User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
63 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kombi tercihi hk;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kombi tercihi hk;

Merhaba arkadaslar daha once boyle bir konu acildimi bilmiyorum, Forumda aradim boyle bir konuya rastliyamadim.
    Simdi benim sizin tecrubelerinizden yararlanmak istiyorum. Trabzonda oturuyorum ve oturdugum siteye dogalgaz geldi, kombi tercihi konusunda cok kararsizim bana kullandiginiz kombiyi marka model ve arti eksilerini yazarak fikir sahibi olmami saglarsaniz cok tesekkur ederim. Evim 140m2 ve giris kat alt kat siginak ve bos. bu sartlarda nasil bir kombi secmeliyim. Eger forumda bu isi yapan abilerim kardeslerim varsa fikir verirseler sevinirim.

hayirli aksamlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne seçersen seç, mutlaka yoğuşmalı olsun.
    Romeo <3 Giulietta

AEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    140 m2 için yoğuşmalı olmasa da olur..
    Sana şunun + sı şu - si şu diye açıklayamam ama 2 ye bölerim oralardaki bayii likleri bilmediğim için.

Paran varsa : BUDERUS - VIESMANN - VAILLANT
    Paran yoksa : DEMIRDOKUM ve alt markaları ya da ECA - BAYMAK

eğer gene bi sorunuz olursa özel mesaj atabilirsiniz numaramı veririm, yardımcı olmaya çalışırım.
    Zirve hala tek kişilik...
    Adalet bakanı.

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    demirdöküm nitromix almıştım tesisat yapılırken apartmanda tek yoğuşmalı kombi bende var doğalgazcı eleman abii gerek yok 110m2 evde yoğuşmalı verim olmaz ısrarlarına rağmen zorla taktırdım şuan en düşük fatura bana geliyor havaların iyice soğuk olduğu aralık ocak şubat aylarında komşular isyanda

yoğuşmalıyı tavsiye etmeme sebebleri birazda ticari bana göre diyelim ki firmanın stoğunda 30tane hermetik var 5 tane yoğuşmalı normal kat daireye hermetik takıp sirkülasyonu bozmak istemiyor

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende nitromix kullanıyorum. her şeyi bir yana geç sessizliği için bile alınır. çalışıyor mu diye şüpheye düşebiliyorum.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende nitromix kullanıyorum. her şeyi bir yana geç sessizliği için bile alınır. çalışıyor mu diye şüpheye düşebiliyorum.
    abicim fiyatlarda ciddi değişiklik var geçen senelere nazaran, şuan nitromix 4.100 tl civarında ben 1900 2000 e nitromix montaj dahil verebiliyordum. O yüzden yukarıdaki markaları 2'ye böldüm. Bütçe belirtilmediği için. Nitromixden daha sessiz cihazlarda var
    Adalet bakanı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmetfikri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demirdöküm nitromix almıştım tesisat yapılırken apartmanda tek yoğuşmalı kombi bende var doğalgazcı eleman abii gerek yok 110m2 evde yoğuşmalı verim olmaz ısrarlarına rağmen zorla taktırdım şuan en düşük fatura bana geliyor havaların iyice soğuk olduğu aralık ocak şubat aylarında komşular isyanda

yoğuşmalıyı tavsiye etmeme sebebleri birazda ticari bana göre diyelim ki firmanın stoğunda 30tane hermetik var 5 tane yoğuşmalı normal kat daireye hermetik takıp sirkülasyonu bozmak istemiyor
    Evin kaçıncı kat ? Altın ve üstün dolu mu? Bencede 110m2 ye yoğuşmalı verimli olmaz.Tavsiye etmeme sebebimiz ticari değil sizi düşündüğümüz için.. Yoğuşmalı cihazın çalışma prensibi atık gazı geri kullanmaktır. O atık gazı tekrar kullanabilmek için belli bir yakıt seviyesine ulaşmanız gerekir. Buda 150 m2 altında çok sağlıklı olmuyor.O yüzden bizde müşterilerimize 150m2 altında önermiyoruz yoğuşmalı cihaz.
    Adalet bakanı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AEM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim fiyatlarda ciddi değişiklik var geçen senelere nazaran, şuan nitromix 4.100 tl civarında ben 1900 2000 e nitromix montaj dahil verebiliyordum. O yüzden yukarıdaki markaları 2'ye böldüm. Bütçe belirtilmediği için. Nitromixden daha sessiz cihazlarda var
    doğrudur. sonu yokki bu işin. ben sadece memnuniyetimi belirtiyorum. bende dediğin gibi 2binli rakamlara almıştım. şimdi 4bin altı gelip takan yok internette de gördüğüm fiyatlara göre.

ben 7bine komple evi düzdürmüştüm. kablosuz dijital termostatı, petekleri montajı her şeyi dahil. hatta depozito ve gaz açım bedeli bile dahil.

şimdi aynı listeyle armut dan filan teklif isteyince 12 binin üstünde rakamlar çıkıyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben işin teknik kısmını bilmiyorum beni ilgilendiren kısmı faturanın diğer dairelerden düşük gelmesi şöyle ki geçen kış max 320 geldiğinde üst katladaki komşular 370-400 civarı ödediler

ev 1. balkon altında 2 dükkan var 1i gün içinde çoğunlukla kapalı diğeri büfe yani apartmanın en soğuk katlarından

link çalışırsa ahaa bu
    Konu FaBeRgE tarafından (26-11-2018 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başkan sen ne yaptın yahu? yeri geliyor forumda tatile çıktığımızı v.s paylaşıyoruz. evi direk adresine fotosuna kadar paylaşmışın büyük risk alıyorsun. rica et sildir bence.

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90'lı yıllarda Bursa'ya doğalgazı getiren ilk firmalardan biriyiz.benim evime 92 yılında immergas bağladım hiç bakımsız 15 sene çalıştı.2007 yılında kombiyi bozulduğundan değil sarardığından(balkonda güneş ışığına maruz kalıyor) değiştirdim. yine immergas taktırdım 10 senedir o da bakımsız çalışıyor.reklamı çok olan markalara güvenme.Mesela şu an işyerinde baymak duotec 42 bin lik kombi var 1 haftadır fabrikadan parça bekliyor.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yoğuşmalı öneririm ama yoğuşmalı kombiler aynı klima gibi su üretirler çalışırken. Bu suyu atacak, doğru eğimde bir gider lazım.
    Tasarrufa gelirsek, küçük ev-büyük ev fark etmez. Yoğuşmalı daha verimli çalışır her daim. Çünkü fanı frekans kontrollüdür ve aldığı yakıtı yakacak kadar havayı içine alır her zaman, kısmi yüklerde de. Verim değeri her zaman %90 üzeridir. %100 üstü verimler piyasa aldatması olup bu ayrı bir konudur.

Yoğuşmasız/atmosferik/konvansiyonel kombi fanı tek devirlidir ve max kapasitedeki yakıtı yakacak şekilde seçilir. Kombi ise max güçte ömrünün çok çok az bir kısmını geçirir. Devamlı kısmı yüklerde (modülasyon da denir) çalışır. Fakat kısmı yükte hava her zaman gerekli olandan fazla olduğu için kombi önce yanma havasını ısıtır ve bacadan atar. Kalan ısı radyatörlere gider. Bu nedenle konvansiyonel kombi verimleri aslında %60-70 civarındadır gerçekte. Katalogda yazan %95-96 anlık olarak ulaşabildiği değerdir ve birşey ifade etmez.

Küçük evde yoğuşmalı kombi fiyat farkını amorti etmek nispeten daha uzun sürer ama yoğuşmalı kombi her zaman iyidir.
    Bilindik markanın, bölgenizde yetkili servisi olan markanın seçilmesi iyidir. Garanti uzatması sunan firmalar da var. Garanti uzatırsanız uzun süre kafanız rahat eder.
    Bosch-viessmann-buderus falan hem ürünü pahalıdır hem de yedek parça ile işçilik ücretleri pahalıdır.
    ECA-Baymak öneririm. ECA servis konusunda çok iyidir.
    Okumadan imzalamam.....

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 sene koşulsuz garantisinden dolayı geçen hafta daikin satın aldım.
    ne buderus ne immergas .hepsine kötü diyen mutlaka birileri var.
    bence şans işi biraz ömür.
    verim konusundada yeni herzaman yenidir diye düşünüyorum.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 sene koşulsuz garantisinden dolayı geçen hafta daikin satın aldım.
    ne buderus ne immergas .hepsine kötü diyen mutlaka birileri var.
    bence şans işi biraz ömür.
    verim konusundada yeni herzaman yenidir diye düşünüyorum.
    Oyle bi anlattin ki Daikin herhalde bir tek el bombasıyla adam öldürmüyor abi.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yoğuşmasız ama pompası büyük olanı seç neden dersen pompa büyüdükçe sirkülasyon hızı artacak kombiye uzak yer soğuk kalmayacak ısı transferi yüzünden suyun sıcaklığı daha az düşecek. O nedenle fazladan para ver ama bir üst kapasiteli pompa koydur.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yoğuşmasız ama pompası büyük olanı seç neden dersen pompa büyüdükçe sirkülasyon hızı artacak kombiye uzak yer soğuk kalmayacak ısı transferi yüzünden suyun sıcaklığı daha az düşecek. O nedenle fazladan para ver ama bir üst kapasiteli pompa koydur.
    24-28 kw'larda hatta kimi zaman 32 kw modellerinde üreticiler tek model pompa kullanır. Kombilerde pompa seçimi imkanın yoktur.
    45 kw üstü 65-90-115 kw modeller duvar tipi kazan diye geçer ve pompayı sen seçersin.
    Pompa gücü kadar tesisatın düzgünlüğü de etkendir su çevrimine.
    Okumadan imzalamam.....

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu takipteyim.

65 LT olarak banada yoğuşmalı tavsiyesi olanlar varmı ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu takipteyim.

65 LT olarak banada yoğuşmalı tavsiyesi olanlar varmı ?
    65 LT mi? Termosifon mu soruyorsun sen?
    Okumadan imzalamam.....

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    65 LT mi? Termosifon mu soruyorsun sen?
    Evet yanlış yazmış olabilirim
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler