User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
100 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kaza İşinize Gelmiyorsa Tutanak Tutmadan Gidin...

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kaza İşinize Gelmiyorsa Tutanak Tutmadan Gidin...

Herkese Merhaba,
    Dün Kadıköy Belediyesi önünden Boğaya doğru dönen virajda sağ arkamdan gelen beyaz 34 xx 7844 plakalı Kia Ceed hb araç önüme doğru geçerken, sol arka tamponunu sağ ön tamponuma sürttü.
    Sanırım 30 lu yaşlarda bir kadındı. Kadın olduğunu görünce öfkemi frenledim. Daha ağzımı açamadan;
    - napıyorsunuz ... vs diye söylendi,
    - Hanımefendi, siz bana vurdunuz ve ben bir şey demiyorum siz mi söyleniyorsunuz dedim.
    - Sen bana vurdun vs dedi. Birde kendinden emin ve üstten bakan tavırlar vardı ama ya sabır dedim, kadın neticede elden bişey gelmez.

Galiba sağdan gelen trafikten korktu üstüme yattı. Acemiliği her halinden belliydi. Ayrıca aşağıda fotoğrafıda atıyorum. Ben zaten solda şeridimdeyim kaçacağım bir yer yok. Beni sağdan geçen o, ben nasıl ona vuracağım şeridinden gitse. Önümde olsa nasıl arka sağ tamponuna sol ön tamponumla vuracağım. Zaten yolda duruşundan belli hangi şertiten nereye yöneldiği. Hızımızda 20-30 km/h en fazla. Ben dokunduğu anda durdum, 1 metre gitmemişimdir.

- Tamam, tartışmaya gerek yok, tutanağa herkes bildiği gibi yazar polis karar verir kim haklı.
    - Sen vurdun ben niye tutanak tutuyorum dedi.
    - anıfendi ben size bilerek bile gelip vursam tutanak tutulur başka ne yapacağız dedim.
    - Ben tutanak falan tutmam gidiyorum dedi.
    - İstediğinizi yapmakta serbestsiniz ama kendiniz haklı görürken bütün suçu kabul etmiş olursunuz dedim. (Kaçan suçlu diye biliyorum bende saf gibi, sonuna kadar uğraşırım diyorum içimden.)

Sinirlenmemek için telefonla Fotoğraf çekmeye başladım.
    Bindi arabasına gitti.

Buraya yazmak ve plakanın bi kısmını paylaşmamın sebebi; buradan birinin yakınıysa onu uyarmasıdır. Benim gibi değil de, insan nedir, kadın nedir, saygı nedir bilmeyen birine denk gelir, gözü gibi baktığı arabasına vurup aynı üslupla üst perdeden tavır sergiler Allah korusun... hepimiz memleketin halini biliyoruz. Kimse kadın çocuk masum saf dinlemiyor.

Ayrıca büyük terbiyesizlik yaptığı, biraz terbiye almaya ihtiyacı var.

İşin daha vahim yanı ise, kaskoyu aradığımda tutanak olmadığı için en fazla beyanla kendi kaskomdan yapılacağını karşı tarafa hiçbir yaptırımı olmayacağını söyledi. Aracımda pastayla çıkacak kadar az bişey olduğu için ben sineye çektim kaskoyu bozmaya gerek yok.
    Ancak şunu da öğrendim ki işime gelmeyen bir kaza yaparsam bir gün, tutanak tutmayıp basıp gidersem yanıma kar kalacak...
    Böyle işmi olur.

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla çirkefle çirkef olcan aga,yetişip arka tamponunun yere indirip durup kendı arabama bakıp devam ederdım yapardım bunu.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Geçmiş olsun olay sonrasında polisi aradınızmı acaba aracıma vurup kaçtı tarzında onlar bir ön tutanak tutsaydı kasko için. Arayıp gelmediyse onlarda bilinçlenelim abide gelecek şekilde davranalım bizde sabrınıza hayran kaldım gerçekten.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar çok denk geldi ki bu durum bana , cahille uğraşmak çok zor , geçmiş olsun en azından büyük bir şey olmamış
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istemedikten sonra bir kadina ne anlatabilirsin ki?
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana çarpıp kaçtı diye şikayet et. edepsizin cahilin kadını erkeği yok. geçmiş olsun.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağolun arkadaşlar, yalnız yanımda patronun babası vardı, çokta efendi beyfendi biridir. Bırak bişey yok zaten dedi.
    Ayrıca kadın işte sıktım dişimi. Öfkemi atamadım buraya yazdım.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bu kaza falan mevzularında araçtan çok soğukkanlı iniyorum ama karşı tarafların hal ve hareketlerini görünce cinlerim tepeme geliyor, Allah sabır versin.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecmis olsun , polisin gelmesi saatler surerdi.Gelse bile hasari begenmeyip soylenirdi bunun icin mi çağırdınız diye.

Vardir hayir her seyde bosverin , saglik olsun

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.beyan ile yaptirirsanız deliller ile kaskoya mail atınca rücu edebiliyor.daha önce bir servis beni sıkıştırdı benim lastik jant gitti adama ulaştık tutanak tutmadı bende kaskoya verdim her şeyi araçta kamerada vardı yüzde 50 kusuru verdi karşı tarafa

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle şeyleri okudukça aşağıdaki linke daha çok tıklıyorum, buyrunuz;

turkiye'den siktir olup gitmek - sayfa 1041 - ekşi sozluk

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, sağlık olsun, gerçekten kadınlara bişeyi anlatmak zor.

Siz en doğru olanı yapmışsınız,

bahadı-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer bir olay iki gün önce başıma geldi.Kadın bir sürücü dur kalk trafikte neredeyse üzerime çıkıyordu.Yanına yaklaşıp camı açıp aynayı kullanın diyecekken kadın camı açtı, beni taciz ediyor diye bağırırım görürsün dedi.
    miniks´isimli üyeden Alıntı
    bundan sonra her gıdere ANAHTARIMI KOYUYORUM. anahtarınızı koyuyorsanız ARACI 2 gune hazır ederım.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bahadı-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer bir olay iki gün önce başıma geldi.Kadın bir sürücü dur kalk trafikte neredeyse üzerime çıkıyordu.Yanına yaklaşıp camı açıp aynayı kullanın diyecekken kadın camı açtı, beni taciz ediyor diye bağırırım görürsün dedi.
    Onun ben karakterini s...

Eşim hamileyken ara yoldan bir araç çıktı az kaldı refüje vurup takla atıyorduk zor durdum.

Sonra yetiştim buna çaprtım ve durdurdum, indim arabadan artık kim kimi yatırrısa, arabanın yanına gidene kadar camlar 125 numara film olduğundan içireridekini görmüyordum.

Camı açtı bir bayan, kör müsün dedim öldürüyordun bizi az önce. "Görmedim" dedi.

Görmüyorsan binme o arabaya dedim. Muhtemelen o filmlerden ötürü görmedi zaten neyse.

O araç kayınpederin üzerineydi, bu arkadaşın kocasıda polismiş, aramışlar plakadan numara bulup.

Araç sizin mi sizin evet , bu sabah eşime çarpmış bir de küfür etmiş demiş benim için.

Çok istedim numarayı kayınpeder den vermedi. Bazı kadınların böyle aşağılık, karaktersiz ve haysiyetsiz tavırları var.

Bir kadına asla sövmem, ki kavga ortamında da zaten söven birisi değilim. Al sana iftira işte.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @tolga_kaan biraz takilicam sana kusura bakma gecmis muhabbetlerin hatrina anlayisla karsilarsin umarim

Kufur etmem diyerek cumleye kufurle baslaman sabah sabah yuzumde tebessum olusturdu
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @tolga_kaan biraz takilicam sana kusura bakma gecmis muhabbetlerin hatrina anlayisla karsilarsin umarim

Kufur etmem diyerek cumleye kufurle baslaman sabah sabah yuzumde tebessum olusturdu
    abi valla haklısın. Ben normalde sohbet içinde arada kaçırırım, ama kavga anında asla etmiyorum işte değişik bir huyum var.

Ama allah aşkına söyle ya "taciz etti derim" ne demek. Çok terbiyesizce (yumuşatayım biraz)

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O virajın çıkışını gören güvenlik kamerası var. Viraj çıkışında sağda bir otoparkın güvenlik kamerası orayı çekiyor. Otopark'tan rica edin, alın görüntüleri verin ilgili makamlara. Bırakın o uğraşsın.

Not: Otoparkı tanımam etmem. Zamanında lazım olmuştu. Yardımcı olmuşlardı

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben en baştan beri şunu anlamadım. Kadın olduğu için öfkenizi sonsuza dek frenlemeniz ?
    Öfkeye gerek varmı ? Yok.
    Şıllık kaçmayamı başladı ? Atlanacak arabaya. Şıllığın peşinden gideceksiniz. Bu sırada polisi arayıp bir vur kaç durumu aracın peşindeyim şu anda diyeceksiniz. Polisten yardım alacaksınız artık tutanağı karakoldamı yoksa şıllığın evinin önündemi tutarsınız orasını bilemem. Ancak poliste işin içine gireceğinden eminim.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trafikte artık kadınlardan uzak durmak lazım.
    daha dün başıma geldi istinye carrefour'a gelmeden tam bir önceki ışıkta kadın 2 şeritli yola ortalamış arabayı 2.sırada ışık bekliyor.
    bastım kornoya sıkış tıkış geldim yanına , actım camı oda açtı.

bu cizgi içinde durmak için , üstünde değil dememe kalmadı abla gözlerini kıstı, yapıştırdı lafı ;

- çok küçüksün ..

bastı gitti , ahahaha olaya bak ya
    médiocrité partout

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler