User Tag List

Sayfa 52/66 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon
1237 sonuçtan 970 ile 988 arası

Konu: Bedelli Askerlik 2018

GEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim hocam Evet doğru anlamışsın bir gidiş bir de dönüş ve askerlik maaşı için para yatacak. Giderken ben de ptt'den aldım ama dönüşte ziraat'e hesap açıldı biz de ziraat'e yattı para. @akko @EnesAksu hafta hafta gidip sorgulayın bir ptt ile ziraat'i size de dönüş parası yatacaktır.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GEB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim hocam Evet doğru anlamışsın bir gidiş bir de dönüş ve askerlik maaşı için para yatacak. Giderken ben de ptt'den aldım ama dönüşte ziraat'e hesap açıldı biz de ziraat'e yattı para. @akko @EnesAksu hafta hafta gidip sorgulayın bir ptt ile ziraat'i size de dönüş parası yatacaktır.
    Teşekkür ederim bilgi için dostum çok sağol
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada gidecek olan arkadaşlar nurofen ve parol bolca temin edip valizine saklasın. İlaç alma durumunuz çok zor oluyor. Ben geleli 1 ay oldu hala iyileşemedim.
    Coğrafya kaderdir

siR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba,

47 NCİ KOMD.TUG.K.LIĞI/İSTANBUL ZEYTİNBURNU

Sevk tarihi 16 Şubat. Forumda aynı tarihte aynı yere gidecek olan var mı ?

Bedelli askerliği yapmış arkadaşlar rica etsem şu konuya bir açıklık getirseniz? Sevk belgesinde sevk tarihi 16 şubat ve katılacağı tarih 18 şubat yazıyor, sizler katılacağı tarihe göre mi giriş yaptınız yoksa sevk tarihinde mi ?

Ben hiç belgeye bakmadan 16 şubat gidiş, 8 mart dönüş uçak biletlerimi aldım, sanırım biletleri değiştirmem gerekecek ?
    Anıl Atabey

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @sİR sanırım size iki gün yol izni var anladığım kadarıyla
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı siR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

47 NCİ KOMD.TUG.K.LIĞI/İSTANBUL ZEYTİNBURNU

Sevk tarihi 16 Şubat. Forumda aynı tarihte aynı yere gidecek olan var mı ?

Bedelli askerliği yapmış arkadaşlar rica etsem şu konuya bir açıklık getirseniz? Sevk belgesinde sevk tarihi 16 şubat ve katılacağı tarih 18 şubat yazıyor, sizler katılacağı tarihe göre mi giriş yaptınız yoksa sevk tarihinde mi ?

Ben hiç belgeye bakmadan 16 şubat gidiş, 8 mart dönüş uçak biletlerimi aldım, sanırım biletleri değiştirmem gerekecek ?
    sevk bitiş tarihinden önce askerlik şubeye sülüs almaya gidiyorsunuz. Onlar size teslim tarihini söylüyor. Benim sevk tarihim 05/01/2019 sülüste teslim tarihi 07/01/2019
    Coğrafya kaderdir

siR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevk bitiş tarihinden önce askerlik şubeye sülüs almaya gidiyorsunuz. Onlar size teslim tarihini söylüyor. Benim sevk tarihim 05/01/2019 sülüste teslim tarihi 07/01/2019
    siz 7 sinde teslim oldunuz ve 21 gün sonra mı terhis oldunuz yoksa 19 gün sonra mı ?
    Anıl Atabey

GEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @sİR Merhaba hocam. Sevk tarihiniz 16 Şubat Cumartesi günü, 1 gün yol izni verdikleri için teslim tarihiniz 18 Şubat oluyor. 18'inde girip 08 Mart'ta yemin töreninden sonra çıkacaksınız. Aslında 09 Mart'ta çıkacaksınız ama o günü idari izin olarak gösterip sizi 08 Mart'ta terhis edecekler.

Benim de 22 Aralık sevk tarihim teslim tarihim 24 Aralık'tı, 11 Ocak'ta terhis oldum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı siR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz 7 sinde teslim oldunuz ve 21 gün sonra mı terhis oldunuz yoksa 19 gün sonra mı ?
    7 Ocak teslim 25 ocak terhis oldum
    Coğrafya kaderdir

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    group b ___

aliozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, aklımda birkaç soru var yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur.

Birlik Adı
    15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH./AMASYA MERKEZ

Sevk Tarihi
    30/03/2019

Evrak Alma Başlangıç
    15/03/2019

Evrak Alma Bitiş
    30/03/2019

Durum bu şekilde. İstanbulda ikamet ediyorum ve duyduğuma göre 600km üzeri mesafelerde 3gün yol izini veriliyor falan dendi. İstanbul - Amasya arası yaklaşık 675km Var mı böyle bir şey?
    Eğer var ise benim ayın kaçında birliğe katılmam gerekiyor?

Eğer yok ise anladığım kadarıyla 30unda amasyada katılmam gerekiyor değil mi ?

Ayrıca amasya bedelli askerlik deneyimi olan var ve paylaşacak biri varsa süper olur.

Şimdiden teşekkürler.
    Legen...wait for it...dary!

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aliozel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Birlik Adı

Sevk Tarihi
    30/03/2019

Evrak Alma Başlangıç
    15/03/2019

Evrak Alma Bitiş
    30/03/2019

Durum bu şekilde. İstanbulda ikamet ediyorum ve duyduğuma göre 600km üzeri mesafelerde 3gün yol izini veriliyor falan dendi. İstanbul - Amasya arası yaklaşık 675km Var mı böyle bir şey?

Ayrıca amasya bedelli askerlik deneyimi olan var ve paylaşacak biri varsa süper olur.

Şimdiden teşekkürler.
    Merhaba, ben Amasya'da yaptım, deneyimlerimi bir kaç sayfa önce paylaşmıştım, oradan okuyabilirsiniz,

benim sevk tarihim 29.12.2018 gözüküyordu, ancak belgeyi almaya gittiğimde ayın 31'inde birliğime katılmam gerektiğini gördüm, bu sebeple sizde belgeyi almaya gittiğinizde kesin tarihi görebilirsiniz, uzaklığa göre yol izini veriyorlar, bana 1 gün vermişlerdi, ayın 30'uda pazara denk geldi, muhtemelen idari izin falan durumları olmuştur, İstanbul'dan gelen arkadaşlarda vardı, onlarda benim gibi 31'inde teslim oldular

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni konu ne zaman açılıyor 31 bin tl olmuş

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Birlik Adı

Sevk Tarihi
    30/03/2019

Evrak Alma Başlangıç
    15/03/2019

Evrak Alma Bitiş
    30/03/2019

Şimdiden teşekkürler.
    BEdelli değilde acemi olarak 3 ay kaldım.Acemi eğt. tugayı olduğu için standart birliklerden çok daha rahattı.Yemekleri şirket verir.İçerisinde lahmacun fırını,internet kafe,manav,bankamatik,ptt şubesi,sinema salonu,sabahları poaça simit vs.bir sürü şey var.Gayet rahat tamamlarsınız diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Birlik Adı

Sevk Tarihi
    30/03/2019

Evrak Alma Başlangıç
    15/03/2019

Evrak Alma Bitiş
    30/03/2019

Şimdiden teşekkürler.
    15 Mart'ta e-devlet üzerinden alacağın sevk kağıdında tam olarak teslim olman gereken tarih yazacak.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni tipte anlamadığım bi nokta var. Lisans mezunu bedelli yapmak istemezse direk yedek subaylığa mı gidiyor bilen varsa beni aydınlatabilir mi ?
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mamak MEBS de yaptım bedelliyi gidecekler için biraz bilgi vereyim

Öncelikle biz baya keyif aldk 92 kişilik takımdık 2.tabur 2.bölük 3.takımdaydım bu tabur ve bölüğe düşücek herkes resmen makara yaparak vakit geçiriyor anladıgım.Takım komutanı astegmendi manga komutanları çavuş ve 10 başılardı.Kimseye zorla bir şey yaptırılmıyor ama 1.taburda sıkıntılı bölükler varmış bizde duyduk içerde.iştima sırasında falan çok astegmenin hani başka bölüklerde bagırdıgını duyduk. bizimkiler direk arkadaşlar sıkıntısı sorunu olan varmı diye geliyordu yanımıza

şu nette yazan basit işte yürüme silah faslını geçiom bir kaç püf nokta yakaladık onu vereyim ben sizlere.gündüz duşa giden bölüklere akşam 7-8 arasındada duş saati açılıodu revire giden falan olupda gidemediyse diye.2.tb 1.bl nin pazartesi 2.tb 2.bl salı 2.tb 3.bl çarşamba 2.tb.4.bl perşembe 2tb 5.bl cuma duş günü .duşların kapıda akşam o saatlerde astegmen bekliyor siz 7.30 da gidip çarşamba günü komutanım 2.tb 3.bl yiz dedinizmi kapılar açılıo her akşam duş alma bugunu verdim burda size

bol bol bozuk para götürün 1tl langırt ,ps3 (pes 13 türkçe yama güncel kadrolar),masa tenisi,bilardo(alay kantininde var bölük er gazinolarında top yok).ergazinosunda tüm kemal sunal filmleri ve park tv diye bir kanalda kaliteli yabancı filmler çıkıyor izlemesi keyifli oluyor.

lavabolarda sıcak su yok sabahın köründe çivi gibi suyla traş olmak çok zor oluo resmen suratınıza soguk demir vuruo

yemekler çok iyi hani lezzetli yani yemek seçen biri degilimdir genelde hepsi yenicek kıvamda .hacı baki (kantin) köftesi kötü oluo ,sucuku iyi ve tavugu idare eder. 25li çay fişi alın gittginizde 12.5 tl tek tek çay al sıraya gir mantklı degil çünkü.

içerde kahve otomatları falan var ayriyeten 1 ve 2 tabur arasında 3günde bir gezen bir nitelikli kahveci var .kahvesi güzel yani filtre kahveler falan baya bir çeşit var.içeride nakit sadece otomatlarda geçiyor herşey kart ile.

kogus nöbeti var 1 saat tutuluyor kimisine 3 sefer kimisine 4 sefer geldi bölük numarana göre 200e kadar olanlar 4 kez tuttu 200 den sonra olanlar 3 kez.saatleri random şekilde geliyor şans işi tamamen.

başka sorusu olan olursa yanıtlarım gidin keyif alın g3 ile ateş etmek keyifliymiş mptler var yeni onlarında bir gün sergisi oluo orda alın elinize kurcalayın komutanlar bsy demiyor .

NOT:Bence bi kameralı telefon sokun içeri yakalanmıcak şekilde resimler çekinin insanın içinde kalabiliyor resim işi güzel anılar oluyor çünkü.
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

AykutB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler selamlar 3 nisana erteleme olmuştu sevk belgesini aldım 5 nisan teslim olarak çıktı herkes pazartesi olarak gidiyordu dönüş tarihi ne zaman olarak bilen var mı? Bu arada Amasya ya gidecek olan var mı 3 nisanda konuyu geç farkettim

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AykutB. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler selamlar 3 nisana erteleme olmuştu sevk belgesini aldım 5 nisan teslim olarak çıktı herkes pazartesi olarak gidiyordu dönüş tarihi ne zaman olarak bilen var mı? Bu arada Amasya ya gidecek olan var mı 3 nisanda konuyu geç farkettim
    Forumdan Orçun Dikayak da o tarihlerde Amasya teslim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler