasya 12 ay edirne

şimdiki aklım olsa yaparmıyım hayır

zamanımda bedelli olsa yaparmıydım evet

bu saatten sonra bedelli çıksada çıkmasada çoluk cougumu normal askere 1 gün bile gönderir miyim hayır

kısa dönemlerin uzun dönemlerden üstün olduğuna inanıyormuyum hayır

bedelli gidene bi olumsuzluk antisempati vs. duyuyor muyum hayır

uzun dönemin bana kattığı birşey oldumu zor şartlar altındamı askerlik yaptım hayır
    olayınn özeti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insana bişey katmamsı konusuna katılıyorum

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çalışırken işe ara verip 353.kd olarak gittim geldim. O zaman bedelli imkanı olsa yaparmıydım ? Evet
    6 ay sürede içtimalara girmeyebilirdim özellikle hepsine girdim.
    Nöbet tutmayabilirdim ama hergün nöbete yazdırdım.
    Denetimlere gönüllü olarak yazdırdım 2 defa hatta ve takdir belgesi aldım.
    Kimine göre enayilik kimine göre manyaklık ama özetle başıma ne gelirse keyif almaya bakıp herşeyi hakkıyla yapmak gibi bir felsefem var o nedenle hayat önünüze ne koyarsa basın geçin çok takılmayın derim

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende keşke bedelliden yararlansaydım

Akranlarımın hepsi bedelli yaptı

Mal gibi gittim kafama edeyim diyorum bende mesela

Hele bu memleketin insanına 1 gün bile hizmet etmek gelmiyor içimden

Giden şehitlere yaralanan gazilere o kadar çok üzülüyorum ki

Bu adamların ne günahı var dı be diyorum

Allahtan bu insanları bu hale kim düşürmüşse daha beterini yaşasınlar diyorum

Şu ülkenin düştüğü hali gördüğümde

Yapacak birşey yok girdi bana 15 ay

Torunlara askerlik hikayelerimi anlatırım bol bol

Bedelli yapanlara suç aramak da saçma hakkı veren hükümet

Bedelli fırsatı değerlendiriyorlar

Haklılarda

Benim fikirlerim değişti bu konuda

Kalleş olan hükümet başka birşey değil
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3-4 Gün önce sen bana askerliği nerden yaptın diye sorunca ben anladım aslında niye sorduğunu geri doğuda komando yapmam heralde senin tatmin etti farklı yere çektin konuyu bende konuyu dağıtmamak konuyu uzatmamak için yazmadım cevap sana . . Ben askerde askerliği nerede ne şekilde yapmış olursa olsun insan içinde bitiyor sen sana verilen görevi yerine getir vicdanın rahat olsun gerisi kolay . Komando seçimi var denilince didik didik kaçanlarıda gördüm elli tane bahane üreten sırf doğuya gitmemek için aslan gibi öne atlatıp cani yürekten isteyenide , İsteyen 15 gün isteyen 6 isteyen 12 yapar konunun özeti herkes kendisine yakışanı yapar.
    Sadece şu '' Herkes kendine yakışanı yapar'' kısmı özetliyor bakış açısını.

Bence de herkes eğitimi, vizyonu doğrultusunda katkıda bulunuyor ülkesine..
    -Fırat

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski hukuk kuralları olsa burada ki çoğu insan hakkında ''askerden soğutma'' kavramında dava açılır,baya da başları belaya girerdi;ama eski kuralların bir hükmü olmadığı için herkes rahat rahat g3 ile yazıyor . Kurallar ve kanunlar hala var ama uygulayacak kimse yok.

Arkadaşlar herkesin düşüncesi kendine,devlet böyle bir yasa çıkartmış bedelli olarak insanlarda doğal olarak yararlanıyor. Ben de bedellinin bazı seçeneklerine karşıyım bazı seçeneklerine katılıyorum;ama bazı yorumlar var ki askerliği ortadan kaldırtacak cinsten. Hatta sınırları falan bırakalım herkes Allaha emanet bir yaşam sürsün anlamında isteyenler çıkacak.

Kimse kimseyi kırmasın gereksiz yere.
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler