User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: 4 sene önce kapatılan Turkcell hattına icra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

4 sene önce kapatılan Turkcell hattına icra

dün posta kutusunda Reel Alacak Yönetim AŞ diye bir yerden gelen icra takibi öncesi ihtarname diye bi kağıt buldum. üzerinde hiçbir bilgi belge yok. Turkcell bize alacağını devretti, 108 tl borcunuz var, ödemezseniz icraya gidicez 220 tl olacak falan filan. bugün aradım kurumu, 19.01.2015 tarihinde kapattığım şahsi hattımdan borcum olduğunu söylediler, göya kendileri devir almışlar. borçlu olduğum fatura nerde, tarihi sayısı nedir, ne zaman tebliği edilmiş bana dedim. hık mık, fatura diil de kapanırken ilk abonelik sözleşmenizden kaynaklı olarak çıkıyor bunlar falan dedi. benim hattım 1998 yılında açıldı dedim, elinizde imzalı bir sözleşmem var mı, gösterin bana, nerden oluşuyor bu borç dedim. sözleşme bizde yok da, turkcell'den isteyin de bada bada bıdı bıdı, ağzıma geleni saydım kapattım.

turkcell'i aradım, 47 tl borcunuz varmış, devretmişiz dediler. fatura, sözleşme sordum, doğal olarak yok. isterseniz örnek sözleşmelerimizden gönderelim dediler. s..... gidin dedim. ben de firmaya dayandım döşendim. borcum olduğunu iddia ettiğiniz şeyi ispatlamazsanız dava açacağım dedim.

böyle bi dolandırıcılık görmedim, hattı kapattıktan nerdeyse 4 sene sonra borç çıkartıyorlar, ne bir fatura var, ne bir gerekçe, ne bir dayanak. böyle bir şey olabilir mi? var mı başına gelen?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İhbarname noterden mi geldi yoksa firmanın direk kendisinden mektup kargo yoluyla mı geldi. Bu ara dolandırıcılık gayet rağbet gören bir meslek oldu. Kurumsal firmalarda bu yöntemlere çok fazla başvuruyor.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    noterden diil abi, ptt vasıtasıyla adi posta. ne bir tarih-sayı var, ne bir imza, ne ekinde bir bilgi belge. 108 tl borcunuz var diye arkalı önlü bi kağıt.

hayır, turkcell'i arıyorum adamlar biz borcu devrettik diye de kabul ediyorlar, turkcell gibi türkiye'nin belki de en büyük kurumu nasıl böyle bi dolandırıcılığa alet olur onu anlamıyorum.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O neymiş ya öyle saçma şey mi olur, neyi ödememişsiniz ispat etmesi lazım. Salaklara bak.

Ben de şey sandım; zamanında kız arkadaşıma hat almıştım, ayrıldık tabi sonra Bi gün beni arıyor, babası kullanıyormuş meğer, Pin Puk bişeyler lazım olmuş, hiç uğraşma dedim iptal edicem. Hattı iptal ettirdim 20-30 TL bişey onlara gidecek fatura dediler, zamanında adresi orası gösterdiğim için... Tabi fatura bunlara gitmiş, ödememiş salaklar.

Taa kaç sene sonra Turkcell beni arıyor böyle böyle faturanız cart curt, 200 küsür TL ödedim.

Geçenlerde de babamın adına TTnet faturası muhabbeti çıktı, böyle bi avukatlık şirketi aradı, bi dk dedim doğrulayayım şu işi, TT sitesine baktım sorguladım 50 küsür TL bi fatura, otomatik ödemede banka ödeyememiş hesapta para olmayınca. Tekrar telefon açtım, dedim bunu öderim işlem yapmayın, tamam dediler internet sitesinden öderseniz sıkıntı olmaz, bize kayıt no söylersiniz... Ödemeyi yaptım, kayıt no bildirdim tamamlandı.

Ama buradaki senaryo gerçekten saçma sapan olmuş. 47 TL borcunuz varmış, neyden varmış, efendim sözleşme hede hödöden... O ne lan?

Bi de böyle bi işgüzarlık belirlemişler, çat hemen salak salak rakamları bile hukuk firmasına vermişler. Ulan mallar, adamlara bunları satacağınıza, 2dk beni arayın şu ödenmemiş diyin, ödeyeyim, 50 TL'lik şey için icra takibi başlatacakmış, mala bak. Hadi başlat diyeceksin... Uğraşsın dursunlar, astarı yüzünden pahalıya gelsin.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son zamanlarda çok yaygınlaştı veya çok fazla duymaya başladım.

Bu "Alacak yönetimi" tarzı şirketler. Firmaların alacaklarını satın alıyorlar.

Atıyorum sizin 50 lira borcunuz var 20 liraya gidip Turkcell den alıyor. sonrasında sizden ne koparırsa modundalar. ödemiyorum kardeşim diyince, 3-5 ay sonra tekrar arayıp 20 lira ver o zaman kapatalım bu işi diye bitebiliyor.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle bıseler var ama ılgısı varmıdır bılemıyorum

Dolandırıcılıkta yeni yöntem: 'İlamsız icra takibi' - Memurlar.Net

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O neymiş ya öyle saçma şey mi olur, neyi ödememişsiniz ispat etmesi lazım. Salaklara bak.

Ben de şey sandım; zamanında kız arkadaşıma hat almıştım, ayrıldık tabi sonra Bi gün beni arıyor, babası kullanıyormuş meğer, Pin Puk bişeyler lazım olmuş, hiç uğraşma dedim iptal edicem. Hattı iptal ettirdim 20-30 TL bişey onlara gidecek fatura dediler, zamanında adresi orası gösterdiğim için... Tabi fatura bunlara gitmiş, ödememiş salaklar.

Taa kaç sene sonra Turkcell beni arıyor böyle böyle faturanız cart curt, 200 küsür TL ödedim.

Geçenlerde de babamın adına TTnet faturası muhabbeti çıktı, böyle bi avukatlık şirketi aradı, bi dk dedim doğrulayayım şu işi, TT sitesine baktım sorguladım 50 küsür TL bi fatura, otomatik ödemede banka ödeyememiş hesapta para olmayınca. Tekrar telefon açtım, dedim bunu öderim işlem yapmayın, tamam dediler internet sitesinden öderseniz sıkıntı olmaz, bize kayıt no söylersiniz... Ödemeyi yaptım, kayıt no bildirdim tamamlandı.

Ama buradaki senaryo gerçekten saçma sapan olmuş. 47 TL borcunuz varmış, neyden varmış, efendim sözleşme hede hödöden... O ne lan?

Bi de böyle bi işgüzarlık belirlemişler, çat hemen salak salak rakamları bile hukuk firmasına vermişler. Ulan mallar, adamlara bunları satacağınıza, 2dk beni arayın şu ödenmemiş diyin, ödeyeyim, 50 TL'lik şey için icra takibi başlatacakmış, mala bak. Hadi başlat diyeceksin... Uğraşsın dursunlar, astarı yüzünden pahalıya gelsin.
    Bu sizin için geçerli değil tabi ki de ancak bazı art niyetli yada sahtekar kişiler nasıl olsa 50 lira bunun peşine mi düşecekler veya 100 lira bunun peşine mi düşecekler mantığıyla yaklaştığı için bu tarz kurumsal firmalar bizim hiç kimse de paramız kalmaz mantığıyla maliyeti x10 katı da olsa o paranın peşine düşerler. O sebepten aslında 50 lira için avukatlık şirketine veya yetkili avukatlarına verip 50 liranın peşine düşüyorlar Yoksa tabi ki de 50 lira için uğraşılacak iş değil hele ki koskoca Turkcell için trilyon $ ların biri belki de
    ABO TRADING
    STR

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sizin için geçerli değil tabi ki de ancak bazı art niyetli yada sahtekar kişiler nasıl olsa 50 lira bunun peşine mi düşecekler veya 100 lira bunun peşine mi düşecekler mantığıyla yaklaştığı için bu tarz kurumsal firmalar bizim hiç kimse de paramız kalmaz mantığıyla maliyeti x10 katı da olsa o paranın peşine düşerler. O sebepten aslında 50 lira için avukatlık şirketine veya yetkili avukatlarına verip 50 liranın peşine düşüyorlar Yoksa tabi ki de 50 lira için uğraşılacak iş değil hele ki koskoca Turkcell için trilyon $ ların biri belki de
    Yok yani şunu demeye çalışıyorum, firmaya verme, ara beni ödeyeyim. Öncelikle temasa geçme seçeneği hiç yok. Direk ver adama o kovalasın.

Burada da etken 50'lik borcu 20'ye bunlara satıyor olması tabi.

Bizim bi arkadaş bi ara bankada çalışıyordu, "ödenemeyen bireysellerin peşine hiç düşmüyorduk, 3-5-10 kaatlık ödenemeyen bireysel krediler var onlara hiç gitmiyorlar, direk 20-50-100'lük şirket kredilerine çöküyoruz diyordu.

Niye, çünkü gidiyor bireyselde icraya şuna buna, adam zaten arabasını satmış, bilmemne yapmış, elinde bi TV, buzdolabı bilmemne var, onu mu alacaksın. Diğer türlü çöküyor şirkete, arabası, mülkü zart zurtu ile telafi etmeye çalışıyor. O hesap.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşınki buna giriyor mu bende merak ettim. Çünkü bu linkte uydurma tutarlarla borç var denilip tebligat yapılıyormuş. Ancak konu sahibi turkcell ' den borcu olduğuna dair teyit almış ve borç devredilmiş. Devredilen borç farklı bir firmaya ödenir mi orası önemli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu sanki benim durumuma benziyor. olmadı icra dairesine gidip bildirimde bulunayım ben de.

sezgin arkadaşımın dediği gibi turkcell borcu devrettim ben diyor ama hiçbir belge evrak veremiyor, ispat edemiyor, dosyayı devrettik diyor. ne var dosyada diyorum 2 taraftan da cevap yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu alacaklı servisleri de komik. Benim devrettiğim şirket benden sonra bankadan kredi kartı çıkarmış. Girdi çıktı yüksek olduğu için bankada bunlara 50 bin lira limitli kart vermiş. Beni arıyorlar şu şu firma mı diye. Dedim benimdi devrettim tamam şu firmadan arıyoruz Garanti Bankasından almış olduğunuz kredi kartının borcu için aradık icra takibi başlatıyoruz. İlk önce panik yaptım da sonra düştü lan dedim bizim bankamatik kartı vardı kredi kartı yoktu diye. Kart başvuru tarihi dedim benim devretttiğim tarihten sonrası. Siz dedim kimi arıyorsunuz hala firma ismini söylüyor. Dedim salak değilim orada kart verirken imzalattığınız kimse ona gidin. Yok dedi biz ona bakmayız ödemeyi alırız. Alırsın da benim sattığım devrettiğim firmanın benden sonraki borcunu benden alabilecek kadar yürek varsa buyrun bekliyorum kapıda icradan arkadaşları dedim. Kapadılar. Punduna getirseler benden alacaklar şerefsizler.
    IN BOOST WE TRUST

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar
    Sadece turkcell için değil , tüm operatörler için bir durumu sizlere aktarayım ,
    Hatlarınızı açarken verdiğiniz sözleşme , kimlik fotokopisi , elektrik su doğalgaz gibi örnek fatura vs evraklarınız firmanın arşivinde fiziken saklanmaktadır , çok eski ve aktif olmayan hatlar için de dokümanların dijital halleri muhakkak saklanmaktadır
    Ayrıca yakın sayılabilecek bir yıla kadar basılıp sizin adresinize gönderilen faturaların suretleri de saklanmaktadır fiziki olarak..
    Fatura suretlerinin fiziken saklanmadığı yıllar için ise dijital suretler mutlaka saklanmaktadır..
    Call center ile görüşüp bunları tüm mail olarak talep edebilirsiniz
    Davalık bir durum olması halinde de evraklarınızın orjinalleri mahkemeye sunulmaktadır
    Sözleşmeniz yok , faturanıza ulaşamıyoruz gibi yanıtları kesinlikle kabul etmeyin

Ahmet gurlek , sorununu bu şekilde çözemezsen bana ulaş lütfen

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetgurlek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün posta kutusunda Reel Alacak Yönetim AŞ diye bir yerden gelen icra takibi öncesi ihtarname diye bi kağıt buldum. üzerinde hiçbir bilgi belge yok. Turkcell bize alacağını devretti, 108 tl borcunuz var, ödemezseniz icraya gidicez 220 tl olacak falan filan. bugün aradım kurumu, 19.01.2015 tarihinde kapattığım şahsi hattımdan borcum olduğunu söylediler, göya kendileri devir almışlar. borçlu olduğum fatura nerde, tarihi sayısı nedir, ne zaman tebliği edilmiş bana dedim. hık mık, fatura diil de kapanırken ilk abonelik sözleşmenizden kaynaklı olarak çıkıyor bunlar falan dedi. benim hattım 1998 yılında açıldı dedim, elinizde imzalı bir sözleşmem var mı, gösterin bana, nerden oluşuyor bu borç dedim. sözleşme bizde yok da, turkcell'den isteyin de bada bada bıdı bıdı, ağzıma geleni saydım kapattım.

turkcell'i aradım, 47 tl borcunuz varmış, devretmişiz dediler. fatura, sözleşme sordum, doğal olarak yok. isterseniz örnek sözleşmelerimizden gönderelim dediler. s..... gidin dedim. ben de firmaya dayandım döşendim. borcum olduğunu iddia ettiğiniz şeyi ispatlamazsanız dava açacağım dedim.

böyle bi dolandırıcılık görmedim, hattı kapattıktan nerdeyse 4 sene sonra borç çıkartıyorlar, ne bir fatura var, ne bir gerekçe, ne bir dayanak. böyle bir şey olabilir mi? var mı başına gelen?
    Birebir aynı olay başıma geldi. Hiç bir söz vermeyin. Telefon konuşmalarını kaydettiklerini söyleyen bir kaç cadaloz kadın arayacak. Sizin ağzınızdan ödeyeceğim gibi laflar almaya çalışacaklar. Sonra söz verdiğinizi borcu kabul ettiğinizi iddia edecekler.

Kesinlikle borcum yok alabilirseniz icra ile alabilirsiniz diyin. Beni aylarca rahatsız ettiler sonra başını aldılar. İstanbul Cumhuriyet başsavcılığına şikayet ettim. Btk'ya aradıkları ve mesaj attıkları numaraları bildirdim. Bir ara avukat ismi geçti mesajlarda onuda baroya şikayet ettim. Tık yok artık. Sms ve arama ile çok fazla rahatsız ederlerse şunu iyice okuyup ezberleyin. ( 'Tuketicilere icra tehdidi ile SMS gonderilemez' ) İzlediğim yollar ile siz onların üstüne gidin. Bakın arayabiliyorlarmı bir daha

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada küfür edince mesaj atıyorlar bir de hakaret davasından borcunuza şu kadar dosya masrafı eklenmiştir diye Ses kayıtlarını paylaşacaklarmış sözde. Benden ses kaydımı alırken izin aldınız mı yoksa izinsiz olarak aldığınız ses kayıtları için savcılığa gideyim mi dediğimde bir daha lafını etmediler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ArkadaÅŸlar
    Sadece turkcell için değil , tüm operatörler için bir durumu sizlere aktarayım ,
    Hatlarınızı açarken verdiğiniz sözleşme , kimlik fotokopisi , elektrik su doğalgaz gibi örnek fatura vs evraklarınız firmanın arşivinde fiziken saklanmaktadır , çok eski ve aktif olmayan hatlar için de dokümanların dijital halleri muhakkak saklanmaktadır
    Ayrıca yakın sayılabilecek bir yıla kadar basılıp sizin adresinize gönderilen faturaların suretleri de saklanmaktadır fiziki olarak..
    Fatura suretlerinin fiziken saklanmadığı yıllar için ise dijital suretler mutlaka saklanmaktadır..
    Davalık bir durum olması halinde de evraklarınızın orjinalleri mahkemeye sunulmaktadır
    Sözleşmeniz yok , faturanıza ulaşamıyoruz gibi yanıtları kesinlikle kabul etmeyin

bugün epey bir gelişme oldu. öncelikle söz konusu firmadan mail ile dönüş sağladılar, ödenmemiş 2 adet faturam olduğunu bunlarla ilgili turkcell'e veya tüketici hakem heyetine itiraz edebileceğimi söylediler.

ben de turkcell'e gittim, onlar da aynı şekilde 2 adet ödenmemiş faturam olduğunu toplam 47,9 tl olduğunu söylediler. ben de firmanın 107,89 tl talep ettiğini hiçbir şekilde bilgi belge vermediğini söyledim ve BTK kanalıyla itirazımı yaptım. derken firma bana o 2 faturayı mail attı. toplamda 47,9 tl.

ben de aynen şunları sordum: bu faturalar 47,9 tl, benden neden 107,89 tl talep ediliyor? faturalar ne zaman ibraz edilmiş, temerrüde ne zaman ve nasıl düşmüşüm? hattı kapatırken neden bana bu faturalar tebliğ edilmemiş, neden tahsilat talebinde bulunulmamış? gönderilen saçma sapan imzasız ihtarda neden bu bilgiler ve faturalar yok? bunları cevaplayın ve ispatlayın 47,9 tl'nizi ödeyeyim başka da bir kuruş ödemem dedim.

bakalım ne olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar

bugün epey bir gelişme oldu. öncelikle söz konusu firmadan mail ile dönüş sağladılar, ödenmemiş 2 adet faturam olduğunu bunlarla ilgili turkcell'e veya tüketici hakem heyetine itiraz edebileceğimi söylediler.

ben de turkcell'e gittim, onlar da aynı şekilde 2 adet ödenmemiş faturam olduğunu toplam 47,9 tl olduğunu söylediler. ben de firmanın 107,89 tl talep ettiğini hiçbir şekilde bilgi belge vermediğini söyledim ve BTK kanalıyla itirazımı yaptım. derken firma bana o 2 faturayı mail attı. toplamda 47,9 tl.

ben de aynen şunları sordum: bu faturalar 47,9 tl, benden neden 107,89 tl talep ediliyor? faturalar ne zaman ibraz edilmiş, temerrüde ne zaman ve nasıl düşmüşüm? hattı kapatırken neden bana bu faturalar tebliğ edilmemiş, neden tahsilat talebinde bulunulmamış? gönderilen saçma sapan imzasız ihtarda neden bu bilgiler ve faturalar yok? bunları cevaplayın ve ispatlayın 47,9 tl'nizi ödeyeyim başka da bir kuruş ödemem dedim.

bakalım ne olacak. uğraşmayı düşünüyorum.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turkcell'den hat kapama işleminiz ile ilgili belge veya dokümanı isteyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yasal takibe gidilmek için çok komik rakam.. giderlerse takip açılan icra dairesinden sizde itiraz edersiniz kapanır gider..bu tarz ufak şirketler itirazın iptali davalarını takip edicek ne elemanı ne bilgisi oluyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler