User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
79 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Egzosdan arac baglatma güncel ceza

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Egzosdan arac baglatma güncel ceza

Beyler baslıktaki durumla ilgili güncel ceza tutarını bilen var mı?

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Daha bu sabah yedim 1000tl ama sonra tatlı tatlı anlatınca araç spor kendinden çift egzoz vs diye anlatınca iptal etti. Polisinde iyisine denk geldik
    Tufan has no limits.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha bu sabah yedim 1000tl ama sonra tatlı tatlı anlatınca araç spor kendinden çift egzoz vs diye anlatınca iptal etti. Polisinde iyisine denk geldik
    bizde son saniye yırttık ama cezayı merak edince sorayım dedim. %25 erken ödeme olsa 750 tl güzel para bi yemek yemeye gidecez valla bütün ara sokakları ezberledik anasını satim

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E söktürün egzozu o zaman niye risk alıyosunuz?

crazydog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben takmıyorum odama koydum süs olarak duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara da ki uygulama da direk parka çekiliyor, ekzoz park da sökülüyor, polis tarafından el koyuluyor, araç çekici ile önce ekzoz cuya oradan çekici ile muayene istasyonuna gönderiliyor. +park parası, trafik cezası ve muayene ücreti ödeniyor.

gokayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polislerin hukuku yerine getirip, desibeli ölçüp yasal sınırı aşıyorsa kesinlikle ceza yazması ve bağlaması ne bileyim söktürmesi yani yapması gereken neyse yapmasını anlıyorum. Olması gereken kesinlikle bu fakat "kardeşim neden cıft cıkıs" "kardeşim bunun ucu neden krom" "beni alakadar etmez ses varsa vardır" tarzı repliklerle görevini kötüye kullanan cahil cühela insanlardan nefret ediyorum.
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi aracıma çift çıkışlı EVO 10 tamponu aldım.İnşallah ben takana kadar ortam biraz sakinleşir.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara da ki uygulama da direk parka çekiliyor, ekzoz park da sökülüyor, polis tarafından el koyuluyor, araç çekici ile önce ekzoz cuya oradan çekici ile muayene istasyonuna gönderiliyor. +park parası, trafik cezası ve muayene ücreti ödeniyor.
    aracta egzos sistemi yok sadece susturucular sökük gidip taktırıcaz artık sürekli direkten dönüyoruz patlayacaz en sonunda.

Istanbulda benim bildigim arac cekiciyle alınıyor otoparkta götürülüyor cezayı ödeyip o ilcenin emniyetine gidip beyanda bulunuyosun. Sonra gidip arabayı otoparktan(otopark ve cekici parasını ödeyip) alıp 1 hafta icinde egzosu normal hale getirip herhangi bir trafik subeye yaptırdım diye aracı göstermeye gidiyosun ve meni kaldırıyolar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokayy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polislerin hukuku yerine getirip, desibeli ölçüp yasal sınırı aşıyorsa kesinlikle ceza yazması ve bağlaması ne bileyim söktürmesi yani yapması gereken neyse yapmasını anlıyorum. Olması gereken kesinlikle bu fakat "kardeşim neden cıft cıkıs" "kardeşim bunun ucu neden krom" "beni alakadar etmez ses varsa vardır" tarzı repliklerle görevini kötüye kullanan cahil cühela insanlardan nefret ediyorum.
    Piyasadaki etiket arabalar belli onlardan birini görünce bi titreme geliyor kendilerine hemen alıyolar kenara

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman sattırmasınlar bari , bin lira ceza nedir , geçen deynekçi 14 yerinden adam bıçaklıyor ceza almıyor salıyorlar , artık aile spec. takılıyoruz gerçi egzoz falan yalan oldu bence
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bad-Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman sattırmasınlar bari , bin lira ceza nedir , geçen deynekçi 14 yerinden adam bıçaklıyor ceza almıyor salıyorlar , artık aile spec. takılıyoruz gerçi egzoz falan yalan oldu bence
    Sattırmasa verginin vergisini alamazlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce de çok yazıldı çizildi. Satılan ürünleri tak arabana git pistte yarış veya trafiğe kapalı bir alanda. piste de arabanı çekici ile götür emniyet ona karışmıyor. Ama sokakta takamazsın diyor.

Mesele aslında sattırmasından ziyade çok övünülen Avrupa standartlarında olan trafik cezalarımız gibi diğer kuralları da Avrupa standartlarına çekmek. Almanya da tuv den geçmek zordur ama tuv den geçen araca ve parçaya polis ceza yazamaz.

Sport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.002,00TL ceza (erken ödersen 750.00) + 200,00TL çekici + 15,00TL park ücreti
    egoszu söktün orjinali taktın masrafını yazmıyorum 250,00TL muayene ücreti + egsoz emisyon pulu + yakalandığın egsozu geri taktın masrafı
    aracı alıyorlar parka çekiyorlar normal prosedür eksozu ya orada sökeceksin yada eksozcuda diye söylediler. Tabi öyle olmadı tekrar aracı parkta çekiciye yükledi hemen ilk sağ ilk sol ara sokak indir aracı eyvallah dayı - bir daha yakalanma yiğenim yolun açık olsun.
    + ehliyete de ceza puanı yazıyorlar diye biliyorum.
    benim merak ettiğim ikinci defa egsozdan yakalandık o zaman ne oluyor ?

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce de çok yazıldı çizildi. Satılan ürünleri tak arabana git pistte yarış veya trafiğe kapalı bir alanda. piste de arabanı çekici ile götür emniyet ona karışmıyor. Ama sokakta takamazsın diyor.

Mesele aslında sattırmasından ziyade çok övünülen Avrupa standartlarında olan trafik cezalarımız gibi diğer kuralları da Avrupa standartlarına çekmek. Almanya da tuv den geçmek zordur ama tuv den geçen araca ve parçaya polis ceza yazamaz.
    Firmalarda ürünlerini TUV onaylı olarak satıyor yurt dışında bkz. Miltek

Milltek Exhaust TUV / EC Approved Exhaust Systems

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu ara yakalandığın ekzos u pek geri takamıyorsun, çünkü el koyuyorlar parkta.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya ya taşınalı 3 hafta oldu ve bu hafta artık 4. haftamıza girdik. tabi bu süreçte dedimki kendimi bir süre tutmam lazım sonra araba alırız ederz derken hooop 2. haftamızda cınıck gibi bir Mx-5 aldık. Eşiminde benimde hep almak istediği arabalradan biriydi. Neyse gel gelelim bu hafta sonu kaşıntım uttu dedimki Coilover alalım, sway bar alalım, rollbar alalım yürüyen olarak dolduralım güzel eğlencelik birey olsun parçaları buldum hepsine baktım içime bir kurt düştü dedim ulan burada elbet bir kural kanun vardır. Abi arabanıza taktığınız herşey için mutlaka ama mutlaka TÜV e gitmeniz gerekiyormuş. tüv bazen onaylamıyormuş. *** gibi aklıyormuşun. hatta aldın taktın kaza yaptın sigorta şirketi gördü ve o aracının kağıtlarında yazmıyor. kazayı ödemiyormuş. milletin burada genel kanısı arabaya bir parça mı alıcan git ilk Tüv e konuş sor ondan sonra git tak.

Hatta geçen gün şirketten birinin motosikletine taktığı aynadan problem yaşamış. Onunda geçmesi gerekiyormuş. dedim vay amk
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çekici de 200 tl olmuyor baya bir tutuyor. çünkü çekici seni önce parka getiriyor, sonra ekszoscuya götürüyor oradan muayene istasyonuna götürüyor.

bu arada ekzosuna da park da el koyuluyor.

normal uygulama ankara da bu

Alıntı Sport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.002,00TL ceza (erken ödersen 750.00) + 200,00TL çekici + 15,00TL park ücreti
    egoszu söktün orjinali taktın masrafını yazmıyorum 250,00TL muayene ücreti + egsoz emisyon pulu + yakalandığın egsozu geri taktın masrafı
    aracı alıyorlar parka çekiyorlar normal prosedür eksozu ya orada sökeceksin yada eksozcuda diye söylediler. Tabi öyle olmadı tekrar aracı parkta çekiciye yükledi hemen ilk sağ ilk sol ara sokak indir aracı eyvallah dayı - bir daha yakalanma yiğenim yolun açık olsun.
    + ehliyete de ceza puanı yazıyorlar diye biliyorum.
    benim merak ettiğim ikinci defa egsozdan yakalandık o zaman ne oluyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genelde parçanın tuv onay numarası oluyor, internetten de bakıyorsun, varsa polis sana dokunmuyor. TUV onayı olmayan bir parça ise kontrol edin daha önce TUV test edip mi onay vermemiş. Test etmediyse götürüyorsunuz ve TUV e test ettiriyorsunuz, onay verirse takmak yine serbest.

Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya ya taşınalı 3 hafta oldu ve bu hafta artık 4. haftamıza girdik. tabi bu süreçte dedimki kendimi bir süre tutmam lazım sonra araba alırız ederz derken hooop 2. haftamızda cınıck gibi bir Mx-5 aldık. Eşiminde benimde hep almak istediği arabalradan biriydi. Neyse gel gelelim bu hafta sonu kaşıntım uttu dedimki Coilover alalım, sway bar alalım, rollbar alalım yürüyen olarak dolduralım güzel eğlencelik birey olsun parçaları buldum hepsine baktım içime bir kurt düştü dedim ulan burada elbet bir kural kanun vardır. Abi arabanıza taktığınız herşey için mutlaka ama mutlaka TÜV e gitmeniz gerekiyormuş. tüv bazen onaylamıyormuş. *** gibi aklıyormuşun. hatta aldın taktın kaza yaptın sigorta şirketi gördü ve o aracının kağıtlarında yazmıyor. kazayı ödemiyormuş. milletin burada genel kanısı arabaya bir parça mı alıcan git ilk Tüv e konuş sor ondan sonra git tak.

Hatta geçen gün şirketten birinin motosikletine taktığı aynadan problem yaşamış. Onunda geçmesi gerekiyormuş. dedim vay amk

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler