User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
88 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Ülkede herkes hırsız, herkes yüzsüz, herkes şerefsiz...

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Niye para veriliyorki tutanak sigorta var kuruş vermem.
    Bizimde 0 arabamıza sürttüler yapıldı edildi bir şekilde elden para istemek çok saçma.
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben öyle bir tüp arabasına sürttüm, acil de gitmem lazımdı hastane randevuzu vardı.

Araba Eczane önünde duruyordu, eczacıya dedim araç sahibi gelirse bu kartı verir misin.

Aradı civardanmış zaten, abi kart bırakmışsın dedi, indim konuştuk. Dedim yaptırayım, abi ya dedi arabayı görmüyor musun canın sağolsun dedi

Arabada cidden iptaldi grinin 50 tonu gibiydi.

Bana da biri çarpsa tazmin etsin isterim, ama zarar verdiği parçayı yaptırır, su istimal etmek olur fazlası.
    @Grimlord geçmiş olsun, bu sürtmemiş bildiğin kar gibi küremiş gitmiş. Dayak cennetten çıkmadır derler.
    Önceki mesajımda da yazdığım gibi, bahsetmeye çalıştığım zaten bu "suistimal" olayıydı, 50 TL eksik vermişsin olmamış diyenden tut, herkesi pasta cila ile kurtaramazsın, pasta cila yap geç yaa ohooo'ya geldi iş. Nasıl oldu anlamadım ama

Hayır sanırsınız üçkağıtçı benim, bizim aile

İki sefer tamamen kendi hatam ile 2 araca çarptım, ikisinin de tamponları boya kalkacak şekilde hasar gördü. Kendi aracıma da ufak çaplı hasar verdim.
    Her ikisinde de adamlarla indik konuştuk, ne yapalım edelim, adamlar "bişey yok hocam devam et boşver" dedi devam ettik. Hatta birine kötü çarptım, üstad panel gitmiş falan olabilir, tamponun düzgün göründüğüne bakma dedim, yok yok salla uğraşamayacağım kasko tamir bilmemne, bişey yok boşver dedi

Konuda bahsettiğim ise çizik bile değil neredeyse. Ama niyeyse gereksiz büyüdü.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani düzelmesi gerekirken her gün daha kötüye nasıl gidiyor anlamak mümkün değil.

Bir arkadaşım anlatmıştı, "adamla arka arkaya ATM'ye gidiyoruz, herif arkamda elinde kartla sıra bekliyor, para çekmek için gelmiş, ben kartı alıp parayı almayı unutup gidiyorum, bankada kameraya bakıyoruz, arkamdaki herif benim parayı alıyor, üzerine kendi hesabından para çekiyor, basıp gidiyor, herkes mi hırsız herkes mi şerefsiz olur" demişti.

Geçenlerde kız kardeşim park yerinden çıkarken öndeki arabaya hafifçe sürtmüş. Klasik, arabanın sağını görmezsiniz ya burnu, hafif değdirerek çıkmış. Arabanın sahibi de oralardaymış gelmiş hemen. Bizimki de yeni yeni araba kullanmayı öğreniyor, bi heyecan bi panik inmiş aşağı.

İşte ay kusura bakmayın ay çok özür dilerim cart curt, o.ç. ....'in evladı herif başlamış "işte kusura bakmamayla olsaydı, bilmemne, bakın tampon ne hale geldi, tampon değişecek" moduna girmiş. O arada adamın karısı gelmiş, kadın boş boş bakıyor "ya o kadar da bişey yok ne olacak" falan dedi diyo, o arada bizimki uyanmış allahtan.

O sırada da gençten bi çocuk bizimkinin yanına gelmiş "yaa deli misin buna inanma bi pasta-cilalık işi var" demiş. Başlamış bizimki de "beni ne diye paniğe sevk ediyosunuz bi de tampon değişecek, yamuldu falan diye" demiş. Bi de tırnağıyla bakmış boya çıkıyor tampondan, e bakın çıkıyo işte demiş. Herif anında "R". Haa yok ben öyle gördüm de falan filan.

Yani kardeşim uyanmasa, orada heyecan panikle o.ç. tampon kitlemeye çalışacak.

O arada da kardeşim eşini aramış, demiş böyle böyle, telefonu vermiş, o şerefsiz öyle kibar öyle olumlu konuşmuş ki, bizim damat da sağolsun çok yüce gönüllüdür "250 verelim pasta cila yaptırırsınız" falan gibi bişey demiş. Sanayiye veya yıkamacıya git 50 liralık iş en fazla.

Sonra eve gelince kardeşim durumu anlatmış herif böyle böyle yaptı diye. Damat iyice köpürmüş ama sonra lanet etmiş başımızın gözümüzün sadakası olsun, araba da yeni, nazarlık olsun hesabı, 200 TL göndermiş hırboya. O.Ç. utanmadan bi de tekrar açmış 250 TL konuşmuştuk demiş.

Ulan dedim bu ikinci durumdan sonra küfür edip kapatmak gerekiyodu dedim, acayip kibar davranmış bizimkiler. Damat normalde lafını esirgemez, çok fazla bişey dememiş bu sefer, sadece "zaten 50TL'lik iş aslında ben fazla veriyorum, istemiyorsanız parayı iade edin, arabayı getirin ben yaptıracağım" demiş. Yaa yok 50 liranın lafı mı olur da bilmemne de, kapatmışlar...

E şerefsiz evladı o.ç., o zaman 50 TL'nin hesabını ne yapıyosun.

Kardeşime de dedim bu normalde taksici dolmuşçu tayfası hareketidir, herif resmen şerefsiz çıkmış. Tamponda başka hasar varsa sana kitlemeye çalışmış, bi dahaki sefere belli etme acemiliğini, aaa öle mi, bişey olmaz pasta cilalık iş var dersin binersin arabaya dedim

Ama o.ç.'nun tavrı beni fitil etti. Bi mesajda kaç tane küfür yazdırdı bana
    Abicim süzme insan çok, Tamponu veya aracın x yeri hasarlıyken vurduğunda orayı da kitlemeye çalışır.
    Geçmiş olsun, 200 bile çok ama neyse dediğiniz gibi sadaka olsun.

Abi, bankamatik için tavsiyem, Garanti kullanıyorsan QR ile para çekme var, kartını atm ye sokmadan direk QR ile para çekip yatırabiliyorsun, tavsiye ederim..
    Çok geçmiş olsun tekrardan.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diyelimki kardeşiniz acemi ve geldi benim aracımın tamponuna sürttü .
    öncelikle sinirlenirim.ardından belki hay yapacağın işi diye cümlede kurabilirim.
    tampon kulakları ve baglantı yerlerinde şeklinde, şemalinde sorun yok boya yada pasta cila ile geçecek birşeyse tampon değişsin diye ısrar etmem.pasta cıla ile gececeksede pasta cila parası istemem.
    boya gerekliysede boya parası talep ederim.kendi istediğim ustada .ben sanayide bunu cozebılırım ama servıse gıtmek ısteyende olabilir buna birşey diyemezsin.kaza tutanağını tutar adamı evine yollarsın.
    ama kalkıpta senin gibi bir abisi olup ya bunda hasar yok 50 liraya sanayide yaparlar fln derse abisine 50 lira uzatırım git ötede konuş derim.
    burda bu konuyu açıp hararetli hararetli anlatman ve küfür etmen seni hakli çıkartmıyor.
    yigit ne yapıyorsa bende aynısını yapıyorum.bir farkla ben senede 10bin km yapıyorum.arabam benim için önemlidir.dışardan biri gelip aracıma zarar veriyorsa karşılığına katlanmak zorunda.
    250 demişte ondan sonra 200 göndermiş adam daha sonra neden eksik yolladın demiş , der tabi neden demesin.insan bu dilide var beynide.bazısı paragöz bazısı cimri bazısı ketum.herkes aynı çığırtkanlıkta olacak diye bişey yok.
    işin sonunda acemi kardeşin güzel bir tecrübe kazanmıştır.bidahakine geri vitesi kullanmayı akıl eder. karşı araçtada hasar az ise günün kazananı kardeşin olmuş.
    Ben neyi anlatamıyorum cidden anlamadım.

Elbette ki, karşı taraf tutanak tutalım dese tutulur. Zarar neyse karşılanır. Kendi aracımın da başına gelse aynı şeyi ben de yaparım, ama hasar bile olmayan şey üzerinden "aha tampon değişecek, tamponu yamulttun" diye koşarak gelmem. 200 TL'yi de verdiklerine dua etsin.

Pasta cila benim lafım değil, etraftan geçen birinin lafı, ki incecik bi yere pastayı sürdük mü komple araba yapmaya da gerek yok, sırf cilayla bile çıkabilir tırnakla boya çıkıyorsa. Belli ki hiç bir halt olmamış kısaca... Bu yüzden de halen haklı olduğumuz tarafın biz olduğunu düşünüyorum. Adam başta "adam" gibi hareket etse, ben de boşa sövmezdim herhalde burada.

Benim burada küfür edip haksız bulduğum, adamın bu "taksici" tavrı. Taksiciler yapar öyle, az bişey sürtersin, herif yamuk kapıyı gösterir sen yaptın der, kilitlemeye çalışır.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yigit ne yapıyorsa bende aynısını yapıyorum.bir farkla ben senede 10bin km yapıyorum.arabam benim için önemlidir.dışardan biri gelip aracıma zarar veriyorsa karşılığına katlanmak zorunda.
    250 demişte ondan sonra 200 göndermiş adam daha sonra neden eksik yolladın demiş , der tabi neden demesin.insan bu dilide var beynide.bazısı paragöz bazısı cimri bazısı ketum.herkes aynı çığırtkanlıkta olacak diye bişey yok.
    işin sonunda acemi kardeşin güzel bir tecrübe kazanmıştır.bidahakine geri vitesi kullanmayı akıl eder. karşı araçtada hasar az ise günün kazananı kardeşin olmuş.

valla ben pasta cilanın peşinde koştum yakalasaydım ama hata bende... Yakalayamadım kendi cebimden yaptırdım pasta cilayı... Çamurluk dodiği çizik , jantım çizik (kırılmalar var boyanmayacak şekilde) ve kapım çizik.. Tutanağı tutturacaktım borusana bırakacaktım.Kapı boyanacaktı (pasta ile geçti ama boyada ne yazikki çizikler var) dodik değişecekti , jant değişecekti , karşı tarafa nereden baksan pasta cilanın 10-15 katı bol sıfırlı bir hesap çıkacaktı.Birde üstüne değer kaybı davası açıp oradan da 15 bin cebime atacaktım.Oh mis ne uğracam pasta cila ila salaklık bende.. Sadece arabamda boya olmasın istedim o yüzden yaptırmadım bunları.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sizde biraz yanlış anladınız sanırım. Bence asıl söylenmek istenen arabaya bir zarar verilmiş ve bu zararın giderilmesi de öylede hallolur, böylede hallolur diyerek değilde hakkı neyse o şekilde yapılarak olmalıdır bence. Ki bende böyle düşünüyorum. @Ormanci nin anlattığı olayda da yaptılarını etik dışı buluyorum, madem 50 liraya da çözülür başta 250 liraya okey vermeselerdi. Ayrıca o kendi aracınının kozmetiğinde ucuza kaçıyor diye bende mi ucuza kaçmak zorundayım.
    Kimse sana ucuza kaç demiyor ama daha ucuza mal edilebiliyorsa karşı taraf neden daha pahalıya mal ettirmeye çalışmak neden. Pasta ile temizlesen çıkacak yere bütün arabayı pasta cila yaptırmak ne demek. Arabanda orada çizik yoktu vurmadan önce ok. Al tamir ettim artık çizik yok. Pasta ile sildim geçti. Yok abii bütün arabayı pasta cila yap mı diyeceksin ben onu merak ediyorum.
    IN BOOST WE TRUST

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önceki mesajımda da yazdığım gibi, bahsetmeye çalıştığım zaten bu "suistimal" olayıydı, 50 TL eksik vermişsin olmamış diyenden tut, herkesi pasta cila ile kurtaramazsın, pasta cila yap geç yaa ohooo'ya geldi iş. Nasıl oldu anlamadım ama

Hayır sanırsınız üçkağıtçı benim, bizim aile

İki sefer tamamen kendi hatam ile 2 araca çarptım, ikisinin de tamponları boya kalkacak şekilde hasar gördü. Kendi aracıma da ufak çaplı hasar verdim.
    Her ikisinde de adamlarla indik konuştuk, ne yapalım edelim, adamlar "bişey yok hocam devam et boşver" dedi devam ettik. Hatta birine kötü çarptım, üstad panel gitmiş falan olabilir, tamponun düzgün göründüğüne bakma dedim, yok yok salla uğraşamayacağım kasko tamir bilmemne, bişey yok boşver dedi

Konuda bahsettiğim ise çizik bile değil neredeyse. Ama niyeyse gereksiz büyüdü.
    2010 senesiydi yanlış hatırlamıyorsam. ara sokaklardan birinde dur kalk ilerlerken önceki araç kaydırıp benim araca yaslandı.

Arabamı sıfır almışım üzerine titriyorum o zaman ilk arabam içim acıdı ama indim baktım Ormancı nın dediği gibi ufak bir pasta cilalık iş var.

Aracı kaydıran hanımefendi indi baktı hiç bir şey yok dedi Hanımefendi dedim bakın bu noktada iz var pasta cila yaparsak büyük ihtimal geçer ama bir şey yok demeyin lütfen dedim.
    Kendisi çocuğum evde emzirmem gerekiyor ben kocamın numarasını vereyim onunla konusun acelem var dedi.
    Peki dedim olur sizi tutmayayım madem aceleniz var. Aldım kocasının numarasını aksam ararım dedim

Bu arada ben Uni öğrencisiyim o zamanlar biriktirdiğim 3-5 kuruş arabama bisiler yapıyorum baya hevesliuim yani.

Neyse aksam oldu aradım bana verilen numarayı. Önce kendimi tanıttım dedim böyle bir durum oldu hanımefendinin acelesi var diye orada halletmedik sizi aradım dedim.
    Dilerseniz pasta cila ücretini karşılayın ya da tanıdığınız bir yer varsa ben oraya gideyim yaptırayım dedim.

Koca denilen dallama evet eşim bana söyledi araçta hiçbirşey yokmuş yok sana para mara dedi suratıma kapattı telefonu.

O zaman anladım insanoğlu çiğ süt emmiş lafını

İnsanlık zaten bitmiş de bana güzel tecrube oldu, hem aracıma çarpıldı hem insani olarak iyilik yaptım (Aksini zaten yapamazdım) hem de dallamanın teki bana aptal aptal konuştu.

neyse Allah'a havale ettik geçti gitti 100-200 tl için insanların düştüğü duruma üzüldüm ama anladım ki iyilik yaparken karşılık beklemeyeceksin bu ülkede.

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada önemli olan şey kullanılan üsluptur. Defalarca sıfır aracıma ufak tefekte olsa önden arkadan çarpanlar oldu hiç birisinde aşağı inip bağırıp çağırmadım. Arabadır, trafiktir, kazadır olur dedim. Her defasında da takdirle karşılandım. Bir kaç sene önce şirket aracımı geri viteste unutup park halinde bulunan arkamdaki araca vurmuştum. Hemen inip sahibini aradım kısa süre sonra geldi ve adam haber verdiğim için bana teşekkür etti senin canın sağolsun kardeşim sorun yok dedi. Helalleşip ayrıldık. Hatalı olan kişi özrünü diler hatasını kabul ederse ufak tefek şeyler için kimsenin kırılmasına gerek kalmaz. Şayet hem suçlu hem güçlü konumunda olursa hiç uğraşmadan direk tutanak tutalım der resimleri çeker gerekeni yaparsın. Boşuna diyaloğa polemiğe girmenin anlamı yok.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seko seramikte çizilen bir koruma. Daha dirayetli sadece. Arabamda seramik vardı seramik yapacaksın diyemez kimse. Dediğim gibi tampon boyanmadan sorun halloluyorsa halledilip verilir. Kimse salak değil bütün arabaya pasta cila yapmak ne demek. Renk farkı ton farkı olurmuş. Adam sana iyilik yapıyor işte bir parçasını parlatıp veriyor. Diğer yerleride parlat ver. Oldu. Parlatmam parlattığım yeri eski haline gelene kadar fırça ile yıkar veririm. Şampuanlı suyla arabayı 2 kova ile yıkarım süngerle. Sonra fırçayı alır durulama suyu ile parlattığım yeri iki üç posta geçerim aynen eski haline gelir.
    abi satarken bütünlükten bahsedıyor ya seramıkingler tamponu ayırırsak formül bozulabılırmı dıye duşundum saolasn detaylı bılgı ıcın.

Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes sen gibi insan sen gibi ADAM olamaz
    o senın güzelliğin adamlığın abi
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olur böyle şeyler.

geçen gün çarpıp gitmişler.
    tamponlarda her yerinde var,yaptırsamda gene olacak araba sokakta duruyor.
    ben saldım , yaptırmıyorum.

sakınan göze çöp batıyor,dünya fani , takmayın

médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Grimlord

Benzer olayı 2/3 sene önce yaşamıştım , sigortasız tüp dağıtım aracı gelip vurmuştu Mersin'de bende garibandır esnaftır diye tamam yarın hallederiz diye adamla güzel güzel ayrılıp konuyu kapattım .

Ertesi gün aradığımda da alabiliyorsan gel al paranı , ispat mı var falan filan diye bir ton caz cuz yapmıştı patronu da bilmiyorum ayağına yatıp olaydan sıyrılmaya çalıştılar .

Bende o süreye kadar zaten büyütülecek bir olay değil diye babama falan haber vermemiştim , bahsi geçen iş yeri sahibi ve telefonda ağababalık yapan elemanı arkadaş şuan sandalyede nasıl desteksiz otururuz , wc ihtiyacımızı kendimiz hissetmemiz mümkün mü eğitimlerine katılıyorlardır muhtemelen şuan özetle türkiye'de elinden ne geliyorsa anında yapacaksın hiç gözünün yaşına bakmaya lüzum yok.

Avrupa ile kıyaslamak bile hata o gavur dediğimiz adamlardaki saygı,toplum bilinci bizim rahat 100 yıl ilerimizde tamamen önce aile sonra okulda kazanılması gereken eğitimle alakalı zaten.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gidelim buralardan, dayanamıyorum!
    ne güzel demiş şair.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim arkadaşa da çarpmıştı bir taksici onun yanında abicim yapma etme acelem var arabayı teslim etmem lazım falan diye ağlayıp telefonunu verip gitmiş. Bizim arkadaşta ertesi gün aramış yiyosa gelip buradan alırsın demiş bilmiyor ki karşısındaki aşiret. Taksi durağına bir ton adam gidince taksiciler dövmüşler bunu başımızı ne biçim bi belaya sokuyorsun lan diye.
    IN BOOST WE TRUST

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ay önce arkadaşla istanbula gittik ters bir yere girmişiz u dönüyoruz dayının biri tabi farketmedi bizi telefona bakıyormuş paldır küldür koydu bize arkadan indik abi arabanın a... koydun dedik resmen şu sahneyi yaşadık eller yukarı ; YouTube

Neyse abi dedi gençler özür dilerim benim hatam çekelim fotoları geçelim müsait bir yere bakalım işimize. Raporsa rapor paraysa para dedi eyvallah abi dedik yanaştık kenara ben o arada aradım tabi bizim ustayı tampon ne kadar boya ne kadar dedim 500-600 arası rakam söylediler araba civic 97 tamam dedim adamada söyledim biz bursadan geliyoruz evrak kürek uğraştırma abi bizi durumun müsaitse masraf bu ver Allah yolunu açık etsin dedim.

Kendinde sorun yok adam efendide yanında kendini kurnaz sanan bi lapin var atladı hemen sanayiye bizim ustaya gidelim. Abi dedim boş yapma işimiz gücümüz var al ara kimi istiyosan at fotosunu sen burda ustadan fiyat alsan nolucak dedim burayımı baz alıcaz yaptırdığımız yerimi öyle diyince sesi kıstı çekildi kenara. Bize vuran dayı bu sefer oluyo kardeşim böyle ben geçen haftada vurdum zaten dedi her ay yaptırıyorum bir yerlerini dedi gülüştük falan dedi kardeşim 400 vereyim abi pazarlık yapıcak durumda değiliz dedim ya sen koydun bize diyince oda güldü haklısınız lan dedi doğru 450 lira vereyim dedi. Tamam canın sağolsun dedik yolumuza baktık ayrıldık geldik bursaya 550’ye yapıldı boya düzeltme montaj dahil işimize yaradı bir yandanda açıkçası tampon boyası kötüydü çiçek gibi oldu şimdi

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse sana ucuza kaç demiyor ama daha ucuza mal edilebiliyorsa karşı taraf neden daha pahalıya mal ettirmeye çalışmak neden. Pasta ile temizlesen çıkacak yere bütün arabayı pasta cila yaptırmak ne demek. Arabanda orada çizik yoktu vurmadan önce ok. Al tamir ettim artık çizik yok. Pasta ile sildim geçti. Yok abii bütün arabayı pasta cila yap mı diyeceksin ben onu merak ediyorum.
    Komple yaptır demem ama benim arabama Sonax'tan başka malzeme değmedi, hatta Samsun'da ustam bile aynı. Sen sektördenmişsin bilirsin abi, boya yandığı olmuyormuydu? Ben nerden bileceğim senin ustan ustamı, sen benim boyama zarar verecekmisin? Kullandığın malzeme nasıl ? Benim taraf olsam(ki sık başıma geliyor) peşine düşmüyorum ama yaptırılacaksa da Sonax'tan başka yerde de olmaz.
    123d

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada 50 tl etik dışı oldu yani öyle mi
    İsterse 10tl olsun, isterse milyon lirada 1tl olsun. Sen konuşulan rakama kesik attıysan etik dışıdır. İnsanlık kalmadı herkes şerefsiz cart curt dedikten sonra nasıl kesik attığını anlatıyorsun. Belkide vurduğun adamda güler yüz gösterince kaçıyorlar o yüzden sert yapayım dedi. Sen adamın arabasına zarar vermişsin, üstüne karşılamamışsın üstüne adam çingene olsun.

Not: Olayda taraf değilim ben olsam ya tutanak tuttururdum yada hiç peşine düşmezdim. Ormancıya yüklenmemin sebebi sadece altı çizili kısımdır.
    123d

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saolasın abi, valla değer kaybından da fazla birşey çıkmaz deniliyor. Dava açılacak ama kim bilir kaç para verirler, eminim komik bir rakam olur. Hasar kaydı tahminim 10 bin lira üstü çıkacak, her türlü zarardayız yani. 10 yıldır araba sürmeyen herif geldi bizim arabayı buldu vuracak, ne diyeyim bilemedim.
    Geçmiş olsun aracın km si 165 k nın üzerindeyse değer kaybı ödenmiyor.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun aracın km si 165 k nın üzerindeyse değer kaybı ödenmiyor.
    Onu da sordum herkse birşey diyor ama benim öğrendiğim 10 yaş 150 bin km altı, Allahtan ondan yırttık. 2011 83bin de araç

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onu da sordum herkse birşey diyor ama benim öğrendiğim 10 yaş 150 bin km altı, Allahtan ondan yırttık. 2011 83bin de araç
    1-2 aya avukatın biri arar zaten değer kaybı davası açalım diye detayları söyler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler