User Tag List

Sayfa 19/66 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
1237 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: Bedelli Askerlik 2018

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muayene sistemi çalışıyor. Dövmelerden ve façadan sevk vericekti zor ikna ettim doktoru bunu da hallettik. Artık cekp beklicez her ay

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sıralama nasıl şimdi önce para sonra sağlık muayenesi mi yoksa askerlik şubesine mi gidicez
    Bide tuzla Gebze Sultanbeyli askerlik şubeleri nin yoğunlukları ne durumdadır giden gören var mı

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kayınço Samsun' da yaptı. 2 celp döneminde gitmişti. Feci öksürüyor. Bu dönemlerde gidene Allah kolaylık versin. Tabanlık ve termal içlik kesinlikle yanınızda götürün.

Orada tetanoz aşısı yapıyorlarmış, gitmeden tetanoz, grip aşısı, vitamin takviyesi vs varsa yaptırmakta fayda var. Silahlar pas içindeymiş.

Bu arada ben hastaneye sevk olmuştum, hastanede işlemlerimi tamamladım fakat evrağı askeriyeye teslim edemedim. Teslim etmek için de son gün 3 ekim midir?

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muayene sistemi çalışıyor. Dövmelerden ve façadan sevk vericekti zor ikna ettim doktoru bunu da hallettik. Artık cekp beklicez her ay
    vatanına göz dikeni ez oğul..
    imzasız..

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar benim aile hekimi samsunda gözüküyor ben ankaradayım kısıtlı gün var git gel problem olucak gibi aile hekimini acilen değiştirme yada devlet hastanesi özel hastana gibi yada farklı yollu nasıl muayene olurum.
    -_-_-_-

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim aile hekimi samsunda gözüküyor ben ankaradayım kısıtlı gün var git gel problem olucak gibi aile hekimini acilen değiştirme yada devlet hastanesi özel hastana gibi yada farklı yollu nasıl muayene olurum.
    Internetten cok rahat sekilde degistirebiliyorsun aile hekimini. E nabiz dan oluyor galiba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Internetten cok rahat sekilde degistirebiliyorsun aile hekimini. E nabiz dan oluyor galiba.
    5 kasım 23.59 da değişir diyor.
    -_-_-_-

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seçtiğiniz aile hekimine gidn ordan form doldurup aile sağlığı merkezi yada kızılaya yönlendiriyolar hemen değiştiriyolar sonra dönüp sağlık raporunu halledebilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhanarici18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sıralama nasıl şimdi önce para sonra sağlık muayenesi mi yoksa askerlik şubesine mi gidicez
    Bide tuzla Gebze Sultanbeyli askerlik şubeleri nin yoğunlukları ne durumdadır giden gören var mı

Normal sıralama önce para, sonra askerlik şubesi sonra muayene.
    1. E devletten başvurunu yap pdf dosyasından en az 2 tane çıktı al.
    2. Parayı yatır, dekontları al.
    3. Askerlik şubesine git. Şubede danışmada bir kağıt veriyolar onu imzalayıp, e devletten çıktı aldığın kağıdı imzalayıp bunları dekontlarla beraber teslim ediyosun. Kaşeleyip imzalayıp bir nüshasını sana veriyolar.
    4. Lisans mezunu değilsen, hala okuyosan ya da daha önce yoklaman hiç yapılmadıysa e devlete girip (bilgisayardan gir mobilden çıkmıyo) asal yoklama başvurusu yapıyosun. Daha önce yoklaman yapıldıysa gerek yok.
    5. Sağlık ocağına gidip kendi aile hekimine muayene ol. Sonucu sisteme otomatik ekleniyo bida askerlik şubesine gitmene gerek yok.
    6. En sonda daha önce yoklaman yapılmadıysa e devletten takip edebiliyosun süreci asal yoklama başvuru takipten.
    **Seat İbiza 1.4 Tdi**

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beni saglik ocagi saglik merkzine gonderdi. Oraya gittigimde herifler 5dkda gecirdi. Keske gelmeseydin netten de oluyodu dediler. O yuzden yazdim. Ertesi gunse direkt isleme gecti.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bhdr06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal sıralama önce para, sonra askerlik şubesi sonra muayene.
    1. E devletten başvurunu yap pdf dosyasından en az 2 tane çıktı al.
    2. Parayı yatır, dekontları al.
    3. Askerlik şubesine git. Şubede danışmada bir kağıt veriyolar onu imzalayıp, e devletten çıktı aldığın kağıdı imzalayıp bunları dekontlarla beraber teslim ediyosun. Kaşeleyip imzalayıp bir nüshasını sana veriyolar.
    4. Lisans mezunu değilsen, hala okuyosan ya da daha önce yoklaman hiç yapılmadıysa e devlete girip (bilgisayardan gir mobilden çıkmıyo) asal yoklama başvurusu yapıyosun. Daha önce yoklaman yapıldıysa gerek yok.
    5. Sağlık ocağına gidip kendi aile hekimine muayene ol. Sonucu sisteme otomatik ekleniyo bida askerlik şubesine gitmene gerek yok.
    6. En sonda daha önce yoklaman yapılmadıysa e devletten takip edebiliyosun süreci asal yoklama başvuru takipten.
    5. Madde den sonra sağlık muayenedesinde aile hekiminden geçemeyip hastaneye sevk edilirsen evrakları askerlik şubesine elden iletme mecburiyeti doğmuyor mu?

Birde bi bu yoklama muayenenin en son yapılma tarihi nedir bilen var mı?
    Dr.Ecu

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dekontu askerlik şubesine teslim etmenin son günü 3 kasım. Yoklama ve muayenenin son günü yok. E devlette bakanlığın açıklamasında yazıyor zaten.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dekontu askerlik şubesine teslim etmenin son günü 3 kasım. Yoklama ve muayenenin son günü yok. E devlette bakanlığın açıklamasında yazıyor zaten.
    yoklama ve muayenenin nasıl süresi olmaz.Acaba celp tarihi belli olunca mı son muayene tarihi belli oluyor.

Askerlik şubesinden verilen evrakta şöyle diyor

Madde 2 : Yasa kapsamında 03 Kasım 2018 (dahil) tarihine kadar başvurusu kabul edilenlerin;hangi celp döneminde silah altına alınacakları,temel askerlik hizmetini yerine getirmek üzere sevk edilecekleri eğitim birlikleri,yoklama kaydı bulunmayanların yoklamalarını yaptırmaları gereken tarih Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve ulusal yayın yapan radyo ve televizyon kanalları ile asal.msb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.Yapılacak duyuru 1111 sayılı Askerlik Kanununun 25 ve 45'inci maddeleri gereği yükümlülere tebliği mahiyetindedir.
    Dr.Ecu

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5. Madde den sonra sağlık muayenedesinde aile hekiminden geçemeyip hastaneye sevk edilirsen evrakları askerlik şubesine elden iletme mecburiyeti doğmuyor mu?

Birde bi bu yoklama muayenenin en son yapılma tarihi nedir bilen var mı?
    Evet evrakları elden teslim etmen gerekiyor.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beni de hastaneye sevk ettiler, muayene oldum. Belgeyi askerlik şubesine teslim edeceğim fakat aşırı kalabalıktı askerlik şubesi randevu al gel dediler şimdi de internette bedelli askerlik işlemleri için randevu alınmasına gerek yok gibi bir ibare var. Bütün askerlik şubeleri 24 saat çalışıyor mu bilgisi olan var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni saglik ocagi saglik merkzine gonderdi. Oraya gittigimde herifler 5dkda gecirdi. Keske gelmeseydin netten de oluyodu dediler. O yuzden yazdim. Ertesi gunse direkt isleme gecti.
    Askerlik şubesine gittim sordum. Önce başvuru işlemleri daha sonra muayene işlemi şimdi onla vakit kaybetme dedi.

Parayı yatırıp gittiğimde tekrar teyit ettiririm zaten.
    -_-_-_-

olivera7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 kasim sonrasi butun sevkleri aciklicak diye okuyorum ama bir bilgisi olan var mi ?

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün kütüğüm Ankara dışında Çorum’da başvurumu yaptım bende.
    1) parayı bankaya yatırdım.
    2) dekont ve edevlet’ten aldığım çıktıyla beraber askerlik şubesine gittim, evrak imzaladım, bir nüshasını bana verdi, işlemleri memur halletti, en son şube yüzbaşısı vardı ona imzalattırdı, askerlik şubesiyle işin kalmadı dedi.
    3) imzaladığım evrağın bir nüshasını bana verip, edevlet üzerinden yapmam gereken işlerin olduğu bir kağıt verdi, bunları yapıp aile hekimine gidip muayene olacaksın ve işlemlerin bitecek dedi.
    4) edevlet üzerinden belge doldurma, fotoğraf yükleme, vs. işlerini hallettim, bir tek aile hekimine gidp muayene olma işim kaldı.

Yalnız bende şöyel bir şey çıktı; belge doldururken celp dönemi seçme bölümü vardı, “kasım, şubat, mayıs, ağustos” olarak sırayla celp dönemi seçme seçeneği vardı, bende uygun olan zamanları sıralayıp işaretledim.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrexc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün kütüğüm Ankara dışında Çorum’da başvurumu yaptım bende.
    1) parayı bankaya yatırdım.
    2) dekont ve edevlet’ten aldığım çıktıyla beraber askerlik şubesine gittim, evrak imzaladım, bir nüshasını bana verdi, işlemleri memur halletti, en son şube yüzbaşısı vardı ona imzalattırdı, askerlik şubesiyle işin kalmadı dedi.
    3) imzaladığım evrağın bir nüshasını bana verip, edevlet üzerinden yapmam gereken işlerin olduğu bir kağıt verdi, bunları yapıp aile hekimine gidip muayene olacaksın ve işlemlerin bitecek dedi.
    4) edevlet üzerinden belge doldurma, fotoğraf yükleme, vs. işlerini hallettim, bir tek aile hekimine gidp muayene olma işim kaldı.

Yalnız bende şöyel bir şey çıktı; belge doldururken celp dönemi seçme bölümü vardı, “kasım, şubat, mayıs, ağustos” olarak sırayla celp dönemi seçme seçeneği vardı, bende uygun olan zamanları sıralayıp işaretledim.

Bende bu şekilde yaptım, fakat bana böyle bir şey söylemediler veya kağıtta vermediler, celp dönemlerini takip et dedi, ilk 3 celp çıkmadı, daha yeni yoklamamı yaptım e-devletten gidip aile hekimine muayene olacağım. Sırf yoklamam yok diye ilk 3 celbe giremedim sanırım.

Burda bir soru işareti var. TSK nın akış şemasında, celp belli olduktan sonra yoklama vs işlemlerini yapacaksın yazıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler