User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
84 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Eminevim filan...

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Eminevim filan...

Var mı bu kuruluşla ilgili bilgi verebilecek ? Son zamanlarda etrafımdakiler burayı çok övüyor. Ben her daim bankacılık sistemini savunan birisiyim lakin bu eminevim de gün tarzı bi organizasyonla ev araba sahibi olunabiliniyormuş. İnternetteki bazı açıklamalar bana soğuk geldi, bende forumdan bilgi almak istedim.

Bi kaç aklıma takılan şey var, en önemliside bu elemanların sadece katılım payı adı altında aldıkları %10luk kısımla kalmadıkları, organizasyon içersinde de belli göze gelmeyen miktarları da kar payına ekledikleri...
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok uzun suredir goruyorum yeni değil yani bende merak ediyorum işin aslını

ama ozet olarak kadınların gün yapması gibi eve giriyorsun sanırım

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım genel merkezinde insan kaynakları departmanında yıllardır çalışıyor, arabasını ve evini oradan aldı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eminevim değilde Birevim firmasına gidip aklıma gelen her soruyu sormuştum. Gitmeden önce 1 adet A4 kağıdını önlü arkalı sorularla doldurdumuştum.

Orda konuştuğum kişi ve sorularıma aldığım cevaplar akla uygun şeylerdi ama cesaret edemedim. gittim bankaya çektim krediyi ödüyorum paşa paşa

Şahsi fikrimce önyargılı olmaya gerek yok, aklınıza yatmazsa almazsınız yada katılmazsınız.
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var mı bu kuruluşla ilgili bilgi verebilecek ? Son zamanlarda etrafımdakiler burayı çok övüyor. Ben her daim bankacılık sistemini savunan birisiyim lakin bu eminevim de gün tarzı bi organizasyonla ev araba sahibi olunabiliniyormuş. İnternetteki bazı açıklamalar bana soğuk geldi, bende forumdan bilgi almak istedim.

Bi kaç aklıma takılan şey var, en önemliside bu elemanların sadece katılım payı adı altında aldıkları %10luk kısımla kalmadıkları, organizasyon içersinde de belli göze gelmeyen miktarları da kar payına ekledikleri...
    Eminevim için konuşmak gerekirse 1 kuzenim buradan ev aldı taksiti bitti diğeri hala kura sırası bekliyor en kötü girdiğiniz ay sayısı farzı misal 100 ay ise en kötü 50.ayda ev sahibi oluyorsunuz daha erken çıktığı takdirde kira yardımı adı altı ufak bir miktar artış olduğunu bilmiyorum kuzenim 2500 ödüyor kura çıktığı takdirde 2800 ödenecek ödeme sözleşme gereği katılım payı harici istediğiniz zaman çıkarak ödediğiniz tüm parayı size geri veriyorlar yani kisaca hem kira öderim hem taksit öderim derseniz düşünülebilir bu vakıf bankası faize başka bir isim vermesi gibi modern bir sistem
    Samara 2109

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anda banka faizleri oldukça yüksek belki mantıklı olabilir. Lakin banka fazileri düşük oldugu zaman otuduk arkadaslarla hesapladık.
    Sallıyorum 300 bin lik eve girdin 3-5 ay içinde sıra çıkarsa ne ala çıkmadı farzedelim 24. ayda çıktı sana diyorki git 300binlik ev beyen e senin 2 sene önce 300bine beyendiğin ev olmus 500 bin. Sende mecburen daha farklı semtlerde gerekirse ikinci el ev bakıp fiyatı düşürmeye calısıyorsun 300 bine. Oyuzden sistem mantıklı değil faizi bankaya ödemiyorsan bu seferde enflasyona yenik düşüyorsun.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adamın tebrik etmek lazım resmen hayır işi yapıyor yav...

ama 91 yılında sıradan bir galerici iken bugün nasıl şirketler grubu sahibi kestirmesi güç...
    médiocrité partout

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adamın tebrik etmek lazım resmen hayır işi yapıyor yav...

ama 91 yılında sıradan bir galerici iken bugün nasıl şirketler grubu sahibi kestirmesi güç...
    Aslında sıradan bir galerici değil şirketin temeli gıda üzerine daha sonra klâsik Yeşilçam hikayesi gibi kardeşler arasında anlaşmazlık ve hisse devri öyle 3-5 araçlık bir sermaye olduğunu düşünmüyorum hala daha fastfood zincirlerine kiralıkları mülkler var tabi sistem biraz ponzi oyunu gibi duruyor amme hizmeti gibi gözüküyor milletin işine geldiği için ses çıkaran olmuyor
    Samara 2109

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alan tanıdıklarım ve akrabalarım var. Bugüne kadar güvensizlik kadı hiç... Bundan sonra olursa bilemem. Ben tercih etmedim mesela. Pek kafama yatmadı...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev kurada birkaç ay içinde çıkarsa ne ala ama Evin çıkma süresi uzayınca paranızın değeri düşüyor. Bu yüzden gönlünüzdeki eve sahip olamıyorsunuz. O yüzden ben pek sıcak bakmıyorum. İşyerinden bir abim var 2yıldan fazladır bekliyor parası hiç olmak üzere

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin uzaması ihtimali ayrı konu, bir de olay aslında "faizsiz" bir yapılandırma arayanlar için. Yani biraz "İslami" modda.
    Ancak hesap kitap yaptığınız zaman, yok efendim katılım payı, yok bilmemne ücreti hede hödö dedin mi bi bakmışsın ki o günkü faiz oranına geliyorsun ne hikmetse?

Bana sistemin sahibi kendisi söylemişti, "hiç uğraşma, kredini çek, evini al alabiliyorsan" diye

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler dostlar,,
    piyasada 3 firmanın (eminevim - birevim - fuzulev) şubelerine gidip tek tek bilgi alıp öğrenen biri olarak kaba taslak bişeyler anlatayım sizlere..

taksitleri siz belirliyorsunuz. 400 tl den başlayan fiyatlar var.
    ne kadar peşinat verirseniz, kuradaki kişi sayısı o derece düşmekte. (ev 300 milyar diyelim, sen 150 peşin verdin, kalanı 1000-1000 150 ay vercem dediniz, 300 liralık eve atıyorum 100 kişi kura ile gircekken, peşinatınız sayesinde 100 kişi ( 100 ay ) yerine 20-30 kişi (20-30 ay) girip süreyi kısaltıyorsunuz)
    taksitler normalde değişmiyor,, ama kurada size ev belli bi zamandan önce çıkarsa (sözleşmede ne kadar yazarsa, misal 20. aya kadar diye yazıyor, size 9. ay çıktı) taksidinizi küçük bir meblağ üstünü havuzdaki diğer kişilere bir nevi kira yardımı adı altında alıyorlar. (1000 ödüyorsanız 1150-1200 gibi bişey olmakta)

** gelelim en önemli konuya**
    diyelim ki siz sisteme girdiniz, girdiğiniz ev 250 milyar.. siz 1500-1500 ödicem dediniz, kura size çıktı. (atıyorum 26. ay size çıktı) evinizin değeri 250 milyar iken; kura çekilip sıra size geldiğinde 340 milyara çıktı
    o zaman sizin bu zamana kadar (26. aya kadar) ödediğiniz taksitler peşinat sayılıp, sizi 340 milyarlık eve sokuyorlar. bu şekilde kuradaki kişi sayısı azalıyor (en başta 100 kişi girdiğiniz kura sayısı, atıyorum 30 a düşüyor.) yine çekiliş bekleniyor.

benim gidip aldığım bilgler bu yöndedir.
    kuranın uzayıp alcağınız evin fiyatı yükselmesi dışında bir eksisi görülmemekte.
    karar sizindir,, isteyen girebilir..

Tşkler
    Rıdvan

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıkçası ben güvenemiyorum. isterse 20 senedir kusursuz çalışmış olsun. bu ülkede kriz döneminde her şey olabilir. banka olaylarında tamam faiz var zart zurt, ancak bu devletin (hükümetleri sallayın) garantisinde olan tek kurumlar bankalardır. Gecikir, zorlanırsın v.s ama banka batsa bile ne mevduatın çöpe gider ne kredin geri çağrılır.

gerçekten çok büyük bir kriz çıksa ve ilgili kurumlar kaçıp gitse paralar çöpe olsa kimse devletten ödediği paraları talep edemez. ancak nefret ettiğimiz bankacılar isterse hortumlasın olan yine devlete oluyor. müşteriler zaman dışında mağduriyet yaşamıyor.

ben şu krizde risk almazdım. gerekirse ev almazdım.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkçası bende güvenmiyorum.

Kriz ortamı vs haricinde bu ülkede kimin neye hizmet ettiği belli olmuyor sırf işlem yaptınız diye yıllar sonra başınız belaya bile girebilir.

Bakınız; ***** bankada hesabı olanların ***** terör örgütü ile bağlantılarının olması.

Yanlış ve doğruların çok hızlı yer değiştiği ülkemizde ben her zaman getirisi ne olursa olsun böyle oluşumlardan korkmuşumdur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim kafayı mı yediniz? Batırmaya niyet ettiğiniz para varsa gidin bir yere bağışlayın yaw. Bankaya koy faizini al. Bu sana faizde vermiyor. Eeee sıraya girdin ev çıkmadı ödemeye devam yatırdığın para enflasyon karşısında çöp oldu. Düşünsene 30 ay önce girmişsin ayda 3000 ödüyorsun sadece bu seneki enflasyon %30 civarında. Hadi ev çıktı 90 bin lira oldu. Öteki tarafta baktığın zaman şu anda en kötü 100 binin vardı. 10 bin lira zararın var bi de aldığın risk var. Gerek var mı?
    IN BOOST WE TRUST

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ana hatlarıyla yazılmış zaten, birde şöyle bir durum vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Önceki aracımı benden bu şekilde almıştı alan arkadaş.

Kura çıkmış 18. ayda.. 18 ay boyunca araba olmadan parasını ödemiş. sonrada bulunca geri kalan taksite mahsuben araca ipotek koyuyorlar.

Evde de aynı şekil. Sen ev almak istiyorsun, oldu hadi hemen kura cıktı taksitin cogalıyor ! cıkmadı bu sefer hem oturdugun evın kırasını oduyosun hem bu sisteme para oduyorsun.

peki kura hemen cıkanlardan alınan kira yardım bedeli diğer cıkmayanların taksitinden dusuyormu kı ?

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    faiz karşılığı kredi alımına karşı olanlar için oluşturulmuş ve ekonomide çığır açan kar payı karşılığı kredileri öneririm, üstelik oranlar da birebir aynı seviyede

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ehhh seni be bi bitmedin alüminyum şimdilerde de sadece kadınlara yönelik bi tezgah var arada bi reklemlarda görüyom afilli hafif balık etli bi hatun gelll gel yapıyo
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güven probleminiz yoksa sisteme girip ev araba alabilirsiniz.
    Ben 60 ay taksitle bir miktar peşinat vererek sisteme giriş yaptım ve geçen yılın temmuzunda(19.ayda) evimi teslim aldım
    20 ay ödemem kaldı. Evi aldıktan sonra enflasyon da ciddi arttı. Taksit ödemelerimi yapıyorum.
    Ödeyemediğim zaman 1-2 ay idare ediyorlar. Evin üzeirnde satış şerhi var. Senetleri ödeyince bu da kalkacak.
    yıllık enflasyon farkını, 19 ay boyunca ödediğim kirayı, zamanında teslim alamadığım evin değer artışını
    (ki şuanda bırakın evin değerinin artmasını piyasa bitmiş durumda evler ucuzluyor) vs hepsini hesap kitap yaparak
    aldım ve ciddi karım vardı o zamanın faiz oranlarına göre.
    Hesabınızı yapın güveniyorsanız sisteme girin.

Süreçte yaşadığım tek sorun alacğım evi bulduğumda eminevim kendi eksperini gönderdikten sonra bir 10 gün kadar sizi bekletiyor parayı ayarlamak için.
    Mal sahibine bunu izah etmek zor oldu. Ama ödeme günü geldğinde bankaya gidip adıma yatırılmış parayı nakit çekip tapuda mal sahibine verdim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler