User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
88 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ülkede herkes hırsız, herkes yüzsüz, herkes şerefsiz...

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ülke sözde müslüman değil mi? %99 gibi bir müslüman çoğunluğu var ülkede. Baktığın zamanda namazında niyazında olanların sayısıda az değil. Şu ülkede her kesimle iş yapıyorum musevisi hristiyanı hacısı hocası ateisti. Hacı hoca takımı dışında kazık atmaya çalışan hiç yok. Pazarlık yaparlar almazlar ama kazık atmaya çalışmazlar. Hacı hoca oo tamam aldım der ödeme diye sorarsın kaçmıyoruz der. Üstüne yatar kaçar vs. Sonrada 5 vakit namaz kılıp Allahına dua eder. Ben diyorum bu heriflerin bu kadar namaz kılma nedeni bu. Allahım burada bu kadar mok yiyorum ama bak sana da dua ediyorum oraya geldiğim zaman bana bi kıyak yaparsın artık. Onun peşindeler.
    genelde namaz kılanlar sahtekar olurlar sakallı ise zaten potansiyel hırsız

road runner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bankamatik olayı benimde başıma geldi. Arkamdaki adam parayı almadan bana bakıyor bir kaç kere .Tam kapanacakken atm'den cekip alıyor parayı. Sonrada fatura ödüyor bu sayede bulup alıyorum parayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tersten gidelim o zaman. Pazar günü kafa dinlemeye balkona çıkmışsın önünden bir konvoy geçiyor ne oldu, düğünleri varmış, ya da askere uğurlama varmış. Bir kere de geçmiyorlar, dönüyor ilerden bir daha geçiyor. Ne oldu şimdi özgürlük mü oldu? Bu da aşırı gürültü oldu, iyi mi oldu.
    Açıkçası sakinliği tercih edenlerdenim.
    Apartmanda atık kağıt, pil..vs kutuları var içinde ne ararsan var. Atık pilleri kim alıyor, düzenli o kutuları kontrol ediyormusunuz diye sordum heee ediyoruz diye cevap verdiler, nah ediyorsunuz dedim ortam buz oldu. Ceza uygulamazsan adam o kutuya ne olacak ya diye herşeyi atar. En okumuşundan en okumumaşına kadar hepsi aynısını yapıyor. Otoparkta adam paspasdaki kiri çamuru yere boca ediyor, sorarsan Robert Kolej mezunudur, Boğaziçi'nde master yapmıştır...vs vs Ne oldu şimdi oldu mu? Kitle cezayı bak bakalım bir daha yere döküyor mu?

Sessizliği severim, sakinliği severim. Valla oradan sıkılan varsa buyursun buraya ben onun yerine şu an oturduğum ev ile aynı hacimde bir eve Viyana'ya yerleşirim. Pazar günü de alışveriş yapmayıvereyim.
    noktasına kadar katılıyorum insan insandır bunun hacısı hocası ateisti budisti kudisti yoktur iyi insan heryerde iyidir bizim cocuk okulda kurallara uyuyor diye sürekli ezildigini anlatıyor olsun kızım sen iyi olda ezil diyorum elbet sen kazanırsın sonunda

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizinkiler de iyiymiş, aynen şerefsiz çok.

Ben de sana tecrübe olsun bi dahaki sefere hareket çekersin böyle o.ç.'larına dedim
    Bence öyle yapmasın, ülkede insan çok, hem arabama sürttün hem de hareket çektin der, iter kakar vurur eder sonra uğraşır durursunuz.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi yanda böyle şerefsizler,
    biyandada biz gibi adisyona eksik yazılan suyu söyleyip ödeyenler.

işimiz zor ciddi anlamda.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asmisinsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    genelde namaz kılanlar sahtekar olurlar sakallı ise zaten potansiyel hırsız
    Bu her sakallıya dedem demek gibi yersiz bir genelleme olmamış mı?
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu her sakallıya dedem demek gibi yersiz bir genelleme olmamış mı?
    aynen kardeşim ironiyi kesss insan insandır müslümanı yahudisi namaz kılanı kılmayanı inanan inanmayan ayrımı olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla aynısını ben yaşadım hatta arabamın konusunda da var , benim araca da bir hanımefendi sürtmüş.. o yüzden dediğin birçok şeye katılıyorum birçok şeye katılmıyorum.Şunlara katılmıyorum pasta cila bile olsa 200 lira ile olmaz o iş araç komple pasta cilaya girmesi gerekir.Tek bir yere yapılırsa boyada fark olacaktır. E ben o olsam o adamın yerinde en iyi yerde yaptırırdım pasta cilayı size maliyeti birkaç bin lira olurdu adam yine iyi 250 yi kabul etmiş.Aracına sürtülmüş adam sananiye yıkamaya 50 tl lik yere gitmek zorunda değil , tamam kazadır olur ama neyse hakkı karşılayacaksın.
    Nasıl bir mantıktır arkadaş seninki. Kaza yaptın tampon değişti diye bütün arabayı mı pasta cila yaptırtıyorsun karşı tarafa. Pasta cila yapılan yerin parasını adam verir geri kalanıda kendi cebinden ödersin. Araban çizik içindeyse karşı tarafın suçu ne. Ohh ne güzel arabanın içine .. sonra birisi tamponu çizdi diye bütün arabayı adama pasta cila yaptırt. Valla bana böyle biri denk gelirse suratını pasta pedi diye kullanırım.
    IN BOOST WE TRUST

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasıl bir mantıktır arkadaş seninki. Kaza yaptın tampon değişti diye bütün arabayı mı pasta cila yaptırtıyorsun karşı tarafa. Pasta cila yapılan yerin parasını adam verir geri kalanıda kendi cebinden ödersin. Araban çizik içindeyse karşı tarafın suçu ne. Ohh ne güzel arabanın içine .. sonra birisi tamponu çizdi diye bütün arabayı adama pasta cila yaptırt. Valla bana böyle biri denk gelirse suratını pasta pedi diye kullanırım.
    kaza yaptı tampon değişti diye değil , sadece sürtülen yere pasta cila yapılmaz yapılacaksa bütün araca yapılır kendimden örnek verdim okumadın mı hacı başka dile mi çevirip yazayım anlayacağın ?
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fulyada daracık sokakta, park etmeye çalışırken siyah bir yarise tampondan dokundum ama arabanın heryeri harita gibi. Bende folyo vardı zaten sıfır sıkıntı. Gece 3 camında numarada yok. Tamponunu gittim yerine oturttum, bezle çiziğide sildim çok az çizik kaldı. Gittim camına not yazdım şu saatte şu tarafa tıkladım kusura bakmayın, numaram burda isterseniz tutanak tutarız isterseniz kendi ustamda hasarınızı karşılarım dedim. Dokunduğum yeri özellikle belirttim ve tutanak yada kendi ustamı teklif ederek fırsatçılığın önüne geçtim. Daha sonra arkadaşta mesajla çok teşekkür etti, daha önce böyle bir yaklaşum görmediğini iletti ve herhangi birşey talebinde bulunmadı benden...
    Namaz, selam, hacılık konusunda katılıyorum, evet genelleme yanlış olacak ama esnafım ve hacı hoca tayfası beni bitirdi resmen. İş paraya gelince islam işi, kutsal iş, sevap falan sallıyorlar bana. 18 lira tutmuş para 16 lira veriyorum diyor... Ben artık çok yoruldum insanlarla uğraşmaktan, bıktım, yıldım... Çalışmayı çok severim saatlerce çalışırım ama insanlardan nefret ediyorum artık...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne kadar gereksiz bir konu, akabinde cıkan gereksiz tartısmalar puff :S
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaza yaptı tampon değişti diye değil , sadece sürtülen yere pasta cila yapılmaz yapılacaksa bütün araca yapılır kendimden örnek verdim okumadın mı hacı başka dile mi çevirip yazayım anlayacağın ?
    Nereden çıkıyor bu bütün arabaya pasta cila yapılır mantığı. Arabanda çizik yoksa başka yerinde araba temizse neden pasta cila yapılsın bütün arabaya. Renk farkı falan olmaz. Parlaklık farkı oluşur o da 2 yıkamada oturur. Arabanın diğer heryeri çizikse de sen kendin yaptırırsın çok istiyorsan.
    IN BOOST WE TRUST

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ormancı senin yüzünden forumda tartışma çıktı çıkacak ,ne gereği vardı

imzasız..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Niye kimisi olayı başka türlü anladı anlamadım ama;

Tekrar yazayım, ortada "hasar" denecek bir hasar yok. Boya bile kalkmamış, tamponda tırnakla çıkan boya izi var, bir parmak boyunda bile değil.

Buradaki şerefsizlik, adamın "tampon yamulmuş, kusura bakmamayla olsaydı bu işler" falan diye .ötçe bi tavır sergilemiş olması. O arada etraftakiler olmasa kızı panikle sıkıştıracak belki de para falan almaya çalışacaktı. Sonrasında da 50 liralık iş için 200-250 hesabı yapıyor hıyarağası.

Böylelerine zırnık yok, bu mantaliteyi savunanlarla da denk gelmeyiz inşallah

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tersten gidelim o zaman. Pazar günü kafa dinlemeye balkona çıkmışsın önünden bir konvoy geçiyor ne oldu, düğünleri varmış, ya da askere uğurlama varmış. Bir kere de geçmiyorlar, dönüyor ilerden bir daha geçiyor. Ne oldu şimdi özgürlük mü oldu? Bu da aşırı gürültü oldu, iyi mi oldu.
    Açıkçası sakinliği tercih edenlerdenim.
    Apartmanda atık kağıt, pil..vs kutuları var içinde ne ararsan var. Atık pilleri kim alıyor, düzenli o kutuları kontrol ediyormusunuz diye sordum heee ediyoruz diye cevap verdiler, nah ediyorsunuz dedim ortam buz oldu. Ceza uygulamazsan adam o kutuya ne olacak ya diye herşeyi atar. En okumuşundan en okumumaşına kadar hepsi aynısını yapıyor. Otoparkta adam paspasdaki kiri çamuru yere boca ediyor, sorarsan Robert Kolej mezunudur, Boğaziçi'nde master yapmıştır...vs vs Ne oldu şimdi oldu mu? Kitle cezayı bak bakalım bir daha yere döküyor mu?

Sessizliği severim, sakinliği severim. Valla oradan sıkılan varsa buyursun buraya ben onun yerine şu an oturduğum ev ile aynı hacimde bir eve Viyana'ya yerleşirim. Pazar günü de alışveriş yapmayıvereyim.
    Bende tercih edeceğim gibi duruyor lakin gidip biraz deneyimlediğiniz zaman alışverişimi de pazar yaparım, aman şunu da yapmayı vereyim ne olacak durumu çokta katlanılabilir olmuyor.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence öyle yapmasın, ülkede insan çok, hem arabama sürttün hem de hareket çektin der, iter kakar vurur eder sonra uğraşır durursunuz.
    "İnsan"la bu diyaloglar yaşanmaz zaten

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nereden çıkıyor bu bütün arabaya pasta cila yapılır mantığı. Arabanda çizik yoksa başka yerinde araba temizse neden pasta cila yapılsın bütün arabaya. Renk farkı falan olmaz. Parlaklık farkı oluşur o da 2 yıkamada oturur. Arabanın diğer heryeri çizikse de sen kendin yaptırırsın çok istiyorsan.
    aracın temizliği ile pasta cilanın ne alakası var yahu ? Benim kapıma sürttü.. Gittim yaptırmaya adam dedi ki buraya pasta cila yaparsam ön kapın pırıl pırıl olur arka kapın ise mat olur doğal olarak.O yüzden bütün araca pasta cila yaptırmak zorundasın ki ton farkı olmasın özellikle koyu araçlarda.Sağ taraf pasta cilalı yapılmış sol taraf yapılmamış şimdi ben bir kapım böyle diğer yerler matmı gezeyim ??

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ormancı senin yüzünden forumda tartışma çıktı çıkacak ,ne gereği vardı

Valla ya, kapayın kapayın bişey yazayım dedim pişman oldum

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende tercih edeceğim gibi duruyor lakin gidip biraz deneyimlediğiniz zaman alışverişimi de pazar yaparım, aman şunu da yapmayı vereyim ne olacak durumu çokta katlanılabilir olmuyor.
    İnsan her koşula çabuk alışan bir canlı türüdür. Hakkında hayırlısı olsun, oranın kurallarına çok hızlı alışırsın diye düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler