User Tag List

Sayfa 25/66 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
1237 sonuçtan 457 ile 475 arası

Konu: Bedelli Askerlik 2018

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21 gün kalkmaz

Diyelim kalktı , dava açar maddi manevi kaybımi ararim .
    Ben yandım herkes yansın modeli mi
    ilk 3 celp pilot uygulamaydı, başarılı olunamadı o yüzden 21 günü kaldırıyoruz derler geçerler. Bu memlekette kim hakkını kazanmış ki sen dava açıp hakkını arıycan

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk 3 celp pilot uygulamaydı, başarılı olunamadı o yüzden 21 günü kaldırıyoruz derler geçerler. Bu memlekette kim hakkını kazanmış ki sen dava açıp hakkını arıycan
    Herkes yansından ziyade ilk gidenlerin ciddi hakkı yenmiş oluyor. Bende kaldırılabileceğini veya bir miktar fazladan ücret ile çözme yoluna gideceklerini düşünüyorum. Bunların hiçbiri olmazsa kalan 400-500 bin kişinin celp tarihlerinin tek seferde ilan edilmesi en mantıklı davranış olur.

Diğer yandan devlete dava açıp sonuca ulaşmak ve kazanan taraf olmak biraz zor...

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    E-Devlette bu şekilde görünenler var.

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bütün işlemleri hallettim,bende böyle görülüyor...

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Savunma bakanı en geç aralık ayında celb tarihlerini ve yerlerini açıklayacağız demiş.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi allah için bilgi kirliliği yapma , bir önceki sayfa 4.celp açıklandı sana çıkmamış dedin her yerde açıklanıp açıklanmadığına baktım...

Bu attığın SS'de işlemlerini tamamlamış herkeste görünen ekran ... Bu şekilde görünenler var değil , herkeste bu şekilde görünüyor zaten.Yeni değişmiş yada başkalarına yeni gelmiş bir ekran değil

DenizKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Milli Savunma Bakanı Akar yaptığı açıklamada "Şu anda işlemlerini tamamlayan 633 bin 844 gencimiz, vatandaşımızın müracaatlarını tamamladılar, paralarını yatırdılar ve eğitim konusunda da planlamaya dahil edildiler. Bununla ilgili hem eğitim tarihleri hem de eğitim yapacakları yerlerin belirlenmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu ayın sonunda, en geç aralık ayının başında bunlar tamamen açıklanacak.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yanmadım ki aksine çok keyif aldım . Aynı tayfa aynı bölükte bir 20 daha yaparım

Ben yandım değil mevzu bana giren herkese gircek maddi anlamda , maneviyat katmıyorum bile

Ayrıca kanun da değişiklik maddesi yok bu şekilde değiştirmeleri zaten imkansız he değiştirdiler diyelim . Sonu ne olursa olsun acarim dava isterlerse vatan haini ilan etsinler . Assagi kasımpaşa yani
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı sana, senin 21 günlük maliyetini hesaplayalim üstünü geri verelim derler, bir fatura çıkarırlar. Dersin ki dubaide kral dairesinde mi kaldım üste ne kadar borcun çıkar düşün.
    Hesaplasınlar kanki ,
    benim askeriye gitmeden önce yaptığım alışveriş
    Askeriyede harcadiklarim
    1 maaş
    Döndüğümde olan odemelerimin gecikmesi (daha önce hiç gecikme yok )
    Ayrıca ben askerdeyken dedemin vefatı benim son vazifemi yerine getiremem gibi bissürü şey var

Savaş istiyorlarsa gelsinler sıkıntı yok
    Livestrong

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Hesaplasınlar kanki ,
    benim askeriye gitmeden önce yaptığım alışveriş
    Askeriyede harcadiklarim
    1 maaş
    Döndüğümde olan odemelerimin gecikmesi (daha önce hiç gecikme yok )
    Ayrıca ben askerdeyken dedemin vefatı benim son vazifemi yerine getiremem gibi bissürü şey var

Savaş istiyorlarsa gelsinler sıkıntı yok
    Valla geçmiş olsun hacı, biz hala beklemece.

Ama şöyle bişey var,

1 maaş, dedenin vefatı (Allah rahmet eylesin bu arada size sabırlar dilerim) üzerinden ancak bişeyler iddia edebilirsin.

Askeriyede harcadığını zaten dışarda da yicektin derler en basiti, don atlet mevzuunda da veriyoruz der geçer borçlu çıkartır devlet her türlü
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    21 gün de biter mi bilader allah kurtarsın şimdiden. Atarsa 226
    06 SS 0006

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla geçmiş olsun hacı, biz hala beklemece.

Ama şöyle bişey var,

1 maaş, dedenin vefatı (Allah rahmet eylesin bu arada size sabırlar dilerim) üzerinden ancak bişeyler iddia edebilirsin.

Askeriyede harcadığını zaten dışarda da yicektin derler en basiti, don atlet mevzuunda da veriyoruz der geçer borçlu çıkartır devlet her türlü
    Sağol kanki dostlar sağolsun

Orası öyle doğru söylüyorsun , anlatmak istediğim aslında kılıfına uydursalar bile ben dava acarım maksad ibnelik olsun

Keşke bugün kaldirsalar.. cok insan boş boş bekliyor . Gidip yapmaktan çok beklemesi daha zor
    Livestrong

Burak E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağol kanki dostlar sağolsun

Orası öyle doğru söylüyorsun , anlatmak istediğim aslında kılıfına uydursalar bile ben dava acarım maksad ibnelik olsun

Keşke bugün kaldirsalar.. cok insan boş boş bekliyor . Gidip yapmaktan çok beklemesi daha zor
    ben bekliyorum resmen boş boş cıksada gidip gelsem heme işime gücüme baksam diye samet abi
    Alıntı s2k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bas bas platin meme yapmış olabilir, bizim mahmut abinin başına gelmişti bi yarım saat 1-2-3 kesicide gittik düzeldi.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    37 celp varmis subat 2020ye kadar surecekmis daha sacma bir sey duymadim. Millet bir an once bu durum cozulsun diye verdi zaten paralari.
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 milyona yakın başvuru olmuş , 2020 normal gibi
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok saçma iş oldu hakaten. İlk 2 3 celpte çıksa da gitsek bir an önce. Zaten 1 - 1 buçuk yıl sonrasına celbi çıkan adam hali hazırda çalışmıyorsa bedelli yapmasının bir anlamı olmayacak. Zaten iş bulamaz bu halde sonuçta kimse 1 sene sonra 21 gün askere gidecek adamı almak istemez. Gider 5.5 ay gelir parasını da geri alır. İş değiştirmeyi düşünen insana da engel oldular. Ben zaten çalışıyorum iş değiştirmeyi düşünmüyorum 1 sene sonra yada 1 ay sonra gitmem arasında bir farkı olmaz benim için ama herkes benim kadar şanslı olmayabilir.
    Bundan önceki iki bedelli de katılım çok daha az olmasına rağmen eğitim şartı yoktu. Şimdi tarihin en yüksek kapsamlı (25 yaş-15 bin) bedellisini çıkarıp toplam 40 celp dönemi ve 2 yılda bunca insanı 21 gün zorunlu eğitime almak en hafif tabirle işgüzarlık.
    Everyday I ** çapuling...

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bu tek tip askerlikten haberi olan varmı kısa dönemim diye bedelli yapmadık. Tek tipe çevirirlerse benim işler sarpa sarıyor. Şimdi tecili bozsam şubata yetiştirirlermi diyeceğim ama tamamen bu boşlukla alakalı olabilir. Ne yapayım bozdurayım mı tecili ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onamdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok saçma iş oldu hakaten. İlk 2 3 celpte çıksa da gitsek bir an önce. Zaten 1 - 1 buçuk yıl sonrasına celbi çıkan adam hali hazırda çalışmıyorsa bedelli yapmasının bir anlamı olmayacak. Zaten iş bulamaz bu halde sonuçta kimse 1 sene sonra 21 gün askere gidecek adamı almak istemez. Gider 5.5 ay gelir parasını da geri alır. İş değiştirmeyi düşünen insana da engel oldular. Ben zaten çalışıyorum iş değiştirmeyi düşünmüyorum 1 sene sonra yada 1 ay sonra gitmem arasında bir farkı olmaz benim için ama herkes benim kadar şanslı olmayabilir.
    Bundan önceki iki bedelli de katılım çok daha az olmasına rağmen eğitim şartı yoktu. Şimdi tarihin en yüksek kapsamlı (25 yaş-15 bin) bedellisini çıkarıp toplam 40 celp dönemi ve 2 yılda bunca insanı 21 gün zorunlu eğitime almak en hafif tabirle işgüzarlık.
    Daha öncekilerin bedeli daha yüksekti, katılım düşüktü, şu an bedel herkesin ödeyebileceği seviyede olduğu için çok fazla katılım oldu.
    Tarihi belli olmadan, belirsizlik içerisinde yaşanan bir durum olsaydı eğer söyledikleriniz de haklılık payı biraz daha fazla olurdu, ama 15gün içerisinde herkesin celp dönemi belirlenecek, istediğiniz gibi program yapabileceksiniz.

Askerlik yükü sırtınızdan öyle yada böyle alınıyor, bedelli çıkmasaydı kaçak olarak çalışmaya/okumaya/yaşamaya mı devam etmek isterdiniz?

Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu tek tip askerlikten haberi olan varmı kısa dönemim diye bedelli yapmadık. Tek tipe çevirirlerse benim işler sarpa sarıyor. Şimdi tecili bozsam şubata yetiştirirlermi diyeceğim ama tamamen bu boşlukla alakalı olabilir. Ne yapayım bozdurayım mı tecili ?
    Bir arkadaşım kısa dönem olmasına rağmen 12 ay olarak askere almışlar, bedelli sayısı fazla olduğu için kısa dönemlere 12 ay çıkma oranı bu aralar biraz daha yüksek sanırım.

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha öncekilerin bedeli daha yüksekti, katılım düşüktü, şu an bedel herkesin ödeyebileceği seviyede olduğu için çok fazla katılım oldu.
    Tarihi belli olmadan, belirsizlik içerisinde yaşanan bir durum olsaydı eğer söyledikleriniz de haklılık payı biraz daha fazla olurdu, ama 15gün içerisinde herkesin celp dönemi belirlenecek, istediğiniz gibi program yapabileceksiniz.

Askerlik yükü sırtınızdan öyle yada böyle alınıyor, bedelli çıkmasaydı kaçak olarak çalışmaya/okumaya/yaşamaya mı devam etmek isterdiniz?

Bir arkadaşım kısa dönem olmasına rağmen 12 ay olarak askere almışlar, bedelli sayısı fazla olduğu için kısa dönemlere 12 ay çıkma oranı bu aralar biraz daha yüksek sanırım.
    12 aydan kastımız astek mi ? Normal bir 12 ayı bu bünye kaldıramaz hocam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler