User Tag List

Sayfa 38/66 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon
1237 sonuçtan 704 ile 722 arası

Konu: Bedelli Askerlik 2018

FK.Sub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben mi yapayım
    seni her gün darlamazsam ne olayım.....

Mert Safa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haziran / Amasya olarak bende varım

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amasya 15. Piyade eğitim tugayı
    Iki tane alay şeklinde
    12 ve 22. Alay

12. Alay nispeten 22 e daha rahat tek katli bölükler mevcut , bu sebeple koğuşlar 48 kişilik

22. Alayda ise çok katli bina yapısı mevcut 84 kişilik koğuşlar mevcut

Her iki alay da eğitim alanlarına uzaklıkları aynı denilcek seviye 1.5 km falan

Her bölüğün yakınlarında kantin mevcut

Her gün duş imkanı bütün bölüklerin içinde mevcut

Yemekhane özel şirket tarafından idari ediliyor
    Ayrıca lahmacun ve pide salonları da tugay içinde mevcut . Kantin araçları belirli saatler de sabah öğle akşam geliyor satış da yapıyorlar

Heryerde kredi kartı geçiyor , nakit ise otomat kartı ve içinde para yüklenilmesi için lazım olucak 100 lira yeter oda bozuk olsun 10 tl 20 tl şeklinde

Eğitim olarak 22. Alay 12 e göre biraz daha sıkıdır . En azından bizim arkadaşlarla konustuklarimiz o yönde .

Amasya hava olarak insanı çarpan bir havası yok gayet temiz bir hava mevcut . Tugayın 4 tarafı da dağ kış sonbahar ilk bahar mutlaka içlik alınmalı .

Aklınıza takılanlara ek yaparım yoruldum yazmaktan
    Merhaba, 29 aralıkta gidiyorum kısmetse, okuduğum kadarıyla yemeklerden ötürü rahatsızlık geçirenler falan olmuş, sizde durumlar nasıldı?

birde komutanların tutumu nasıldı

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VW-Freaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen 27b 24 üne kadar teslim olmamız gerekiyor sanırım
    haberleşelim şansıma arkadaşımla aynı yer aynı gün çıktı

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Benim zamanında Amasya'da sinema bile vardı Sanırım şimdi yok. Çavuş talimgahı olduğu için bizim zamanızda gayet iyiydi. Uzun dönem Amasya olarak zaman kaybı ama kısa gidecekler için sorun değil.

Batu-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadaşlar, Kütahya Hava Er Eğitim Tugaylığında askerlik yapacak olan arkadaşlar için yazıyorum.

7 Ekim gibi kütahyaya indim ki zaten 2 sene orada okumuştum ve ne tarz bi havayla karşılacağımı iyi biliyordum o yüzden tedbirli gittim. 8 Ekim Pazartesi günü 15:30'da askeriyenin önünde sıra olduk ki sıra inanılmaz derece uzun ve çabuk ilerliyordu ama biz içerideki asıl kalabalığı bilmiyorduk. Askeriyenin içerisine girdik ve tüm işlemlerimiz 22:30-23:00 gibi bitti. O gün akşamı biz bölük olarak 2. bölüktük yani CEHENNEM BÖLÜĞÜ (Neden cehennem bölüğü denildiğini de yazacağım), Astsubayı Yusuf Çiçek (Ocak ayı itibariyle Özel Kuvvetler de görev alacak). Subayımız Sefa komutandı ama soyismini hatırlamıyorum. Biz tabii bölüğe girince mülakat ve tanınmak ve işlemler kolay olsun diye yaka numaraları verdiler. Tabii o işlemleri de halledince 12 civarı işimiz bitti. Yat iştiması alındıktan sonra da yataklara geçtik eşyaları yerleştirme vs halledip yattık. Sabah herkes 04:30-40 gibi kalktı ki muhakkak her gün sakal traşınızı olun beyler ihmal etmeyin eğer ki ihmal ederseniz ceza yeme şansınız var komutanlar arada bi kontrol ediyordu çünkü bizi eğer ki kesilmediyse yemekhaneye yazıyorlardı. İç çamaşır olarak yeşil almanıza gerek yok istediğiniz don atlet ile gidebilirsiniz ama içiniz hiç bi şekilde gözükmemesi gerekiyor. Size 2 adet slip don, 1 adet çorap, 1 adet traş bıçağı, 1 adet tshirt ve 1 adette şampuan veriyorlar. Muhakkak slikon bi taban alın. Ben 44 giyiyordum 43 aldım ve keçe almama rağmen topuklarım ve parmaklarım su toplamıştı. İlaç götürecekseniz yanınızda ağrı kesici, antibiyotik, grip ilacı, vitamin ilacı vb şeyleri alın ve çantanızda muhakkak saklayın çünkü girişte o hengamede o sıra çok uzuyor ve işlemleriniz çok uzar ve dinlenemezsiniz. Sivil hat serbest içeride ama tuşlu telefon olmak zorunda eğer ki akıllı telefon taşır ve yakalatırsanız +20 gün uzuyor haberiniz olsun ve ben oradayken sanırım bi kaç kişinin ki uzamıştı (Komutanın söylediğine göre).
    Mantar kreminizi muhakkak alın nemlendirici vs ve kesinlikle yeni gidecek olan arkadaşlar için söylüyorum kütahyanın soğuğu çok başka hele ki batı vs yerlerden gelen insanlar için çok zor olur içlik vs muhakkak yanınızda olsun ve onsuz adım dahi atmayın. 1. hafta çok zorlu geçebilir çünkü herkesin evinden uzak kalması ortamı bilmemesi ve ne gibi şeyler yaşayacağı gibi şeyler olucak ve herkesin canı sıkılıcak çünkü içeride 1 adet ergazinosu var bir kaç adet kantin var. Ergazinosun da playstation vs var 1Tl=15dk Pes falan oynayabilirsiniz most wanted vs var g25 direksiyon da mevcut. Kütahyanın yemekleri inanılmaz derece de kötü o yüzden biz girdiğimiz de ilk 3 gün güzeldi geri günlerin hepsi kötüydü. Yemiyorduk biz de kantinden tost vs yiyorduk. Yanınız da nakit para olarak sadece bozuk para taşıyın 1TL falan. İçeride hiç bir şekilde para geçmiyor. Kartla alış-veriş yapıyorsunuz. Ortalama 800TL-1000TL gider. Sigara ıvır zıvır işleri mevcut içeride ben sigara içtiğim için bu parayı buluyo çünkü yemekte yiyemiyorsun yemekhanede inanılmaz derece kötü ve kokuyor. 1 hafta evet zor geçicek ama bir kaç gün birilerinin aşıları mülakatları tamamlanmamış evrakları vs sürebilir tam emin değilim. Eğitim olarak da yat, kalk, sağa-sola-arkaya dön, şınav, mekik ve koşma tabii biz ördek yürüyüşü falan da yaptık bir kaç arkadaşın yüzünden. İştimalara kesinlikle özen gösterin geç kalmayın yoksa işleriniz uzun sürer molalarınız vs. 2. Hafta Silah tutma silahla atış vs yapılıyor. 3 hafta da yemin töreni için prova oluyor. Tuvalet duş temizliği de Akşam iştimasında seçiliyor yani yat iştimasında. Dönüş için size para da veriliyor. 1 kere nöbet tutuyorsunuz 1 veya 2 kere de anayemekhaneye gidiyorsunuz ki gitmeyin 10.000 adet konserve açıyorsunuz. Gitmemek için biz katıldıktan sonra 1 kere veya 2 kere gittik diyin yeri de 2.bölükte yapıcaklar için yemekhanenin hemen arkasında aynı binadalar. Eğitim sadece haftaiçi spor sadece cumartesi sabah-öğlen o kadar 1,5 gün istiratiniz mevcut pazar da dahil buna. Sadece iştimalara katılıp dağılıyosunuz o kadar. Hava şartları biz dönerken sabah 0-2 derece arasında değişiyodu ve hafif bi kar yağmıştı o yüzden belki eğitimlerinizi çok sık tutmayabilirler. Yalandan yere cimer'e yazmayın çünkü tugaya gidiyor ve subay ertesi gün bunu söylüyor gerçekten bi şikayetiniz bi durumunuz varsa bunu subaya muhakkak bildirin. Eğitim ve Spordan kaçmak isteyenler için viziteye yani hastaneye gidip ayağım su topladı vb gibi şeyler söyleyip 5-6 gün istirahat alabilirler ama terlik almasınlar çünkü havalar çok soğuk.

Batu-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Cehennem bölüğü denilmesi Normal uzun dönem askerlere zor bi eğitim ve yemin törenlerinde aldıkları birincilikten ötürü cehennem bölüğü diye geçiyor. Yani kısaca ilk 4 bölüğe düşmeyin. Düştüyseniz de zor geçer. Günler çok uzunmuş gibi gelebilir ki sabah 4 akşam 10-11 yatak ki bu normal. Sıcak su akşam 7den sonra geliyor. 6 diyorlar ama 7 garanti gelmiş oluyor ısınması vs. Onun dışında kimseyle kavga etmeyin gidene kadar ayıya dayı diyin. Çok zor değil açıkcası bir kere yemekhaneye gidin aradan çıkartın ve bu eğitim istirahatini muhakkak 2. haftanın başında alın 1.hafta almayın bi işe yaramaz. 2. hafta alırsanız 1. hafta yaşadıklarınızı atlatırsınız dinlenirsiniz pek bişeye katılmaz seyirci kalırsınız. Bir rahatsızlığınız varsa muhakkak söyleyin. Yemekhaneye girdiğiniz de yemek dağıtıcısı olun ve aralarda tuvalet temizliğine kaçın bu işinizi rahatlatır ve tuvalet temizliğine çok kişi karışmaz çok boş durmamaya çalışın. Çalışmak istemiyorsanız da göz önünde çok bulunmayın çünkü muhakkak iş kitliyorlar. Yemekhane de bulaşıkçı olarak iş yapmayın çok sıkıntılı ve zor. Sabah 5:00 gibi uyanırsınız 10-20dk aşağıda hazır olursunuz akşam 8-9 full tempo devam edersiniz bunu bilin ona göre işinizi çakallığınızı ayarlarsınız. Bizim dönemimiz kütahyanın ilk bedellisiydi şimdi gidecek olanlar 2. bedelli o yüzden ne yapacaklarını ne yapmaları gerektiklerini biliyorlar ama biz giderken de kasım başı gibi normal uzun dönemlerin geleceğini söylemişlerdi nasıl olacak bilmiyorum o konu hakkında. Silah sök tak olaylarına dikkat edin pimlerini kaybetmeyin silah size zimmetli çünkü bunun için de her pim +40 gün demek. Kavga gürültü çıkartmayın askerliğinizi iyi şekilde bitirip gelin.

Spor ayakkabınızı vs götürün yanınızda çünkü haftasonu spor da lazım olucak. 1 adet terliğiniz olsun bölük içinde dolanmak için ve duş için. 1 adette pide salonu var beyler ama inanılmaz derece de kuyruk olur siparişlerinizi arayarak sabahtan rezerve ettirin yoksa oraya gittiğiniz de çok beklersiniz bilginiz olsun.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar,

Sormak istediğiniz bi soru olursa pm atabilirsiniz.

Şimdiden hayırlı teskereler.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 29 aralıkta gidiyorum kısmetse, okuduğum kadarıyla yemeklerden ötürü rahatsızlık geçirenler falan olmuş, sizde durumlar nasıldı?

Evet yemekler ile ilgili sıkıntılar oldu iki kere tutanak ve 20 bin tl de ceza kesildi bizim gözümüzün önünde .
    5300 kişi sabah öğle akşam yemek çıkan bir yerde aslında çokta düşünmeye gerek yok

Şahsım adına 14 gün boyunca pide ve lahmacun yedim . Ama yemekhane den yiyen arkadaşlarda oldu biraz migde meselesi sanırım

Komutanlar asteğmen ve kısa dönem erlerdi bizde hala konuşuyoruz çok iyiydiler
    Livestrong

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baskan aynı yer , aynı tarih. özelden numaranı yazda tanışalım gidince görüşürüz
    @fthdrn @01ayk01 aynı şekilde benim de aynı yer aynı tarih. MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/ANKARA MAMAK Sevk Tarihi: 24/08/2019. Haberleşelim mutlaka PM.

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İlk dönem bedelliydim ben 12.alay 4.bölükte yemekler yenilmeyecek gibi değildi. Bazı günler güzel bile denilebilir.

Komutan tutumu 1. Celp olmamızdan dolayı çok iyiydi. Hatta dışarıda kavga sebebi olacak şeyler bile anlayışla karşılandı. Eğitim olarak aşırı bir durum yoktu. Son 2 günde yat kalk eğitimi yaptık denetim yüzünden. Sürünme vs yoktu hiç

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Askercell-i nerden temin edebiliriz?

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @fthdrn @01ayk01 aynı şekilde benim de aynı yer aynı tarih. MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/ANKARA MAMAK Sevk Tarihi: 24/08/2019. Haberleşelim mutlaka PM.
    İmpala ile gidelim şeklimiz olur
    Pm atıyorum

agresive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    balıkesire düşen yok mu?

BKM.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/BALIKESİR MERKEZ
    Sevk Tarihi Sevk Başlangıç Sevk Bitiş
    22/12/2018 07/12/2018 22/12/2018
    Ne olmuş büyük adam olamadıysak. Hayallerimizi satmadık ya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Askercell-i nerden temin edebiliriz?
    turkcellerde var diye biliyorum

GEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Var, ben varım Aynı celp döneminde gidiyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı agresive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    balıkesire düşen yok mu?

Zamanında düşmüştüm, güzel mekandır, soğuk olur az biraz o kadar, Türkiye'nin en büyük 2. yeri diye biliyorum.
    Ayrıca sürgün yeri, rdm/devre kaybı ne ararsan mevcut

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    29 Aralık - İskenderun. Var mı başka bahriye
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı agresive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    balıkesire düşen yok mu?

7 ekimde gidip 27 Ekimde geldim .

Kantin binanın yanı . Yemekhane 2 tane var 400 er kişilik. Hamam ve Çamaşırhane ile Yatakhane arası yürüyerek. 5-8 dk arası. Koğuşlar 30 kişilik. 2 tane eğitim alanı var bir tanesi 800 metre mesafede bir tanesi 1 KM yakın bir mesafede ve yokuş yukarı çıkılıyor. Bizim komutanlar Astek idi sorun yaşamadık. Şimdi Teğmenler geldi eğitim biraz daha disiplinli olabilir. Havası sert komutanları mert dir

Yemekleri nispeten kötü bütün kışlaya aynı yemek geliyor. Milli savunma Üniversite kısmı hariç. ortalama 2 bin kişiye aynı yemek geliyor kalite vs beklemeyin. yemek maliyeti günlük 24 tl öğün başına 8 tl. Sadece büyük kantinde tost lahmacın pizza var iyi sıra beklersiniz. Çavuşlar vs çok ilişmiyor zaten

Hamam sırası olabilir 60 tane kabin var. Revirdeki Albay çok asabi Çarşamba öğleden sonra Cumartesi öğleden ve Pazar ziyaretçi günleridir.
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Foruma yazmıyor ama İskenderun denilince Muştu abi aklıma geliyor.en fazla 10 gün durmuştuAha da konusu hepsini okumak istemeyen 40 sayfadan başlıyor
    http://www.techturkey.com/forum/sohb...asker_-40.html

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler