User Tag List

Sayfa 16/66 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon
1237 sonuçtan 286 ile 304 arası

Konu: Bedelli Askerlik 2018

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun celp dönemi acıklanıcakdı bir şey olmadı heralde bilgisi olan var mı?
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslanneron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun celp dönemi acıklanıcakdı bir şey olmadı heralde bilgisi olan var mı?
    3 kasimda aciklanmasi gerekiyor.

HarunToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şansa ilk celp çıktı gittik geldik. Hayırlısı olsun gidecek arkadaşlar için

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 günlük dünya dediler, 21 günü kitlediler

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Randevu sistemi de gitti galiba, 2-3 gündür yeğenler uğraşıyor Ada'dan randevu alacağız diye, e-devlette komple seçeneği kaldırdılar

Bu arada olay soğumuş ama, benzer yanlışı başkaları da çok yapıyor, bir arkadaşım sövüyor, "işte efendim bilmemne çocukları, ben askere gittim, o da gidecek"... Ya arkadaş, sen askerliğini nerede yaptın, şurada, ne yaptın? Hiç... Onu götür bunu getir... Sanırsın herkes terörist avladı, yat kalk sağa dön sola dön yaptık başka bişey yapmadık ki, başkası kütüphaneci oldu, öbürü haberci, biri şoför cart curt. Bi de küfür ediyor adam. Ya devlet bu imkanı vermiş, senin hizmetini başka türlü yapmana imkan veriyor, 6 ay gelmeyeceksen ver parasını diyor. Bu kadar basit, olayı başka yerlere çekmemek lazım.

Yoksa arkadaşlar zaten yazmış, bu ülkede 30-40 senedir çözülemeyen (veya "çözülmeyen") terör sorunu için kaç şehit verdik, hepsi de askere gidiyorum diye giden, eğitim diye birkaç gün bişeyler yapıp 3 tane mermi atan 20 yaşında çocukları saldılar bunların karşılarına... Tamam komandolar şunlar bunlar da var ama kaç tane, onlar da uzun dönem çocuklardandı çoğu. İlk ateş açıldığında hallerini düşünebiliyor musunuz ufacık çocukların? Pat pat iniyolardı kesin kuş gibi...

Aradan yarım yüzyıl geçmiş, efendim biz profesyonel askerlik bilmemne yapacaz... E günaydın.

Bütün hükümetlerin şehitlerimizin kanında vebali var. Hepsinin... Şu terör ne zaman başladıysa o zamandan beri. Lamı cimi yok. O yüzden bedelli yapana laf etmeye gerek yok.

Kadının biri ağlıyordu, adam üniversite bitirmiş, yüksek lisans bitirmiş, 1.olmuş bilmemne, askerde şehit oluyor. Ben bunun için mi büyüttüm, vatan falan sağ olmasın diyor. Bizde askerlik "gaz"dır zaten. Aslan gibi askerlik muhabbeti eskidenmiş herhalde. Büyük olay gibi... Zerre olayı yok. Askere giden biliyordur. İyi komutanlar, iyi ortamlar vs haricinde dönen bir sürü gerizekalılık, şerefsiz bazı rütbelilerin aptal saptal işleri... Aha size müthiş yer Asker torunu, Kıbrıs Gazisi oğlu olarak yazıyorum bunları ha yanlış anlamayın

Bedelli askerlik konusunda hemen aynı muhabbetler devreye giriyor, tartışılanlardan bağımsız olarak bu konuya değinmek istedim. Hiç gereği yok Zaten sizler de o noktada birleşmiş ve bitirmişsiniz, tebrikler

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende pazartesi günü yatırıcam parayı
    inş kalan işlemler bi hafta sürmez
    böyle askerlik şubelerinin önünden geçenler yolu düşenler yoğunlukla ilgili bilgilerini yazarlarsa iyi olur
    kartalda ikamet ediyorum hangi şubeye gitmeliyim neresi boş olur

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhanarici18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle askerlik şubelerinin önünden geçenler yolu düşenler yoğunlukla ilgili bilgilerini yazarlarsa iyi olur
    Senin için cevap vereyim; randevusuz işlem yapılmıyor normalde o yüzden insanlar gece 3-4de gidip sıraya giriyorlar. Randevusu olanlar bitince yada o an yoksalar sıradan adam alıyorlar. Bazı şubelerde 1 memur sadece randevulu olanlara bakıp diğerleri sıradan alıyor(örneğin üsküdarda gece 3de sıraya giren insanlar vardı). Neresi boş olur konusuna gelince dün sabah şile sakinmiş denildiği için sabah 7.30da oraya gittiğimde önümde 5 kişi vardı. Akşam 15:00 gibi ancak sıra bana gelmişti ki arkamda 50 kişi daha vardı. Aslında sıra bana da gelmeyecekti de komutan baktı bitmeyecek kendisi de memurlar gibi işlem yapmaya başladı sağolsun. Randevu alabiliyorsan çevre illerde olmak kaydıyla randevu almaya çalış elinde hazır bulunsun ne olur ne olmaz. Randevusu olan adamın bile bir sonraki güne kaldığını gördüğüm için randevusu olmayanların şuan ki yoğunlukta pek bir şansı yok İstanbul için konuşuyorum tabi. Ben dün Bursadan randevu aldım her ihtimale karşı yetişmeseydi yarın Bursaya gidicektim. Dün şile belediye başkanı geldi ziyarete İstanbul için hafta sonu da askerlik şubeleri işlemlere devam edebilir vs dedi, doğruluk payı nedir ne değildir arayıp öğrenmek lazım.

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin için cevap vereyim; randevusuz işlem yapılmıyor normalde o yüzden insanlar gece 3-4de gidip sıraya giriyorlar. Randevusu olanlar bitince yada o an yoksalar sıradan adam alıyorlar. Bazı şubelerde 1 memur sadece randevulu olanlara bakıp diğerleri sıradan alıyor(örneğin üsküdarda gece 3de sıraya giren insanlar vardı). Neresi boş olur konusuna gelince dün sabah şile sakinmiş denildiği için sabah 7.30da oraya gittiğimde önümde 5 kişi vardı. Akşam 15:00 gibi ancak sıra bana gelmişti ki arkamda 50 kişi daha vardı. Aslında sıra bana da gelmeyecekti de komutan baktı bitmeyecek kendisi de memurlar gibi işlem yapmaya başladı sağolsun. Randevu alabiliyorsan çevre illerde olmak kaydıyla randevu almaya çalış elinde hazır bulunsun ne olur ne olmaz. Randevusu olan adamın bile bir sonraki güne kaldığını gördüğüm için randevusu olmayanların şuan ki yoğunlukta pek bir şansı yok İstanbul için konuşuyorum tabi. Ben dün Bursadan randevu aldım her ihtimale karşı yetişmeseydi yarın Bursaya gidicektim. Dün şile belediye başkanı geldi ziyarete İstanbul için hafta sonu da askerlik şubeleri işlemlere devam edebilir vs dedi, doğruluk payı nedir ne değildir arayıp öğrenmek lazım.
    randevu alamıyorum şu an adapazarı izmit yalova da dahil heryer dolu diyo
    e-devletten askerlik yoklama işlemlerini mi seçeceğiz

erdalss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar tamam hadi celp açıklanacak ama yine binlerce insan celp bekleyecek, para yatırma gtarihi bittikten sonra herkesi şu tarihte gideceksin diye tarihinin belli olma ihtimali yokmu bu işin bari 1 sene sonra olsada gideceğimiz tarihi bilsek ?
    masalla masalla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    randevu alamıyorum şu an adapazarı izmit yalova da dahil heryer dolu diyo
    e-devletten askerlik yoklama işlemlerini mi seçeceğiz
    ASAL Randevu Başvuru
    Seçeneklerde Bedelli başvurusunu kaldırdılar fakat "Askerliğe sevk işlemleri" seçeneği ile randevu alabilirsiniz. 30.10.2018 de Bursa Osmangazi şubesinde boş saatler mevcut. Gitmişken iskender de yersin mis ben dün kafaya koymuştum gitmeyi çok şükür hallettik. O stresi yaşamamak için randevu alın cebinizde dursun garanti olarak.
    Alıntı erdalss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tamam hadi celp açıklanacak ama yine binlerce insan celp bekleyecek, para yatırma gtarihi bittikten sonra herkesi şu tarihte gideceksin diye tarihinin belli olma ihtimali yokmu bu işin bari 1 sene sonra olsada gideceğimiz tarihi bilsek ?
    Celp tarihi neye göre sıralanıyor yaş, başvuru tarihi vs hiç bir şekilde netlik yok. İlk başvuran 88li insan beklerken son celpten 1 hafta önce başvuran daha genç biri gidebiliyor. Dua edip beklenilecek sanırım.

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aklınızda olsun halıcıoğlu sabah 5 e kadar dün işlem yaptı istanbullular için sölüyeyim çalışanlar kimsenin haberi yok diye yakınıyordu randevuya gerekte yok

uluckaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben geçen ay ödemeyi yaptım askerlik şubesine gidip başvuru yaptım. Sağlık muayenesi olayını bilmiyordum şimdi sağlık muayenesi olduktan sonra tekrar şubeye gitmem gerekir mi?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı uluckaban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen ay ödemeyi yaptım askerlik şubesine gidip başvuru yaptım. Sağlık muayenesi olayını bilmiyordum şimdi sağlık muayenesi olduktan sonra tekrar şubeye gitmem gerekir mi?
    bana da dememişlerdi, arkadaş uyarısı ile yoklama başvurusunu yaptım bugün de aile hekimimi burdakiyle değiştirdim, yarın sisteme düşer dedi doktor. sisteme düştükten sonra gidicem bakalım. genelde gerekmiyor diyorlar ama ben gelicek hafta bir sabah erkenden şubeye gidip garantiye alıcam işi, türkiye burası..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uluckaban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı soruyu şubede sordum. Gerek yok E-devlet üzerinden celp tarihini bekleyin yeterli dedi.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı soruyu şubede sordum. Gerek yok E-devlet üzerinden celp tarihini bekleyin yeterli dedi.
    Bana da şubede işlemlerimi yapan abi aynısını demişti, 3 Eylül'de
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde bir sorum var yarın parayı yatırıcam sonra şubeye gidicemde. Garip bir durum var ikametgah istanbul ama aile hekimi değişmemişim rizede kalmış. Ayın 25 ile 5’i aradındaki hekim değişikliğide 6’sında devreye giriyomuş. İlla kendi aile hekimimize gitmemiz mi lazım yoksa başka herhangi doktor halleder mi? Ona göre rizeye gidicem sağlık raporu için

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazartesi 29 Ekim, bankalar çalışmayacak ki ?

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde bir sorum var yarın parayı yatırıcam sonra şubeye gidicemde. Garip bir durum var ikametgah istanbul ama aile hekimi değişmemişim rizede kalmış. Ayın 25 ile 5’i aradındaki hekim değişikliğide 6’sında devreye giriyomuş. İlla kendi aile hekimimize gitmemiz mi lazım yoksa başka herhangi doktor halleder mi? Ona göre rizeye gidicem sağlık raporu için
    Aynı olay başıma geldi, hemen anlatayım nasıl çözüldüğünü. e-nabız uygulamasından hemen aile hekimi değişikliği talebinde bulun. Bu talep normalinde bir sonraki günün sabahı hekimin önüne düşüyor ancak bu ay sonu muhabbetinden dolayı göremeyecek. Doktora git, adamlar merkezi arayıp durumu açıklıyor ve sana bir form doldurtuyorlar. Bu formu merkeze gönderiyorlar ve merkezdeki adam hemen kaydını yeni aile sağlığı merkezine çekiyor.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı olay başıma geldi, hemen anlatayım nasıl çözüldüğünü. e-nabız uygulamasından hemen aile hekimi değişikliği talebinde bulun. Bu talep normalinde bir sonraki günün sabahı hekimin önüne düşüyor ancak bu ay sonu muhabbetinden dolayı göremeyecek. Doktora git, adamlar merkezi arayıp durumu açıklıyor ve sana bir form doldurtuyorlar. Bu formu merkeze gönderiyorlar ve merkezdeki adam hemen kaydını yeni aile sağlığı merkezine çekiyor.
    o zaman yarın parayı yatırıp e devletten yoklama yapiyim ordan yeni aile hekimime koşarım. sonrası zaten sakin bir askerlik şubesi kovalamak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler