User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
100 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Kaza İşinize Gelmiyorsa Tutanak Tutmadan Gidin...

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafikte karaktersiz şerefsiz te olsa erkekle bi şekilde iteşime geçebiliyosunda..

Öylenin kadınından Allah korusun...

Önceki akşam oturduğum sokakta hanfendi 10 cm sağa çekilmesin diye yolun ortasında kaldık. o bekliyo ben bekliyorum.. tam yarım saat.. gecenin 12 sinde.... mahalleden gelen gecen gençler abla sole kırsana geçersiniz burdan filan diyor onlara diyorki orda araba var kıramam dıreksıyounu,, ben geri gidecekmişim.. normaldede hiç zorlamam yani geçilmeyecek yer olsa zaten geri çıkarım yada bi şekilde yol veririm. aynı pozisyonda yol vereyim diye sağdaki kamyona eski aracımı sürtmüşlüğüm var..
    ........
    abi benzer bi sebebten polis olduğunu idda eden biriyle tartıştım.Araba annem babam anneannem var. Şahsi arabası, ters yöne girmiş kafa kafaya geldik. Kapattım kontağı, çok istiyorsan gel geri çek. Ama ailem varken o arabaya binersen sağlam indirmeyeceğimi kendisine sözlü beyan ettim. Nitekim bir miktar üste yürüme söz konusu olduktan sonra geldiği yere geri gönderdim kendisini.

Bazen oluyor efendi efendi 1 km yolu geri geri gelirim. Karşıdakinin hal ve tutumu çok önemli. Ya da sökerim bi sigortayı açarım kaputu en babası gelse o sokaktan çıkartamaz arabayı.
    TR - B13

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Hava Yastığı açılmayan Fiyatçı" sanıyodum ben seni...
    Yanlış o emniyet kemeri kopan olacaktı. Buradan bile bir RS sevici ile aşık atamayacağınızı anlamış olduk
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir "abimiz" bir gün oturduğu sokağa ters yönden giriyor arabasıyla, bir bayan sürücü ile denk geliyorlar. Abimiz çıkıyor;

- hanımefendi biliyorum ters yöndeyim, 2 adım geri alırsanız şuraya gireceğim, evimin otoparkı zaten, ne olur kusura bakmayın, diyor. Kadın coşuyor
    - hayır olmaz, terbiyesiz, git geri, ters yöndesin, falan...
    - hanımefendi, biliyorum, farkındayım, çok özür dileyerek sizden rica ediyorum, çok az bişey geri alın şuraya gireceğim zaten, bakın geri gitmeye kalkarsam tüm sokağı gitmem gerekecek, girebileceğim bir yer yok, yoksa geriye alayım, diyor.

Kadın halen nuh diyor peygamber demiyor ve bi yandan da hakaretlere devam ediyor.

Abimiz de mülayim kendi halinde bi tip, onun da sigorta atıyor sonunda dayanamıyor "bak rica ettik olmadı, güzellikle söyledik olmadı, seni şu kaputa yatırır....." diyor "aaaeeaaa terbiyesizzzzz??!!" diyor kadın ve zırt diye geriye alıyor

Başka bir olay da hanımın kuzenine ait. Kızcağız arabayla giderken bi hata yapıyor, hanzonun teki önüne kırıp durduruyor. Kızcağız "ya farkında değilim özür dilerim" vs. diye laf anlatmaya çalışırken bu şerefsiz evladı herif kıza yumruk mu tokat mı ne atıyor, basıyor gidiyor. Kızcağız da o heyecanla ne plaka alabiliyor ne bişey yapabiliyor, olduğu yerde bi süre ağlıyor sinirleri bozulup... Eşi de o zamanlar nişanlısı, eleman askerde...

2 ay sonra falan eleman geliyor, bunlar evlilik hazırlığında, AVM'nin birinde dolanıyorlar eşya falan bakıyorlar. Yürürlerken kız bi bakıyor bizim hanzo lavuk karşıdan geliyor. Aaa buydu diyor bana vuran... Eşi alıyor adamı "birader sen bi gelsene şöyle" diye tuvalet koridoruna çekiyor. En son 5-6 güvenlik elinden alamamış adamı Baya yüreğim soğumuştu.

Ama yukarıdaki örnekleri de okuyunca insan "yav acaba başka bişey oldu da böyle mi anlattı" diye düşünmeden edemiyor

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış o emniyet kemeri kopan olacaktı. Buradan bile bir RS sevici ile aşık atamayacağınızı anlamış olduk
    Bana bulaşma o da açılmaz :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadınlara dinlemek, anlamak istemediği sürece laf anlatamazsınız. Haklısın deyin arabada çok hasar yoksa geçin gidin. 90km ile giderken 20 ile şeride giren vurmamak için refuj ile arabanın arasından 0 geçmek zorunda kalınca yolumu kesip camımı yumruklayan kadınlardan tutunda(sinyal vermiş o haklıymış) kavşakta düz gittiği için geçiş hakkının onda olduğunu söyleyip dolmuşun içindekileri tespih tanesi gibi yere saçılmasını sağlayan kadınlarda.. Hepsi haklı, sakın tartışmaya girmeyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında kadını,erkeğide yok bu durumların. Son zamanlarda araç kullanmaya başlayan, ehliyet alan herkes aynı şekilde. Biz büyüklerimizden çok fazla şey gördük, dinledik, öğrendik trafik ile alakalı bunların hiçbiri sürücü kurslarında verilen eğitimler değil. Bu arkadaşlarda bu eğitim eksik..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öğretenlerde de var sıkıntı, valide özel ders aldı bir sürücü kursundan,

Bir gün bindik gidiyoruz bir baktım bam güm gidiyor kavşakta yol benim diye dalıyor içeriye. Dedim anne ne yapıyorsun sen ?

hoca olacak salatalık, yol çıkışlarında kavşaklarda kafayı sok sana yol verirler yürür gidersin demiş meğerse.

Dedim yol senin de olsa kontrol et, yavaşla bak öyle geç. Karşıdaki de yol benim diyip gelirse ortada buluşursunuz.

Şimdi bu adam sorsan sürücü yetiştiriyor.

Bir de kadınların yön duygusu ve ayna ile münasebetleri bana yetersiz geliyor, o aynalar sanki süs olarak konmuş oraya.
    o aynalar makyaj aynası yaw. Benim hanımda aynı sebeplerle kullanıo dikiz aynasını. Arabaya her bindiğimde dikiz aynası aynı alakasız bir yöne bakıyor. En sonunda sordum sen nereye bakıyorsun bu ayna ile böyle diye. Makyaj yapıyorum dedi. E sonra düzeltmio musun? diye sordum yolda nasıl gidiosun dedim. Sabah akşam zaten deli gibi dur kalk trafikte kullanıyorum bakmama gerek kalmıyor. Bi de yan aynalar var ya dedi. Ön siperliği indirdim al dedim bak burada ışıklısı var aynanın dedim. Aaa bu daha güzelmiş dio. Kötü kullanmaz ama hep gergin kullanır arabayı. Sürekli gözü önünde ama koltuk biraz yatık. Her seferinde uyarırım yaw dikleştir şu koltuğunu biraz rahatla diye. Öyle oturunca sırtım ağrıo ayrıca gayet rahatım dio. Bende onun oturduğu şekilde oturduğum zaman sırtım ağrıo bi türlü çözemiyorum.
    IN BOOST WE TRUST

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hanimcilik ile kadin erkek esitligi arasindaki farki yazmak lazim.
    Ben bir erkegim, bir insanim ve bir bireyim. Trafikte karsilastigim kadin da bir insan ve bir birey. Yani biz esitiz.
    Ikimiz de esit oldugumuzdan dolayi ne benim onun hayatini riske etmeye hakkim var, ne de onun benimkini.
    Ayni sekilde ne ben ona kufredebilirim ne de o bana.
    Bu yuzden bir kadin bana kufrederse ben de kufrederim. Kadindir susayim yok, neden susuyorum ki kufretmeseydi zaten kufretmeyecektim.
    Hanimcilik yuzunden bu sekilde tepemize ciktilar. Oysa ki herkes birbiriyle esit. Cocuk ve yaslilar haric, onlar biraz daha oncelikli bizden.
    Igrenc erkekler oldugu gibi igrenc kadinlar da mevcut malesef. Ne de olsa bana bisey olmuyor diye kufreden, kasten arabayi ustune kiran, en ufak seyde bagirip beni taciz ediyor diye yirtinan insan musveddeleri var.
    Bunlar dert.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yigit-Y olsa komple arabayı boyatırdı tampon köşesinden başlayarak, en güzeli basıp gitmek
    Okumadan imzalamam.....

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öğretenlerde de var sıkıntı, valide özel ders aldı bir sürücü kursundan,

Bir gün bindik gidiyoruz bir baktım bam güm gidiyor kavşakta yol benim diye dalıyor içeriye. Dedim anne ne yapıyorsun sen ?

hoca olacak salatalık, yol çıkışlarında kavşaklarda kafayı sok sana yol verirler yürür gidersin demiş meğerse.

Dedim yol senin de olsa kontrol et, yavaşla bak öyle geç. Karşıdaki de yol benim diyip gelirse ortada buluşursunuz.

Şimdi bu adam sorsan sürücü yetiştiriyor.

Bir de kadınların yön duygusu ve ayna ile münasebetleri bana yetersiz geliyor, o aynalar sanki süs olarak konmuş oraya.
    Sakaryada başka türlü yol alınmıyor ama
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakaryada başka türlü yol alınmıyor ama
    Haksız değilsin, ama yine de bir durup sonra giriyorsundur içeri. Sanayide siyah alfa 147 görmek istemiyorum farsız tamponsuz

Bizimkine anlatılan daha bam-güm, yoksa mecbur bırakıyorlar insanı. Nöbetten sonra çık yola sakin oluyor her yer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercan26esk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kadın filan dinlemeyeceksin hokkalı bir tokatı yapıştıracaksın ki feleği şaşsın aklı başına gelsin deyyusun
    Kadın falan demeyeceksin şak diye koyucaksın tokadı önce bi şaşıracaklar herkes şok olucak, sonra şak diye bi tokat daha koyucaksın ki diyecekler nooluyor, sonra şak diye bi tokat daha çil yavrusu gibi dağılacaklar

İlgili video

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadınlara trafikte çok saygım var. Çok hatalı olsalar bile paniklemesinler diye kornaya bile basmam. Alt katımızda çok babacan bir abi oturuyor. Kendi kızıyla tartıştığı için benden kızına araba sürmesini öğretmemi istedi. Kızla 1 ay çıktım, gayette iyi öğrendi tabii ki bazen kendi içimde sıkıntıdan patlasam da asla belli etmedim çok sakin davrandım. Kızın resmen içinde kamyoncu yatıyormuş o ortaya çıktı Ama...

25.güne falan geldik kendi hata yapıyor, söylüyorum asla kabul etmiyor. Sellektörler, kornalar ve küfürler falan ediyor acayip yerin dibine girmiştim. Kendisi trafiğin akışının içine ediyor ama başka biri yapınca küfürler, sellektörler vs.. Örnek olarak 80 ile gidilmesi gereken yolda 40 ile 50 ile gidiyor ve asla trafiğin bir kuralının olduğunu ve trafiğin akışına uyması gerektiğini öğretemedim.

Demem ki o her kadına tabii ki saygıda kusur etmemeyeliz ama insanına göre de haddi aşmadan davranmak gerekir.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun , polisin gelmesi saatler surerdi.Gelse bile hasari begenmeyip soylenirdi bunun icin mi çağırdınız diye.

Vardir hayir her seyde bosverin , saglik olsun
    Polis tam 500 metre geride hasanpaşa karakolunda
    Yada 100 metre geride Söğütlüçeşme metrobüs girişinde
    Ama dediğin gibi hasarı beğenmeyip söylenirlerdi

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunların tamamını sebebi ülkede içine sıçılan "eğitim"

çünkü ancak içi boş bir eğitim sistemi böyle "herşeyi bilirim" tribinde insanlar yetiştirebilir.

bir örnek verip gideyim ;

şirkette stajyerlerimiz var yeni 17 18 yaşlarında.
    bi kız ehliyet sınavına hazırlanıyor..
    bigün arkadaşıyla mesajlaşırken bana döndü şunu sordu ;

-abi biz hangi kıtadayız ?

inanamadım...

bu kız 6 aya kadar trafikte gezecek,gerisini siz düşünün...
    médiocrité partout

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gazın sağda frenin solda tarafta olduğunu öğrenen trafiğe çıkıyor normal.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gazın sağda frenin solda tarafta olduğunu öğrenen trafiğe çıkıyor normal.
    Sazan.avi mevsimi mi açıldı
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belki linç yiyeceğim ama umurum da değil iyice sıkıldım bu kadın erkek eşitliği adı altında kadına yapılan pozitif ayrımcılıktan, iyi dayanmışsın arabama çarpan kişi haklı olduğum halde bana öyle tavır yapsa farklı olabilirdi.Tam eşitliği savunuyorum karşıda ki küfür ederse küfür ederim saldırırsa bende saldırırım kadın erkek yok.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir "abimiz" bir gün oturduğu sokağa ters yönden giriyor arabasıyla, bir bayan sürücü ile denk geliyorlar. Abimiz çıkıyor;

- hanımefendi biliyorum ters yöndeyim, 2 adım geri alırsanız şuraya gireceğim, evimin otoparkı zaten, ne olur kusura bakmayın, diyor. Kadın coşuyor
    - hayır olmaz, terbiyesiz, git geri, ters yöndesin, falan...
    - hanımefendi, biliyorum, farkındayım, çok özür dileyerek sizden rica ediyorum, çok az bişey geri alın şuraya gireceğim zaten, bakın geri gitmeye kalkarsam tüm sokağı gitmem gerekecek, girebileceğim bir yer yok, yoksa geriye alayım, diyor.

Kadın halen nuh diyor peygamber demiyor ve bi yandan da hakaretlere devam ediyor.

Abimiz de mülayim kendi halinde bi tip, onun da sigorta atıyor sonunda dayanamıyor "bak rica ettik olmadı, güzellikle söyledik olmadı, seni şu kaputa yatırır....." diyor "aaaeeaaa terbiyesizzzzz??!!" diyor kadın ve zırt diye geriye alıyor

Başka bir olay da hanımın kuzenine ait. Kızcağız arabayla giderken bi hata yapıyor, hanzonun teki önüne kırıp durduruyor. Kızcağız "ya farkında değilim özür dilerim" vs. diye laf anlatmaya çalışırken bu şerefsiz evladı herif kıza yumruk mu tokat mı ne atıyor, basıyor gidiyor. Kızcağız da o heyecanla ne plaka alabiliyor ne bişey yapabiliyor, olduğu yerde bi süre ağlıyor sinirleri bozulup... Eşi de o zamanlar nişanlısı, eleman askerde...

2 ay sonra falan eleman geliyor, bunlar evlilik hazırlığında, AVM'nin birinde dolanıyorlar eşya falan bakıyorlar. Yürürlerken kız bi bakıyor bizim hanzo lavuk karşıdan geliyor. Aaa buydu diyor bana vuran... Eşi alıyor adamı "birader sen bi gelsene şöyle" diye tuvalet koridoruna çekiyor. En son 5-6 güvenlik elinden alamamış adamı Baya yüreğim soğumuştu.

Ama yukarıdaki örnekleri de okuyunca insan "yav acaba başka bişey oldu da böyle mi anlattı" diye düşünmeden edemiyor
    Şu forumda münakaşaya girmiyim diyorumda yazmadan geçemedim bu sefer.
    Nasıl bir karaktersizlik bu kadın şöföre "seni şu kaputa yatırırım falan. Kadın sürücü ters yöne girmiş bile olsaydı şu laf edilemezdi . Çıkcaksın geri mecbursun 10 km de olsa gitceksin kuralları niye koymuşlar.Kadının eşi,kardeşi,abisi gelse darp etse suçlu olur sonra öldürür bile. 3 kere okudum acaba benmi yanlış okudum diye , gülerek yazılmış olay birde neyse.
    Allah kimseyi böyle tiplerle karşılaştırmasın insan başına bela alır
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler