User Tag List

Sayfa 58/66 İlkİlk ... 8485657585960 ... SonSon
1237 sonuçtan 1.084 ile 1.102 arası

Konu: Bedelli Askerlik 2018

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek Amasya ben varım sanırım
    Allah sabır versin. Mart 2019 13-B celbiydim. 12. Alaya düşmeye bak. Teslim gününde kapıdan girdiğinde en sağ taraftaki kuyruk 12. Alaya gider

Yemekler dışarıdan gelir temiz ve lezzetli ancak şap var maalesef. Pide lahmacun döner ortalama üstü lezzete sahip her zaman yiyebilirsin.

Her yeri yeşillik ve ormanlık muhteşem kafa dinliyorsun. Tek sıkıntılı noktası SICAK. Martta bile biz pişiyorduk Allah size sabır versin.

Onun haricinde koğuş nöbeti alabilirsen kaçırma, çünkü ben ne tuvalet ne mıntıkaya el sürmeden koğuşta askerliği bitirdim.
    men dakka dukka.

PuT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar herkese mevcutta ödemesini yapmış bedelli arkadaşlar bekliyor fakat bu yeni yasayla ilgili yeni başvurular ne zaman başlıyor.Ortada somut bır veri yok yasa çıktı ama son durum nedir.
    Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samet ben askerliği unuttum sen daha gitmedin mi

Sen şimdi benim torun mu oluyorsun mezarım mı anlamadım
    ahahahha mezar taşının mezar taşı :P
    Kanka hayat mücadelesi anca işte çok şükür bittide geldik istoç'un arkasında yaptık çok güzeldi yemekler güzel yoran kasan bir şey yoktu
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka hayat mücadelesi anca işte çok şükür bittide geldik istoç'un arkasında yaptık çok güzeldi yemekler güzel yoran kasan bir şey yoktu
    Şanslısınız
    Ben Ocak ayında izmir - hacılarkırı kışlasında yapmıştım.
    20 günde en güzel yemek olarak 2 kere kırmızı et olarak yemek çıkmıştı. ama ne kırmızı ne beyaz ete benziyordu
    3 kere aç kaldım. kantine gittim sıra geldiğinde ekmek bitmişti, birinde daha iştimaya zaman varken saç sakal kontrolü yapcaklar diye erkenden çağırdılar yemek sırası gelmemişti ve gene aç kalmıştım..
    Sıcak su yok gibi birşeydi. İzmir'in en soğuk bölgesi ve bu zamana kadar en sert kışıydı. Duşumu buz gibi soğuk suyla aldım ve bildiğin su vurunca vücuda duman çıkıyordu sabaha kadar yazsam bitmez bu tarz şeyler..
    Benim şansıma olsa gerek, gidip gelenlerin çoğu çok memnun çevremde..

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanslısınız
    20 günde en güzel yemek olarak 2 kere kırmızı et olarak yemek çıkmıştı. ama ne kırmızı ne beyaz ete benziyordu
    3 kere aç kaldım. kantine gittim sıra geldiğinde ekmek bitmişti, birinde daha iştimaya zaman varken saç sakal kontrolü yapcaklar diye erkenden çağırdılar yemek sırası gelmemişti ve gene aç kalmıştım..
    Sıcak su yok gibi birşeydi. İzmir'in en soğuk bölgesi ve bu zamana kadar en sert kışıydı. Duşumu buz gibi soğuk suyla aldım ve bildiğin su vurunca vücuda duman çıkıyordu sabaha kadar yazsam bitmez bu tarz şeyler..
    Valla ne yalan söylüyim gerçekten 2 yıldızlı otel gibiydi memnunduk duş imkanı hep vardı kendi takımımız da sıra olmasa bile duş alabiliyorduk açık oluyordu.
    Yemekhane bulaşıkhane görevinde isen saat kaç olursa olsun duş'a sokuyorlardı, eğitim komutanı çavuşlar pek yormadı astekler nöbetçiyken odalarında geceleri oturup makara yaptık askerlik gibi geçmedi pek
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanslısınız
    Senin biraz şansızlığın olmuş bu durum anladığım kadarıyla. Bizim de benzer şeyler oldu anlatsak gerçekten bitmez neleri vardı be ne tipler

Valla ne yalan söylüyim gerçekten 2 yıldızlı otel gibiydi memnunduk duş imkanı hep vardı kendi takımımız da sıra olmasa bile duş alabiliyorduk açık oluyordu.
    Yemekhane bulaşıkhane görevinde isen saat kaç olursa olsun duş'a sokuyorlardı, eğitim komutanı çavuşlar pek yormadı astekler nöbetçiyken odalarında geceleri oturup makara yaptık askerlik gibi geçmedi pek
    Hadi geçmiş olsun sametim. Baya rahat etmişsiniz anladığım kadarıyla biz o kadar değildik burdur da kışın paso kar yağdı dersanede oturduk fazla eğitim yapmadık.
    Bizde öyle cavuş odasında oturmak falan yoktu demek zaman ilerledikçe rahatlık artmaya başlıyor. Duş sürekli yoktu ama ben başka takımların arasına karışıp giriyordum pek zorlanmadım duş olayında.
    Paso yürüdük hep yürüdük anlam veremediğim tek şey oydu
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin biraz şansızlığın olmuş bu durum anladığım kadarıyla. Bizim de benzer şeyler oldu anlatsak gerçekten bitmez neleri vardı be ne tipler
    ya hiç sorma.. başımızdaki bir de uzmandı onun da etkisi var tabi yaşadıklarımıza..

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birisi Kütahya nasıl diye sormuştu. Yanına vazelin al kardeşim. Biz almadık, susuz sabunsuz kaydılar. Vazelinle belki biraz daha az acıtır.

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birisi Kütahya nasıl diye sormuştu. Yanına vazelin al kardeşim. Biz almadık, susuz sabunsuz kaydılar. Vazelinle belki biraz daha az acıtır.
    Ocakta gittim ya ben sorsaydın keşke
    #eksikpazar

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biriside kalkıp demiyoki samsun şöyle samsun böyle. Yokmu hiç tanıdığı giden eden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ocakta gittim ya ben sorsaydın keşke
    Ocakta gidip iyi ölmeden gelmişsin. Ben böyle bir şey görmedim, gündüz sürekli güneşin altındayız ve 30 derece sıcaklık var, geceleri 7 derece bi tarafımız donuyor. O kadar çok hastalanan oldu ki, ambulans bir ara ring yapıyordu bölüklere günde 5-6 kere. Aradan 2-3 gün geçtikten sonra ambulans yetişemediği için hastaları otobüsle götürmeye başladılar hastaneye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlaşılma olmaması için ekleme yapıyorum, her hastalanan ambulansla gitmiyor, ayakta durabilenler yürüyerek gidiyor hastaneye. Yerinden kalkamayan, ayakta duramayan vs ciddi kötü olanlar için ambulans geliyor normalinde. En son otobüsleri ambulans niyetine kullandılar işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manisa doğu kışla inanılmaz rahattı, gidecek olan varsa özelden yazabilir.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın geliboluya teslim oluyorum bakalım nasıl geçecek
    Dr.Ecu

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın geliboluya teslim oluyorum bakalım nasıl geçecek
    18.mekanize piyade ise abim cuma günü geri geldi su kazanı bozulması haricinde bir sıkıntı olmadığını komutanların gayet anlayışlı yaklaştığını söyledi şimdiden hayırlı teskereler
    Samara 2109

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mivec_4G63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah sabır versin. Mart 2019 13-B celbiydim. 12. Alaya düşmeye bak. Teslim gününde kapıdan girdiğinde en sağ taraftaki kuyruk 12. Alaya gider

Yemekler dışarıdan gelir temiz ve lezzetli ancak şap var maalesef. Pide lahmacun döner ortalama üstü lezzete sahip her zaman yiyebilirsin.

Her yeri yeşillik ve ormanlık muhteşem kafa dinliyorsun. Tek sıkıntılı noktası SICAK. Martta bile biz pişiyorduk Allah size sabır versin.

Onun haricinde koğuş nöbeti alabilirsen kaçırma, çünkü ben ne tuvalet ne mıntıkaya el sürmeden koğuşta askerliği bitirdim.
    Çok teşekkürler bilgilendirmeler için giden birkaç arkadaşımında tek tavsiyesi sıcak oldu. hakkımızda hayırlısı artık

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yokmu ANKARA MEBS hakkında bilgi verecek ? Nasıldı vs ? @fthrn ile aynı celpteyiz 27B. grubu arttıralım varsa
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa il jandarmada yaptım 1-19 temmuz arası. Aşırı rahattı anlatıpta diğer arkadaşların moralini bozmayayım şimdi.
    Everyday I ** çapuling...

PuT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar yeni askerlik sisteminde bedelli başvuru yapan varmıdır? yada kardeşi eşi dostu yapan askerlik subesıne gittik oradakilerdehiç bir şey bilmiyor.
    Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler