User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arasý

Konu: Köpek Sahiplendirme

MTZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Köpek Sahiplendirme

Herkese Merhaba,

Konunun yeri burası olmayabilir ama durumun aciliyeti olduğu için buraya açma gereği duydum.

Yaklaşık 3 ay önce kardeşim sokakta bir dişi pitbull buldu. Bütün vücudu yara bere içindeydi çeşitli deri hastalıkları vardı vb. Veterinerimiz incelediğinde, büyük olasılıkla üretim için kullanıldığını bütün hayatını bi köşede bağlı geçirmiş gibi durduğunu söyledi. Geçen süreçte bütün tedavilerini yaptırttık. Birdaha aynı kaderi yaşamaması içinde kısırlaştırttık. Şuan neredeyse tamamiyle sağlığına kavuştu. Bu süreçte korkaklığınıda yenmesi için rehabilitasyonuyla bizzat uğraştım. Sonuç olarak korkularınıda yendi aşırı insancıl sevecen, insanlara ve çocuklara karşı asla en ufak bir saldırgan tavır bile sergilemeyen dünyalar güzeli bir hayvan oldu. Ancak bizim evde köpek sayımız çok fazla bu sebeple uğraştıysakta eve entegre edemedik. Tedavisi bittiği için veterinerde kalamıyor. Cinsinden dolayıda çoğu pansiyon vs almaya yanaşmıyor, ki açıkçası bende daha fazla kafeslerde vb kalması taraftarı değilim. Artık sevileceği mutlu olabileceği bir yuvası olsun istiyoruz. Kesinlikle hiçbir maddi talebimiz yok. Yeter ki bir yuva bulsun. Ancak şuan ne eve alabiliyoruz nede kalabilcek bir yer bulabiliyoruz. Gerçekten zor bir durum su sebepten acil bir yuva bulmamız gerekmekte. Son umut olarak buraya konu açmak geldi aklıma

Özet olarak

3-4 yaşlarında dişi, 30 kilo civarlarında. İnsanlarla çok iyi anlaşan asla saldırganlık göstermeyen bir hayvan

İstanbul dışından sahiplenmek isteyen olursa transfer konusu hakkında hiç bir fikrim yok ama elimden geleni yaparım.

Buraya yazarsanız yada pm atarsanız hemen dönerim. Çok teşekkürler
    LSX

Yaþ
    32
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EDIT

Nedense bozuk cikti duzeltip tekrar yaziyorum

Herkese Merhaba,

Konunun yeri burasi olmayabilir ama durumun aciliyeti oldugu icin buraya acma geregi duydum.

Yaklasik 3 ay once kardesim sokakta bir disi pitbull buldu. Butun vucudu yara bere icindeydi cesitli deri hastaliklari vb. Veterinerimiz incelediginde, buyuk olasilikla uretim icin kullanildigini butun hayatini bir kosede bagli gecirmis gibi durdugunu soyledi. gecen surede butun tedavilerini yaptirdik. Birdaha ayni kaderi yasamamasi icinde kisirlastirdik. Suan nerdeyse tamamen sagligina kavustu. Bu surede korkularinida yenmesi icin rehabilitasyonuyla bizzat ugrastim. Sonuc olarak korkularinida yendi asiri insancil sevecen, insanlara ve cocuklara karsi asla en ufak bir saldirgan tavir bile sergilemeyen dunyalar guzeli bir hayvan oldu. Ancak bizim evde kopek sayimiz cok fazla bu sebeple ugrastiysakta eve entegre edemedik. Tedavisi bittigi icin veterinerde kalamyor. Cinsinden dolayıda çoğu pansiyon vs almaya yanasmiyor, ki acikcasi bende daha fazla kafeslerde vb kalmasi taraftari degilim. Artik sevilecegi mutlu olabilecegi bir yuvasi olsun istiyoruz. Kesinlikle hic bir maddi talebimiz yok. Yeter ki bir yuva bulsun. Ancak suan ne eve alabiliyoruz nede kalabilcek bir yer bulabiliyoruz. Gercekten zor bir durum su sebepten acil bir yuva bulmamiz gerekmekte. Son umut olarak buraya konu acmak geldi aklima

ozet olarak

3-4 yaslarinda disi, 30 kilovarla civarlarinda. Insanlarla cok iyi anlasan asla saldirganlik gostermeyen bir hayvan
    LSX

evliya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Þuana kadar herhangi bir saldýrýda bulunmamasý, ileride bir saldýrýda bulunmayacaðý anlamýna gelmiyor. Çok tehlikeli ve psikolojisi ani deðiþebilen bir tür, herhangi bir sinir krizinde elinden bir canlýyý almak imkansýz. Uyutmaný öneririm, eðer uyutmaya kýyamazsan maskesiz kesinlikle gezdirme.

Yaþ
    32
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyi aksamlar oncelikle

Kopekler hakkindaki arka planinizi bilmiyorum ancak senelerdir kopek psikolojisi ustune sayisiz egitim alip sayisiz kopegin rehabilitasyonunda yer aldim. Soyledikleriniz kesinlikle yanlis bilgilerdir. Eger dogru yetistirilirse hic bir kopek saldirgan olmaz. Ayrica norolojik bir sikintisi yoksa ki bu her canlida muhtemeldir yine duzgun yetistirilmis yada tedavi edilmis hic bir hayvan durup dururken hic bir hayvan o sekilde bir sinir krizi gecirmez. Sadece bazi cinsler guclu cinsler olduklari icin dogru yetisirilmez ise saldirganliga meyillidir olay bundan ibaret

Uyutmak kesinlikle bir opsiyon degil bir canlinin yasama hakkini elinden alacak degilim.

Lutfen bu tarz yanlis bilgileri bu tarz platformlarda dile getirirken algi olusturabileceginizi goz onunde bulundurup ona gore paylasiniz

Tekrardan iyi aksamlar dilerim.
    LSX

Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HAYVANLARI KORUMA KANUNU

Madde 14/l

Yöneticilerin dikkatine

0M42 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ah ah bu hayvanlarýn dili olsada konuþsa..Ýnsanlar bu hayvanlardan daha tehlikeli aslýnda çünkü bu hayvanlarý hayvanlaþtýran insanlar.Baksana hemen moda sokmuþlar hayvaný kulaklarda kesilmiþ pezevengin evladý sokakta gezdirirken sükse yapmalý tabi.Muhtemelen yara bere mevzularýda dövüþtürmeden kaynaklýdýr.

Yerim olsaydý vallahi isterdim, zira dükkan içinde zor olur kokusu ve pisliði olur.Dükkanýmda hayvan beslemek için müsait deðil.Ýnþallah üzmeyecek deðer verecek birisine gider.
    Ya örs olacak saðlam duracaksýn, yada çekiç olacak zamanýnda vuracaksýn..

Yaþ
    35
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zor güçlü ve tehlikeli bir ýrk belki ama nasý bu kadar güzel bir hayvanýn uyutulmasýný tavsiye edersiniz bu nasýl bir kalpsizlik. aðýzlýkla dolaþtýrýlmasý gerekebilir belki halk arasýnda ama uyutulmak aðza alýnacak þey deðil.
    Romeo <3 Giulietta

Þehir
    TR Bayrampasa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende belçika kurdu bakýyorum yazlýkta. Biraz hýr gür zýpýr bi hayvan. Yaz dönemi sona erince Haftada 7 gun var ben 4 gunu git gel her defasýnda 90 90 180 km yol gidiyorum carsamba cuma cumartesi pazar gunleri ben olmasam bile babam hep yanýnda. Ki babam alýrken lan alma bakamayýz þöyle olur böyle olur diye laf yapardý. Gecen burnunu vurmus bahcede oynarken biyere yara yapmýþ adam ulan nolda acaba dur ilac milac soralým veterinere diye dört dönuyodu ortada.

Hayvan sevgisi baskadýr. He burda konusu gecen köpek biraz farklý ama kalkýpta uyutun ayýltýn bayýltýn diye yorum yapmanýz bence yanlýþ olmuþ. Bu tarz köpeklerin sahiplendirilmesi vs de yasak diye biliyorum. Ýnsallah güzel bi yuva bulur yada sizle yaþamaya devam eder.
    #KGdetanirlar

zOnstyLe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý evliya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þuana kadar herhangi bir saldýrýda bulunmamasý, ileride bir saldýrýda bulunmayacaðý anlamýna gelmiyor. Çok tehlikeli ve psikolojisi ani deðiþebilen bir tür, herhangi bir sinir krizinde elinden bir canlýyý almak imkansýz. Uyutmaný öneririm, eðer uyutmaya kýyamazsan maskesiz kesinlikle gezdirme.
    Sanirim daha önce hiç bir hayvanýn gozlerinin icine bakmadiniz, keske biraz vicdaniniz olsaydi..

Balistique - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayvan sevmeyen insan hayvanlarýný sevmem.

Octane - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yoruma biraz gulumsedim, sonra bastim eksiyi.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Mümin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Konya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence de uyutun hatta zehirleyin götürün þehir merkezine uzak bir yere atýn. Sonuçta onun yaþama hakký bize verilmiþ dimi. Þikayetçi de olmaz yapma etme de diyemez sana karþý da koyamaz arkasýný soranda arayanda olmaz kolayca zehirler atarsýn bir kenara. Eðer vicdan yoksunu iseniz bir canýn kýymeti sizce bu kadar ise bunu kolayca yapabilirsiniz.
    35 NFR 34 Seat Leon FR 1,4 TSI
    42 HJ 932 Honda Civic 1,6 I-VTEC
    42 FR 957 Seat Leon FR 1,4 TSI
    42 FN 709 Honda Civic 1,6 IES
    42 DSH 05 Honda Civic 1,6 IES

Yaþ
    35
    Þehir
    TÜRKÝYE / BURSA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ýnsanmýsýn ya sen ?

emreogut - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    30
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kusura bakmayýn ama asýl böyle düþünen canlý varlýklarý uyutmak gerek. insandan tehlikeli canlý yok ama bu nasýl yetiþtirildiðinize baðlý, köpeklerde de ayný þekilde.

Yaþ
    37
    Þehir
    Ýstanbul / Caddebostan
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaþ 62.
    nick evliya.

bu kadar zamanda býrakýn evliyayý, merhametli bir insan bile olamamýþsýnýz.

Anýl E. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Türkiye/Sivas
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evliya'nýn söylediðine karþýyým,her canlý saðlýklý bir þekilde ömrünü tamamlamayý hakediyor saðlýðýný tehdit eden ve acý çektirecek bir hastalýðý olmadýðý sürece öyle þeyleri yapmak insanlýða aykýrý.

geçen günlerde sabah saatlerinde okula çocuðunu yollamak için servis bekleyen anne ve çocuða pitbull saldýrdý,dikkat edilmesi gereken þeyler var .
    imzasýz..

olivera7 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazmiyim yazmiyim diyorum da bir insan bu kadar mi kalpsiz olur ne kadar cani insanlar var ayiptir gunahtir uyutmak nesir ya

Yaþ
    48
    Þehir
    34
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Þu ana kadar kimsenin kalbini bile kýrmamýþ olman, bundan sonra kimseye zarar vermeyeceðin anlamýna gelmiyor.
    Düþüncelerin sebepli çok vicdansýz, merhametsiz ve kötü kalpli birisi olman sebepli; herhangi bir sinir krizinde kime ne yapabileceðin konusunda þüpheler mevcut.
    Yaþ da kemale ermiþ zaten, toplumu senin gibi karakterdeki insanlardan korumak adýna bir an önce uyutulmaný öneriyorum."

Dese birisi sana.. ve bu baya gerçekten yapýlabilir bir durum olsa günümüzde.. Ne dersin ne tepki verirsin? Hoplarsýn deðil mi.. Baðýrýp çaðýrýrsýn.. Öfkelenirsin.. Saçma sapan iþ yapmayýn yanlýþ yapýyorsunuz dersin deðil mi..
    Allahýn verdiði caný Alllah alýr diye haykýrýrsýn deðil mi..

Ama sen diyorsun bir "canlý"ya bunu? Vicdansýz herif..

Sorun, insan türünün tüm canlýlardan üstün olduðunu düþünmen.. Tüm canlýlarýn insan türüne hizmet ediyor olduðunu düþünmen.. Buna inanman.. Yalan bu.. Yok öyle biþey.. Kandýrmýþlar seni..

Seninle o köpeðin tabiatta hiç bir farký yok.. Ýkiniz de canlýsýnýz.. Kibirin anlamý yok, saçma sapan konuþarak milletin tepesini attýrma!

GokhanRS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41
    Þehir
    Antalya/Moscow
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Quantum Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    "Þu ana kadar kimsenin kalbini bile kýrmamýþ olman, bundan sonra kimseye zarar vermeyeceðin anlamýna gelmiyor.
    Düþüncelerin sebepli çok vicdansýz, merhametsiz ve kötü kalpli birisi olman sebepli; herhangi bir sinir krizinde kime ne yapabileceðin konusunda þüpheler mevcut.
    Yaþ da kemale ermiþ zaten, toplumu senin gibi karakterdeki insanlardan korumak adýna bir an önce uyutulmaný öneriyorum."

Dese birisi sana.. ve bu baya gerçekten yapýlabilir bir durum olsa günümüzde.. Ne dersin ne tepki verirsin? Hoplarsýn deðil mi.. Baðýrýp çaðýrýrsýn.. Öfkelenirsin.. Saçma sapan iþ yapmayýn yanlýþ yapýyorsunuz dersin deðil mi..
    Allahýn verdiði caný Alllah alýr diye haykýrýrsýn deðil mi..

Ama sen diyorsun bir "canlý"ya bunu? Vicdansýz herif..

Sorun, insan türünün tüm canlýlardan üstün olduðunu düþünmen.. Tüm canlýlarýn insan türüne hizmet ediyor olduðunu düþünmen.. Buna inanman.. Yalan bu.. Yok öyle biþey.. Kandýrmýþlar seni..

Seninle o köpeðin tabiatta hiç bir farký yok.. Ýkiniz de canlýsýnýz.. Kibirin anlamý yok, saçma sapan konuþarak milletin tepesini attýrma!
    Herkes gerekeni söylemiþ o yüzden þahsa yorumum yok. Ancak tabiatta hiç bir farkýn yok konusuna katýlmýyorum. Bence hayvanlar daha üstün insanlardan, doðada. Örneðin 10 binlerce yýl önce olan yýkýmlar bir gün yine olacak dünya da, bence o zaman yine daha çok hayvanlar hayatta kalacak. Ýnsan oðlu suyun altýnda bile 5-10 dk dayanamayan varlýk. Bazý kuþlarýn çýkabildiði yükseklikte teçhizat olmazsa ölen bir varlýk. Sýrf zekamýz var diye dediðin gibi kendimizin yaratýlmýþ en üstün varlýklar olduðumuzu sanýyoruz þu cýlýz dayanýksýz bedenimizle.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler