User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
51 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: AKN Kısa Sürede Bitiyor

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

AKN Kısa Sürede Bitiyor

150 GB AKN li internetim son 2-3 aydır aynı kullanım olmasına rağmen çok kısa sürede doluyor. Aşağıya koyduğum tabloya bakarsanız Temmuz ayında 30gb kulandığımız interneti, Ağustos ayında hemen hemen 6 kat fazla kullanarak akn yi aşmışız. Ki Ağustos ayında 1 hafta yazlıktaydık ev kapalıydı, internet kullanımı olmadı. Kısacası böyle bir kullanım imkansız.

Wireless şifremin bir başkası tarafından ele geçirildiğini düşünerek ilk iş olarak şifreyi değiştirdim. Ama gel gelelim şifrenin tekrar kırılmaması için herhangi bi önlem almış değilim.

Aklıma gelen, otellerde kullanılan tc kimlik bilgileri ile wireless girişini evde kullanamaz mıyız ? Yapılabiliyorsa bunu nasıl yapabiliriz ?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Seninle ya da wiresless şifresiyle alakası yok bunun. Baya üçkağıt var bu AKN olayında. 75gb AKN var evde 2 gün Netfilix izleyince oluyor. (iki gün evet) Mümkün değil netflix'in 2 günde 75gb tüketmesi.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    150 GB AKN li internetim son 2-3 aydır aynı kullanım olmasına rağmen çok kısa sürede doluyor. Aşağıya koyduğum tabloya bakarsanız Temmuz ayında 30gb kulandığımız interneti, Ağustos ayında hemen hemen 6 kat fazla kullanarak akn yi aşmışız. Ki Ağustos ayında 1 hafta yazlıktaydık ev kapalıydı, internet kullanımı olmadı. Kısacası böyle bir kullanım imkansız.

Wireless şifremin bir başkası tarafından ele geçirildiğini düşünerek ilk iş olarak şifreyi değiştirdim. Ama gel gelelim şifrenin tekrar kırılmaması için herhangi bi önlem almış değilim.

Aklıma gelen, otellerde kullanılan tc kimlik bilgileri ile wireless girişini evde kullanamaz mıyız ? Yapılabiliyorsa bunu nasıl yapabiliriz ?
    Modemden bağlı/geçmişte bağlanmış cihazları kontrol edin. Bilginiz dışında bir cihaz varsa önlem alma yönüne gidebilirsiniz.

egemenerenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende eve ilk internet bağlattığımda sürekli online oyun oynamama rağmen dolmayan 75 gb son zamanlarda 3 günde doluyordu, operatörü değiştirdim şuan 100gb akn li kullanıyorum ve 3 aydır dolduramadım akn yi. Eğer superonline ise onunla alakalı bir problem olabilir
    T Y P E R T U R K E Y

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam Ağustos ayında çok asılmışsınız bu tablodan görünen o. Siz 1 hafta tatile gidince evde kalan oldu mu? Özellikle Netflix gibi siteler çok internet yiyor. İnternete asılmışsınız, yanlış anlaşılma olmasın.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    150 Gb akn benimde ama 100gb olmadan bitiyor. Kime neyi şikayet ediceksin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    telekom zaten batık diğer şirketlerde onlardan hat kiralayıp satıyorlar bende kotanın farkındayım kısa zamanda tükeniyor artık verim düştü !

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    149 gb download'a 11.57 upload iken, 175 gb download'a 8.9 upload göz tırmalıyor sanki bir gariplik yok mu?

66 gb download ın upload'ı bile 7 gb
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    netflix kotayı çabuk dolduruyor, kullanıyor musun?
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    netflix kotayı çabuk dolduruyor, kullanıyor musun?
    Senin P0rnHub dolduruyordur netflix değil, yanlış bilgi verme.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu Türktelekom kullanırken bende çok takip ettim. hiç bişi yapmıyoruz 3 telefon var evde 90 akn 10 günde bitiyordu,ay sonuna 210 gb fln toplam download alıyordum.
    turknete geçtim akn yok ama ay sonuna baktığımda 110 gb hiç geçmedi.

Evde mac adress kayıtlı çekilde kullanıyorum. mac adresini kayıt etmediğim cihaz modeme bağlanamıyor.

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TurkNET e gectim akn ne monaaco diyorum cayir cayir

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    netflixte ayarlardan video kalitesini en düşüğe getirin,en düşüğü bile 480p sanıyorum...
    modemdede mac adresleri izin verilenler modeme bağlansın diye bir secenek olması...

bu secenek aktif olunca wifi şifresi kırılsa dahi modem arayüzünden bağlanılma istenen cihazın mac adresine onay vermeden bağlantı sağlanmıyor...
    médiocrité partout

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim 200gb akn , evde 4 telefon 2 pc 2 konsol var oyle ha diyince bitmiyor dolmuyor yani aynı anda 2 kişi çoğu zamanda netflix izleriz

kullanılan cihazlarda trojen tarzı şeyler olmadığından emin olmalısınız bence arka planda siz birşey yapmasanız bile tüketime sebeb oluyor olabilir

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seninle ya da wiresless şifresiyle alakası yok bunun. Baya üçkağıt var bu AKN olayında. 75gb AKN var evde 2 gün Netfilix izleyince oluyor. (iki gün evet) Mümkün değil netflix'in 2 günde 75gb tüketmesi.
    Aynı şekilde 75 akn li interneti olan kuzenimin evinde dün netflixten film açtık, yarıda akn doldu filmi bitiremedik

Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Ağustos ayında çok asılmışsınız bu tablodan görünen o. Siz 1 hafta tatile gidince evde kalan oldu mu? Özellikle Netflix gibi siteler çok internet yiyor. İnternete asılmışsınız, yanlış anlaşılma olmasın.
    Benim takıldığım konu da o. Tablodan görünen o, ama kullanımın temmuzdan bi farkı yok, hatta daha da az kullanıldı 1 hafta evde değildik.

Dışarıdan bi müdahale olduğu aşikar diye düşünüyorum. Biri internetimi kullanıyor bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Netflix falan da kullanmıyorum, ki bence kullanılsa da hatta ve hatta her gün 1 film izlense bile bitmemesi gerekir 150 akn az değil sonuçta.

Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Türktelekom kullanırken bende çok takip ettim. hiç bişi yapmıyoruz 3 telefon var evde 90 akn 10 günde bitiyordu,ay sonuna 210 gb fln toplam download alıyordum.
    turknete geçtim akn yok ama ay sonuna baktığımda 110 gb hiç geçmedi.

Evde mac adress kayıtlı çekilde kullanıyorum. mac adresini kayıt etmediğim cihaz modeme bağlanamıyor.
    Bu mac filter ı nasıl aktif edebilirim, evde 4 telefon 1 laptop var. Bi arkadaşım pc nin kablo ile internete bağlı olması lazım dedi. Detay bilen varsa açıklayabilir mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Netflix falan da kullanmıyorum, ki bence kullanılsa da hatta ve hatta her gün 1 film izlense bile bitmemesi gerekir 150 akn az değil sonuçta.

Bu mac filter ı nasıl aktif edebilirim, evde 4 telefon 1 laptop var. Bi arkadaşım pc nin kablo ile internete bağlı olması lazım dedi. Detay bilen varsa açıklayabilir mi ?
    Kullandığınız modemin ara yüzüne girerek ordan filtreleyebilirsiniz , benim şuan kullandığım ara yüzde bağlı olanlar gözüküyor istediğim kullanıcının girişini engelleyebiliyorum.Diğer bi seçenekte sadece sizin izin verdiğiniz ip lere izin verilmesi.Kullanım kılavuzu duruyorsa ara yüz orda yazar , filtreleri kullanmayıda ordan yada internetten aratarak öğrenebilirsiniz

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Modemin marka modeli ile aratın. Bant genişliği ayarlamanın keyfi anlatılamaz Eski internetimde iphone sadece wifi'ye bağlı olduğunda bile lag - ping'e sebep oluyordu. Niye daha önce sınırlandırmamışım bilmiyorum.

Şu an 240 gb akn'li 64 mbit'lik paket kullanıyorum. 2 pc 2 telefon 1 tablet bağlı. Tabi ben tüm güncellemeleri AKN'nin hesaplanmadığı gece 02:00-08:00 arasına ayarlıyorum. Bitmiyor o şekilde.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    netflixde bir film izledim 2 saatlik 13gb yedi netflix çok kota götürüyor.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler