User Tag List

Sayfa 46/66 ÝlkÝlk ... 36444546474856 ... SonSon
1237 sonuçtan 856 ile 874 arasý

Konu: Bedelli Askerlik 2018

Eyüp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    54
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyunluk bizim kantinde yeþildi ve 10liraydý,gün içerisindede farklý bir renk görünce çýkarttýrýyordu astekler

MBuðra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    34-17
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Arda_7 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bende burdur Ã* gtcem 6 nisan 17b 3 tirt piyade olarak. Nasildi hocam bilgi verirmisin tuvaletler duÅŸ olayı Vs
    Alýntý Grimlord Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Haftaya pazartesi teslim oluyorum, dönünce yazarım
    Ben 2/5'teydim, şansıma komutanlar çok iyi ve ilgililerdi. Zaten çoğunlukla çavuş, onbaşılarla ve azteklerle muhatapsınız, öyle herhangi bir saygısızlık vs. olmadı.

Ancak fiziksel ortam biraz sıkıntılı. Onlar da bu durumun farkındalar ancak ellerinden hiçbişey gelmiyor ne yazık ki.

Nisan'da gidecek arkadaş bir tık daha şanslı, çünkü kış vakti yatakhane de camı açsan soğuktan hasta oluyorsun, açmasan havasızlıktan boğuluyorsun.

Duş alma olayı haftada 2 kere bölükçe, diğer zamanlarda her sabah 5'te ihtiyaç banyosu mevcut. Ben bi kere bölükçe gittim, banyonun yerini öğrendikten sonra hep sabahları yaptım duşu.

Hijyen olayı biraz sıkıntılı. Toplu halde yaşandığından birisi hasta olunca kalan herkes hasta oluyor maalesef.

Yanınızda bi paket majezik ve nurofen götürün. Nizamiyeye girişte üstünüzü aramıyorlar. Koyun cebinizde kalsın. Dolabınızda bırakmayın diğer zamanlarda da.

öğlen ve akşam öğünleri çok iyiydi. Her gün van kahvaltısı yapan adam değilim ama sabahları kahvaltılar biraz yavan kalıyor sadece.

Zorlayıcı eğitimler yok, sağa dön sola dön uygun adım marş vs. hep. Askerliğin yarısı zaten ayakta dikilip beklemekle geçiyor.

Yıl sonu olduğundan dolayı ihale yapımı beklenildiğinden kantinler bomboştu bizde. Arada sırada bi kaç paket malzeme geliyor, gelir gelmez bitiyordu. Sigara her daim mevcut ancak.

Ben akıllı telefon götürmedim, bence riske gerek yok. Tuşlu telefona sivil hattınızı takın geçin. Askercell vs. hiç uğraşmayın, para bayılmayın. Gereksiz.

İçeride çay-kahve otomatları var. Yekta abinin tavsiyesiyle baya bi bozukluk götürmüştüm ama ihale muhabbetine onlarında bakımı yapılmadı baya uzun süre bizde. En son toz kahve için bile adam kesecek hale gelmiştim Siz yine de götürün ama belki değişmiştir.

Çoğu şeyi içeride ihtiyaç kantininden temin edebiliyorsunuz zaten, boşu boşuna yük etmeyin kendinize. Boyunluk, bere vs. dışarıdan alınınca bazen renkler farklı oluyor. Farklı renklere müsahama göstermiyorlar. İçeriden alırsınız onları, 5 tl zaten tanesi.

Tuvalet kağıdı götürmeyi unutmayın. 2-3 rulo yeterlidir.

Şu an aklıma başka bişey gelmiyor ama varsa başka sorunuz cevaplarım
    "Korkmadýk, savaþtýk"

MBuðra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    34-17
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende burdur à gtcem 6 nisan 17b 3 tirt piyade olarak. Nasildi hocam bilgi verirmisin tuvaletler duþ olayi Vs
    Haftaya pazartesi teslim oluyorum, dönünce yazarim
    Bende burdur à gtcem 6 nisan 17b 3 tirt piyade olarak. Nasildi hocam bilgi verirmisin tuvaletler duþ olayi Vs
    Haftaya pazartesi teslim oluyorum, dönünce yazarim
    Ben 2/5'teydim, sansima komutanlar çok iyi ve ilgililerdi. Zaten cogunlukla cavus, onbasi ve azteklerle muhatapsiniz, her iki tarafli herhangi bir sorun, saygisizlik vs. olmadi bizde

Ancak fiziksel ortam biraz sikintili. Onlar da bu durumun farkindalar ancak ellerinden hicbisey gelmiyor ne yazik ki.

Nisan'da gidecek arkadas bir tik daha sansli, cunku kis vakti yatakhane de cami acsan soguktan hasta oluyorsun, acmasan havasizliktan boguluyorsun.

Dus alma olayi haftada 2 kere bolukce, diger zamanlarda her sabah 5'te ihtiyac banyosu mevcut. Ben bi kere bölükce gittim, banyonun yerini ögrendikten sonra hep sabahlari yaptim dusu.

Hijyen olayi biraz sikintili. Toplu halde yasandigindan birisi hasta olunca kalan herkes hasta oluyor maalesef.

Yaninizda bi paket majezik ve nurofen götürün. Nizamiyeye giriste ustunuzu aramiyorlar. Koyun cebinizde kalsin. Dolabinizda birakmayin diger zamanlarda da.

oglen ve aksam ogunleri cok iyiydi. Her gun van kahvaltisi yapan adam degilim ama sabahlari kahvaltilar biraz yavan kaliyor sadece.

Zorlayici egitimler yok, saga don sola don uygun adim mars vs. hep. Komutanlarda sizden bir komando, ranger vs. olmanizi beklemiyor. Zaten askerligin yarisi ayakta dikilip beklemekle geciyor.

Yil sonu oldugundan dolayi ihale yapimi beklenildiginden kantinler bombostu bizde. Arada sirada bi kac paket malzeme geliyor, gelir gelmez bitiyordu. Sigara her daim mevcut ancak.

Ben akilli telefon goturmedim, bence riske gerek yok. Tuslu telefona sivil hattinizi takin gecin. Askercell vs. hic ugraþmayin, para bayilmayin. Gereksiz.

Iceride cay-kahve otomatlari var. Yekta abinin tavsiyesiyle baya bi bozukluk goturmustum ama ihale muhabbetine onlarinda bakimi yapilmadi baya uzun sure bizde. En son toz kahve icin bile adam kesecek hale gelmistim Siz yine de goturun ama belki degismistir. Geri kalan hersey icin temassiz yeter.

Cogu seyi iceride ihtiyac kantininden temin edebiliyorsunuz zaten, bosu bosuna yuk etmeyin kendinize. Boyunluk, bere vs. disaridan alininca bazen renkler farkli oluyor. Farkli renklere pek musahama gostermiyorlar. Iceriden alirsiniz onlari, 5 tl zaten tanesi.

Tuvalet kagidi goturmeyi unutmayin. 2-3 rulo yeterlidir.

Su an aklima baska bsey gelmiyor ama olursa sorunuz cevaplarim
    "Korkmadýk, savaþtýk"

cix boy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    61
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende aydýna düþtüm 21 ocakta teslim olacam varmý ayný yere düþen arkadaþlar
    61 DF 161 TOLEDO
    61 EL 206 206 GTl ( SOLD )
    61 VL 090 LEON T.SPORT (SOLD)
    61 EL 585 206 HDÝ (SOLD)
    61 VL 700 106 GTÝ (SOLD)

Yaþ
    32
    Þehir
    ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3mart erzincan topçu cýktý banada

said_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Küçük bir bilgilendirme belki merak eden olmuþtur.

Yoklama iþlemleri bittikten sonra, yani hepsi yeþile dönüp tamamlandýktan sonra sistemden kayboluyor. ve celp dönemini gösteren sayfada, YOK gözüküyor.

Bu sadece sistemin yaptýðý bir saçmalýk. Askerlik Þubesine gidip sorgulattým. Yoklama tamamlandý ise E devlette gözükmüyor dediler.

Eðer yoklama tamamlanmadý ise eDevlette yoklama sayfasýnda iþlem sýralarý gözüküyor.

AliGizda - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Çamlýca
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý said_ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Yoklama iþlemleri bittikten sonra, yani hepsi yeþile dönüp tamamlandýktan sonra sistemden kayboluyor. ve celp dönemini gösteren sayfada, YOK gözüküyor.

Bu sadece sistemin yaptýðý bir saçmalýk. Askerlik Þubesine gidip sorgulattým. Yoklama tamamlandý ise E devlette gözükmüyor dediler.

Eðer yoklama tamamlanmadý ise eDevlette yoklama sayfasýnda iþlem sýralarý gözüküyor.
    Bende daha saðlýk belgesini vermemiþtim, geçen verdim bende de kayboldu. Demek ki bundan dolayýymýþ.

Sülüs e-devlet' ten alýnabiliyormuþ bu arada.

SametYkn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ýstanbul/pendik
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý gabxer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    @SametYkn

Ben de þubatta Safranbolu'dayým.
    Koskoca forumda bir sen bir ben varýz herhalde @gabxer
    41 UU 106 Peugeot 106 gti 2001
    34 YKN 76 Citroen c3 2010
    34 YKN 89 Vw Transporter T5 2005

Yaþ
    31
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ocak 5 te gidecekler için bugün Sülüs çýkmasý gerekiyordu, E devletten Sülüs alan varmý þuan?

Ben ya bulamadým yada henüz çýkmadý.

AliGizda - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Çamlýca
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ocak 5 te gidecekler için bugün Sülüs çýkmasý gerekiyordu, E devletten Sülüs alan varmý þuan?

Bende alamadým. Bugün evrak teslim tarihinin de son günüydü hala o sürüyor sanýrým. Yarýn tekrar deneyeceðim.

RedCan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapýlan baþvuruyu geri çekebiliyor muyuz, para iadesi falan oluyor mu ? Ýnternette birliðe teslim vazgeçile biliniyor yazmýþlar. Bilen var mý ?

AþkýnS. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Zonguldak - Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sýnýflandýrma sonuç sorgulamadan baktýnýz mý? Ordaki adres sorularýna onay verip devam etmeniz gerekiyor sonrasýnda çýkýyor,baþka bir hata mý var acaba?

CenKeR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    Ýstanbul-Kýrklareli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý ciroz31 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    3mart erzincan topçu cýktý banada
    orada yaptým soðuðu çok saðlam
    Alýntý Sh4rk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

Yaþ
    31
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý AþkýnS. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sýnýflandýrma sonuç sorgulamadan baktýnýz mý? Ordaki adres sorularýna onay verip devam etmeniz gerekiyor sonrasýnda çýkýyor,baþka bir hata mý var acaba?
    Nereye gideceðimizi gösteren yermi? oraya bakýyorum orda Nereye gideceðim tarih vs belli. ama yoklama YOK gözüküyor. Muhtemelen sistem o yüzden açmýyor.

ama yoklamam var. garip bir durum artýk pazartesi þubeye gidip öðreneceðiz. inþallah bir yerde patlamaz bu iþ.

akko - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alýntý AliGizda Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bende daha saðlýk belgesini vermemiþtim, geçen verdim bende de kayboldu. Demek ki bundan dolayýymýþ.

Sülüs e-devlet' ten alýnabiliyormuþ bu arada.
    selamlar, benimde evrak alma baþlangýcým bugündü.
    ayný durum bende de var, Hala Yoklama YOK gözükmekte ve sülüsü edevletten alamýyorum bu yüzden.
    pazartesi gidip askerlik þubesine bakacaðým. benim gibi sorun yaþayan var mý acaba?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nereye gideceðimizi gösteren yermi? oraya bakýyorum orda Nereye gideceðim tarih vs belli. ama yoklama YOK gözüküyor. Muhtemelen sistem o yüzden açmýyor.

ama yoklamam var. garip bir durum artýk pazartesi þubeye gidip öðreneceðiz. inþallah bir yerde patlamaz bu iþ.
    ayný durum benimki de kardeþim. pazartesi gidip bakacaðým bende.
    sen hangi þubeye gideceksin? istersen birlikte gidelim..

Yaþ
    31
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý akko Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ayný durum benimki de kardeþim. pazartesi gidip bakacaðým bende.
    sen hangi þubeye gideceksin? istersen birlikte gidelim..
    Ben sanýrým Pazartesi sabah erkenden MAltepe deki þubeye giderim. mesai günü olduðu için ordan direk iþe gitmem gerekir. geçen gün gittiðimde boþboþtu.

muhtemelen sülüsü ordan verecekler.

Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sanýrým Pazartesi sabah erkenden MAltepe deki þubeye giderim. mesai günü olduðu için ordan direk iþe gitmem gerekir. geçen gün gittiðimde boþboþtu.

muhtemelen sülüsü ordan verecekler.
    Siz Anadolu yakasýndasýnýz sanýrým
    Ýnþallah öyle olur, baþka biþey çýkmasýndan korktum ama sizinde öyleymiþ birkaç kiþinin daha öyle olduðunu duyunca biraz olsun içim rahatladý

Yaþ
    31
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý akko Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Siz Anadolu yakasýndasýnýz sanýrým
    Ýnþallah öyle olur, baþka biþey çýkmasýndan korktum ama sizinde öyleymiþ birkaç kiþinin daha öyle olduðunu duyunca biraz olsun içim rahatladý
    Bir problem olacagini sanmiyorum. Pazartesi gunu bilgi alinca yazarim.

Bugun ihtiyaclari aldim.

Ic camasiri iclik corap gibi gozukmeyecek seylerin hepsini siyah aldim. Cunku askeri malzeme satan yerler cok uyduruk. Bir tek bere boyunluk ve eldiveni ordan aldim. renk farki olur problem yaratirlar diye. Haki polar hirka alt esofman vs gibi seyler decatholanda var hem fiyatlari guzel hemde kaliteli. Havlular maviymis fakat onlarida yesil buldum aldim. Dus alirken gelip ne renk don giydin, ne renk havlu kullandin diye kontrol etmiyorlardir diye dusunuyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler