User Tag List

Sayfa 2/3 ÝlkÝlk 123 SonSon
53 sonuçtan 20 ile 38 arasý

Konu: Yeni Model Fiyatý Uygun Diye Kalitesiz Dediðimiz Araçlar

overblack - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    50
    Þehir
    honda16.com
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    clio 3'ü dükkanda personel kullansýn diye aldým. 2012 model tam bir çöp tenekesi. tek özelliði ekonomik yakýt yakan motoru.yenisi 120 bin liradan baþlýyor.120 bin lira clio'ya verene kadar adam gibi bir arabaya binerim.egea filan demiþsiniz de... size egea vs e60 5 kasa dizel bmw dediklerinde egea alýrsanýz ilerde doblo alýp doblocu eniþte olursunuz. ulan bu forumda eskiden ne güzel insanlar ne güzel þeyler konuþurdu
    komançero garage

Ertekin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43
    Þehir
    Çorlu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim þahsi fikrim de tam tersi yönde. 50 bine 5 yaþýnda linea alýp bineceðime, 10 yaþýnda 2.0 dizel sonata vs.. alýp binerim.

rain man - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    Sakarya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir süredir kendi aracýmý satmayý düþünüyorum. 4 yýllýk sürede bir kez ciddi ciddi satmaya niyetlendim ancak beklediðim talebi bulamadým. Ýnsanlarýn tutumunu anlamak zor gerçekten. Sýrf piyasasý var diye sürüþ zevki olmayan arabaya biner, adý var diye donanýmsýzýný seçer bir çok þeyden ödün verir... Eðer aracýmý satarsam sonraki için almayý düþündüðüm bütçe 80 90 bin tl civarý. O fiyata w211 de e60 da leon da giu da cc de var. Elbette herkesin araçtan beklentisi farklý. Misal ben eskisi gibi sanayide takýlacak ortam ve zamaný bulamayacaðým için daha baba iþi bir araba almayý düþünüyorum. Ama her halükarda tercihim 2018 polo almak yerine daha yaþlý daha üst sýnýf ve donanýmlý araç almak olacak.
    Alýntý bhb Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek þey kedi herhalde

EmreS13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yeni model tabure araba alana kadar, eski ama özelliði bol konforlu araç alma yanlýsýyým.
    Bu tercih bi bakýma arabayý kullanma amacýna görede deðiþir. Ben keyfi kullandýðým için bu yönde seçim yapýyorum
    06 WTF 36 Corsa 1.7 ///06 FA 9273 Ýbiza cupra CTH SOLD..
    06 JZ 556 200SX S13 Forged , Drift Car Project

i-vtec07 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tür araçlarýn tercih edilmemesinin en büyük sebebi elalem ne der ? Kýzlar bakar mý ? Mekanlarda forsum olur mu Vs vs

Beni seven karekterim için beni ben oldugum için sevsin gerisi boþ.. Bizim insanýmýz böyle düþünmüyo symbol e bineceðime eski kasa hondaya bineyim hitler motor a3 alayým derdinde.

1 yýl beyaz 301 e bindim. Bu arabaya kýz mý bakar ya diyen dalga geçen c200d amg li f30 lu arkadaþlarým kahvede okey oynarken ben ... neyse

Alýn binin bu devirde gerçekten mantýklý arabalar . Sadece frenaja ve virajlarda çok kasmamaya dikkat edin. Zaten esp yeterince yardýmcý oluyo.. özellikle egea linea ve 301 den daha iyi .aralarýnda en kötü symbol hepsini kullandým

Yaþ
    47
    Þehir
    türkiye-kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2007 Mercedes 320 cdý farý arýyorlardý 5000 tl. fiyat aldýlar, tek far. fiyat-fayda endeksi.

tylan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Çanakkale
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu saydýðýn araçlar bi tek taksi yapmak yada þirketlerde kullanmak için avatajlý. Benim takside citroen c ellysee var. 63.000 e almýþtým millet 0 c elleyse yerine 2. El astra al falan dediler almadým çünkü bu araç çok yol yapýcak hýrpalanýcak daha yakýn zamanda bana masraf açýcak.ne gerek var 2. Ele dedim gittim 0 aldým þuan memnunum ama kendi kullanýcak olsam kesinlikle 2. El astra honda civic corolla v.b alýrdým çünkü citroenle uzun yol yapmak zulum resmen yol tutuþu berbat 120 den sonra Allaha emanet gidiyorsun resmen
    Alýntý free-hifi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaþýnda milli oldunuz olur ...

MCN21 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    türkiye/istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel olarak aldýðým araçlarla çok yol yaptýðým için sorunsuzluk açýsýndan 10-15 yaþýndaki araç yerine sýfýr veya 2-3 yaþýnda araç her zaman tercihim olur

CloudGrey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    .: Beþiktaþ :.
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filo kiralamada çalýþýyorum, ilk mesajdaki bütün arabalarý kullandým.
    Tamamý sadece A'dan B'ye gitmenin en ucuz yolu o kadar.

Hele egea , ah egea...
    Otomatik vitesi tarif edilemez anlatacak kelime bulamýyorum..
    Koltuklarý ...
    Kazýða otursanýz daha rahat edersiniz..
    1 saat kullaným sonucu bel aðrýsý...
    Ulan bu arabayý yapan hiçmi bi koltuðuna oturmadý? Lan biz ne yapýoz hiçmi demedi ?

Linea,sümbül,301, c - elüse bunlar dahada beter...

Birde abi 50.000 - 60.000 tl para verecekken kimse kusura bakmasýnda ben birazda konfor isterim.

Örneðin egea alacaðýma gider bunu alýrým ;

Sorry, you have been blocked
    médiocrité partout

fussy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ýstanbul - Beylikdüzü
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanayide eþ dost akraba varsa eski model konforlu araba.
    2000-3000 tl bandýnda çalýþýyorsan sanayiye gidince öpülmemek için modelli düþük km li araba. az yakacak - fp aracý olacak. Ülkenin hali seviyesi ortada. O yüzden A noktasýndan B noktasýna þirket spec araç daha çok tercih edilesi.

EOZDAG - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    28
    Þehir
    Prag
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Fatih Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba arkadaÅŸlar;

2 hafta içinde yeni ama kalitesiz dedikleri araçları kullandım test ettim.
    Size şu kadarını söyleyeyim çok ön yargılı bir milletiz.
    Öyle 5-10 km değil baya baya test ettim araçları.
    Şirketlerde çalışan arkadaşımdan rica ettim, bazısını kiraladım test ettim.
    Test ettiğim araçlar Egea, Linea, Symbol, Clio ve 301.

Ortalama 50 bin liraya Vtec 2 parasına ne alınır diye daha önce konu açmıştım.
    Çok fazla hız yapan biri değilim. 170-180 hızlarda birkaç dk gidip ayağımı gazdan çekerim.
    Otobanda 90-130 arası seyir alırım. Şehir içinde maksimum 100km.

Şimdi duyguları bırakıp mantıklı düşünüyorum. 2015 model yeni kasa henüz 60k kmde Linea yada 301 almak varken neden elalemin 12-13 yaşında 150k-200k yapmış aracına 50 bin veriyorum.
    Yol tutuşları hiçde fena değil Symbol hariç. Bir tek Symbol vasat diyebilirim.
    Hele Egea mükemmel olmuş. Bana Focus 1 imi hiç aratmadı çok daha iyi bir araç.
    Linea ve 301 ikiside yüksek hızda hiç korkutmadı beni.
    Süspansiyonlarıda gayet güzel bence aile babası için çok mantıklı araçlar.
    Bende 50bine vtec2 almaktan daha mantıklı bulurum bu saydıklarınızı lakin o kadar da başarılı arabalar değiller.

Misal 301 için konuşayım arabada ciddi bir ergonomi sorunu var. Kol dayama kullanım pozisyonundayken el freninin çekemiyorsunuz(Bu bir önceki kasa poloda da var). Saklama gözleri açısından yeterli alana sahip değiller. Yada 5 vites var, uzun yolda öyle çokta az yakan bir araba değil 90ı geçtiğinizde gayet 5-6 litre yakıyor. Vitesi 5e takıyorsun sağdakinin dizine dokunuyorsun. Bir bardaklık var kullanma diye koyulmuş resmen kahveni koysan 1, 3 ve 5. vitesleri kullanmaktan vazgeçmen lazım. Ha vazgeçtin yeter mi yetmez çünkü ilk virajda bardak yerde.

Yeni Symbol fazla yağmurda (eğer tıpaları düştüyse ve farketmediyseniz) arka davlumbazlardan stepne havuzuna su alan bir araç. Yada forumlarına bakın tazyikli su kullanımında boyası atan araçlar var.

Bir önce ki symboller fazla yakıt koyduğunda yakıtı dışarı taşıran araçlar.

Malzeme kalitesi, yalıtım, yol tutuş vs. hiç girmeyeceğim. O konularda kötü oldukları zaten herkes tarafından kabul edilen gerçekler. Yada kazalı 301 ve symbollere bakın arkadan kazası olanlar arka koltuğu yemiş, önden kazası olanlar ön koltuğu yemiş. Ha ama nedir, az yakıyor. Bir bagajı var dünyalar sığar, bakımları ucuz, ömrü uzun. Yani bu noktada ben olsam bende kesinlikle 301 - symbol tercih ederdim fakat bu arabaları kaliteli oldukları için değil, ucuz ve mantıklı oldukları için tercih ederdim. Bu arabalar dandik arabalar kabul etmek lazım.
    123d

EOZDAG - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    28
    Þehir
    Prag
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý EOZDAG Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bende 50bine vtec2 almaktan daha mantikli bulurum bu saydiklarinizi lakin o kadar da basarili arabalar degiller.

Misal 301 icin konusayim arabada ciddi bir ergonomi sorunu var. Kol dayama kullanim pozisyonundayken el freninin cekemiyorsunuz(Bu bir onceki kasa poloda da var). Saklama gozleri acisindan yeterli alana sahip degiller. Yada 5 vites var, uzun yolda oyle cokta az yakan bir araba degil 90i gectiginizde gayet 5-6 litre yakiyor. Vitesi 5e takiyorsun sagdakinin dizine dokunuyorsun. Bir bardaklik var kullanma diye koyulmuþ resmen kahveni koysan 1, 3 ve 5. vitesleri kullanmaktan vazgecmen lazim. Ha vazgectin yeter mi yetmez cunku ilk virajda bardak yerde.

Yeni Symbol fazla yagmurda (eger tipalari dustuyse ve farketmediyseniz) arka davlumbazlardan stepne havuzuna su alan bir arac. Yada forumlarina bakin tazyikli su kullaniminda boyasi atan araclar var.

Bir once ki symboller fazla yakit koydugunda yakiti disari tasiran araclar.

Malzeme kalitesi, yalitim, yol tutus vs. hic girmeyecegim. O konularda kotu olduklari zaten herkes tarafindan kabul edilen gercekler. Yada kazali 301 ve symbollere bakin arkadan kazasi olanlar arka koltugu yemiþ, onden kazasi olanlar on koltugu yemis. Ha ama nedir, az yakiyor. Bir bagaji var dunyalar sigar, bakimlari ucuz, omru uzun. Yani bu noktada ben olsam bende kesinlikle 301 - symbol tercih ederdim fakat bu arabalar kaliteli olduklari icin degil, ucuz ve mantikli olduklari icin tercih ederdim. Bu arabalar dandik arabalar kabul etmek lazim.

Edit: Türkçe karakter.
    123d

Rew - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    27
    Þehir
    Erzurum/Düsseldorf
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence durum yerine göre kullanacak kiþiye göre deðiþiyor. Ticari taksi olarak focus 2.5 titanium aracýmýz vardý. Donanýmlý bir araçtý ve ikinci el olarak 70k kilometredeyken almýþtýk. 250k demeden sorunlarý baþladý. Sensörlerden ve daha fazla para verip aldýðýmýz donanýmlarýndan yana çok sýkýntý çektik. Satýp ayný paraya ötv indirimi ile boþun boþu 1.4 linea aldýk. Önceden haftada bir arýza kaynaklý arayan sürekli arýza ýþýðý söndürten þoförle þuan sadece haftalýk hasýlatý almak için görüþüyoruz. Yeni her zaman yenidir diye düþünüyorum
    Araç gümrük giriþli, Borusan çýkýþlýdýr...

Yaþ
    39
    Þehir
    istanbul/çekmeköy
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski 301de kullanmýþtým yenisini kullandým,çok fark var içi kaliteli sessiz ve süspansiyonu çok rahat.Uzun yolda yol tutuþu denemedim, ama ön yargýlý olanlar bir incelesin derim.

KÖROÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    SAKARYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeþim kiralama iþi yapýyor, kapýda 208 / clio / linea var.
    Ýçlerinde en geçerli olan linea, clio 1.2 olan rezil.
    208 1.0 o da koþsan daha hýzlý gidersin modunda bir araba. Malzeme kalitesi çok fena. Ýçeri aldýðý ses çok fena.

Ben bu kafayla gidip 2005 c5 aldým 2.0 hdi. Sýfýr bir çok araçta olmayan donaným var o yaþa göre.
    1500+ kg lýk araca göre 6.2 Lt karýþýk tüketimim var daha ne olsun. Ýçi yayla gibi, konfor olarak (hydracrive süsp. sist.) çok arabayý bozar.

Ama sorsan "Alma olm manyak mýsýn " derler. Ne alýcaz dediðimizde clio derler ( Clio sport dan geçtim c5'e bu arada)

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan o kadar çok adam var ki ohoo.

He ortak özellikleri arabaya binince oha bu ne kadar geniþmiþ, ne kadar konforluymuþ, inip kalkýyor mu bu falan falan diye þok geçirirler.

Tek kötü yaný trim parçalarý gereksiz pahalý.

DEJ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    Ýst.
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsi geçen araçlarý kullandým. Egea, Symbol e göre yine daha iyi.

Ama 50bin TL bandýnda araba alacak olsam bu segmentteki araçlarý tercih etmem.

Toyota Corolla düþünebilirsiniz. Sorun çýkartmasýn kafam rahat olsun diyorsanýz.

1.33 ler bile devirli kullanýnca gayet iyi gidiyor.

arda35 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E siz o dedikleriniz alýn madem, tutan yok ki. Burada sayfalarca tartýþsanýz dahi durum deðiþmez. Bu tercihleri, koskoca otomobil firmalarý dahi belli ölçüde deðiþtirebilir. Pöjo'nun zaman zaman baþvurduðu gibi fiyat iskontosu uygularlar, Fiat'ýn her daim uyguladýðý finansman desteði verirler, Reno'nun bazý zümrelere yaptýðý indirimleri yaparlar. Baþka türlü o satýþ rakamlarý hayal.

Ýkinci el bir Civic'te, b segmentinde parayla dahi alamayacaðýnýz opsiyonlar mevcut. Yani tamamen tercih meselesi.

Fatih - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    izmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kardeþim kiralama iþi yapýyor, kapýda 208 / clio / linea var.
    Ýçlerinde en geçerli olan linea, clio 1.2 olan rezil.
    208 1.0 o da koþsan daha hýzlý gidersin modunda bir araba. Malzeme kalitesi çok fena. Ýçeri aldýðý ses çok fena.

Ben bu kafayla gidip 2005 c5 aldým 2.0 hdi. Sýfýr bir çok araçta olmayan donaným var o yaþa göre.
    1500+ kg lýk araca göre 6.2 Lt karýþýk tüketimim var daha ne olsun. Ýçi yayla gibi, konfor olarak (hydracrive süsp. sist.) çok arabayý bozar.

Ama sorsan "Alma olm manyak mýsýn " derler. Ne alýcaz dediðimizde clio derler ( Clio sport dan geçtim c5'e bu arada)

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan o kadar çok adam var ki ohoo.

He ortak özellikleri arabaya binince oha bu ne kadar geniþmiþ, ne kadar konforluymuþ, inip kalkýyor mu bu falan falan diye þok geçirirler.

Tek kötü yaný trim parçalarý gereksiz pahalý.
    Ýþte böyle temiz diri duran bi D segmenti gördüm mü herþey yalan oluyor
    50 bin Linea verilmez diyon bu seferde
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

fthdrn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Fikirtepe
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Symbolün yol tutuþu gerçekten çok kötü 130 kmh gibi 3 þerit direksiyon vurduðunuzda aracýn arkasý yanýnýza gelip sa diyor forumdaki bazý arkadaþlar þahit oldu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler