User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: Ralli şöförü olmak istiyorum ne gibi tavsiyeleriniz var?

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı walkom53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlgin ve cevabın için teşekkür ederim. Dediklerini dikkate alacağım, benim tam olarak demeye çalıştığım ''ralli'' adı altında olan kısım veya ralli klasik. Abi belli ki sende sevdiğinden bu meslek adı altına girmişsin, bende sevdiğimden istediğimden pilot olmak istiyorum. Diyorsan bu işe girince dilediğin gibi şeyler olmuyor buralar sandığın gibi değil bana önerebileceğin bir şeyler var mıdır? Benim düşüncem kredi çekip bu işten para kazanana kadar ilerleyebilceğim kadar ilerlemek yada on yıllık paralı askerlik yapıp on yılın sonunda 60.000 lira alıp üstüne biraz birikmiş ile işe girmeyi de düşünüyorum da 30-35 yaşları ralli için çok geç mi olur? Son olarak beni ralli pilotu olmak için tevşik edebilceğin birşey varmıdır. (örnek: şu şu zamandan sonra kendini geliştirirsin muhtemelen ve iyi biyerlere gelirsin, şöyle şöyle iyi kazancın olur ve geçinmeye başlarsın)

Tekrardan ilgilendiğin için teşekkür ederim, ben direk ben ralli pilotu olucağım diye bir düşünce kurmadım kafamda benim yaklaşık 10 senedir istediğim bir tutku zamanında araştırmalarını yaptım fazla ralli hakkında ayrıntılı kaynak da yok bana göre birde sen hangi ralli kategorisinde yarışıyorsun.
    Yaş 25 geçmediyse eğer fiat yıldızlarını arıyor diye bir etkinlik vardı onu inceleyin 25 yaş sınırı vardı. Egea cupta yarışmak için
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlgin ve cevabın için teşekkür ederim. Dediklerini dikkate alacağım, benim tam olarak demeye çalıştığım ''ralli'' adı altında olan kısım veya ralli klasik. Abi belli ki sende sevdiğinden bu meslek adı altına girmişsin, bende sevdiğimden istediğimden pilot olmak istiyorum. Diyorsan bu işe girince dilediğin gibi şeyler olmuyor buralar sandığın gibi değil bana önerebileceğin bir şeyler var mıdır? Benim düşüncem kredi çekip bu işten para kazanana kadar ilerleyebilceğim kadar ilerlemek yada on yıllık paralı askerlik yapıp on yılın sonunda 60.000 lira alıp üstüne biraz birikmiş ile işe girmeyi de düşünüyorum da 30-35 yaşları ralli için çok geç mi olur? Son olarak beni ralli pilotu olmak için tevşik edebilceğin birşey varmıdır. (örnek: şu şu zamandan sonra kendini geliştirirsin muhtemelen ve iyi biyerlere gelirsin, şöyle şöyle iyi kazancın olur ve geçinmeye başlarsın)

Tekrardan ilgilendiğin için teşekkür ederim, ben direk ben ralli pilotu olucağım diye bir düşünce kurmadım kafamda benim yaklaşık 10 senedir istediğim bir tutku zamanında araştırmalarını yaptım fazla ralli hakkında ayrıntılı kaynak da yok bana göre birde sen hangi ralli kategorisinde yarışıyorsun.
    Bu bir meslek değil. En azından bizler için. Türkiyede istisnalar hariç, pahalı bir hobiden öteye geçeceğini sanmıyorum. Hatta dünyada böyle. Realist olmakta fayda var. Ralli pilotu olmak için hayal kuracaksan sağlam bir gelirin olmalı. Bunu meslek olarak yapmaya çalışacağın enerjiyi daha fazla çalışıp daha fazla kazanmaya çalışarak kendine bütçe oluşturabilirsin. Zamansızlıktan bıraktım ama şuan maddiyattan yarışamıyorum. Çok fazla arkadaşım var yarışmayan şuan. Hepside maliyetlerin yükselmesinden dolayı yarışmıyor. 1 adet pirelli lastik aşağı yukarı 250€. 1 yarışta 6 lastik harcadığımızı düşünelim. Aracın çekiciyle transferi konaklama yol ücretleri kayıt paraları aracın bakımı servisi v.s. derken ciddi bir bütçe gerektirir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütün abilerime görüşleri için ve ilgileri için teşekkür ederim, istediğimden fazla bir bilgi sahip edinmiş oldum teşekkürler.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütün abilerime görüşleri için ve ilgileri için teşekkür ederim, istediğimden fazla bir bilgi sahip edinmiş oldum teşekkürler.
    Senin ilacın bütçe dahilinde alınacak güzel bir araba ve pist günleri gibi etkinlikler.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zenginsen ralli pilotuda olursun , helikopter de türkiye de zevk için parayı basıp yapılacak şeyler bunlar. meslek olarak bence hayal kurmaya gerek yok , boşuna hayal kırıklığı yaşarsın.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocukluktan (10-11 yaş) başlayacak olsanız bile bilinçli ve maddi gücü olan bir aileye sahip olmanız gerekiyor. Çünkü otomobil sporları genel olarak pahalı bir spor dalı. Her şey para mı ? Hayır değil, lakin tecrübe sahibi olup kendinizi kanıtlayıp tanınıp sponsor bulana kadar yine para lazım. Kısacası para lazım.
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Etkinliklerde kendini kanıtlarsan diyorsunuz da ben çok araştırdım hiç bir etkinlik alt yapı deneyim yaşamak için bir etkinlik vs. gibi bir şey bulamadım önerdiğiniz site tarzı bir şeyler var mı takip edebileceğim?

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin ilacın bütçe dahilinde alınacak güzel bir araba ve pist günleri gibi etkinlikler.
    bence de öyle. konu sahibi hızlı araba kullanmak istiyor bence ancak naçizane fikrim yarış pilotu olmak hızlı araba kullanmak değildir. hızlı araba kullanmak istiyorsan bütçe dahili araba + pist günleri.
    '92 Nissan Laurel Altima A31

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbulda altında şirket arabası olan herkes bir nevi ralli pilotu zaten memleketimizde. E-5 e çıkınca Spa’ya çıkmış gibi gazlıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kredi çekip yarışmayı düşünüyorsun da krediyi neyle ödeyeceksin. Yarışı kazansan bile aa aferim alsana 10bin demiyorlar yarış sonunda. Sonuçta her ay düzenli olarak krediyi ödemek zorundasın. Bi de her yarış sonunda bir sonraki yarışı finanse etmek zorundasın ekipman anlamında. Ailenin destek olabilme şansı yoksa hiç aklından bile geçirme.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parası olan ve motorsporlarına ilgi duyan , arkanda durabilecek bir baban varsa gir. Yoksa mesleğini edin ve ondan sonra hayaller kur.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ralli pilotu olmak için bence ilk gerekçe ülkeyi değiştirmek,sponsor yetersizliği,alt yapılardaki eksiklik,hatta dolar fiyatı da çok büyük bir etken.Parçaların çoğu dolar üzerinden geliyor.Bu da yurtdışındaki arkadaşlara göre 5.5 kat daha pahalı parça almak demek.Şöyle giriş seviyesinde bir ralli otomoliyle antreman yapmak için 2-3 takım lastik,ve ralli aracı 40 000 liradan başlar.(Palio,renault 11 vs.)Benim de çok hevesim vardı.LFs full sürüm alıp oynuyorum artık.

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de zengin sporu Rally :/
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

CafCaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde 14 17 yaşları arasında hayalimdi taki aylık 100 bin tl para kazanan babanın oğluna yaptırabileceği bir spor olduğunu öğrenene kadar , nacizane fikrim zevk yapmak istiyorsan bir araç al yükle organizasyonları takip et oralarda yarışıp zevk yap tabi o da maliyetlidir bilgin olsun.

SametYkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boş ver pilot olmak zor maddi açıdan elektronik ortamda yarış maliyeti düşük önü açık ve çok güzel turnuvalar oluyor ki gayet keyif verici
    41 UU 106 Peugeot 106 gti 2001
    34 YKN 76 Citroen c3 2010
    34 YKN 89 Vw Transporter T5 2005

AyBEROZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak delikanlı bu iş senin sandığın kadar kolay değil. O zaten bir iş değil Türkiyede, Ralli şöferü diye bir meslek yok. Ralli pilotları var. Sponsorlar var araba markaları sponsor olur genelde, ya da o araba üreticilerinin çalışanı durumunda olursun, ve genellikle zengin sporudur. Profesyonel o işi yapanlara da ralli yarış pilotu deniliyor düzeltmek isterim. Servis şöföfü taksi şöföfü falan olunur ama ralli şöföfü olunmaz yani. Bence daha mantıklı meslek hayalleri kurmalısın.
    ÇİZİK BİR ELMAS, ÇİZİK OLMAYAN BİR ÇAKIL TAŞINDAN DAHA İYİDİR

Harunde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende biraz offroad dan bahsedeyim
    bu sene türkiye offroad şampiyonasında yarıştık ben co-pilot olarak dahil oldum.
    tek yarış maliyeti arabanın kırılması parçalanması hariç 10bin tl + kırılma durumunda 5 bin ile 20bin arası yarış maliyeti değişiyor
    hiç bir pilot meslek olarak yapmıyor maaş alan yok kendi imkanları ile yarışıyorlar sponsoru olanların ise belli bir miktar maliyeti düşüyor.
    yarış sonucu sadece takımlardan dereceye girenlere 3bin-2bin-bin tl ödül veriliyor.
    03 STİ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler