User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
79 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Derdime çare baytarım yok...

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimisi demiski tek derdin bu olsun vs vs.. Evet disardan bakan hayat mücadelesinde olan bizler icin kucuk dertler fakat her insanin pskolijisi ayni degil. Kardesim yasin tekrar okumaya fazlasi ile musait, bolumun bitince istedigin bolumude rahatlıkla okuyabilirsin. Elinde 60k para varmis istedigin bir spor arabayi alip hevesini alabilirsin. Tek yapman gereken kendi ayaklarinin uzerinde durabildigini once kendine ispatlamak.

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yaşında 65,000 tl param var diyorsan herşeyi bir kenara bırakıp sadece buna bile şükretsen yeter.
    22 yaşında bir jant almak için 1 seneye yakın çalışıyorduk.

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı xILuciferIx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dert sik gibidir yeğen herkes en büyüğünü kendisinin ki zanneder.
    Beyin yoksunu şekilde bu forumda varolmanıza engel olmayan ve yazdığınız şeyi beğenen sizin gibi 5 kişi daha varsa vay bu forumun haline. Umarım yaşınıza göre konuşmayı ve yaşamayı öğrenirsiniz. Saygılarımla...
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hızlıca iki dil öğren, ilk fırsatta bas git ülkeden, bir sürü yer var mutlu olabileceğin, boşuna burda debelenme, bu ülkeden artık 8-10 bin gelir giren evlerde yaşayan insanların genel geçer standartlarda yaşama şansı yok.
    gelişen teknoloji sayesinde tüm dünyadaki insanların kaç paraya nasıl hayatlar yaşadıkları da görüldüğünden bu mutsuzluk, o yüzden tek çözüm basıp gitmek.
    Yurtdışıyla az buçuk bağlantımız var benimde aklıma geliyor ama büyük bir cesaret gerektiriyor. Kafamda kesin çizgiler yok bakalım belki bir ihtimal denerim. Cevabınız için çok teşekkür ederim abicim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim son sözlerini söylerken valla idris usta geldi aklıma bilirmisiniz bilmem ama geçen youtube da kanalına denk geldim hatırlamıyorum hangi videosuydu aynı tarzda bir konuşması vardı izlerken hem eğlendim moralim yerine geldi hemde bazı şeyler kafada dank etti o günden sonra hiç bir sorunu problem etmemeye karar verdim tavsiye ederim İdrisUstaUsa kırık falan ama çok doğru konuşuyor bu konuyu açan arkadaşada tavsiyem izle kardeşim
    Teşekkür ederim ustam akşam evdeyken bir bakınırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimisi demiski tek derdin bu olsun vs vs.. Evet disardan bakan hayat mücadelesinde olan bizler icin kucuk dertler fakat her insanin pskolijisi ayni degil. Kardesim yasin tekrar okumaya fazlasi ile musait, bolumun bitince istedigin bolumude rahatlıkla okuyabilirsin. Elinde 60k para varmis istedigin bir spor arabayi alip hevesini alabilirsin. Tek yapman gereken kendi ayaklarinin uzerinde durabildigini once kendine ispatlamak.
    Bana garip gelende bu oldu. Sanki herkes ekmek kavgasındaymış gibi konuşuyor. Tamam ekmek kavgasında olana saygım var Allah kimseyi kuru ekmeğe muhtaç etmesin o duruma düşürmesin ama insanların farklı dertleri sıkıntıları olabiliyor. Karnım tok daha da derdim olmasın diye bir şey yok. Dediğiniz gibi kendime olan güvenimi yenilemem gerekiyor sanırım.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baskı maskı hikaye sen 22 yaşına gelmişsin kendini ifade edemiyorsun sıkıntın burada. Çıkıp sosyalleşip kendini tanımalı ve kendini ifade etmeyi öğrenmelisin. Gerek üniversite seçerken gerekse araba alırken ben bunu bunu istiyorum diceksin ve kararını kendin vericeksin. Ailenin seçtiği meslek güzel bir meslek olabilir ama onlar o işi yapmayacak hergün sen gidip geliceksin sen çalışacaksın. Ama 4. sınıf olmuşsun bu saatten sonra o bölüm de bırakılmaz önce o bölümü bitir sonra nereye gitmek istiyorsan gidersin yaşın müsait. 60 bin 70 bin ya da arabalarla mutlu olman imkansız. Bunlar mutluluğuna ekstra katkıda bulunur sadece. Çıkacaksın dışarı sosyalleşeceksin belki aşık olacaksın belki bambaşka bişey gelicek başına diceksin ki benimki de dert miymiş buna mı üzülmüşüm.

Son bir nokta 2017'de bu foruma gelmişsin yaşın 22, burda yıllardır forum üyesi olup yorum yazan 30-40 yaşlarında abilerine laga luga yapmaya laf sokmaya çalışmışsın yakışmamış. "Dert sik gibidir yeğen herkes en büyüğünü kendisinin ki zanneder." diyen abinin lafı bile sana bişey anlatmalı bişey katmalı ama sen çok yanlış yollara sapıyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baskı maskı hikaye sen 22 yaşına gelmişsin kendini ifade edemiyorsun sıkıntın burada. Çıkıp sosyalleşip kendini tanımalı ve kendini ifade etmeyi öğrenmelisin. Gerek üniversite seçerken gerekse araba alırken ben bunu bunu istiyorum diceksin ve kararını kendin vericeksin. Ailenin seçtiği meslek güzel bir meslek olabilir ama onlar o işi yapmayacak hergün sen gidip geliceksin sen çalışacaksın. Ama 4. sınıf olmuşsun bu saatten sonra o bölüm de bırakılmaz önce o bölümü bitir sonra nereye gitmek istiyorsan gidersin yaşın müsait. 60 bin 70 bin ya da arabalarla mutlu olman imkansız. Bunlar mutluluğuna ekstra katkıda bulunur sadece. Çıkacaksın dışarı sosyalleşeceksin belki aşık olacaksın belki bambaşka bişey gelicek başına diceksin ki benimki de dert miymiş buna mı üzülmüşüm.

Son bir nokta 2017'de bu foruma gelmişsin yaşın 22, burda yıllardır forum üyesi olup yorum yazan 30-40 yaşlarında abilerine laga luga yapmaya laf sokmaya çalışmışsın yakışmamış. "Dert sik gibidir yeğen herkes en büyüğünü kendisinin ki zanneder." diyen abinin lafı bile sana bişey anlatmalı bişey katmalı ama sen çok yanlış yollara sapıyorsun.
    Haklısınız yaşım 22 ama baba ana sözünden çıkamıyorum kültürel yapı gereği böyle yetişmişim sanırım. Şuan yeni yeni birşeylere kendim karar verme çabasındayım. İnşallah bundan sonrada devam edebilirim.

Diğer taraftan ben 22 yaşındayım yazan abilerim 30-40 yaşında ise onlar bana örnek olmalı diye düşünüyorum. Sik lafını lan lun laflarını babalarının aile büyüklerinin yanında kullanıyorlar ise bu topluma açık 16 17 yaşlarında gençlerinde okuduğu forumda da kullansınlar. O onların ahlak seviyesini gösterir. Ben insanlara saygı sevgi çerçevesinde konuşuyorsam onlarda bana aynı saygıyı zahmet olmazsa göstermeliler. Düşünceleriniz için teşekkür ederim.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Rew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar... Kendi çapımda bir kaç problemim var. Daha önce bu tarz konular açıldığını gördüm ve ondan cesaret ederek anlatıp kendi içimi rahatlatmak istiyorum. Umarım akıl verir yol gösterirsiniz Direk anlatıyorum biraz uzun kusuruma bakmayın ciddi manada önerilerinizi beklediğim için ayrıntı veriyorum.

Ortaokul ve liseyi fazlasıyla aktif bir şekilde geçiren idealleri olan belirli bir çizgisi olan bir çocuktum. Orta okulda boks ve basketbol, lisede ise müziğe ve halk oyunlarına yöneldim. Perküsyonist'im yani vurmalı enstrümanları çalıyorum. Bu alanlarda çeşitli başarılar sergiledim. Gerek arkadaşlarım akrabalarım gerekse okuldaki hocalarım tarafından bile ''akranlarından farklısın gözlerinde ışık var'' cümlesini çok duyuyordum. Galerici olan amcamın sayesinde bir ayağım hep sanayideydi en hurda araba bile benim için hayata döndürülmeyi bekleyen bir cevherdi. Elim anahtar tutar elimden geldiğince ustalara çıraklık yapardım. Kendi çapımda planımı yapmış hayat çizgimi belirlemiştim.

Bu güzel hikaye lise sonda üniversite sınavlarına hazırlanırken son buldu. Derslerimde de az çok başarılıydım. Ben konservatuvar okumak isterken ailem tarafından ''yazık değil mi derslerin iyi sağlık oku hemen atanırsın'' denildi. Bende biraz cehaletten biraz da aile baskısından sağlık alanına yöneldim. Maddi durum olarak ortalamanın biraz üzerindeyiz çok şükür. Lise sonda harçlıklarımı biriktirerek ve belirli bir bütçeye ulaştım. Gözüm yüksekte değildi ben 106 ya da Corsa gsi yani tek kapı bir araç isterken yine aile arkadaş çevresi baskısıyla ''en azından dört kapılı olsun oda genç arabası'' diye bir Doğan SLX sahibi oldum. Üniye başlayacağım güne kadar her şey normaldi ama okula Doğan ile gidip ilk derse girince kafama dank etti. Dersin yarısında çıktım ve durup düşündüm. Ben bir yola girmiştim ve bu istediğim hayat değildi. Eve döndüğümde okulu bırakma kararı almıştım aileme karşı çok öfkeliydim ve Doğana satılana kadar bir daha binmedim. Bölümü bırakıp konservatuvar okumama izin vermediler. Zorla ilk yılımı geçirdim ve o yılın sonunda çok değişmiştim.

Sonuç olarak şuan son sınıfım. 4 yıldır hiç bir şey yapmıyorum desem yeridir. Daha iyi arabalar almak için sürekli paramı biriktiriyorum. Hiç sosyal hayatım yok. Sadece gün geçiriyorum hayattan hiç bir zevk almıyorum. 3 araba değiştirdim. m alum hepsi dört kapılıydı. Hiçbiri beni tatmin etmedi 5 gün binip sattığım araba oldu. Şuan bütçem 65k ama yinede araba alamıyorum. Taban sacı olmayan arabaları bile adam eder severek biner satardık. Eski halimden eser yok. Cesaretim hevesim kırıldı bir defa. Hobilerime de küstüm hevesim çok kırıldı garip bir durumdayım. 4 yıldır sadece nefes alıyorum bu bir süreç ve bitecek diyorum. Bitince napıcam bilmiyorum çünkü hiç bir şeye hevesim yok sadece pc başında müzik dinlemek video izlemek istiyorum. Lisede ki halimle şuan ki halim mukayese edilemez. Kusuruma bakmayın kimse okumasa bile biraz içim rahatladı.
    Senin derdin merdin yok bence bundan böyle dert sahibi olmaya çalışıyorsun bana 106 gti corsa gsi yeter diyorsun 65 k araba alamıyorum diyorsun ne istediğini bile bilmiyorsun gözünü sevim derdim var diye böyle boş konular açma allah bir dert verir nolduğunu şaşarsın. Ben 18 yaşımdan beri aile işimde çalışıyorum kırtasiye sektörü en riskli sektör piyasada bir daralma oldumu insanların ilk kıstıkları sektör kırtasiye. Bu zamana kadar 2 kere sıfırdan geri çıktık eve gidicek yol parası bulamadığım zamanlar oldu. Lise birden bu yana hiç ayrılmadığım yediğim içtiğim ayrı olmayan adamla konuşmuyorum bazen hatıralara bakıyorum o günleri özlüyorum. Üzerine 9 yılımı verdiğim kızın aslında uğruna bir gün verilicek bile biri olmadığını anladım. Bunları atlatamadan iş yerim batakta. Ben bunları niye yazdım biliyormusun sana dert dediğin hiç bir şekilde çözülemicek olandır ben yazdıklarımdan hiç birini çözemem çözümü yok sen yarın gidersin 65 k ya araba alırsın böyle saçma şeyler için derdim var deme. Oğluna pantolon alamdağı için ölen insanlar var bu ülkede bu adamlara yazık derdim var çok kötüyüm hiç deme.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin derdin merdin yok bence bundan böyle dert sahibi olmaya çalışıyorsun bana 106 gti corsa gsi yeter diyorsun 65 k araba alamıyorum diyorsun ne istediğini bile bilmiyorsun gözünü sevim derdim var diye böyle boş konular açma allah bir dert verir nolduğunu şaşarsın. Ben 18 yaşımdan beri aile işimde çalışıyorum kırtasiye sektörü en riskli sektör piyasada bir daralma oldumu insanların ilk kıstıkları sektör kırtasiye. Bu zamana kadar 2 kere sıfırdan geri çıktık eve gidicek yol parası bulamadığım zamanlar oldu. Lise birden bu yana hiç ayrılmadığım yediğim içtiğim ayrı olmayan adamla konuşmuyorum bazen hatıralara bakıyorum o günleri özlüyorum. Üzerine 9 yılımı verdiğim kızın aslında uğruna bir gün verilicek bile biri olmadığını anladım. Bunları atlatamadan iş yerim batakta. Ben bunları niye yazdım biliyormusun sana dert dediğin hiç bir şekilde çözülemicek olandır ben yazdıklarımdan hiç birini çözemem çözümü yok sen yarın gidersin 65 k ya araba alırsın böyle saçma şeyler için derdim var deme. Oğluna pantolon alamdağı için ölen insanlar var bu ülkede bu adamlara yazık derdim var çok kötüyüm hiç deme.
    İşte sorun paranın olması değil alacak heves ve cesaretin kalmaması. Özgüven eksikliği gibi bir şey.
    Sizin yaşadıklarınıza sözüm yok. İş konusunda yaşadıklarınıza saygı duyuyorum lakin arkadaş çevremde yaşadığım problemler ya da yaşadığım ilişkilerde karşıma çıkan problemler beni pek etkilemedi. Bana göre de özellikle karşı cinsle yaşanan problemler kafaya takılmamalı ki bende takmıyorum zaten. Sorunlar sıkıntılar, insanların hayattan beklentileri kişiden kişiye göre değişiyor sanırım.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İşte sorun paranın olması değil alacak heves ve cesaretin kalmaması. Özgüven eksikliği gibi bir şey.
    Sizin yaşadıklarınıza sözüm yok. İş konusunda yaşadıklarınıza saygı duyuyorum lakin arkadaş çevremde yaşadığım problemler ya da yaşadığım ilişkilerde karşıma çıkan problemler beni pek etkilemedi. Bana göre de özellikle karşı cinsle yaşanan problemler kafaya takılmamalı ki bende takmıyorum zaten. Sorunlar sıkıntılar, insanların hayattan beklentileri kişiden kişiye göre değişiyor sanırım.
    Bir araba al arabana yurt dışından parçalar al sticker bile olur emin ol onları bekleyip taktığın zaman öyle bir hevesin olurki mini cooperları hayatım boyunca hiç beğenmedim babamın zoru ile R53 almıştım arabaya ilgi duymuyordum sonra masraf yapmaya başlamıştım öyle bir heves oluştu ki araba için videolar izleyip aracıma alıcağım parçaların listesini oluşturdum satmasaydım yurt dışından parça alıp pist günlerine hazırlıcaktım aracımı. Hevesinin olmaması bundan kaynaklı alıyorsun kullanıyorsun sıkılıyorsun heran gibi bir değişiklik yapmadığın için. Heran gibi bir araba al bak onla uğraş gerek sen kendi kapının önünde yap gerek parça sipariş et bak nasıl bağlanıcaksın arabaya nasıl hevesli olucaksın o her değiştikçe senin şevkin artıcak.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir araba al arabana yurt dışından parçalar al sticker bile olur emin ol onları bekleyip taktığın zaman öyle bir hevesin olurki mini cooperları hayatım boyunca hiç beğenmedim babamın zoru ile R53 almıştım arabaya ilgi duymuyordum sonra masraf yapmaya başlamıştım öyle bir heves oluştu ki araba için videolar izleyip aracıma alıcağım parçaların listesini oluşturdum satmasaydım yurt dışından parça alıp pist günlerine hazırlıcaktım aracımı. Hevesinin olmaması bundan kaynaklı alıyorsun kullanıyorsun sıkılıyorsun heran gibi bir değişiklik yapmadığın için. Heran gibi bir araba al bak onla uğraş gerek sen kendi kapının önünde yap gerek parça sipariş et bak nasıl bağlanıcaksın arabaya nasıl hevesli olucaksın o her değiştikçe senin şevkin artıcak.
    Önerileriniz için çok teşekkür ederim inşallah kafamı toparlayıp önümüzdeki yaz kendime göre bir araba alıp aradığım psikolojik tatmini sağlayabilirim.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklısınız yaşım 22 ama baba ana sözünden çıkamıyorum kültürel yapı gereği böyle yetişmişim sanırım. Şuan yeni yeni birşeylere kendim karar verme çabasındayım. İnşallah bundan sonrada devam edebilirim.

Diğer taraftan ben 22 yaşındayım yazan abilerim 30-40 yaşında ise onlar bana örnek olmalı diye düşünüyorum. Sik lafını lan lun laflarını babalarının aile büyüklerinin yanında kullanıyorlar ise bu topluma açık 16 17 yaşlarında gençlerinde okuduğu forumda da kullansınlar. O onların ahlak seviyesini gösterir. Ben insanlara saygı sevgi çerçevesinde konuşuyorsam onlarda bana aynı saygıyı zahmet olmazsa göstermeliler. Düşünceleriniz için teşekkür ederim.
    Kültür örf adet falan hikaye artık sene 2018 oldu. Ben bunu istiyorum bunu yapacağım diyip kendi ayakların üstünde durmalısın gerekirse rest bile çekeceksin bu hayat senin hayatın. Ben de doğuda büyüdüm benim ailem de sürekli birşeyler söylemeye yaptırmaya itti beni ama karşılarına oturup kendimi kanıtladığım sürece yaptıklarıma ettiklerime bişey demediler. Mesela ilk sene üniversite sınavından gayet yüksek aldım, yerleşmicem dedim, seneye tekrar hazırlandım daha düşük yaptım ama benim kararımdı ve bu karardan gram pişmanlık duymadım. Ama ilk sene yerleşseydim belki daha mutsuz olacaktım belki de daha mutlu olacaktım ama kendi kararımı verip uyguladığım için şuan daha mutluyum. Sen de ailene dişini göstermeli ve onlar olmadan da yaşayabileceğini kendi kararlarını verebileceğini göstermelisin çünkü dünya hali bugün yarın ailenden birine bişey olsa nasıl bir boşluğa düşersin hayal bile edemiyorum. Ben bu aileden birini kaybedebilme ihtimalini çok erken yaşadığım için belki daha çabuk olgunlaştım ve birşeylerin farkına vardım ama sen de 22 yaşındasın bunun farkına varmalısın bir an önce.

Kısacası yanlışıyla doğrusuyla karar senin kararın ve bunu sadece sen verebilirsin, ne ailen ne arkadaşların değil. Bir de son olarak derdin arabalarla falan da değil gibi ama uğraş olabilecekse ve maddi durumun da el veriyorsa al uğraş kafanı dağıtırsın.

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyin yoksunu şekilde bu forumda varolmanıza engel olmayan ve yazdığınız şeyi beğenen sizin gibi 5 kişi daha varsa vay bu forumun haline. Umarım yaşınıza göre konuşmayı ve yaşamayı öğrenirsiniz. Saygılarımla...
    Uzun uzadıya yazıp kendimi yoramıcam ikili tartışmaya da girmeye hiç niyetim yok relax ol anlamaya çalış yazdığı mı tekrar oku trajikomik bir gerçek bu malesef herkes en büyük derdi kendinin ki sanıyor insan psikolojisi böyledir '' Senin benim acı,dert dediğimiz şeylere kıçı silmeyecek bir sürü dert,tasa sahibi insan var'' asgari ücretle 2 çocuk okutan bir baba gibi babası bırakıp gitmiş ailesine bakmaya çalışan 16 yaşında bir çocuk gibi örnekler çoğaltılabilir. Böyle saçma konular açana kadar otur etrafına bir bak herkesin bir derdi var ama hayat herşeye rağmen yaşamaya değer ve güzel, sana tek tavsiyem silkelen ve kendine gel ya da en başta ki arkadaşın dediği gibi psikolojik yardım al bu cevaplarını forumlarda bulabileceğin bir sorun değil

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun uzadıya yazıp kendimi yoramıcam ikili tartışmaya da girmeye hiç niyetim yok relax ol anlamaya çalış yazdığı mı tekrar oku trajikomik bir gerçek bu malesef herkes en büyük derdi kendinin ki sanıyor insan psikolojisi böyledir '' Senin benim acı,dert dediğimiz şeylere kıçı silmeyecek bir sürü dert,tasa sahibi insan var'' asgari ücretle 2 çocuk okutan bir baba gibi babası bırakıp gitmiş ailesine bakmaya çalışan 16 yaşında bir çocuk gibi örnekler çoğaltılabilir. Böyle saçma konular açana kadar otur etrafına bir bak herkesin bir derdi var ama hayat herşeye rağmen yaşamaya değer ve güzel, sana tek tavsiyem silkelen ve kendine gel ya da en başta ki arkadaşın dediği gibi psikolojik yardım al bu cevaplarını forumlarda bulabileceğin bir sorun değil
    (Beyin yoksunluğundan ziyade dikkat çekmeye çalışan ergen gibi davranırsan alacağın cevap bu olur)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı xILuciferIx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (Beyin yoksunluğundan ziyade dikkat çekmeye çalışan ergen gibi davranırsan alacağın cevap bu olur)
    Bu şekilde olumlu ve yapıcı yorumlar almak için illa yıkıcı şekilde konuşmak mı gerekiyor anlamıyorum. En baştan bu tavırla yaklaşabilirdiniz bende size o şekilde itham etmezdim. Şuan ki dşünceleriniz için teşekkür ederim. Haklısınız insanların bir sürü sıkıntısı var ve benim problemlerim sizlere biraz şımarıkça, lüks ya da önemsiz gelebilir. Toplumun genel problemlerine göre devede kulak kalabilir. Ama insanların maddi durumlarının manevi durumlarının hayattan beklentilerinin amaçlarının hayallerinin farklı olduğunu unutmamamız gerek. Ekmek bulamayan var. Benim gibi istediği bölümü okuyamayıp üzülen var. Ferrarisi eskidi diye ağlayanda var. Şuan toparlanma sürecindeyim inşallah her şey daha güzel olacak.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mertcan instagramıda kapatmışsın var mı yapcağımız bişey kardeşim ? Bende buraya girip okuyoruz yazıp çiziyoruz işte kafa dağılsın diye senin yazını görünce farkettim instagramda olmadığını....

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o 5 kişiden biri de benim. Yorumu okuyunca gerçekten güldüm ve beğendim. Komik geldi ama bu senin bizleri beyin yoksunu olarak adlandıracağın anlamına gelmez. Durumuna üzüldüm bir kaç tavsiye vereyim dedim ama arkadaşların bir çoğu gerekenleri söylemiş zaten. Yine de profesyonel destek alarak, kitap okuyarak başlayabilirsin ve elindeki birikim ile gayet güzel spor bir araç alabilirsin. Psikolojik durumun ne olursa olsun kimseyi burada yazdığı ya da beğendiği bir iki cümle ile sakın yargılama. Umarım sorunun kısa sürede çözülür. Geçmiş olsun.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiraccemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o 5 kişiden biri de benim. Yorumu okuyunca gerçekten güldüm ve beğendim. Komik geldi ama bu senin bizleri beyin yoksunu olarak adlandıracağın anlamına gelmez. Durumuna üzüldüm bir kaç tavsiye vereyim dedim ama arkadaşların bir çoğu gerekenleri söylemiş zaten. Yine de profesyonel destek alarak, kitap okuyarak başlayabilirsin ve elindeki birikim ile gayet güzel spor bir araç alabilirsin. Psikolojik durumun ne olursa olsun kimseyi burada yazdığı ya da beğendiği bir iki cümle ile sakın yargılama. Umarım sorunun kısa sürede çözülür. Geçmiş olsun.
    Kusura bakmayın bazı konularda fazla köşeliyim tahammülüm yok. Yaşınıza hürmeten yazdığım şey için tekrar kusura bakmayın önerileriniz içinde sağolun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler