User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
79 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Derdime çare baytarım yok...

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mertcan instagramıda kapatmışsın var mı yapcağımız bişey kardeşim ? Bende buraya girip okuyoruz yazıp çiziyoruz işte kafa dağılsın diye senin yazını görünce farkettim instagramda olmadığını....
    Yok instagramı kapamadım allah razı olsun yok bir şey Mertakyl benim hesap acaba yanlışmı arattın
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Rew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyin yoksunu şekilde bu forumda varolmanıza engel olmayan ve yazdığınız şeyi beğenen sizin gibi 5 kişi daha varsa vay bu forumun haline. Umarım yaşınıza göre konuşmayı ve yaşamayı öğrenirsiniz. Saygılarımla...
    Birinin bu forumda varolmasına engel olabilecek ya da olmayacak kişiler, moderatörlerdir.
    Lafının buraya geldiğinin farkında mısın yoksa farkında olmadan boş mu konuşuyorsun?

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babam tek kapı gti yasak dedi, bende 4 kapı vti aldım. ilk yıl anlamadı, 1yılın sonunda akıllı uslu sürdüğümü ve arabama aşık olduğumu görünce laf etmedi.
    Eski araba yasak dedi, 1 yıl sitenin dışında sökük bir mirafior'i gördüğünde senin mi die sormadı bile çünkü bastırılmış duyguların dizginlenemeyeceğini biliyordu.
    Motosikleti yasakladı en son, ona da evden ayrılıp kendi hayatımı elime aldıktan sonra hiç bir şey demedi. belkide artık hayatımda sevgiden ve saygıdan başka hiç bir söz hakkı olmadığını düşündü.

Her zaman iyi örnekler iş yapmıyor. git bildiğini oku en fazla altında gördüklerinde sattırırlar ama hevesini alırsın. git yap ya bu kadar kafayı bozacağına.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birinin bu forumda varolmasına engel olabilecek ya da olmayacak kişiler, moderatörlerdir.
    Lafının buraya geldiğinin farkında mısın yoksa farkında olmadan boş mu konuşuyorsun?
    Neden ilk olarak o kelimeleri kullanan kişiye değilde bana tepki gösterdiğinizi merak ettim. Bir modaretör olarak o tarz konuşmaların forumunuzda yer almasından hoşnut musunuz ? Zira hoşnutsanız biz de kullanalım. Ya da kötüye karşı tepki gösteren insanı neden boş konuşan sayıyorsunuz ?
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden ilk olarak o kelimeleri kullanan kişiye değilde bana tepki gösterdiğinizi merak ettim. Bir modaretör olarak o tarz konuşmaların forumunuzda yer almasından hoşnut musunuz ? Zira hoşnutsanız biz de kullanalım. Ya da kötüye karşı tepki gösteren insanı neden boş konuşan sayıyorsunuz ?
    Bu konuya yazmayacağım demiştim ama dayanamadım.

Sen kabul etsen de etmesen de o kullanılan cümle halk arasında çok fazla kullanılır. Hatta "El s..kini görmeyen kendi kini piyade tüfeği zanneder" diye türevleri de vardır. Google a küfürlü atasözleri yazman yeterli...

Bu konuda verdiğin cevapları görünce "Babası az bile yapmış" dedim

1- Okulunu bitir sonra git ne okumak istiyorsan oku

2- Kendi paranı kazandığında istediğin arabayı alabilirsin , babanın parasıyla onun istediği / izin verdiği arabayı alabilirsin.

3- Aile baskısı seni rahatsız ediyorsa çek restini kendi hayatını kur (yerse)

4- Herkesin sorunu derdi var bunların çözümü insanın kendinde saklı

5- böyle bir yerden yardım istiyorsan gelen her cevaba hazır olman gerekir agresif cevaplar vererek bir yere varamazsın.

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuya yazmayacağım demiştim ama dayanamadım.

Sen kabul etsen de etmesen de o kullanılan cümle halk arasında çok fazla kullanılır. Hatta "El s..kini görmeyen kendi kini piyade tüfeği zanneder" diye türevleri de vardır. Google a küfürlü atasözleri yazman yeterli...

Bu konuda verdiğin cevapları görünce "Babası az bile yapmış" dedim

1- Okulunu bitir sonra git ne okumak istiyorsan oku

2- Kendi paranı kazandığında istediğin arabayı alabilirsin , babanın parasıyla onun istediği / izin verdiği arabayı alabilirsin.

3- Aile baskısı seni rahatsız ediyorsa çek restini kendi hayatını kur (yerse)

4- Herkesin sorunu derdi var bunların çözümü insanın kendinde saklı

5- böyle bir yerden yardım istiyorsan gelen her cevaba hazır olman gerekir agresif cevaplar vererek bir yere varamazsın.
    Halk arasında hangi sözlerin kullanıldığının farkındayım. Önerileriniz içinde tekrar teşekkür ederim. Babamı ya da beni zerre tanımıyorken nasıl babamın iyi yaptığına karar verdiniz ona şaşırdım ama yinede düşüncenize saygı duyuyorum. Amacım agresif cevaplar vermek değil, yazarken gayet sakinim agresif cevaplar sergilediğimi de düşünmüyorum. Sevgi saygı çerçevesinde konuşmak istiyorum. Buraya bir konu açıp derdimi paylaştıysam hakaret içeren kelimelere göğüs germek zorunda değilim. Geçmiş postlarda yardımcı olmaya çalışıp düzgün bir tavırla fikir beyan edenlere zaten gerekli şekilde cevap verdim.
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi bazi gerceklerden bahsedecegim. Kaale alir almazsin, bana ne. Gercekler acidir cunku. Sen bilirsin.
    Oncelikle, dunyadaki diger herkes muhtesem hayatlar yasayip inanilmaz mutlu degil. Senin de boyle olman senin ozel bir muamele gormeni gerektirmez. Porsche panameraya binip geceleri tek basina biyere cekip aglayan insanlar var. Herkesin derdi kendince buyuk.
    Ikinci olarak sana onemli gelen bir seyin eksikligi baskasinin zerre umurunda olmayabilir. Baskasinin hayata kusme sebebine de sen gulebilirsin, bundan dolayi bu kadar uzulunur mu mal la bu diyebilirsin. Senin icin de boyle diyenler var ve olacak. Senin otomobil tutkunu yasayamaman baskasinin gozunde simariklik olarak algilanabilir. Baskasinin karisiyla olan problemlerine ise sen aptala bak evlenirken bana mi sordun bundan dolayi moral mi bozulur diyebilirsin.
    Ucuncu durum ise kimseden bir sey beklememen. Hic kimsenin senin sorunlarinla ilgilendigi yok. Emin ol sen ortamda yokken kimsenin aklina dahi gelmiyor senin sorunlarin. O yuzden kimseden sempati beklemeyeceksin.
    Dorduncusu zaten hic birimiz eski zamanlar gibi hobimiz olan otomobillerle eskisi gibi ugrasamiyoruz. Dovizin durumu paypalin kapanmasi polislerin delirmesi vatandasin cekemeyip sikayet etmesi ustalarin bir kapi boyayip kaskodan 500 almak varken senin eski aracini komple kaziyip boyamamasi vs vs nedenlerin kombininden oturu. Ben neden 1.2 1.4 vw'a bineyim ki amerikada lise sona yeni baslamis 16 yasindaki kizlarin bindigi seye ben neden bineyim ki, mesela bir sierra, cj, defender, ae86, ne bileyim e30 toplamak varken? Ben mal miyim da poloya sciroccoya vs vsye biniyorum? Ben keko muyum da 3 serisine biniyorum ama 1.6 motoru var? Dunya gorusum o kadar mi yani? Ulke dinamigi izin verse ben neler yaparim. Ama gercekler var.
    Besincisi ise her seyin senin elinde olmasi. Su anki 'beni neden dogurdunuz o zaman' isyanindan kurtulup onune bakman. Sen bir bireysin artik cocuk degilsin. Kendi problemini kendin cozeceksin. Bu ulke, ailen seni bayiyor mu? Bas git yurtdisina. Dil okulu mil okuluna kaydol, ortalama ustu ailedensin madem, kal orada, 5000 dolara supra al ugras dur. Sök tak.
    Gercekler agirdir. Sen bir kizi olumune seversin o seni friendzonelar. Sen 500bin verip astona binmek istersin hayalin odur adam 500bine 1.4 audi a5 alir biner. Onden cekisli falan. Sen bir bolum okumak istersin ailen zoruyla baska bolum okursun. Sen nargile icmek istersin her aksam her yere baskin yaparlar nargileler toplanir aksamin *** olur. Sen dunyaca unlu dj'in muzigini dinlemek icin sahnesine gidersin dam yok diye iceri almazlar. Sen kopegini cok seversin ama ölür. Sen dunyayi degistirecek bulus yaparsin gram hibe tesvik cikmaz, adam isikli ekmek dolabiyla yuzlerce bin tl hibe alir. Bunlar olmuyor mu saniyorsun insanlara?
    Onemli olan moralinin bozulmasi degil. Herkesin bozuluyor. Onemli olan bu durumda yikilmayip yoluna bakman. Bu durumu duzeltmeye calisman.
    Allah cozumsuz sorun vermesin, saglik maglik gibi. Gerisi hikaye. Git calis cabala istedigin araci al bin, kimse de mubattabin olmasin.
    Haydi kolay gele.
    Bu oldu mu cidden ya, moralim bozulur benimde valla.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sen git bi hava al, beynine oksijen gitsin de kafan çalışsın. Geri geldiğinde akıllanmadıysan yine yollarız.

Çoluk çocuğa izin veriyoruz içini döksün diye, tepemize çıkıyor..

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaptığın hatayı söyleyeyim sana Evren abi sana bunu yazarken hala bir suçlu araman orada ki kelimeyi şahsi algılaman ve uzatman 2. postum da açıklamayı yaptım zaten sana yazdıkların trajikomik bana göre ve bu trajikomikliği en iyi anlatan cümleydi.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşın üzerine çok gitmişsiniz bence. Bu foruma ne konular açıldı, "Eğlenceye gidicem ne giyim" den tut " kuşum ötmüyor napayım" a kadar.

Emre-U - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın üzerine çok gitmişsiniz bence. Bu foruma ne konular açıldı, "Eğlenceye gidicem ne giyim" den tut " kuşum ötmüyor napayım" a kadar.
    Siz anca 3 5 sap toplanıp sanayide bira içersiniz diyen eleman mıydı ne giyeyim konusundaki? ������

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-U Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz anca 3 5 sap toplanıp sanayide bira içersiniz diyen eleman mıydı ne giyeyim konusundaki? ������
    Bostancı Günay restauranta gidicekti Yılın konusuydu

kesik_çizgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhabalar... Kendi çapımda bir kaç problemim var. Daha önce bu tarz konular açıldığını gördüm ve ondan cesaret ederek anlatıp kendi içimi rahatlatmak istiyorum. Umarım akıl verir yol gösterirsiniz Direk anlatıyorum biraz uzun kusuruma bakmayın ciddi manada önerilerinizi beklediğim için ayrıntı veriyorum.

Ortaokul ve liseyi fazlasıyla aktif bir şekilde geçiren idealleri olan belirli bir çizgisi olan bir çocuktum. Orta okulda boks ve basketbol, lisede ise müziğe ve halk oyunlarına yöneldim. Perküsyonist'im yani vurmalı enstrümanları çalıyorum. Bu alanlarda çeşitli başarılar sergiledim. Gerek arkadaşlarım akrabalarım gerekse okuldaki hocalarım tarafından bile ''akranlarından farklısın gözlerinde ışık var'' cümlesini çok duyuyordum. Galerici olan amcamın sayesinde bir ayağım hep sanayideydi en hurda araba bile benim için hayata döndürülmeyi bekleyen bir cevherdi. Elim anahtar tutar elimden geldiğince ustalara çıraklık yapardım. Kendi çapımda planımı yapmış hayat çizgimi belirlemiştim.

Bu güzel hikaye lise sonda üniversite sınavlarına hazırlanırken son buldu. Derslerimde de az çok başarılıydım. Ben konservatuvar okumak isterken ailem tarafından ''yazık değil mi derslerin iyi sağlık oku hemen atanırsın'' denildi. Bende biraz cehaletten biraz da aile baskısından sağlık alanına yöneldim. Maddi durum olarak ortalamanın biraz üzerindeyiz çok şükür. Lise sonda harçlıklarımı biriktirerek ve belirli bir bütçeye ulaştım. Gözüm yüksekte değildi ben 106 ya da Corsa gsi yani tek kapı bir araç isterken yine aile arkadaş çevresi baskısıyla ''en azından dört kapılı olsun oda genç arabası'' diye bir Doğan SLX sahibi oldum. Üniye başlayacağım güne kadar her şey normaldi ama okula Doğan ile gidip ilk derse girince kafama dank etti. Dersin yarısında çıktım ve durup düşündüm. Ben bir yola girmiştim ve bu istediğim hayat değildi. Eve döndüğümde okulu bırakma kararı almıştım aileme karşı çok öfkeliydim ve Doğana satılana kadar bir daha binmedim. Bölümü bırakıp konservatuvar okumama izin vermediler. Zorla ilk yılımı geçirdim ve o yılın sonunda çok değişmiştim.

Sonuç olarak şuan son sınıfım. 4 yıldır hiç bir şey yapmıyorum desem yeridir. Daha iyi arabalar almak için sürekli paramı biriktiriyorum. Hiç sosyal hayatım yok. Sadece gün geçiriyorum hayattan hiç bir zevk almıyorum. 3 araba değiştirdim. m alum hepsi dört kapılıydı. Hiçbiri beni tatmin etmedi 5 gün binip sattığım araba oldu. Şuan bütçem 65k ama yinede araba alamıyorum. Taban sacı olmayan arabaları bile adam eder severek biner satardık. Eski halimden eser yok. Cesaretim hevesim kırıldı bir defa. Hobilerime de küstüm hevesim çok kırıldı garip bir durumdayım. 4 yıldır sadece nefes alıyorum bu bir süreç ve bitecek diyorum. Bitince napıcam bilmiyorum çünkü hiç bir şeye hevesim yok sadece pc başında müzik dinlemek video izlemek istiyorum. Lisede ki halimle şuan ki halim mukayese edilemez. Kusuruma bakmayın kimse okumasa bile biraz içim rahatladı.
    Hicbirsey icin geç değil ki bunu 33 yasında tıp fakültesine başlayan bir kişi olarak söylüyorum, neyi yasamak istiyorsan onu yaşa, hayati ertelemeyi bırak, kervan yolda düzülür, herşey tam olacak diye birsey yok, olduğu kadar deyip yürü güzel kardeşim
    iki şerit arasında müebbet yemişim..

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyüyorsun kardeşim. Canını sıkma. Günler geçtikçe bakış açın isteklerin beklentilerin değişecek. Mutlu olmayi öğrenmek gerek. Ve mutluluğu hic bir zaman şartlara bağlama. Olmazsa olmaz deme. Umudunu kaybedersen mutluluğa ulaşamazsin. Atandiktan sonra turbo 106 al kendine. Hatta wrx sti al. Ama atandiktan sonra
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek derdiniz araba olsa keşke

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya ama çok sıkıcısınız daha cevap veremeden adam banlanmış olmazki..
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bostancı Günay restauranta gidicekti Yılın konusuydu
    Dedikodulu değilmiydi abi çok önemli iş adamıda orda olcak demişti adamın aslında ölü olduğu falan anlaşılmıştı
    Herkesin parmağı tetikte

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gençlikte günler kısa,yıllar uzun;ihtiyarlıkta günler uzun,yıllar kısa gelirmiş.Heba ettiğiniz bu yaşları bir daha bulamazsınız,aklınızı başınıza alın.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşa biraz haksız yüklenilmemiş mi? evet yaşadığı mesele gerçekten bahsi geçen s.k meselesi gibi herkes kendininkini en büyük zannediyor ama bence gayet seviyeli cevaplar vermiş ama genede taktir büyüklerimizin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler