User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
100 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Kaza İşinize Gelmiyorsa Tutanak Tutmadan Gidin...

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunların tamamını sebebi ülkede içine sıçılan "eğitim"

çünkü ancak içi boş bir eğitim sistemi böyle "herşeyi bilirim" tribinde insanlar yetiştirebilir.

bir örnek verip gideyim ;

şirkette stajyerlerimiz var yeni 17 18 yaşlarında.
    bi kız ehliyet sınavına hazırlanıyor..
    bigün arkadaşıyla mesajlaşırken bana döndü şunu sordu ;

-abi biz hangi kıtadayız ?

inanamadım...

bu kız 6 aya kadar trafikte gezecek,gerisini siz düşünün...
    Hangi kıtada yaşadığını bilmemesi evet eğitimle alakalı ama burada bahsi geçen kaza ve kadınların trafikteki tabiri caiz ise "çirkefleşmesi" tamamen aile ile alakalı.
    Ailede yeterli ahlaki eğitimleri alamamış bireylere ne kadar eğitim verirseniz verin sonuç yukarıdaki örneklerden farklı olmayacaktır. Biri hangi kıtada yaşadığını bilen çirkef iken diğeri hangi kıtada yaşadığını bilmeyen bir çirkeş olacaktır.

Ailede eğitim dediğimiz şey bitmiş veya bitmek üzere. Çocuğuna ahlaki eğitim vermek için uğraşan aile sayısı çok az. Onun yerine ingilizce öğrenmesi veya başka kurslara filan gitmesi daha önemli. Genel olarak bir problem var ailelerde.

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese teşekkürler arkadaşlar.

1.si sabırlı olmayıp öfkeye kapılsaydım, her ne yapsam haksız, maganda, suçlu olacaktım.
    2.si patronumun babası yanımdaydı ve bırak gitsin boşver Cihan dedi. (Aracın sahibi şirket, şirketin sahibinin babası O, ve çok iyi beyfendi sakin bi insan. Onun yanında kavga dövüş tartışma yaşamak istemem)

Ama ilahi Adalet diye bir şey varsa illaki karşılığını alır o cahil. Plakası sureti bende var. Bir gün fırsatım olursa "alçakça" "şerefsizce" olmayacak bi intikam alırım.

Derdim; gerçekten bu iş bu kadar kolaymı. Vur, sonra banane de yürü git. Kendini dev aynasında gör, ahlaksız ol, cahil ol. Ve yanına kar kalsın...

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi kıtada yaşadığını bilmemesi evet eğitimle alakalı ama burada bahsi geçen kaza ve kadınların trafikteki tabiri caiz ise "çirkefleşmesi" tamamen aile ile alakalı.
    Ailede yeterli ahlaki eğitimleri alamamış bireylere ne kadar eğitim verirseniz verin sonuç yukarıdaki örneklerden farklı olmayacaktır. Biri hangi kıtada yaşadığını bilen çirkef iken diğeri hangi kıtada yaşadığını bilmeyen bir çirkeş olacaktır.

Ailede eğitim dediğimiz şey bitmiş veya bitmek üzere. Çocuğuna ahlaki eğitim vermek için uğraşan aile sayısı çok az. Onun yerine ingilizce öğrenmesi veya başka kurslara filan gitmesi daha önemli. Genel olarak bir problem var ailelerde.
    onu çirkef yapanda ailenenin eğitimsizliği

bu bir kısır döngü
    médiocrité partout

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadın halen nuh diyor peygamber demiyor ve bi yandan da hakaretlere devam ediyor.

Abimiz de mülayim kendi halinde bi tip, onun da sigorta atıyor sonunda dayanamıyor "bak rica ettik olmadı, güzellikle söyledik olmadı, seni şu kaputa yatırır....." diyor "aaaeeaaa terbiyesizzzzz??!!" diyor kadın ve zırt diye geriye alıyor
    Ben bu tarz durumlarda ablacım acemiyim benim araba geri gitmiyor diyorum, bence canınız kıymetliyse kimsenin anasını bacısını yol ortası böyle şeylerle tehdit etme cürretine gimeyin bunu marifetde görmeyin. Gözü keserse dayak yersiniz, kesmezse takar, atar bişey yapar.

Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu forumda münakaşaya girmiyim diyorumda yazmadan geçemedim bu sefer.
    Nasıl bir karaktersizlik bu kadın şöföre "seni şu kaputa yatırırım falan. Kadın sürücü ters yöne girmiş bile olsaydı şu laf edilemezdi . Çıkcaksın geri mecbursun 10 km de olsa gitceksin kuralları niye koymuşlar.Kadının eşi,kardeşi,abisi gelse darp etse suçlu olur sonra öldürür bile. 3 kere okudum acaba benmi yanlış okudum diye , gülerek yazılmış olay birde neyse.
    Allah kimseyi böyle tiplerle karşılaştırmasın insan başına bela alır
    He lan, bende polemiğe girmeyeyim diyorum da biri benim ablama, kız arkadaşıma diyecek...
    Bu adamın da kız kardeşi var, bak geçen gün onun birinin arabasına sürttüğünü falan yazıyordu
    Üstüne de marifet gibi bunu yazıyor
    123d

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu tarz durumlarda ablacım acemiyim benim araba geri gitmiyor diyorum, bence canınız kıymetliyse kimsenin anasını bacısını yol ortası böyle şeylerle tehdit etme cürretine gimeyin bunu marifetde görmeyin. Gözü keserse dayak yersiniz, kesmezse takar, atar bişey yapar.

He lan, bende polemiğe girmeyeyim diyorum da biri benim ablama, kız arkadaşıma diyecek...
    Bu adamın da kız kardeşi var, bak geçen gün onun birinin arabasına sürttüğünü falan yazıyordu
    Üstüne de marifet gibi bunu yazıyor
    Hahah o konunun sahibi ormancımıydı.Konuyu biliyorumda kimin açtığını bilmiyordum.
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben inecem 4-5 saat araba parlatacam. Arabamın kaput altındaki eksiklerini yağmurluk giyip eksiksiz olsun diye ıslanmayı göze alıp şağıda uğraşıcam böyle tipin biri bana vuracak dayılanacak. Artık hangimizin arabası ne şekle girer bilmem. İnşallah sadece arabasına zarar veririm
    DR. OWL

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Daha taze olay

Dün akşam dayı bana sürttü

Hata sende dedi hemen

Dedim sabaha kadar ben haklı sen haklıda desen iş değişmeyecek

Sen evraklarını ver tutanak tutalım

Dedi benim vaktim yok

Kaçar gidersen benim işime gelir dedim

Korktu tutanak tuttuk

Onun arabasında hiçbirşey yok ama benim arabada dodik sürtmesinden dolayı pasta cilalık iş var

Bakalım ne olacak
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet kadın cinsiyet trafikte biraz daha hoyrat çıkıyor yola..sıkça da karşılaşıyorum ama elimden geldiğince uzak duruyorum da cinsiyetçi sınıflamalar falan yakışmamış. Sırf bir erkeklik organın iki üç fazla kasın var diye kadınları güçsüz görerek asagilarcasina tehdit etmek ve bunla övünmek ayrı acınası. Yakıştıramadım.

Umarım bu şekilde düşünenlerin karşısına şöyle sağlam bi tro çıkar da yatırıp s.ker
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende konuyu açtım hatta başlıkta "Kadın sürücü" benzeri birşey de yazmadım.
    Zaten olay anında yaptıklarım ortada. Keşke kadın değilde erkek olsaydı. O zaman haklılığımı söke söke alırdım.

Ama konu kadına şiddete dönmesin. Memleket magandadan geçilmiyor zaten. Ne şartta olursa olsun kadına el kalkmamalı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul trafiği çok zor gerçekten herkesin elinde telefon, dikkat yok. Herkes sağdan soldan kaçıp 2 araba geçmenin peşinde. Cinsiyet ayrımı yapmamak lazım kadın erkek eşittir benim gözümde. Çirkefleşen insana çirkef olacaksın, kaza bu her zaman olabilir başa gelebilir mantığım vardır ve her zaman soğukkanlı olurum ama ortalıkta gezen çok değişik insan var. Bakın ciddi anlamda sakinleştirici kullanan, ilaç kullanan, ot, uyuşturucu kullanan insan çok fazla.... Hayat artık çok zor ve insanlar patronuna, eşine, çocuğuna kızamayıp size saldırıyor. Uğraşmamak lazım, başa bela alıyorsunuz çünkü. Dediğim gibi kadın erkek eşittir, hanımcılık yapa yapa bayanlarımız her şey de üste çıkmaya başladı. Sokakta gezen her bayan yakınımızda ki bayanlar kadar nazik, narin değil! İşin içine küfür hakaret gelirse kadın - erkek ayrımı yapmamak lazım bence. Geçmiş olsun abi tekrardan ama en azından plakasını polise vermelisin, şu zamanda her yer çevirme illaki bir ceza yazarlardı.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Emrecan-R, @EOZDAG,

İdrak yolu enfeksiyonu var sizlerde anlaşılan. Ben bunları kadınların suçu diye değil, kadına yapılan trafikteki öküzlüğü anlatması bakımından yazdım.

Benimle münakaşaya girsen ne olur girmesen ne olur, çok da tın.

Gençliğinize, hatta daha ziyade "çocukluğunuza" veriyorum.

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle demeyin hemen ama. Trafikte aracıma vurduktan sonra öfke ile inen hanım kızımızı sakinleştirip numarasını alıp ilerleyen zamanda kendisine vurmayla sonuçlanan hoş anılarda yaşanabiliyor.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ya geçen akşam tam sinyal verdim, apartmanın garajına giricem durulmaması gereken garaj girişine park etti. Eliyle 1 dk yaptı, bekliyorum indi bagajı açtı bişey aldı bindi eliyle hadi yapıyor. Neye hadi dedim sen geri gideceksin ben giricem, bekliyor bi hafif öne gelme hamle yaptı ben gideyim diye dokunacak kadar gittim ben de bekliyorum dokunsa da insem diye. Cırcır camı açtı konuşuyor. Geri gittim YOL VERDİM vermemem gerekirken, açtı camı ne bekliyorsun diyor bana. Dedim SİZ geri gideceksiniz ben girecem oraya arabayı zaten yanaştıramazsınız o şekilde.

Ne dese beğenirsiniz, "almışsın ehliyeti araba kullanıyorsun zannediyorsun salak". Şimdi ben bu kadına SİZ ve diye nazikçe hitap ederken böle davranan İNSAN cinsiyetinden bağımsız YAVŞAKTIR. Sen git kocan gelsin diyecektim de hadi dedim sen yoluna ben evime. Cevap bile vermedim.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafikte hatayı kadın da yapar erkek de yapar, kadınlar biraz daha cazgır olabilirler o ayrı mesela. Lakin ne kadınlar tanırım bir çok erkek sürücüyü cebinden çıkarır.

Ankara da ikamet edip yaşı yüksek olanlar bilir, Çankaya da panorama restoran vardı, kadın ın teki garsonlar kendisiyle dalga geçtiği için mustang i ile camdan içeri girmiş, garsonlar üstüne saldırınca da arabadan tabanca ile havaya sıka sıka inmişti.
    yine ankara yine Çankaya bu sefer Yıldız-Oran arası , kadının teki kocası bir kadınla yemek yiyor diye Thunderbird le restoranın içine uçup, pompalı tüfekle arabadan inip nerde lan kocamla yemek yiyen kadın diye bağırıyordu.

yani kadın deyip geçmeyin. Delisine denk gelirsen…

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya geçen akşam tam sinyal verdim, apartmanın garajına giricem durulmaması gereken garaj girişine park etti. Eliyle 1 dk yaptı, bekliyorum indi bagajı açtı bişey aldı bindi eliyle hadi yapıyor. Neye hadi dedim sen geri gideceksin ben giricem, bekliyor bi hafif öne gelme hamle yaptı ben gideyim diye dokunacak kadar gittim ben de bekliyorum dokunsa da insem diye. Cırcır camı açtı konuşuyor. Geri gittim YOL VERDİM vermemem gerekirken, açtı camı ne bekliyorsun diyor bana. Dedim SİZ geri gideceksiniz ben girecem oraya arabayı zaten yanaştıramazsınız o şekilde.

Ne dese beğenirsiniz, "almışsın ehliyeti araba kullanıyorsun zannediyorsun salak". Şimdi ben bu kadına SİZ ve diye nazikçe hitap ederken böle davranan İNSAN cinsiyetinden bağımsız YAVŞAKTIR. Sen git kocan gelsin diyecektim de hadi dedim sen yoluna ben evime. Cevap bile vermedim.
    Şimdi bunlar erkek olsa iner çakarsın iki tane. Hatunlar bunu biliyor, ondan böyle mal mal davranıyor terbiyesiz olanları... İçinde az buçuk çirkeflik olan hemen fırlıyor. Nasıl olsa dayak atamaz bi *** yapamaz diye. Şimdi bir de zaten "taciz ediyor" mevzusu çıktı, haksızken bağırsa, buradaki bazı klavye delikanlıları gibi etraftan başka mallar gelecek, çakma delikanlılık yapmaya çalışacak, al başına belayı.

Sürtme konusunda da vardı; "bana denk gelmesin, al 50 TL'yi der sustururum"lar, şunlar bunlar. Keşke bi denk gelsek ya, stres atardım az...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafikte hatayı kadın da yapar erkek de yapar, kadınlar biraz daha cazgır olabilirler o ayrı mesela. Lakin ne kadınlar tanırım bir çok erkek sürücüyü cebinden çıkarır.

Ankara da ikamet edip yaşı yüksek olanlar bilir, Çankaya da panorama restoran vardı, kadın ın teki garsonlar kendisiyle dalga geçtiği için mustang i ile camdan içeri girmiş, garsonlar üstüne saldırınca da arabadan tabanca ile havaya sıka sıka inmişti.
    yine ankara yine Çankaya bu sefer Yıldız-Oran arası , kadının teki kocası bir kadınla yemek yiyor diye Thunderbird le restoranın içine uçup, pompalı tüfekle arabadan inip nerde lan kocamla yemek yiyen kadın diye bağırıyordu.

yani kadın deyip geçmeyin. Delisine denk gelirsen…
    Ahahah o neymiş ya, fenaymış valla

Valla hatunların ortası yok. Kullanan efsane oluyor, kullanamayan gazoz
    Annemin de bir arkadaşı vardı, o da süper kullanır, "ben gırh senelih şoforum" diyen adama toz yuttururdu. Öyle ki "maço" kocası bile Mercedes'ini verirdi kadına kullansın diye.. Düşünün, mekan Ankara, 90'lar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu yazdıklarımın tamamına bire bir şahit olmuşumdur, 3 üncü olayı da anlatayım sonra off line olacağım.

Yine ankara, Çankaya dan gelip reşit galip caddesinden aşağı dönülen ışık. köşe bina zemin kat bizim ofis var. oturuyoruz, kırmızı ışıklarda kadının teki önündeki arabaya çarptı. kadın indi nasıl özür diliyor. Adam da bağırdıkça bağırıyor. Bizim ofis te bir abla-diyorum ama benden 10 yaş genç- gideyim de müdahale edeyim dedi. İlk lafı hanımefendi öküzlere beyefendi dersen böyle bağırırlar o yüzden öküze öküz diyeceksin oldu. Adam ne diyorsun sen diye bizim ablayı omuzundan itmesiyle. 68 kg tekvando da derecesi olan ablamız adamı yere çarptıktan sonra görev başında memura mukavemetten kelepçeyi taktıydı.

Bunlar hep yaşandı. şu anda yazarken de hatırladıkca gülüyorum.

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumları okudukça bazen şiddet doğmaması imkansız diyorum
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı kıpırdatmadan trafik çağırın vurup kaçtı diye tutanak tutturun. Kaza yerinden 20 metreden ilerisine trafik bakmaz bilginiz olsun
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler