User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Atlas Mutuel Sigorta Tecrubesi Olan Var mi?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Atlas Mutuel Sigorta Tecrubesi Olan Var mi?

Arabanin kasko ve sigorta yenileme vakti geldi, Groupama'dan yaptiriyorduk en uygun sekilde ve ihtiyac duydukca da her turlu hizmetinden sorunsuz faydalandik simdiye kadar.

Bu yil kasko 4 bin liraya firlayinca alternatif arastirmaya basladigimda forumdan bir arkadas vasitasiyla Atlas Mutuel Sigorta'dan 3 bin lira gibi bir fiyat aldik, tek sarti anlasmali serviste onarim yaptirmak. Istanbulda dogru duzgun ozel servis anlasmasi yok ama Ciftkurtlar, Gulsoy vs. birkac yetkili servis ile anlasmasi var. Yetkililerde cikacak kol gibi faturanin ne faydasi var onlara bilmiyorum tabii ama hic aracimi kapisindan iceri sokmak istemesem de mecbur kalirsak en azindan ismi "yetkilide yapildi" olur.

Ancak firma 1 yillik ve hakkinda ne olumlu ne de olumsuz bir yorum bulamadim. Sitelerindeki mali tablolarda hep zarar yazmislar, yarin bir gun lazim olunca ortadan kaybolmasinlar diye insan cekinmiyor degil. Maalum, kasko firmalari yilda 1 kere lazim oluyor ama onda da canimizdan bezdirecekse hic bulasmak istemem. %100 yerli sermaye ile kurulmus olmalarindan dolayi da bi tarafim yine kullanip destek olmak istiyor. 10 yildir hep kaskolu binildi, toplamda odenen primin yarisi kadar hasar anca vardir. Iyi musteri sayiliriz.

Firma hakkinda bulabildigim her sey asagida. Bilgisi/tecrubesi olan herkesin yorumlarini merak ediyorum.

Mali Tablolar - Atlas Mutuel Sigorta

Sektorun icinden gelen ‘yuzde 100’ yerli sigorta şirketi: ATLAS MUTUEL | Gulegule Gazetesi

2016'da bi olumsuz haber cikmis haklarinda, sonra yalanlamislar

Atlas Sigorta’da iş bitmemiş! - Sigorta Medya

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sigorta firması biraz naylon duruyor.
    firmayı boşverinden asıl konu poliçe.

emin bişeylerden kesik atmışlardır,teklifi iyi okumak lazım.

örnek vereyim ; sompo megane cc'ye 1600 tl kasko çıkartıyor.
    unico 900 tl çıkartıyor.

aradaki fark ciddi.sebebleri ;

Unico beni doğal afetler bağlamaz diyor (dolu deprel sel vb)
    unico trafik sigortasının üstüne max 20bin tamamlarım diyor sompo 50bin ateşlerim baco diyor , gibi gibi..
    médiocrité partout

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Büyük bilindik firmalardan şaşmamak gerekiyor.

Senelerdir bilindik firmalardan kasko yaptım, ihtiyacım olduğunda auto king'de mini onarım vs işlerimi hallettim.

407'yi sompo japan yaptırdım, kendi servisleri rs servis neredeyse hiçbir şeyi dahil etmemek/yapmamak için 50 takla attılar. Tövbe ettim ben de bir daha bilmediğim firmaya yaptırmamaya.

Bir de mesela sompo japan'da mini onarım yaptırdın bunu tramere işlemiyor ama tekrar yenileme döneminde sompo japan'dan yenilemezsen tramere işliyor gibi saçma sapan da bir durum var.

Demem o ki biraz fazla ver bilindik yerden yap kafan rahat olsun Tarık.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafik sigortası belki bir nebze de kasko için bilindik seçmekte fayda var.
    Benim araca da yaşından dolayı çoğu firma kasko yapmıyordu.
    HDI yaptı uygun bir fiyata. Araya salça olacağım ama HDI hakkında bilgisi tecrübesi olan var mı?

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Senelerdir bilindik firmalardan kasko yaptım, ihtiyacım olduğunda auto king'de mini onarım vs işlerimi hallettim.

407'yi sompo japan yaptırdım, kendi servisleri rs servis neredeyse hiçbir şeyi dahil etmemek/yapmamak için 50 takla attılar. Tövbe ettim ben de bir daha bilmediğim firmaya yaptırmamaya.

Bir de mesela sompo japan'da mini onarım yaptırdın bunu tramere işlemiyor ama tekrar yenileme döneminde sompo japan'dan yenilemezsen tramere işliyor gibi saçma sapan da bir durum var.

Valla bende sompo policede hersey fazla fazla dahil. Rsde birton yer yaptirdim. Daha sonrada camurluk boyattim yetkilide ben evden yetkiliye gidene kadar yolda telefondan ikame arac basvurusu yapmistim 5dakikaya biri beni aradi nereye yollayalim diye ben servise varmadan ikame araci yolladilar beni bekledi 3gunlude bitecek onarım icin 6 günlüktu yapilinca aynen serviste geri verdim.
    1881 - 193

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1888'de kurulan Sompo Japan bilinmedik firma mı oldu
    Atlas Mutuel'i ilk defa gördüm. İyi veya kötü herhangi bir yorumda bulunamam.
    İşin anahtarı, size gönderilen teklifteki poliçe şartlarına iyi bakın. Yarın birgün başınıza birşey gelir, nasıl olsa sigorta yaptırdık diye hasar dosyası açtırırsınız, adamlar biz onu ödemiyoruz çünkü poliçenizde teminat yok derler, kafadan aşağıya kaynar sular dökülür.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Firmayı hiç duymadım. Kaskoda bilincik firmada kalmak lazım. Aradaki 1000 lira fark aylık 80-85 liraya gelir. Lazım olduğunda yolda kalmaktan tutun taksi kullanmanın maliyeti aynı kefeye gelir. Başınız ağrıdığıyla kalırsınız.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bende sompo policede hersey fazla fazla dahil. Rsde birton yer yaptirdim. Daha sonrada camurluk boyattim yetkilide ben evden yetkiliye gidene kadar yolda telefondan ikame arac basvurusu yapmistim 5dakikaya biri beni aradi nereye yollayalim diye ben servise varmadan ikame araci yolladilar beni bekledi 3gunlude bitecek onarım icin 6 günlüktu yapilinca aynen serviste geri verdim.
    Valla ben hiç memnun değilim, yapmamak için bildiğin 50 takla attı adamlar. Onu ona dahil edemeyiz, yok o öyle olmaz.

Açıyorum internet sitelerinden gösteriyorum 20 cm'e kadar yapılabildiği yazıyor diyorum adam karşımda sus pus vs.

Bu firmaya kasko yaptırdıktan sonra baktığımda çoook fazla şikayetçi/memnun olmayan insan gördüm.

Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1888'de kurulan Sompo Japan bilinmedik firma mı oldu
    Atlas Mutuel'i ilk defa gördüm. İyi veya kötü herhangi bir yorumda bulunamam.
    İşin anahtarı, size gönderilen teklifteki poliçe şartlarına iyi bakın. Yarın birgün başınıza birşey gelir, nasıl olsa sigorta yaptırdık diye hasar dosyası açtırırsınız, adamlar biz onu ödemiyoruz çünkü poliçenizde teminat yok derler, kafadan aşağıya kaynar sular dökülür.
    Kaç yılında kurulduğunun pek önemi yok, Türkiye'de işleyişi vs vizyonu zayıf bana göre. Benim poliçem herşeyim full ama 1 kere hizmet almaya kalktım, onda da daha önce çalıştığım firmalardan aldığım hizmetin/yaklaşımın binde birini göremedim.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hep söylüyorum poliçe detaylarını iyi mukayese etmek lazım, trafik üstüne +500bin imm yaptırıyorum örneğin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrubem yok ama Pamukkale Turizmin sahipleri yönetimde, Pamukkale Turizmde son dönemde sıkıntılar olduğu söyleniyor..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkürler, olumlu yorum kimseden alamayınca bu belirsizlikte Groupama'dan yenilemeye karar verdik artık

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çalıştığım şirket diye söylemiyorum ama Trafik üstüne kaskoya sınırsız imm veren iki firma var birisi Aksigorta

Ayrıca sınırsız ikame ve D segment seçeneğide mevcut.

Aklınızda bulunsun diye yazdım herhangi bir Aksigorta acentesinden fiyat alabilirsiniz. Birsz pahalıdır ama kimseyi üzmez.

Bu arada poliçe yaptırırken mutlaka hukuksal koruma teminatınızı yüksek tutun nolur nolmaz.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

chatlaxs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşın kasko teklifini ben çalışmıştım Araç 14 yaşında devam eden hasarsızlık bakımından da Groupama ile arasında yetkili serviste 500 anlaşmalı özel serviste 950 TL fark vardı. Şirket yeni kuruldu onun için referans bulunmayabilir ama şirketin anlaşmalı olduğu serviste aracınız yapılırsa eksik evrağınız vs de yoksa zaten sıkıntı çıkacak bişey yok Atlas için değil her şirket için geçerli bu dediğim. Kazasız belasız umarım gelecek yıl yardımcı olabiliriz
    Trafik & Kasko Sigorta işleri Yapılır

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalıştığım şirket diye söylemiyorum ama Trafik üstüne kaskoya sınırsız imm veren iki firma var birisi Aksigorta

Aklınızda bulunsun diye yazdım herhangi bir Aksigorta acentesinden fiyat alabilirsiniz. Birsz pahalıdır ama kimseyi üzmez.

Bu arada poliçe yaptırırken mutlaka hukuksal koruma teminatınızı yüksek tutun nolur nolmaz.
    imm konusuna çok dikkat ettiğim için ve aksigortadaki durumu bildiğimden bu sene axa yerine aksigorta yaptırmak istemiştim, kağıt üzerinde sınırsız ama iş başa düştüğünde öyle olmadığını belirtti sigortacım. çok üstelemedim çünkü yıllardır bir telefonla halledemediğimiz iş olmadı axada hiç problem de yaşamadık. axa da 500bin imm için ek ücret öderken aksigortada sınırsız olması arasında gerçekten bir fark var mı yok mu öğrenmek isterim

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Anadolu acentelik var bendede isteyen müşterilerime kombine tek limit sınırsız imm ile kasko yapıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    imm konusuna çok dikkat ettiğim için ve aksigortadaki durumu bildiğimden bu sene axa yerine aksigorta yaptırmak istemiştim, kağıt üzerinde sınırsız ama iş başa düştüğünde öyle olmadığını belirtti sigortacım. çok üstelemedim çünkü yıllardır bir telefonla halledemediğimiz iş olmadı axada hiç problem de yaşamadık. axa da 500bin imm için ek ücret öderken aksigortada sınırsız olması arasında gerçekten bir fark var mı yok mu öğrenmek isterim
    Sanırım 100-110 lira gibi bir prim ilave ediyor.

İş başa düşünce teminatında ne varsa o ödenir sigortacın seni kaybetmek istememiş yada axa ya olan hedefi için seni kullanmış genelde sektörde bu numaraları yapmayan yoktur.

Ama hasar ödemeye gelince ne ise o ödenir bizde.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu aslında kanun gibidir

Trafiğin en berbatını yaptırcaksın
    Kaskonun en kralını
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aslında kanun gibidir

Trafiğin en berbatını yaptırcaksın
    Kaskonun en kralını
    Artık trafikte fiyatlar tavana takıldığı için herkes aynı işte bi kaç yeni şirket 15-20 lira düşük fiyat veriyor o kadar.

Kasko için dediklerine katılıyorum.

ozgurluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sermaye yeterliliği bulunmayan ve bu nedenle trafik sigortası kesmek için gerekli ruhsatı alamayan bir firma.
    ödenmiş sermayeleri çok yetersiz, 2 yıldır da zarar açıklıyorlar.
    bu tabloya göre ben yaptırmam açıkcası
    bu yıl biraz atılım yapma gayretindeler, trafik sigortası kesemedikleri için içeri nakit sokmak adına en kuvvetli kaynak kasko ürünü
    bilinirliği ve güvenirliği olmayan bir firmanın bunu yapabilmesi için elindeki tek silah uygun fiyat verebilmesi..
    milletin 3 verdiğine 2 vererek havuz oluşturma gayretindeler ama bu mevcut döviz kurları ve maliyetlerle bir kaç hasarda işleri terse dönmesi muhtemel maalesef..

2019 yılı bir çok sigorta şirketinin satılacağı bir yıl olacak arkadaşlar
    bir çok ismi büyük firma satılık olarak anılıyor.
    Liberty sigorta yıl içerisinde alman Hdi sigorta tarafından satın alındı.
    şimdi burada sigorta işi ile uğraşan arkadaşlar var, spekülatif bir söylem gibi gelebilir bu söylediklerim ama
    Söylenti olmakla birlikte ; grupama,ergo,zurich ve anadolu sigortanın satılığa çıktığı söyleniyor.

İyi forumlar.
    Kuralları çoğunluğun koyması, çoğunluğun haklı olduğu anlamına gelmez. Bu sadece çoğunluğun kolay aldandığı anlamına gelir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler