User Tag List

Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arasý

Konu: Günübirlik Kayseri

serkanOC - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ocak ayinin ortasinda gitmek uzere esim ve minnak kizim ile birlikte Erciyes icin hesaplica otel ve ucak rezervasyonu yaptirdim gecen ay.. gitmisken bir iki yer gorelim, manti yiyelim, pastirma alalim dedim ama gezi forumlarinda bile ciddi bir tavsiyeye rastlamadim.. insallah kar yagarda biraz yuvarlaniriz bari..

Yaþ
    36
    Þehir
    izmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý altugkocer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merkez lokantasý dediðiniz yer merkez pide fýrýnýysa orda tek toynaklý eti çýkmýþtý geçenlerde

Kaþýkla diye inanýlmaz kazýk ve lezzetsiz bir restoran var hiç tavsiye etmem. Bizim zamanýmýzda "Ananýn Yeri" vardý. Hala duruyorsa tercih edilebilir.

Onun dýþýnda sanayi tarafýnda Aðaçaltý diye bir yer vardý sanýrým þimdi þehir içine de þube açmýþ. Ýnanýlmaz güzel sac kavurmasý vardýr.

Alternatif olarak Erciyes'e çýkabilirsiniz. Güzel restoranlar ve oteller var.
    devlet hastanesinin olduðu caddedeki ilk açýlan merkez pidedir.
    o bilmem ne eti çýkan merkez pide, talas ilçesinde(yada baþka bir ilçe) de isim benzerliði olan baþka bir pidecidir.

Yaþ
    36
    Þehir
    izmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeme içme konusuna gelirsek,
    elmacýoðlu iyidir evet. ama isminden ötürü nedense herkes iskender yer. kayseriye gelmiþsin iskenderle ne iþin var kardeþim derim ben misafirlere.
    elmacýoðlunda mantý-yaðlama-yað mantýsý gibi kayseri has þeyler vardýr. masaya dilimli pastýrma sucuklu pide-sucuklu yumurta dahi getirtebilirsiniz. ana þubeden bahsediyorum.
    hemen çapraz karþýsýnda divan pastanesine gidin acýbadem her saat baþý çýkar zaten tadýna bakýn. muhtemelen 1-2 kg paket olarak alýrsýnýz zaten.
    kayseride çok akrabam var ama sizi gondiklemeyecek iyi mal alacak, yine merkezde yaðcýoðlu var. dilerseniz selamýmý iletin izmirden samet diye, alacaðýnýz pastýrmanýn tadýmýný yapýn öyle alýn. tezgahtara býrakmayýn(yerlisi tütünlük sever, o size fazla yaðlý gelebilir) sucuðu sosisi salamý en kalitesini satar. ayda bir kargoyla alýrým bende evime.
    daha sonra hisarcýktan talasa geçin seyir tepesinden þehri izleyin(ne *** varsa ) nargile için, adý olsun. ama soðuk baþlamýþtýr.
    mevsimine göre erciyese piste çýkýn, eðlencelidir erciyes. alkol için tedarikli gidin. mangal alýn takýlýn, güzeldir.
    mantý namýna benim beðendiðim yer yok, annem filan yaptýðý için sevemiyorum o mantýlar.
    sonrasýnda merkezde mutlaka ve mutlaka tava yiyin( kemik suyunda 6-7 piþmiþ kelle eti) yanýna ayýklanmýþ kelle yiyin, yerel hayvan etidir. tadý muazzamdýr.
    sonrasýnda eðerki isterseniz baharatçýlardan hazýr sucuk baharatý alýn. kg lýk kýymaya göre satýlýr, sarýmsakla kendi sucuðunuzu bildiðiniz etten yapýn evinizde mis gibi(bizim sucuk içi olur sonuçta o baðýrsaða gerek yok, kýymalý yumurta gibi yersiniz. bir dahada sucuk almazsýnýz dýþardan)
    çarþýlarý var ama ben sevmiyorum genelde. avm ye gitmekte saçmalýk.
    erciyese giderken saðda ananýn yeri var. manzarasý ve gözlemesi güzeldir.
    baþkada aklýma gelen birþey yok.
    maksimum 3 gün dayýnýlýr o þehire. o da dedeml babannem için. yoksa 1 günlük gýda stoðu yapýp dönülür

207_TR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Balýkesir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kýsa bir zaman için uðramýþtým 2013 þubat ayýnda.

Belki daha efsane olan yerler vardýr ama KAÞIKLA isimli mekaný beðenmiþtim. Mantý için.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

N0M4dh - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Kayseri
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kayseri mi yardımcı olayım hemen
    29 ekimi feda etmeye değmez onu söyleyeyim illa işiniz var ise;
    yeme içme kültürümüz yok.

Hilton kapandı başyazıcı gruptan alındı, kayseri'ye geliyorsanız kesinlikle çarşı içindeki! fikretten pastırma alın, oldukça pahalıdır ama iyidir, unutmayın içerisinde beyazlık olan - yağ olan pastırma yemeliktir, yağsız kıpkırmızı olan ise genellikle pişirmelik (yumurta, kuru fasülye veya alüminyum folyo) ile iyi olur. pastırmanın kalitesini içerisindeki yağ / et oranı değil yapıldığı bölge belirler.

kaşıkla kimi gün iyi kimi gün kötüdür, bu yüzden illa gidin diyemiyorum fakat illa biz kayseri mantısı yağlaması içli köftesi sarması gibi yerel lezzet tanıyacaksanız başka bir yerde yok, fiyatları yüksektir su böreğinin kıymalısı ise her zaman iyidir, bilmem ne hanım diye bir tatlıları var gereksiz şekerli serttir ister misiiz diye sorarlar ise istemeyiz diyin geçin.

mustafa şimşek üstündeki köşk aşırı salaştır hep kalabalıktır ama iyidir özellikle et döneri Türkiye sıralamasında, fakat köşk ismi marka olmadığı için şehir içinde 6 farklı köşk döner daha vardır bunlardan uzak durun, mustafa şimşek üzerindeki şahin yuvası diye geçer onun dışındakiler tırt. tavuk döner 12 et 18 tl olması lazım, ayranlar 1 tl, açık ayran ise ekşidir herkesin damak tadına uymaz

pazartesi açık olmaz yüksek ihtimalle fakat ağaçaltı sanayi şubesi açık olur ise kaçırmayın vedat milör, milli yiyici gibi gurmeler oradan yemeden kesinlikle Kayseri turunu bitirmezler, dediğim gibi kapalı olması çok yüksek ihtimal normal günlerde ise saat 2 den sonra dükkan kapanır bu arada Y et bitince kepenk iner - normal günlerde. Mustafa Şimşek üzerindeki şubeleri ise vasat sakın oraya gitmeyin evet kendileri açtılar ama lezzet 1 türlü oturmadı.

Tatlı için HUGA ya gidin, şehir içindeki Kayseri Parkın ilerisi- melikgazi lisesi karşısı / eski serhat çok özel- daima kalabalıktır, servis rezalet ötesi, mobilyaları ise çok rahatsızdır, lezzeti iyidir, ana merkezleri olan Talas ( Melikşah ) ise 10 numaradır servisi, hızı. fiyatları ise 16 nın katları şeklinde artar standart künefede. Burada envai çeşit künefe vardır, Kayseri'nin aksine ustalarının tamamı diğer illerdendir. Hatay Urfa Gaziantep Adana illerimizin baş harflerinden oluşur ve buradaki yerel künefe çeşitlerini yiyebileceğiniz Türkiye'deki parmakla sayılan yerlerdendir.

Pide yemek istiyorsanız Talas'da Kayadibini tavsiye ederim mağara içine oyulduğu için kapadokya'yı anımsatır, özellikle kuşbaşılı iyidir fakat bir pideye 25 tl verilir mi derseniz soru işareti olur, ancak gelmeden önce telefon açıp güveç yaptırırsanız (keyiflerine bağlıdır yapıp yapmamak) hayatınızda yediğiniz sayılı güveçten olur.

çoçukları eğlendireceğiz derseniz bunların tamamına uzak harikalar diyarı diye bir mekan var roller coster vs var, fakat işletme olarak anadolu lunaparklarından hallice, ama tesis olarak güzel zaman öldürmek için birebir, trafik daima sıkışık olur kısacası illa çocuklar için gitmeyecekseniz kesinlikle gitmeyin.

foursquare de yazan yeraltı çarşısından kesinlikle uzak durun, esnafı ürün olsun ürün kalitesi, park yeri sıkıntısı evlerden ırak, baharat alacaksanız kapalı çarşıyı tavsiye ederim, pastırmacı fikrete uğranmışken gidilir fakat park yeri bulurken basur olabilirsiniz dikkat edin, arkadaşların bahsettiği orjinal elmacıoğlu iskender de burada bulunur (millet caddesi).

Kayseri ile alakalı diğer konular trafik özellikle;
    Normalde 1 araç güven mesafesi bırakıyorsanız 2 araç bırakın bizde şoförlük yok.
    ne yazık ki kayseri girişinde araçlarımızdan sinyal kolu sökülüyor biz dönerken sinyal vermeyiz.
    trafikte birbirimize saygımız sıfırdır özellikle park yeri konusunda.
    sarı da ise kornaya basmak adettendir, o yüzden araçta daima camlarımız kapalıdır müzik açık olmalıdır.
    gençlerimiz hızlıdır sizin karınızı çocuğunuzu gözetmeden artislik yaparız, sakın ha araçtan inmeyin atışma olursa.
    Suriyelilerin %5 i Kayseri'de ikamet etmektedir, her ışıkta size mendil satmaya çalışan vardır.
    AVMler sosyal etkinlik olarak geçer buralarda park yeri bulmak loto da tutturmak ile eşdeğerdir- tatil günleri için konuşuyorum.

İlla bir şey alacaksanız Kayseri Parkı seçin Kayseri Forum apaçi yuvası olarak geçer.

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul/Yeþilköy
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kaþýk-la gayet lezzetli ozellikle yað mantýsý tavsiye ederim ve tabiki necmiye hanim tatlisi
    Beðenmeyenler neyini beðenmedi cok merak ediorum
    "Wagen"thusiast

Yaþ
    45
    Þehir
    ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pazar günü gittik ve döndük. sabah 8'de ankara'dan hareket ettik, 11'de vardýk kayseri'ye. koca sinan belediyesinin ön tarafýna mimar sinan parkýnýn yaný baþýna býraktýk arabayý. sýrasýyla gevher nesibe medresesini, selçuklu müzesini, avgunlu medresesini, kurþunlu camiyi ziyaret edip cumhuriyet meydanýna çýktýk. saat kulesi ve atatürk heykeli ziyaretinden sonra sultan sofrasýnda kayseri mantýmýzý ve kaðýtta pastýrmamýzý yedik. böylece çocuklar asýl amaçlarýný gerçekleþtirmiþ oldular. akabinde ulu camiye girdik, öðle namazý kýldýk ve kapalý çarþýda dolaþtýk. açýkçasý kapalý çarþýnýn bu kadar büyük olmasý beni çok þaþýrttý. zaten istanbul'dakinden sonra en büyüðüymüþ galiba. kaleye ve arkeoloji müzesine giremedik, tadilat varmýþ 2 ay kadar sonra açýlacakmýþ. hunat hatun külliyesini ziyaret ettik, birer çay içtik. daha sonra kayseri lisesi ve milli mücadele müzesini ziyaret ettik. en sonunda belediye tarafýndan restore ettirilen kayseri mahallesine þöyle bir uðrayýp çýktýk. ankara'ya dönüþ yoluna çýkmadan kaþýk-la'ya uðrayýp necmiye haným tatlýsý gömdük. ikindi namazýný bir baþka selçuklu dönemi camisi olan hacý kýlýç camiinde kýlýp ankara'ya doðru yola koyulduk. akþam 8.30 gibi evimize geri dönmüþtük.

dolu dolu, tatmin edici bir gezi oldu, hem çocuklar hem de bizimle gelen annem için.

-Murat Özcan- - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    Turkey / Tekirdag
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle elmacýoðlun da bir iskender yiyin.

Onun dýþýn da gezilecek güzel yerler var özellikle erciyes benim çok hoþuma gidiyor
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler